Paheli paylaştı.

Gündem başladı.
Neden kimse izlemiyor ki ?
https://teknoseyir.com/teknoloji-ve-bilim-notlari-2019-39

Teknoloji ve Bilim Notları 2019/39

Teknoloji ve bilim dünyasında geçtiğimiz günlerde gerçekleşen önemli olayları derledik.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zamanında homeoffice iş ilanlarına abone olmuştum, posta kutusuna düşen ilana bakın 🙂 2 sezonluk yerli yaz dizisi seyreden tipler ilan açıyor: https://tr.indeed.com/m/viewjob?jk=265f645ed9fd31ca&from=ja&alid=58409694e4b04402fd4d6f9c&tk=1dn10pq682umt805&utm_campaign=job_alerts&utm_medium=email&utm_source=jobseeker_emails&rgtk=1dn10pq682umt805

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

#FilmTavsiyesi Ucitelka (2016) Çok değişik ve sürükleyici bir filmdi. Beni taa ilkokul yıllarıma götürdü izlerken, çok şeyi sorgulattı. İzlemekten müthiş keyif aldım, gerçek bir hikayeye dayanması ayrıca hoşuma gitti. Film incelemesi / tavsiye metni yazma konusunda vasat bir insanım bu yüzden sadece bu kadarını yazıp şiddetle tavsiye ettiğimi beyan ederim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

√ SATILDI

#ikinciel Fotoğraflardaki Ryzen 1600 işlemcim satılıktır. İşlemci Haziran 2018'de alınmıştır. Garantisi devam etmektedir ve herhangi bir problemi bulunmamaktadır. Sistemi topladığım zamandan beri özel sebeplerle çok yoğun ​kullanma fırsatım olmadı, bir yaşında olmasına rağmen en fazla 6 aylık düşünülebilir, kullanıldığı süreçte de hiç yorulmamıştır, overclock gibi işlemler görmemiştir. Fotoğraflarda yanındaki soğutucu sıfırdır.

Fiyat: 600 tl

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 25
Paheli paylaştı.

YAZILIM GÜNDEMİ DUYURULARI
Bundan sonra yazılım gündemi ile ilgili tüm gelişmeleri bu gönderi altında yorum olarak paylaşacağım arkadaşlar. Sağdaki aşağı ok işaretine tıklayarak, "Bildirimleri aç" derseniz yazılım gündemi ile ilgili gelişmelere (günden yayınlandı, gecikecek ya da ertelendi vb. haberler) abone olmuş olacaksınız. Bu nedenden dolayı abone olan arkadaşlara gereksiz yere bildirim gitmemesi için LÜTFEN BENDEN BAŞKA BİRİSİ BU GÖNDERİYE YORUM YAPMASIN. Benim haricimdeki yorumları sileceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

İkinci telefon olarak tuşlu telefona ihtiyacım var. Son dönemde aramızda böyle bir şey satın alan oldu mu? Önereceğiniz güvenilir internet mağazası var mıdır? İmei olayından şüphelendiğim için aklımda Alcatel almak var. Önerilerinizi bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

√ Satıldı

#ikinciel Geçen kış aldığım gt 1 ultimate android box'ımı satıyorum. Toplamda iki ay kadar kullanıldı, başta donma problemleri vardı ancak yazılımsal kaynaklıydı sıfırlayıp güncelleyince geçti. Sıkıntısız çalışıyor. Bizimkiler için almıştım onlar alışamadı, ben de biraz baktım ama sonra pek izleyecek zamanım kalmadığı için dolapta boş boş durmasını istemediğimden satıyorum. Özellikleri şu şekildedir: Beelink GT1 Ultimate 3 GB DDR4 + 32GB EMMC TV

Fiyat: 200 TL (bir an evvel satılması için düşük fiyattan koydum.) Alan kişiye orijinal kutusunda adaptörüyle beraber gönderilecektir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

İyi bayramlar. Sabah sabah kafamda deli sorularla başladım bayrama. Bir insan maaşının ne kadar üstünde telefon kullanmalıdır sizce? 2500 lira maaşı olan evlenmeyi düşünen kuzenim 3500'e borç harç Mi 9 telefon aldı. 5000 diye Huawei alamadı diye üzülüyor bir de. Kullandığı tek şey WhatsApp ne sosyal medya ne başka bir şey ne e-posta ne bir müzik servisi. Reklamlar tüketim çılgını saftirik beyinleri çok güzel ele geçirmiş, hayret ediyorum. Bu arada nişanlısı olan yenge hanım bataryası bitik iPhone 5s kullanıyor, kuzenin elinde geçen sene alıp murdar ettiği Huawei vardı zaten. Yenge hanım bizim kuzen gücenmesin diye kendine yeni telefon almamış, şimdiden sonra o da bakacakmış. Bu nasıl bir düşük iq, bu ne derece bir ilizyon seviyesi... #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 33
 • Fırat Duran @firat_duran

