Mantığı hoşuma gitti, tabi ne kadar kullanışlı olur orası ayrı. 6 Haziran'da A101'lere geliyormuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 15
 • yetkin @tozyet

  Yalnız bu kızın üzerinden insanlar kendi çekememezliklerini kendi kinlerini ve öfkelerini kusmaları beni irite ediyor. İsteyen istediği şeye yardım eder. Bu şekilde karşıkaştırma yapmak doğru değil. Madem o kadar düşüncelisiniz sokakta aç yatan adamlar insanlar çocuklar var. Telefonunuzun modelini yükseltmek yerine onlara yardım edin siz de.

  • Paheli @paheli

   Kime, neye çekememezlik? Burada çekilemeyen bir şey yok, olayları kendi akıl ve vicdan terazisinde değerlendirmeyi bilmeyip üstüne dolandırılan aklıevvel kitleye eleştiri var. Çekemeyecek ne var ortada Allah için, kalitesizlik normalleşti diye buna eleştiri getirince çekememezlik olmuyor. Asıl çekememezlik, daha konuşmayı bilmeyen bir yeteneksizin şizofrenik hezeyanları ile insanları maymun etmesidir.

  • Cenk Akay @cenk_akay08

   Ortadaki problem kızın bu paraya ihtiyacı olmaması. Yoksa tabi herkes istediği yere bağış yapar ama ortada bir yalan var.

  • Xeon @xeon

   @paheli Deveyi diken insanı seven yaranırmış, artık sinirlenmiyorum bile insanlık tarihinin ta en başından beri var bunlar.

 • Hado @hado

  Whataboutism bitmeli artık

 • Erhan M. @erhanm

  Gerçek ihtiyaç sahipleri insanlardan para isteyemezler. Etrafınıza biraz dikkatli bakarsanız siz de bunu göreceksiniz. Kağıt toplayan 50 yaş üzeri bir kadına para uzattığımda zorla aldığını bilirim. Siz de etrafınızda dilenen değil, gerçekten ihtiyacı olan insanlara yardım edin lütfen. Böylece bu sahte insanlardan kurtulabiliriz.

  Bu tür insanlar günümüzün dolandırıcıları. Herkesin hayali var hem de bu kızın hayalinden çok daha dişe dokunur... Bu tür şımarık insanları görünce direkt kapatıyorum sayfayı.

 • Recai @recai

  yardim talebinde bulunmasi sorun degil, zenginken bunu yapmasi da sorun degil, ama bircok kisinin karcirdigi nokta sanki memur yada duz beyaz yakali bir ailenin kizi dunyanin sayili universitelerinden birine kabul ediliyor ve gitmek icin parasi yok.
  olay bu degil!
  cok dusuk profilli ve parasini bastiran herkesin girebildigi bir okuldan bahsediyoruz. o okula girmek alinmak meziyet degil. ordan mezun olmak sadece oranin ne oldugunu bilmeyen ve amerika olmasini yeterli görenlerin nazarinda birsey.
  iste yardim yapilirken bircok kisi burayi atladi ve sanki cok fakir bir ailenin cocugu ustun zekalilarin kabul edildigi bir okula kabul edilmis ama gitmek icin parasi yokmus seklinde yardim ettiler.

#TeknoYardım Sennheiser Mx375 model kulaklıklarım bozuldu, teki ses vermiyor. İşin kötüsü kutu ve faturasını bulamıyorum. Yaklaşık iki sene önce m.markt'tan almıştım ama aldığım şube başka şehirde olduğundan faturaya ulaşmam zor. Bunu ücretiyle tamir ettirmem mümkün müdür, maliyeti ne olur, bilgisi olan arkadaşların fikrini almak isterim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Paheli paylaştı.

#ücretsizprogram AppGameKit: Easy Game Development #steam #OyunGeliştirme

https://store.steampowered.com/app/325180/AppGameKit_Easy_Game_Development/

Save 100% on AppGameKit: Easy Game Development on Steam

AppGameKit is a powerful game development engine, ideal for Hobbyist and Indie developers. Choose to code in the easy to learn AppGameKit BASIC or use our libraries in C++ & XCode. Write your code...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Paheli paylaştı.

