#Unity koyu temayı sadece ücretli üyeliklere sunuyor, ücretsiz versiyonda koyu tema kullanmak için Unity.exe dosyasını alışılmadık yollarla düzenlemekten başka çözüm yok. Koyu tema premium bir özellik değil temel bir özellik olmalı. Bu yaptıkları tamamen saçmalık.

Ücretsiz versiyonu koyu tema ile kullanmak için de şu rehbere bakılabilir:
https://kosro.de/unity-dark-theme/
Çok açık bir şekilde anlatmamış ama anlaşılıyor. Eski versiyonlarda ben HxD programını kullanıyordum öyle daha hızlı oluyordu ama hangi değerlerin değiştirileceğini internetten bulmak gerekiyordu, bu çözümde versiyon değişse bile yöntem değişmiyor sanırım.

Unity Dark Theme for Free: any version! - Robert Kossessa

Unity's decision to make the Editor's dark theme exclusively part of the paid Pro version is highly questionable. Luckily there's a workaround...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Mağaradan selamlar 😀 #HollowKnight neymiş böyle.. 30 saat oldu halen bitmedi, bitirmeye yakın bile değilim sanırım. Daha çift zıplamayı bulamadım 😀 İndirimden almıştım ben ama tam fiyatı fazlasıyla hak ediyor kesinlikle. Zaten 24 TL (Amerika fiyatı 15 Dolar). Bence 25 dolar olarak da çıkabilirmiş bu oyun.

Zor kısımları var. Bosslarda zorluğa göre 4-5 kere ölmek normal. Boss savaşları çok güzel tasarlanmış. Beni şimdiye kadar en çok zorlayan bir platform kısmı oldu. Hareket mekaniklerini çok iyi öğrenmiş olmak gerekiyor. Celeste'i aratmayan bir bölüm olmuş o kısım.

https://store.steampowered.com/app/367520/Hollow_Knight/

Hollow Knight on Steam

Forge your own path in Hollow Knight! An epic action adventure through a vast ruined kingdom of insects and heroes. Explore twisting caverns, battle tainted creatures and befriend bizarre bugs, all in...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilmediğim oyun türlerini denemeye çalışıyorum. Bu yüzden dün #XCOM Enemy Unknown'u indirimde görünce aldım. Yorumları çok olumlu, "Sıra Tabanlı Taktiksel" türünde dünyaca tanınmış bir oyun. Bu türü denemek için iyi olur diye düşünmüştüm ancak hiç zevk alamadım 😕Oynanış hiç hoşuma gitmedi gerçekten, hiç bana göre değilmiş ve sonuçta iade ettim oyunu.

"Sıra Tabanlı" türünü denemeye devam etmeyi düşünüyorum, tavsiyeleriniz varsa alabilirim ama XCOM benzeri olmasın lütfen. Burada hoşuma gitmeyen "Taktiksel" olmasıydı sanırım. "Sıra Tabanlı" olarak oynadığım tek oyun Civilization V'di ve sevmiştim (Şimdi fark ettim xcom ve civ'in geliştiricileri aynıymış).

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 12

Fallout New Vegas oynamaya çalışıyorum çöküp duruyor. Hevesim kursağımda kaldı. The Outer Worlds bitirdim şimdi buna başlamak istemiştim 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

LP'nin Star Wars ile ilgili yorumunun olduğu bir video vardı hangi video olduğunu bilen var mı acaba? Bir gündemin kısacık bir bölümündeydi sanki ama emin değilim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

The Outer Worlds için Xbox Game Pass (PC) aldım ama yüklenmiyor. Ön yüklemenin açılmış olması lazım, PC için Game Pass'e dahil değil mi yoksa?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Derby olanı hediye olarak göndermişler, bakalım şu meşhur Feather jiletler nasılmış 😃 7 o'clock aradım ama Türkiye'de bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 50
 • ALIEN @alien

  Kullandığım en son derby traş bıçağı, beş kez traş olduğum permasharp jiletten daha kötü kesiyordu.
  O derece yani.
  Yeni modelde düzelme olduysa bilemem.

 • Mr.Bell @mr-bell

  Hayırlı olsun,perma sharp iyidir

 • jans @jans

  kullandıktan sonra kişisel yorumunu yazacaksan etiketlersen sevinirim

 • Outrun @outrun

  @orcun @boheme @agah @arandur @gurveer-ponce @ozeba @alien @mr-bell @jans

  Hepsini denedim, şimdi özet olarak değerlendirmemi yazacağım. Çok detaya girmeyeceğim çünkü daha çok model deneyip blog olarak atarım diye düşünüyorum. Resimdekileri ve wilkinson sword'u üstte beğendiklerim olmak üzere şu şekilde sıralayabilirim, yanlarına jilet başına fiyatlarını yazdım, fiyatlar değişkenlik gösterebilir elbette, bir ölçü olarak değerlendirilebilir:

  1) Feather ( 2.6 TL )
  2) Astra ( 0.59 TL )
  3) Permasharp ( 0.70 TL )
  4) Crystal -fotoğrafta lacivert olan- ( 0.75 TL )
  4) Wilkinson Sword ( 1.00 TL )
  -) Derby Usta ( 0.35 TL ) (Diskalifiye)