  Zaman = Para bunu ben dahil herkesin öğrenmesi gerek 😁 bende çok har vurup harman savuruyorum. Nasihat verenler çok ama onlarda Bill Gates kadar zengin değil 😁 benim borcum var yaşıyorum eğleniyorum. Onların borcu yok ama yaşamıyorlar.

 • Six @six

  Kimseye bir zararı yoksa kimseyi ilgilendirmeyen bir durum. İnsanların parasını neye harcadıkları onları ilgilendirir. Borç istediğinde vermezsiniz, olur biter. Ben bütün parasını alkole harcayıp maaşa 10 gün kala benden yana yakıla borç isteyen bir arkadaşımla bu yüzden ilişkimi kestim ama hiçbir zaman yargılamadım. Kendi parasıyla ne yapıyorsa yapsın, ucu bana dokunuyorsa güle güle. 😀

 • ggzmkst1 @ggzmkst1

  sosyal medya uzmanıyım, dolayısı ile çok sık telefon kullanıyorum. sadece instagram, facebooktan ibaret görünse bile gün içinde onlarca paylaşım yapıyorum, işimi kolaylaştırması için aynı anda pek çok uygulama açıyorum, e tabii sürekli dosya indirdiğim için depolama alanına da ihtiyacım oluyor. günü tamamlayacak batarya da olmazsa olmazlarımdan. iş nedeniyle sürekli whatsapp trafiği var. e arada etkinliklere gidiyorum, fotoğraf çekmem gerekiyor, kameranın da eli yüzü düzgün olmalı. acil durumlar için hızlı şarj özelliğini desteklemeli falan derken galaxy a20 aldım geçenlerde. 12 ay boyunca her ay 200 tl ödüyorum. belki aldığım maaşa göre bu telefon kimilerine fazla gelebilir zira çok iyi paralar kazanmıyorum. ama işimi hızlandırıp bana konfor yani uzun lafın kısası fayda sağlıyor. o açıdan değerlendirince gayet güzel bir şey yapmış oluyorum. bu açıdan düşünmek lazım.

  • Paheli @paheli

   Zaten bu açıdan düşünerek kınadım. Sosyal medya uzmanı olan bir insan oladak A20'den fazlasını kullansanız yeridir o yüzden çok iyi yapmışsınız. Benim takıldığım nokta sırf statü için ihtiyacı olmayan şeylerle kişinin nefsine yenik düşmesi.

  • ggzmkst1 @ggzmkst1

   @paheli şu an benim tam anlamıyla en iyi şekilde işimi görebilecek telefon note serisinden bir telefon aslında. kalemi işimi kolaylaştırır. ama bugün s10'u falan inceledim ve ne gerek var dedim. hele s10'u elime alınca android sürümü falan da şu anki telefonumla aynı olduğu için aynı arayüz hatta aynı duvar kağıdını falan görünce, ee yani?? falan dedim. insanların çalışıp kazandığı parayı nasıl harcadıkları kimseyi ilgilendirmez. özenir alır, onu ister onu alır. keşke herkes kendisi için yaşasa ama belli olgunluklara sahip olmayan insanlar kendileri için değil başkalarına göstermek için yaşıyorlar. bu bana da çok saçma geliyor ama yapacak bişey yok. insanın zaman zaman kendini ödüllendirmesi lazım zira bu ülkede emek verimi her ne kadar düşük de olsa çoğu insan haftanın 6 günü köle gibi çalışıyor. bu insan da arada bir kendini ödüllendirsin yani, değil mi? bu ödül kimine göre pahalı bir telefon olur, bazen çok güzel bir yemek, bazen harika bir kahve vs. ama önemli olan onu kendimize armağan etmemiz, başkalarının gözünü boyamak için harcanması yazık olur.

 • Joe @joe

  İstediğini almalı ne olursa olsun. Öyle düşünürsen kimse ev araba almamalı...