Huawei mate 10 lite kullanıyorum. Whatsapp'den indirdiğmi fotoğraflar ne galeriye gidiyor, ne de dosyalara gidiyor. Hiçbir yere gitmiyor kısacası.
Ayarlar kısmından, galeriya kaydetme tikini aktif yaptım -zaten aktifti- fakat hala galeriye veya herhangi bir yere fotoğrafı kaydetmiyor... İlk defa böyle bir şey geldi.
Telefonu yeni aldım. Sizce ne tür bir yol izlemeliyim..?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Paheli paylaştı.

:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!...DİKKAT...!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:

İstanbul seçimleri için seçmen kaydınızı kontrol edin. Dün baktığımda benle evdekilerinde kaydı görünmüyordu ama şimdi baktığımda tümümüzün kaydının olduğunu gördüm.

Şuradan sorgulayabilirsiniz: https://secmen.ysk.gov.tr/ysk/secmenBilgiYurtici.jsp
Edevlet sayfası yoğunluktan cevap vermiyor.

Kaydınız görünmüyorsa ilçe nüfus müdürlüğüne gitmeniz gerekiyor.

:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!...DİKKAT...!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:!:

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Küçük ekranlı telefon modeli bilen duyan var mı? 1-2 sene geriye gittiğimde internette satışta olan bir model bulamadım. Çarşı pazar gezmedim tabi daha. Mümkünse iPhone 5s kasasında olmalı ama bulamıyorum. En sonunda bozuk 5s'i tamir ettirmeye çalışacağım ya da eldekileri satıp temiz SE modelinden arayacağım birtane.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 26
 • Player 1 @player-1

  Türkiye'deki tek seçenek S10e. Yurtdışından XZ2 Compact başka bir tercih olabilir.

 • Orcun @orcun

  Çoğu kişi s10e demiş ama öyle çokta ufak cihaz değil ki ? arkadaşın 5s tipli yada o minvalde istiyor ya se alacak 2. el vs bulursa sıfır yada 2. elden xz1 compact veya xz2 compact vs. alması lazım. S10e ile gördüğünüz gibi arada baya fark var. Ama s10e şuanki plus 6 küsür 7 inç'e yakın cihazlara göre ufak ama gene arada çok fazla fark var.

 • Emre Akar @zurrani

  Android'in zaıf kaldığı yönlerden biri: küçük kasada performanslı telefonlar.

  • Emre Akar @zurrani

   Yine ortalama makul model: Iphone SE 32/64gb

  • Player 1 @player-1

   @zurrani iPhone da çok güçlü bir yönü değil yani. SE kaç yıllık model. Yenisi çıkmadı.

  • andacatasayar @andacatasayar

   @player-1 Evet haklısın eskidi ancak,işlemcisi galaxy S7 seviyesinde. İOS sayesinde de biraz daha açıyor arayı. Türkiye’ye gelmeyen Compact’ları ve 2.el garantili-faturalı bir SE’den en az 2.5K daha pahalı S10e’yi saymazsak en performanslı küçük telefon hala o. Hem İP7’den 5-6 ay önce çıktığından,güncellemesi de İP7’den sadece 6 ay önce biticek. 6s’ten avantajlı o konuda.

   SE’nin yenisi bu yüzden çıkmıyor. Çünkü;çok ucuza çok iyi bir şey oldu. Tim Cook,SE görünce yakmak istiyordur büyük ihtimal 🙂

  • Player 1 @player-1

   @andacatasayar SE kötü telefon demiyorum zaten. Eski telefon artık. S7 işlemcisine denk diyordunuz ama S7'nin üstüne S8 var, S9 var S10 var yani. O kadar para verip 2-3 senelik telefon almak ben istemem açıkçası.

