Böyle haziran mı olur? 😃

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#TeknoYardım
Raspberry pi VPN server kurmak istiyorum. Evde hep fişe takılı olacak, yurt dışından buna bağlanıp Türkiye'deki evimden bağlanıyormuş gibi görünmek istiyorum.
Öncelikle bu mümkün mü? Mümkünse hangi modeli almalıyım? Eski modeller yeterli olur mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • kurtcuk @kurtcuk

  OpenVPN gateway diye arayın ilgili yazılımın döküman sayfasında

 • Batuhan @achfighter

  Mümkün. Yalnız dışarıdan evdeki cihaza bağlanmak için operatörün cgn yapmaması lazım. Cgn içindeyseniz operatörden statik ip hizmeti kiralamalısınız. 1gb ramli bir pi bile vpn sunucu için fazla fazla yeterli olur.

  Openvpn'in kurulumu basit, onu kullanabilirsiniz.

 • Outrun @outrun

  Teşekkürler cevaplarınız için. Şunu fark ettim, Türkiye'de alabildiğimiz upload hızı çok kötü olduğu için böyle VPN kurarsak anca o upload hızında internet kullanmış oluyoruz. O sebeple vazgeçeceğim sanırım.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Evet aynen öyle olur. Eğer yine de isterseniz outline diye açıkkaynak kodlu bir şey va rincelemenizi tavsiye ederim TS de de geçmişti konusu. Ben uzun zaman kullandım baya başarılı ama işte en fazla upload hızınız kadar kullanırsınız. Ayrıca çok büyük ihtimal zaten CGNe dahil etmişlerdir sizi onun içinde statik ipye para verene kadar düzgün bir vpn kiralamak ya da bir hosting firmasından kendi sanal sunucunuzu açıp vpn kurmak çok daha mantıklı olacaktır.

   Hem azure gibi sistemlerde kullandığın kadar öde olduğu için kulanmadığınız zaman sunucuyu kapatır böylece fiyatlandırılmamış olursunuz ama malesef azure TR de henüz yok en yakın yunanistana kadar gelmişti sanırım.

  • Outrun @outrun

   @deniz-fidan Evet ipek hosting'den VDS kiralarım belki. Hız sorunu da olmaz o zaman.

Muhabbet yayınına sürekli dislike geliyor 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

Yurt dışına taşınırsak Türkiye'den ucuza aldığımız Steam oyunlarımıza noluyor? Kütüphanemizdeki oyunları oynayabiliyor muyuz? Bir de artık Türkiye mağazasını kullanamıyoruz herhalde değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

Kişisel blogu olan var mı? Neler hakkında yazıyorsunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Diğer ülkeler kendi domain uzantılarını direkt kullanabiliyor (teknik terimleri tam bilmiyorum), bu bizde niye yok? ornek.hu ornek.at gibi. Bizde bildiğim nic.tr ve tsk.tr var sadece.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Twitter'da takip etmediğim kişilerin tweetleri için bildirim geliyor. Vedat Milor'u takip etmiyorum ama attığı tweetlerin bildirimleri gelip duruyor. Bildirimde o tweetin benim için tavsiye edildiği yazıyor. Takip etmeyenlere de bildirim gitmesi için Vedat Milor Twitter'a para mı ödüyor? Yoksa Twitter kafasına göre mi öneriyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

Şu siteyi kullanmış olan var mı? En ucuz kaju burada ama kalitesi nasıldır acaba? Her ürün ucuza satılmıyor bu arada, her şeyi ucuza satan bir yer değil yani.
https://www.halktanpazar.com/kaju

BeğenFavori PaylaşYorum yap

PTT bayağı hızlanmış (Bolu). Son siparişlerim hep kargoya verildikten bir gün sonra elime ulaştı. Aliexpress siparişim bile çok hızlı geldi. Gece İstanbul gümrükten çıkan paketim bugün öğlen elime ulaştı. Eskiden aliexpress siparişlerim 10 gün Bolu'da şubede bekliyordu, onu da getirmiyorlardı gidip alıyordum her seferinde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap