Silent Hill'le ilgili yeni gelişmeler bekleyenlerden misiniz? Konami'den haberler var.

#OyunGündemineMalzeme

https://www.techspot.com/news/82330-konami-reveals-new-silent-hill-game-disappoint-fans.html

Konami reveals new Silent Hill game that will disappoint fans

Back when Hideo Kojima unceremoniously departed Konami, it was suggested the decision was partly due to the company’s shift in focus to mobile and gambling machines—the first post-Kojima Metal...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

iPhonedo'nun son videosunda ufaktan bir TS dokundurması mı var ben mi yanlış anladım acaba? Özellikle vurguladığı "duayen" sözcüğünü duyunca aklıma ister istemez LP geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hikâyesini, kurgusunu bilmem ama teknik açıdan Gears 5'in GoW 2'den geride olduğu çok açık.

https://youtu.be/JalWT8oNxhk

Gears 5 lacks weight and intensity

Comparison between Gears 5 and Gears of War 1 & 2. It just doesn't feel as brutal, grounded and satisfying as the originals. Pay attention to gunplay, sound ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Oğuz Sel paylaştı.

Özkan'dan bir haber getirdim. Maalesef Mono ve yancısı Boncuk için ev arıyorlar. Genele atmadan önce buraya yazmak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22

RTX 2060 Super 2K, RTX 2070 Super 4K kartı olmuş. Özellikle overlock edilmiş halleri çok acayip.

https://www.guru3d.com/articles-pages/geforce-rtx-2060-and-2070-super-review,1.html

GeForce RTX 2060 and 2070 SUPER review

The teaser was not a joke, NVIDIA today launches the first two cards in their new Super series. We review the GeForce RTX 2060 and 2070 SUPER and check out if they are actually that, super that...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Windows10

1903 güncellemesini birkaç dakika önce yaptım. Görünürde bir veri kaybı yok. Bir tek Logitech'in LogiLDA.dll'i bulunamıyormuş, onun da bildirimini devre dışı bıraktım, bir ara yazılımı kaldırıp baştan kuracağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Six @six

  Gelen özellikleri konuşmak yerine veri kaybı yok diye seviniyoruz. Son kullanıcının geldiği nokta 😀

  • Oğuz Sel @ouz

   Çok ama çok yıllar önce sistemi kurcalayıp bozarak günde 10-15 defa format attığım oluyordu ama o zamanlar hem vaktim boldu hem de bilgisayarı iş amaçlı değil eğlencesine kullanıyordum. Şimdi ufak bir veri kaybı ya da kararsızlık beni çok etkiler. Bu nedenle hakikaten veri kaybı yok diye seviniyorum artık. 🙂

 • 1mertunal @mert101

  Bi ben mi geri kaldım bilmiyorum ama pc de oyun oynamıyorum, sadece mastercam, solid, nx, autocad, delphi, spotify, firefox yüklü ve 200gb kadar da arsiv vardir gerisi haricide. win7 ultimate kullanıyorum daha hiç bi win10a bakayım demedim, sizce bir artısını görür müyüm?

Arkadaşlar merhaba.

Yine bir sorun ve yine bir yardım isteğiyle karşınızdayım.

1 aydır oyun oynamıyordum. Dün akşam GTA 5 oynayayım dedim, oyunu açtıktan 10 dakika sonra sistem kapandı. Açmak istedim, açılmadı. Sistemin fişini çektim, 10 dakika bekledim. Bilgisayar açıldı, aynı şeyleri bir daha yaptım, aynısını yaşadım. Kasa içi temiz, kablolar derli toplu, işlemci ve ekran kartı sıcaklığı normal. Sanırım 2 sene önce sistemi toplarken aldığım Silverstone Strider 700 Watt ölmeye başladı.

Sizce sorun PSU'da mıdır? Başka bir güç kaynağıyla deneme imkanım yok. Yeni PSU için hangi markayı önerirsiniz?

#TeknoYardım

17.05.2019 Güncellemesi:

Seasonic'in PSU'su geldi, kurulumu yaptım. Kapanma sorununu hiç yaşamadım ama başka bir sorun baş gösterdi, mavi ekran. GTA 5 oyun testini arka arkaya yaptığımda yaşadığım sorunlardan biri mavi ekran değil, ekran donması oldu. Bu daha önce RAM nedeniyle yaşadığım sorunları anımsattı bana. Dönüp bu konuyu araştırdım. XMP profilinin mavi ekran verdirme gibi bir durumu olabiliyormuş bazı senaryolarda. Ben iki sene içerisinde XMP'yi açık kullandım, bellekler zaten Corsair Vengeance 3200 MHz idi.

XMP profilini devre dışı bıraktım ve sorun ortadan kalktı. Sonra bellek hızının oyunlardaki değerleri hangi oranda değiştirdiğini inceledim, canım sıkıldı. XMP açmadan belleği elle 3200 MHz'e çektim. GTA 5 dünyasında birkaç gün boyunca oyun açık kaldı, ben o sırada evdeki başka işleri yaptım. Döndüğümde herhangi bir sorun yoktu. Ekran görüntüsünü de ekliyorum. Keza 15 dakikalık Prime 95 testi de yaptım, yine bir sorun yok.

Değerlerden göreceğiniz üzere ekran kartını biraz dürtüklemiştim zaten, işlemci de stok hızında ve otomatik voltaj değerlerinde çalışıyor. Bu sıcaklık, pek hava almayan küçük bir kasa için normal, GTA'da sistem hep ısınırdı zaten. Biraz sonra işlemciyi tekrar 4.2'ye indireceğim. Merak edenler için arada 3D Mark testine göre neredeyse hiçbir fark olmuyor grafik skoru noktasında. İşlemcinin ömrünü yemeyeyim diye 60'larda dolaşacak şekilde ayarlıyorum. 4.2'ye sabitledim, hayatım kaydı diyemem, sessizlik ve stabilite önemli benim için.

Sözün özü, önceki PSU'nun bir yerlerinde hakikaten arıza varmış ve sanırım bu arıza, belleğin XMP profilinde çalışmasını engelleyecek minik bir soruna da neden olmuş. Elektronikten anlamadığım için bunun ne olduğunu bilemiyorum tabii. En azından artık işlemcimi, bir iki gündür yaptığım gibi 1.2 GHz frekansına sabitleyip kullanmak zorunda değilim ve işten güçten arta kalan zamanda oyun da oynayabileceğim.

Seasonic PSU'ya gelince, süper sessiz ve serin çalışan bir arkadaş. Arkasında bir düğme var, isterseniz fanı tamamen kapatabiliyorsunuz, ısınınca fan kendi kendine aktif oluyor mu bilmiyorum. Ama zaten sessiz çalıştığı için ben fan açık kullanacağım. PSU seçiminde kutu üstünde -burada geçerli olmasa da- 10 yıl garanti ibaresini görmem ve HardOCP incelemesi https://www.hardocp.com/article/2018/07/24/seasonic_focus_plus_gold_650w_power_supply_review/9 etkili oldu. Tavsiye ve yardımlarıyla zaman ayırıp başlık altına yorum bırakan herkese tekrar teşekkür ederim. Umarım geri bildirimlerim ve anlattıklarım ileride birilerinin işine yarar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 28

Dayanamadım hemen bir tane sipariş verdim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16