  • andacatasayar @andacatasayar

   @player-1 Tabi canım. Onların hepsi daha pahalı zaten 2.elleri de. S7’ler 1500’den başlıyor. 1000tl’ya klasman farketmeksizin en fiyat/performans telefon SE bence. Hem üstüne küçük ekran da isteniyorsa tek rakibi olan S10e için de üstüne 3k koymak lazım. Ve SE’nin desteği bittiğinde, S10e’nin de güncelleme alacağını sanmıyorum. He androidin avantajı;Rom at,kullan 10 sene. Ama bunun için 3k fazla verilir mi? Ben vermedim 🙂 En uzun kullandığım telefonu 3 sene kullandım. Se’de 2 sene sonra;şimdiki 5s gibi olur. 1 sene de idare edip,değiştiririm. S10e’de alsam yine 3 sene kullanırım. Çerçevesiz ekran yüzünden 2 sene içinde ekranı kırılır ve Amoled olduğu için yaptıramazdım. Böyle en azından 3k cebimde kalmış oldu 😉

  • Player 1 @player-1

   @andacatasayar Ben de çok sık telefon değiştiren biri değilim. O yüzden almışken güncelini almak isterim. Yaklaşık 5 senedir Z3 Compact kullanıyorum zaten. Hiç Rom da atmadım.

   SE'nin de desteği IOS 13'te bitecekmiş diyorlar.

  • andacatasayar @andacatasayar

   @player-1 Yanlış biliyor olabilirim ama 6s-6 almıyacak, SE alıcak diye biliyorum. Seneye Mart ayında bitiyor SE. Destek bitince de 1-2 sene şimdiki 5s-6 gibi kullanılabilir. S10e’nin de seneye güncelleme almıyacağını biliyoruz 🙂 Tabi İOS’ta bir sürüm geride olmak fark ederken,Android’te Lolipop olsan yetiyor. Falan,filan 🙂 Se daha iyi demiyorum,zaten olmasın bi zahmet 🙂 ancak 3k büyük para. Doğrusu s10e tabiki. Ancak SE alabilen adama,3k ekle s10e al demem. 3k ucuza SE alınabilir. Aşırı bir eskilik te hissedilmez. Asphalt 9, 5s’e bile yükleniyor mesela. Android’te 5s zamanındaki telefonda 2020 uygulaması gözükmez bile.

  • Emre Akar @zurrani

   Şu anda parasına göre android 6.0 cihaz bile alınır kullanılır. Android 6.0 google play'deki hangi uygulamayı kullanmana izin vermez? Hiç (atarak konuşuyorum, allahım beni haklı çıkar 🙂 ) 7-8-9 sürümleri çıkmış androidin.

   Iphone SE de IOS 13 almasa bile desteği bitmiş demek değildir. AppStore'daki uygulamaların güncel versiyonlarına uzun süre erişecektir. Ya ben Huawei Honor 7 kullanırken bir arkadaşım iphone 5 kullanıyordu, iphone 5s bile değil. Sonra 7'ye terfi etti ama cihaz dedi artık bırak beni 🙂 Uygulama yükleme problemi vs de yoktu o zaman (2017)

   Güncel donanımlı telefonların peşinden koşmak çoğu zaman anlamsız ve yorucu. Ha telefonun bozulur, yeni bir cihaz alma ihtiyacın doğar, iyisini alırsın. Android cephesinde özellikle 7.0'dan sonra çok güncel telefon olma arzusu çok gerekli değil diye düşünüyorum.

   Onun dışında telefon sürekli elde duran bir şey, içine sinen model olması kullanırken mutlu eder. Öncelik ne ise onun peşine düşmekte yanlış bir şey yok.

   Yeni nesil
   -15,6" ekranlı notebook ekran çözünürlüğü 768p olunca yapıştırıyor: çöp
   -720 ekranlı telefonu görünce yapıştırıyor: çöp

   Neyle benchmark ettiğine göre değişir, çöp olarak da tanımlanabilir ama 5000 liralık cihazla bir çok başlık altında hemen hemen aynı işi yaptığını unutmamak lazım.

  • Emre Akar @zurrani

   Bu arada iphone SE'nin donanımı sunduğu deneyim gerçekten fena değil ve güncel. Misal ben xiaomi mi 6 telefonuma 1080p 60FPS video kaydı gelsin diye çok bekledim (güncellemelerde). Bu telefon bunu destekliyordu.

  • andacatasayar @andacatasayar

   @zurrani Hocam yazarken başta etiketleseydin keşke. Böyle bize bildirim gelmiyor 🙂 Güncelleme işinde Android güncelleme vermiyor ama 3-4 sürüm geride kalsan da işini bir şekilde görüyorsun. İOS güncelleme veriyor ancak 2 sürümden fazla geride kalırsan canın sıkılabiliyor. Yani bu güncelleme işinde İos’unda çok bir avantajı yok. Birde rom attığını düşün ohoo. Ancak arkadaş küçük-performanslı telefon sorduğundan elimizde SE ve S10e var. Doğrusu S10e tabiki ama SE’de 1000tl. SE al 2-3 sene kullan derim ben. Şu anlık;ip8’in yapıp,SE’nin yapamadığı bir şey yok. 2 sene sonra olur 🙂 Daha fazla kullanıcam deniyorsa s10e tabiki de yeni nesil telefonlar da öyle 5 sene dayanmaz. Ekran mutlaka kırılır 2.sende. Birde Amoled yapıyolar onları. 😤 Kırıldı mı telefon çöp.
   Bir de 6s İos 13 alırken,SE almazsa bir daha eski kasa-yeni donanım İphone almam. Tipe göre demekki 🙁 5s,4s’ler deki gibi hesaplarsak A9 işlemci ve 2gb ram’ın İos 13 ve 14 alıp,15’i almaması gerekir. He şaşırmam ama 13 almazsa. Pazarlama demekki biraz. 6s,7’ye bir kıyak geçerler.

 • Paheli @paheli

  Tüm arkadaşlara değerli yorumları için çok teşekkür ederim aydınlatıcı oldu. S10e'yi merak ettim, 2-3 tane incelemesini izledim, ön kameraya gözüm takılsa da başta incelemeleri izledikçe gözüm alıştı, yalan yok çok beğendim çok güzel telefon, bir zamanların "mini" furyası misali, özelliklerinden de kısmamışlar dediğiniz gibi. Gel gelelim bu telefon benim için çok çok pahalı 🙂 karşılayacak gücüm olduğunda da bir telefona çok fazla para vermek istemem işin aslı. Zira aktif olarak kullanacağım üç şey Whatsapp (onu da web whatsapp olarak kullanıyorum telefondan yazacağım şey uzunsa karşı tarafı arıyorum direk), facebook messenger ve de kamerası. Bunları bana nispeten akıcı olarak iki sene daha çalıştıracak bir cihazım olsa yeter. SE o yüzden hoşuma gitti, yorumlarınızdan sonra da iyice ısındım. xz1 compact çok güzelmiş, garantisiz almaya çekiniyorum sadece. Elimdeki 5s'in tamiratı için astarı yüzünü geçerse eldeki iki cihazı satarak SE almak ya da bu dediğiniz modellere bakmak önceliğim olacak. Tam bir tarih veremiyorum ama neticeyi paylaşırım. Çok teşekkür ederim tekrardan.

#KonuDışı #TSKitapKulübü Bugün polisiye edebiyatın usta yazarlarından, üniversitedeki en sevdiğim hocamın vefat haberini aldım, içim buruldu. Hayatımda derin ve güzel izler bırakan ender insanlardandır ki, benim gibi onu dünya gözüyle tanıma şansı yakalamış her insanda mutlaka bir iz bırakmış canım hocam. Mezuniyete yakın karşılaşmıştık, bir ara ofisime uğra neler yapıyorsun konuşalım demişti, keşke son bir kez görüşebilseydik, keşke. Hayatta hiçbir şeyi ertelememek lâzım, bugün bir kez daha anladım bunu. Bundan sonra eşsiz fikirlerin ve eserlerinle yaşayacaksın güzel insan.

https://www.gazeteduvar.com.tr/kitap/2019/05/06/celil-oker-kimdir/

Celil Oker kimdir?

