#teknoyardım #hdd Çok acil bilginize ihtiyacım var. Şimdi şöyle bir sorunla karşılaştım. A diskinde geçen yıldan kalma Windows 10 kuruluydu. B diskinde verilerim vardı. B diskindeki verileri geçici olarak A’ya taşıyıp B’yi tamamen biçimlendirdim ve güncel ISO ile Windows’u yükledim. Planım B’nin bir kısmında işletim sistemini bir kısmında sık kullandığım asıl dosyaları barındırmaktı. A bundan sonra yedek olarak kalacaktı. Kısacası görevlerini değiştirdim. Yeni sistemi yükledikten sonra, bazı işlerimi halletmek için A’daki eski Windows’u boot ettim ve dosyalarımı kontrol ettim, hiçbir sıkıntı gözükmüyordu. Kısa süreliğine de olsa, çift yedekler teke düşeceği için taşımadan önce kontrol amaçlı diskin SMART bilgisine bakıp sektör taraması yapmıştım. Çalışmasında bir sorun görünmüyordu. O zamana kadar aktif olarak kullandığım için de problem hissetmedim. Taşıdıktan sonra dosyalar arasında baya dolaştım hepsi yerli yerinde duruyordu. O arada yeni sisteme taşımak için sürücüsü vb. eksikleri indirdim. Bunları hallettikten sonra arta kalan depolamayı hemen bölümlendirip verileri B’ye kopyalamaya başlayacaktım. Birkaç saat bu şekilde oyalandım, ne olduysa B’ye geçince oldu. Ekran kartı sürücüsünü USB belleğe aktarmayı unutmuşum. Tekrar kapat-aç yapmamak için “A:/kullanıcılar/isim/indirilenler” yolunu kullanmak istedim. Geçici olarak koyduğum dosyalar sorunsuz listelenirken bir türlü kullanıcı klasörüne erişemedim. Hesap şifreli olduğu için belki güvenlikle ilgili bir durum olabilir diye düşünüp yeniden başlattım ve başından bir süre ayrıldım. Döndüğümde boot ekranında “Scanning and repairing drive (A:): %0” yazıyordu. Yaklaşık yarım saat sonra %100 oldu. Açıldığında 150Gb doluluğu olan diskin 110Gb’a düştüğünü gördüm. Hepsi ıvır zıvır işime yaramaz sistem dosyaları. Binlerce fotoğrafın, videonun, çalışmalarımın bulunduğu klasörler yok olmuş arada 2 3 tane nadir kalmış. Hemen sistemi kapattım. USB’de bir linux kurulumu vardı, onunla açtım diske girdim aynı vaziyette duruyor elim kolum bağlandı ne yapabilirim? Diskin ana dizininde found.001 diye bir klasör oluşmuş. İçinde dir0000.chk, dir0001.chk olarak klasörler ve file00000C1.chk olarak isimli dosyalar bulunmakta. Aralarında fotoğraflarımdan bazılarını gördüm. Ne önerirsiniz, yazılımla kurtarabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#benimmasaüstüm #ryzen #teknoseyir Akımı hortlatmıyorum, sadece ben de eksik kalmayayım dedim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Ouxhax paylaştı.

#Nasıldolandırıldım http://www.dolldur.com üye olduğum site şu anda şifremi kabul etmedi. Ayrıca şifre hatırlat dedim mail adresi kayıtlı değil diyor. Operada şifre otomatik kayıtlı bu arada. Ayrıca para İzmirde TYD gıda bilişim adında bir firmadan çekilmiş. Sitede mail adresi var iletişim için şansımı deniyorum. Telefon var ama çok alakasız +85 ile başlıyor.

Konuyu bilmeyenler için aliexpress de 260 tl olan asus anakartı buradan 133 tl sipariş verdim. Açgözlülük işte.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zuhur etti.
#microsd #Bleen
https://www.instagram.com/p/BZ4KI3gjAB9/

#3d #blender #microsd #teknoseyir #1tb #bleen #sdxc #uhs3 #zubizaretta Prototipi sızdırıldı!

A post shared by Oğuzhan Berat Değirmenci (@obdegirmenci) on

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#tsanahtarlık yeni seri.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android File Transfer ile telefondaki DCIM klasörüne bilgisayardan resim eklerken komple varolan klasörü değiştirip üstüne yazdı ve telefondaki resimler yok oldu. Acilen ne yapabilirim bu konuda? Çok önemlilerdi, geri getirme imkanım var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#3d #render #cgi Daha kompleks materyaller hazırlama konusunda faydalı kaynak önerilerinize açığım. Direkt yapımından ziyade, ışığın yüzeydeki tepkilerinin ne olduğunu öğrenmek ve sebep-sonuç ilişkisini anlamak istiyorum. Fizik kurallarıyla alakalı olduğunu gördüm. Aynı şekilde modelleme kaynaklarına da ihtiyacım var. Çok merak ettiğim ve kendimi geliştirmek istediğim bir alan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap