eski rotuer modemimi menzil uzatıcı olarak kullanmak istedim meğersem router özelliği kabloyla oluyormuş. kablo kullandıktan sonra ne anlamı kaldı kabloyu cihaza takarım daha iyi... alla alla. hayvan gibi teknoloji yapıyorsunuz...
ama diğer yandan Xiaomi Wifi Pro Router 2 aldım. kablo gerekmiyor. ama buna niye router demişler anlamadım. access point değilmi..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Bütün router'lar access point ve range extender özelliğini desteklemiyor.

 • Orcun @orcun

  Hepsi kablosuz olarak desteklemiyor ki ? modemden kabloyla router'a çekersin temiz hız kayıpsız interneti alır wifi yaparsın başka bir odada mesela oradan da wifi olarak daha güçlü sinyali verebilirsin. Kimi routerlar wifi olarakta bu işi yapıyor ama senin o 2. koyduğun cihaz ile ilk modem arasında mesafe fazlaysa güzel çekmiyorsa yada o modeminin wifi'ı sorunluysa superonline'ın böyle salak modemleri var mesela kuzenin 50 mgbitlik paketinde herif 15 20 mgbit alıyor wifi ile kabloyla da 40 45 falan, şimdi bu adam kablosuz aktarsa diyecekti ki ulan ne farkı oldu daha iyi çekiyor ama eee hız gene düşük. O durumda işte kablosuz olayı da pek işe yaramıyor ana kaynak kötüyse.

  • Höşelek @benvaryaben

   önemli olan kablosuz desteklemesi bence. özellikle ev kullanıcıları odadan odaya cat 6 kablosu çekmek istemez. ince bir kablo da değil mübarek.
   bence isimsel olarak çok büyük bir karmaşa söz konusu. bu isimler daha doğrusu kavramlar sert bir şekilde birbirinden ayrılması gerekirdi.

  • Orcun @orcun

   @benvaryaben İlk bu wifi işi bu kadar popüler değilken range extender ve router ayrımı vardı. Çünkü range extender olayında ayrı bir cihaz satılıyordu wifi'ı genişletiyordu. Daha sonra bu olay routerlara geldi ama tabi biraz geç geldi.

Merhaba arkadaşlar malum nedenlerden dolayı anne babaya gidip gelmeyi uzun süredir kestik. Görüntülü görüşme için tavsiye edeceğiniz program hangisi olur ? Görüntü kalitesi iyi olması yeterli. (Whatsapp en kolayı olsa da ailem akıllı telefon kullanamıyor aileme IOS tablet vericem bu iş için o yüzden Whatsapp baştan elendi.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 12

@likeable1 Sevdiğim DJlerden KSHMR şöyle bir işe girişmiş, belki işine yarar: https://www.dharmaworldwide.com/

Dharma Worldwide | Dharma Studio

KSHMR & Dharma Worldwide present Dharma Studio – the best place to learn and get the tools you need for music production including lessons, sound packs, templates, demo feedback and more.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Müzikte bazı seslerin dijitale nasıl aktarıldığını hiç merak ettiniz mi? Dinlemesi kolay bir müziği ama alt yapıda nasıl oluşuyor bazı ses efektleri bu video da var. 🙂
#BirazMüzik
https://youtu.be/9XMfKYVu_fg

Crazy Synthesizer Demo

To get the sound of the Collidoscope on your music try our Remix & Production service: https://www.doctormix.com/remix-and-production #synthesizer Meet The C...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gelecek Bilimde olarak Covid-19 hakkındaki güncel gelişmeleri takip edebileceğini güvenilir bilim insanlarının olduğu bir liste oluşturduk. Listeye eklememizi önerdiğiniz diğer bilim insanları varsa onların adını da yazabilirsiniz.
#KoronaVirüsü #koronavirüs
https://twitter.com/i/lists/1242057503388635136

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Galaxy A51 İncelemesi

Samsung'un, Çinli telefonların hakimiyetindeki orta seviye telefonlara en yeni cevabı Galaxy A51'i inceliyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

CEYD-A, #evdekal çağrısını desteklemek için yeni kurgular ekledi. nasılsın diye sorduğunuzda eğer evde değilseniz üzülüyor ve size sağlığınız ve sevdikleriniz için evde kalmanızı öneriyor. #evdekaltürkiye #evdekalturkiyem🇹🇷

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Karantina Muhabbetleri - 02

TeknoSeyir'in canlı yayın serisi devam ediyor. Videoda bahsettiğimiz kanallar aşağıda. Bu videonun ilk kısmı da burada.

Kurzgesagt
ElectroBOOM
Jay Leno's Garage
Mentour Pilot
my mechanics
TysyTube Restoration
Baumgartner Restoration
8 Bit Guy
Techmoan
Technology Connections
Murat Şen

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10