Polisiye romanın önde gelen isimlerinden Celil Oker hayatını kaybetti. Oker, 67 yaşındaydı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı Bugün konu dışı'larla siteyi meşgul eder oldum ama 😁 sol el bileğimde Ganglion Kisti mevcut, çok bilgisayar kullananlarda görülme riski fazla olduğu için burada sormak istedim aslında. Aramızda bu rahatsızlığı geçirmiş kimseler var mı? Tedavi süreci nasıl işledi? 2-3 gündür artık bileğimi sadece düz tutabiliyor, hiçbir şekilde kıvıramıyorum. Gündelik hayatımı etkilediği için ufaktan üzmeye başladı bu durum. Tekrar bir uzman hekime görüneceğim, umarım oyun oynamaktan men etmez beni gidişat.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı Aramızda sigarayı bırakmış ya da yakınlarında bırakmış kimseler var mı? Bu süreçte neler yaşadınız? Nasıl atlattınız nasıl motive oldunuz? Bu süreçte en sevdiklerine bile katlanamayacak hâle geleniniz oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 25
 • welle @welle

  Meraktan içtim buldukça, fazla içmedim yani gençlik hevesi. Zaten öğrenciydim ona para bulmak zordu hem de hoşuma gitmedi başlarım böyle işe diyip bıraktım.

 • Paheli @paheli

  Yazdığınız ve yazılacak olan varsa her birinize değerli yorumlarınız için ayrı ayrı teşekkür ederim. Bu akıbeti meşakkâtli yolculukta her bir tecrübe, her bakış açısı önemli. Bu, bu yolda bırakacak kişinin kendi içinde açacağı kapı, tutunacağı can simidini bulması için çok önemli. Sizden bunları paylaşmanızı istedim çünkü bir duman parçası, değer verdiğim insanın fizyolojik sağlığının içine etmeyi bırakırken, gidiş süreci ruh sağlığını da mahvediyor ki, bu geçici bir süreç olmasına rağmen yine de çok zorlayıcı. Ben de ona elimden geldiğince yardımcı olabilmek istiyorum, istemeden kişisel algıladığım şeylerin, olası kırılganlıkların ona zarar vermesini engellemek için, işin öteki tarafından daha iyi bakabilmek için sordum. Aslında koşar adım sağlığına ilerlediğini, öteki türlüsünün felâketi olacağını kendi içinde idrak edip eh yeter diyip tamamen uzaklaşabilmesi nasıl bir yolculuk olacak, bunu görmek için, az da olsa anlamak için sordum. Tekrar tekrar dönüp okuyacağım yazdıklarınızı ve o kitaba da bakacağım. Çok teşekkür ederim. Ayrıca, bağımlılık tek tip bir şey değil. Kendim yemek bağımlısıyım, kısa süre öncesine kadar şeker bağımlısıydım. Hâlâ daha tam uzaklaşabilmiş değilim, gelecek güzel günler için kontrolde tutmaya çalışıyorum. Elim her gittiğinde gözümü kapatıp sevdiklerimin telkinlerini düşünüyorum. Aşırı şeker tüketince hâlsiz kalan bedenimden nefret edişimi düşünüyorum. Benimki sigaraya göre çok daha iyi durumda (yıllar içinde daha iyi hâle geldi) ancak bu bile beni zorluyorsa hâliyle sigara içeni zorlar ancak bir gerçek var ki hiçbir şey imkânsız değil. Bir şeyi bırakınca zor gelen saatleri saymak, sonra günler birden akacak o mücadele içinde bir bakmışsın varmışsın istediklerine. Olmaz değil...

 • cestlavie @cestlavie

  elektronik sigarayla bıraktım. kademe kademe düşürdüm önce nikotini sonra elektronik sigaradan sıkılana kadar devam ettim. bi ara bozuldu, sonra içmedim daha bir kaç ay oluyor. şimdiden iyi bırakmalar. kesin emin olduğum ve herkesten duyduğum tek bir nokta var; bırakmayı istemek.

 • Joe @joe

  Babam bıraktı günde 2-3 paket içerdi. Si... dedi bıraktı o parayı biriktirseydim iki ev almıştım diyo 😁 Hiç öyle sinir agresiflik vb durum olmadı