Turktelekom telefon açtı. Yine romantik bir yıl dönümü hediyesi ile karşıma çıktılar puhaha 😀 Sertifika programı hediye ettiler:) şaka bir yana kara kaşıma kara gözüme vermediler bu hediyeyi, bir 24 ay daha kampanyamın aynı şekilde sürmesi konusunda sözleştik. Olabildiğince didikledikten sonra onay verdim. Şimdilik kampanyamdan memnun olduğum için devam edeceğim. Yoksa akn sonrası dönem beni korkuttu abonelik iptalini düşünmeye başlamıştım. Hediyesinden değil de sırf kampanyamdan bu şekilde biraz daha istifade edeyim, kotaya para ödemekten yırtayım diye tamam dedim aslında. Başka bu tarz bir telefon alan oldu mu? Sadece kendi adıma olan aboneliği sayarsam 8. yıla girmişiz. Toplamda 13 yıl. Bu ücret politikası ile giderlerse son kalan abonelerden biri ben olacağım muhtemelen. Kampanyamdan kapı dışarı edilince de ben de adios diyeceğim tabi. Kabul edilebilir değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#KonuDışı bu defa normal şeker ölçüm cihazı önerisi istiyorum. Contour TS (Bayer) ve Optima epey kafayı yemiş durumda. Açlık tokluk ölçümü yaparken doğru sonuçları alana dek parmaklarım kevgire döndü. Annemin canını fazla acıtmamak için kendimde denedim daha çok. Hatasız olunca ona temiz iğne ile teslim edeceğim. Optima çok kolay temassızlık yapıyor ve kanı çekme gücü çok zayıf hemen hata ekranına dönüyor. Bu konuda böyle arızalar vermeyecek ve stripleri devlete yazdırabileceğimiz tavsiye ettiğiniz marka var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Beelink android kutusu donmalar yaşıyor ciddi anlamda 🙁 @orcun kusura bakma yine danışıyorum ama ne yapmak lâzım? Sendekinde böyle bir şey oldu mu rom mu değiştirmek gerek?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@orcun android kutusuna kablosuz klavye mouse bağlamış mıydın acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

|ÇÖZÜLDÜ|

#TeknoYardım E-imza ile imzalamak suretiyle doldurulması gereken bir başvuru evrakı HTML formatında iniyor. Açmaya çalıştığım zaman da anlamlı bir şey çıkmıyor önüme. Belgenin kaynağında mı bir hata var başka bir şekilde mi açmam gerekiyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

|ÇÖZÜLDÜ|

Bildiğiniz basit ve pratik çalışan bir ekran kayıt programı var mı acaba (arkada sesimi de alacak) yoksa tek alternatif obs mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Sensörlü şeker ölçüm cihazları konusunda bilgisi olan var mı? #KonuDışı #TeknoSağlık

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • Equitatus @equitatus

  Bu aletlerin asıl adı Glukometredir. Hepsinin çalışma prensibi aynıdır. Herhangi bir marka tercih edebilirsiniz. Her modelin kendine özgü strip denilen sarf malzemesi bulunur. Aldığınız cihazı ona özel üretilmiş stripler ile kullanabilirsiniz. Genelde alet striplerden daha ucuzdur. Striplerin ucunda kan damlasının denk geleceği bir sensör bulunur. Stripi alete taktıktan sonra, aletin yanında gelen lanset ile parmağınızda küçük bir delik açıp gelen kanı sensörün olduğu bölgeye damlatırsıız. Biraz beklediğinizde alet sonucu gösterir. Biz deneylerde PlusMED Accuro pM1-300 model bir cihaz kullandık. Cihazların aralarında çok fazla bir fark oluşmuyor genelde.

 • paheli @paheli

  Yorumlarınız için teşekkür ederim öncelikle. Şöyle düzelteyim normal şeker ölçüm cihazı değil de sürekli iğne/lanset batırmadan ölçüm yapabilen bazı yeni şeker ölçüm cihazları var. Nikotin bandı gibi bir şeyi kola yapıştırıyorsun sensöre okutuyorsun ölçüyor. Fiyatı nedir, ne kadar doğru ölçüm yapar, kullananlar memnun mu onu bilemiyorum tam olarak. Aramızda diyabet hastası ya da yakını olanlar var belki bir kullanan çıkar.

 • FIRAT KÜÇÜK @firatku

  Babam kullanıyor lifecheck marka cihaz,memnun kendisi ama iğneli.

 • ... @nezzperce

  İğnesiz olmayan versiyonda hangi maddeyi test edip ölçecek şekeri, iğneli alın derim.

#TeknoYardım Arkadaşım telefonunu bir türlü download moduna alamıyor, daha önce sorunsuz yapmış. Şimdi böyle hata ekranları alıyormuş sebebi ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Ekleme: Konu Kilit

#n11 Bir adet 300 tl üzerine 50 tl indirim veren kuponum mevcut. Plânladığım alışverişi daha sonra başka yerden yapacağım için bu kupona ihtiyacım kalmadı. Kuponu buradaki aktif arkadaşlardan işine yarayacak birine -karşılıksız- vermek isterim. İsteyen kişi yoruma mail adresini yazarsa siteye girebildiğim anda kendisine ileteceğim. Aktiflikten kastım günübirlik troll profillere gitmesin diyedir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
paheli paylaştı.

Sakatlığımdan dolayı spora uzun süre ara vermiş bulunuyorum. Elimde bisiklet malzemeleri bulunmaktadır. Listeleyeyim almayı düşünenler bana dönerse mailden detaylı fotoğraf atabilirim. Tüm ürünler sıfır ürüne yakın temizliktedir, çoğu az kullanılmıştır.

FLR F15 Yol Bisikleti Ayakkabısı 45 no~~~150TL
Scott Authentic Mavi-siyah tayt L beden~~130TL
Funkier Kışlık Tayt L beden~~170TL
SKY takım forma, Çinden L beden~~30TL
ORBEA takım forma, Çinden L beden~~35TL
Decathlon 900 Bisiklet Eldiveni ~~~40TL
GİYO GF43 basınç göstergeli pompa~~~50TL
#ikinciel #tsbisikletkulübü

Edit: Pompa ve eldiven hariç hepsi satılmıştır.

BeğenFavori PaylaşYorum yap