  - Tüm tıraşlar 2 günlük sakal için ve sıcak duştan hemen sonra gerçekleştirildi. Tüm tıraşları aynı şekilde oldum, tek değişkenin jilet olması için özen gösterdim.
  - İsrail üretimi crystal super platinum ve wilkinson sword çok benzer geldiler bana, ikisini de aynı sırada yazdım o yüzden.
  - Feather gerçekten çok iyi, çok rahat bir şekilde sakalları alıyor fark etmiyorsunuz bile. Diğer hepsinden daha iyi bu konuda. Feather kullandıktan sonra şunu da fark ettim; her jiletin tıraş sonrası yüzünüzde bıraktığı his farklı oluyormuş. Sanki diğer jiletler işi yarım bırakıyormuş da, bir tek feather tam yapıyormuş gibi 😀 anlatması güç.
  - Beni en çok şaşırtan ve sevindiren Astra oldu. Neredeyse feather kadar iyi ve fiyatı onun beşte biri. Hatta derby'yi saymazsak en ucuzu.
  - Permasharp da güzel, Astra'ya yakın ama Astra daha iyi. Keskinlik, rahatlık ve verdiği his açısından.
  - Crystal ve Wilkinson Sword da kötü değil ama ilk üç sıraya yazdıklarım varken bunları tercih etmem. Keskinlik olarak ilk üçten gerideler ve onlar kadar iyi alamıyorlar sakalı.
  - Derby Usta tek kelimeyle berbat diyebilirim. Sıralamaya da koymak istemedim diğerlerine haksızlık olur diye, diskalifiye ettim. Keskin değil ve konfor sıfır. Bir yıla yakındır bu şekilde tıraş oluyorum hiç bu kadar kötü bir deneyim yaşamamıştım. Resmen acı çektirdi bana ve tıraşın ortasında jileti değiştirmek zorunda kaldım. Asla tavsiye etmiyorum.

  Daha çok ürünü denedikten sonra detaylı bir blog yazabilirim. Blogda jiletlerin tekrar kullanıldıklarındaki performanslarını da ekleyebilirim. Bu blog birkaç ay sonra çıkar ancak.

  Bir de şunu unutmamak lazım, jiletler kişiye göre değişiklik gösteriyormuş, bana iyi gelen size gelmeyebilir veya tam tersi olabilir.

  • Orcun @orcun

   Perdah muhabbeti var kimisi 2 veya 3 kere perdah atıyor ama o da tabi deriyi yüzüyorsun sonuçta haliyle pek sağlıklı iş değil. Ben o yüzden perma sharp ile takılıyorum birde kılın yapısına göre değişiyor. Bende kıllar kalın değil yani yumuşak, kimisi var adamda bir kıl var resmen suratında 2 günlük sakal olsun '' abi dur ya suratında peynir rendeleyelim '' modunda rende gibi sakalı oluyor. Öyle sert yani o adamlara mesela derby vs kesmez çok zorlar onlar ustura ile giriyor berber vs takılıyor. Birde benim tavsiyem sıcağı sıcağına olma, biraz bekle yüzün derinin ekstra nemi şişliği gitsin öyle tıraş olmaya bak.

  • Outrun @outrun

   @orcun tıraş öncesi en iyi hazırlığın duş almak olduğunu duymuştum. Ama her zaman öyle yapmıyorum. Duşsuz şekilde de deneyeceğim hepsini ama benim deneyimlediğim; duştan sonra yapınca çok daha iyi sonuçlar alıyorum. Bir de direkt çıkar çıkmaz değil, arada 6-7 dk geçiyor tıraşa başlamadan önce. Benim sakalım da sert değil o kadar ve çok sık değil. Ama belki ortalamadan sert de olabilir derby kesmediğine göre 😀 Sert olabilir ama sık değil ve hiç yakışmıyor bu yüzden bana sakal 😀

  • jans @jans

   Fırça ve traş köpüğü önerin de varsa dinleriz 😂

  • ALIEN @alien

   Derby şaşırtmadı.
   Bir jilet herhalde bu kadar kötü olabilir.

  • Agah @agah

   ben permasharp kullanıyorum, bu yazıdan sonra diğer jiletleri merak ettim. yolum eminönüne düştüğünde alayım da ben de deniyeyim. hatta derby'yi de merak ettim, bakalım nasıl bu kadar kötü olabiliyor. onu da bir kereliğine alıp deniyeyim 😀

Binamızda herkes kablonet kullanıyor. Alt komuşumuzun interneti kesildi (modemde mavi ışık sabit yanıyor), arıza kaydı oluşturdular, Türksat'tan gelip sorunlarını çözdüler ve şimdi interneti kullanabiliyorlar. Şimdi eve geldim ve bir baktım aynı sorun bizde var. Komşunun arızasını düzeltip bizimkini bozmuşlar resmen. 🤦‍♂️

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
Acil yardıma ihtiyacım var. Tez teslim edeceğim, hocama pdf olarak yolladım o da pdf üzerinde çeşitli yerleri işaretleyerek yorum yapıp bana düzeltmem için geri gönderdi. Ancak yorumlar gözükmüyor. Hoca düzenlemeyi mac'de yaptı, benim makinem windows. Daha önce bu tarz sorunla karşılaşan veya çözümle ilgili fikri olanlar yorum yazabilirse sevinirim. Hoca şu an mac'ine erişemiyor o yüzden yardımcı olamadı. Acaba yorumları kaydederken bir hata mı oldu, öyle değildir umarım. Adobe ve sumatra pdf ile denedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8

#YazılımGündemineMalzeme
https://boyter.org/posts/an-informal-survey-of-10-million-github-bitbucket-gitlab-projects/
Yaklaşık 10 milyon açık kaynak projeyi analiz etmiş. @erenhatirnaz kesin daha önce görmüştür ama yine de paylaşayım dedim sosyalde. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap