KYK borcum 2021 Ocak ayında vergi dairesine verildi. Ben faiz silinmesinden faydalanamıyorum değil mi? Bugün ödeyeceğim de, faizli olarak görünüyor ivd'de (doğal olarak).

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İş ilanının başlığı: "Junior Full Stack Developer"
Aranan özellikler: "Expert level experience is required"

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Anker kulaklığımda bir sorun oluştu garantiye göndermem gerekiyor. anker-tr.com diye bir site var ama resmi site mi bilmiyorum. Nasıl başlatacağım işlemleri? Hepsiburada'dan almıştım 1 yıl önce. İletişim kısmında "teknik servis işlemleri için şu adrese ulaşın" demişler ama nasıl ulaşayım mektup mu yazayım anlamadım ki.
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Teknoseyir'in aylık sunucu masrafları ne kadardır tahminen? DGN teknoloji sponsor olarak sağlıyor bunu ama eğer olmasaydı Teknoseyir'in aylık sunucu masrafı ne kadar olurdu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Forza Horizon 5'i 1060 6gb / i7 6700k sistemimle çok güzel oynayabiliyorum. FH4’ü de çok iyi çalıştırıyordu. Sistem neredeyse 7 yıllık. Oyunun hazır ayarlarından "yüksek" seçili. Çok iyi optimize edilmiş.
Monitörüm 1080p 144 hz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Doktor D vitamini verdi, tüm şişeyi tek seferde içmemi söyledi. O da her ay 1 şişe içiyormuş tek seferde. Normalde günde birkaç damla içilmiyor muydu bu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 49
 • CimAdam @cimadam

  Başka bir doktora da sormak lazım, ama şahsen normal kullanırdım. 1 şişe ilaç içmeyi nasıl tavsiye etmiş anlamadım.

 • AB9 @sqn

  15 ml damla 50.000 IU ediyor, kullanma kılavuzunda da tek seferde 50.000 IU'ya kadar çıkılabilir diyor:

  https://titck.gov.tr/storage/Archive/2020/kubKtAttachments/TTCKOnaylKTDEVT50.000_30dbcc27-f133-42db-b5ed-eb1ae01d7eca.pdf

  toplam şişe 25*15=375 damla zaten, ampul gibi bir şey. yine de endişe ediyorsan 25 damla şeklinde 15 gün boyunca da kullanabilirsin.

 • Orkun @orkkoc

  D vitamini vucuttan atılan bir şey değil. Fazla alırsanız birikim yapar toksisite oluşturur. Ben kendi adıma bu tarz tavsiye veren doktora bir daha gitmezdim.

 • Alican @alicanmd

  Devit-3 damla 50bin IU vit. d3 içeriyor. D vitamini eksikliğinde 1 aylık ihtiyaç 1 öğünde tüketilebilir. Düzenli olarak her gün 800-1000IU tüketmesinden daha kolay olduğu için bir flakonun 1 kase yoğurt içerisinde bir öğünde tüketilmesi önerilir genelde. Vücutta yağ dokuda depolandığı için bu şekilde kullanılabiliyor.
  Etrafınızda vitamin d ampulu kırıp ekmeğe dökerek yiyenleri görmüş yada duymuşsunuzdur. O ampul bu devit-3 damlalıklı flakonun 6 katı (300bin IU) vit d3 içeriyor. 50bin'lik flakona fazla diyenler için ekledim.
  D vitamini replasman tedavisinin de maksimum 6 ay yapıldığını belirtelim. Fazlası kalsiyum elektrolit bozukluğu vs gibi sorunlar yaratabiliyor.
  D vitamini tetkiki ilacından daha pahalı olduğu için genelde çok gerekli durumlarda isteniyor. Hikaye ve fizik muayene uyumluysa ilaç başlanabilir özellikle kış aylarında.

  Ben bir konuda yeterli bir bilgim yoksa yorum yapmaktan kaçınırım. Fakat yukarıdaki arkadaşların geneli sıfır doğru bilgiye sahip. Hatta bir tanesi var yanlış bilgileri ile eksiye düşmüş. Size tavsiyem sorunuz varsa başka bir doktora sorun. Burası soru sormak için en yanlış yer.

  • Outrun @outrun

   Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.

   Zaten buradan tavsiye alıp uygulama niyetim yoktu, sadece doktor şişeyi tek seferde iç deyince ilginç bulmuştum. Normalde "her gün x damla" şeklinde verildiğini görmüştüm daha önce. Onu merak edip sormuştum ama ilginç bir şekilde çok yorum aldı gönderim.

UI / UX sorusu: Youtube izlenme sayısını neden böyle ikinci plana attı acaba? Eski tasarımda daha belirgindi, şimdi öylesine bir detaymış gibi küçücük yapmışlar ve ilk bakışta göze hiç çarpmıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Android için vakit geçirmelik ve basit oyun var mı beğendiğiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21