e-kitap okuyucu almak istiyorum. 1200 civarlarına kadar çıkabilirim. Kindle düşünüyorum, bu fiyatlarda şu an. Başka tavsiyesi olan var mı? Arka aydınlatma olması şart.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 23 / 29

Şunun tam çevirisi var mı?
"mind-altering"
"zihin değiştiren" diyesim geliyor ama sanki bunun kalıplaşmış bir çevirisi varmış da ben hatırlamıyorum / bilmiyorum gibi geliyor. "kafa yapan" da olmaz çünkü o zaman bir ilaca veya maddeye söylenmiş oluyor. Mesela cümle içinde de şöyle: "mind-altering practices"

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Bu videoda bir gariplik görüyor musunuz?
Reptilianlara inanan arkadaşım var 🤦🏻‍♂️Kanıt olarak attığı video şu:
https://www.instagram.com/p/BuX0YD_Hq5D/
Burada topu kavrarken eli birden sürüngen eline dönüşüveriyormuş(!)
Sonra da yere indiğinde yanlışlıkla bunu yaptığı için saklamaya çalışmış.
Bana sadece üstten topu tutuyor gibi gözüktü.
Her UFO videosunda olduğu gibi bu video da düşük çözünürlüklü 😀
Bir de dediğine göre bu videonun HD olanlarını internetten hep kaldırmışlar. Tam inanmıyormuş ama videoları kaldırdıkları için şüpheleri artmış.
Not: Arkadaşım yanlış düşüncelere sahip ama çok iyi bir insandır, benim de en iyi arkadaşım. Lütfen kendisine yönelik aşağılayıcı şeyler yazmayın. Burayı da okuyor olabilir elbette.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Tamamen e-kitaba geçen var mı? Fiziksel kitap almayı bırakan? Halen fiziksel kitap alıyorum, e-kitap okuyucu alsam fiziksel almayı bırakırım sanırım. Yalnız her kitabın e-kitap halini bulabiliyor muyuz onu da bilmiyorum.
Ders kitaplarının ve çok fazla illüstrasyon içeren kitapların fiziksel olmasını isterim ama diğerlerinin e-kitap okuyucuda olması çok daha iyi olur diye düşünüyorum. Yer kaplamıyor, yatarken ve karanlıkta okuması kolay.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 32

Ülkemizde satılan ürünlerin kalitesi zaten uzun zamandır düşüyordu, düşmeye devam ediyor.
Sprite'ın normal olanına 2 adet tatlandırıcı eklemişler. Şekersiz olan değil normal olan. Hem de biri aspartam. Glikoz şurubuna ek 2 tatlandırıcı. Tamamını glikoz şurubundan yapmak bile pahalı gelmiş artık.
Şekerli / tatlandırıcılı içeceklerin zararlı olduğunu biliyorum "içmeyin zararlı" tarzında yorum yapmayın lütfen, dikkat çekmek istediğim konu bu değil. Ben de içmiyorum zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 27

#MicrosoftFlightSimulator
Bolu'da havaalanı yok ama bir uçak pisti var. 2. komando tugayının pisti. Çok eskiden kullanılırmış ama artık kullanılmıyor. Oyunda bu pistten kalkış ve iniş yapabiliyorsunuz. Askerliğini orada yapmış biri olarak da diyebilirim ki resmen komando tugayının aynısı oyunda mevcut. Nizamiye, karargah, topçu birliği binası, yemekhane ve gazino binaları, bizim bölüğün binası ve önündeki yeşil alan... Hepsini çok rahat tespit edebildim.

Bolu'daki bildiğim göllere de gittim. Gölcük, Abant, Amcabey, Seben, Gölköy, Yumrukaya, Aladağ ve Saraycık göllerinin üzerlerinden uçtum. Bunlardan bazıları pek bilinmeyen çok küçük göletler. Bu göllerin yakınlarındaki yaylaları da net bir şekilde görebildim. Kartalkaya'nın da üzerinden uçtum.

Muazzam olmuş gerçekten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Her kitap için aynı mı bilmiyorum ama gördüğüm kadarıyla en iyi fiyatlar amazon.com.tr'de. Bir de agt kurye diye bir firmayla gönderiyorlar onlar da çok iyi. Gece bile alsam ertesi gün ulaşıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • mrx @mrx

  Hangi şehir bu değerlendirmede bulundunuz?

 • reducto @protego

  Amazon çok iyi kitap konusunda, çoğu zaman en düşük fiyatı veriyorlar. Tek sıkıntısı, bazen kitaplar eski basım olabiliyor, hafif hasarlı olabiliyor ve üstlerinde abuksubuk etiketler olabiliyor 🙂 Az satan kitaplarda yaşanıyor tabi bu sorun. Ben Bursadayım bana Kolay Gelsin ile gönderiyorlar gerçekten çok iyi hızları. Kuryeyi haritadan yerini takip edebiliyorsun, gelmeden 2 saat önce telefona bildirim gönderiyor kurye, evde misin değil misin diye soruyor, istersen başka adrese teslimat isteyebiliyorsun, istersen komşuya bırak diyebiliyorsun sayfa üzerinden. Zili çalma seçeneği bile var 🙂 Kuryeye mesaj bile yazabiliyosun. Umarım bu Kolay Gelsin firması büyüdükçe diğer firmalara benzemez. Gerçi pek sanmıyorum çünkü kuryeyi puanlıyosun Uber gibi. Zaten kuryeleri de uber gibi alıyorlar, kuryeler kendi arabalarıyla dağıtım yapıyolar vs. Umarım iyice gelişip şu bizim geleneksel kargocuları bitirirler

 • sawgent @sawgent

  Ben dün 10:00 gibi mi band 5 aldım. AGT kurye ile az önce Eskişehir'e teslim ettiler.

#TeknoYardım
Kargomu kaybetti mng kargo. Şubeyle yaptığım görüşmeler sonuç vermedi. Dilekçe verip kayıp bildirimi yapıp içindekilerin parasını isteyeceğim. Şu linkte demişler ki başvuru ancak fatura tarihinden 15 gün sonra yapılabilir. Ticaret Kanunu'nun 874. maddesini göstermişler.
O maddede de şu yazıyor: "Eşya, taşıma süresini izleyen yirmi gün içinde teslim edilmezse, hak sahibi ona zayi olmuş gözüyle bakabilir."
Şimdi ben dilekçe vermeden önce 20 günün dolmasını beklemek zorunda mıyım? Kargodan 14 gündür ses yok.
https://www.mngkargo.com.tr/icerik/tazmin-proseduru
Not: Kargo bir n11 siparişi. Ben gönderici değil alıcıyım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 20
 • Umut @umut

  Bence bu satıcının problemi olması lazım. Niye alıcı uğraşıyor ki anlamıyorum?

 • altalena @altalena

  Yıllardır süren n11 rezilliklerinden biri daha. Böyle bir durumda kargonun peşinden koşması gereken satıcıdır ama müşteri "parayı verme, ertele" butonunu kullanmasına rağmen n11, satıcıya ürünü ulaştıramadığı halde parasını vermiş. O buton ne işe yarıyor yahu o zaman? Arkadaşların da dediği gibi kargo şirketiyle falan uğraşmayın, sizin sorumluluğunuz değil bu. Kredi kartı harcama itirazı yapın, 1 ay içinde sizin lehinize sonuçlanır ve paranız faiziyle birlikte iade olur.
  Ayrıca n11 kullanmayın, bu tarz bir site kullanmak zorundaysanız Gittigidiyor daha iyi bir seçenek. Direkt resmi satıcı olan siteler (Amazon, Hepsiburada gibi -onların içindeki satıcılar hariç-) daha güvenilir.

  • Outrun @outrun

   Uzun zamandır kullanıyorum ilk defa böyle bir şey oldu. n11'in otomatik onaylaması saçmalık tabii. Satıcının ilgilenmemesi, kargonun kaybolması da diğer rezillikler.

  • altalena @altalena

   @outrun Satış resmen tamamlanmadan -kargo teslim edildi bilgisi dahi olmadan- otomatik onay verilecekse o sistemin hiçbir anlamı yok.

   Ben de n11'den memnundum sorun yaşayana kadar. Geçmişte n11'den tıraş makinesi aldığımda ürün kutusu açık geldi, ürünün kutusu açık yollandı diyerek iade talebinde bulundum, parayı da aynı sizin gibi onaylamadım ama süreden ötürü otomatik olarak onlara geçti para. Satıcının puanı %98-99 idi, yüksek diye bakmamıştım ama yorumlara baktığım zaman benim gibi ürünün kutusu açık gelen ciddi sayıda müşteri vardı ama puanı nasıl oluyorsa %99'muş. Satıcı ürün kişisel bakım ürünü olduğu için iade edilemez, kutusunu siz açmışsınız diyerek ürünü bana geri yolladı. Durumu n11'e taşıdım, n11 bana değil satıcıya inandı. Tekrar itiraz ettim, telefonda çıkıştım falan ve daha büyük bir rezil durum yaşandı, n11 ödediğim paranın yarısı kadar çek teklifinde bulundu, elimde doğru düzgün kanıt olmadığı için işi thh'ye götürmedim ve kabul ettim. Yıllardır bu yüzden n11'den alışveriş yapmadığım gibi gördüğüm yerde yapana da tavsiye etmiyorum. Puan sistemi saçma sapan işliyor, paranın karşıya geçip geçmemesi tamamen şov o da hiçbir işe yaramıyor, satıcı mağdur ettiğinde müşteriye destek çıkmıyor. Satıcının telefon numarasını istediğimde telefon numarasını dahi vermediler ve o satıcıyı şikayet etmeme rağmen 1 yıl daha n11'de satış yapmaya devam etti, sonra kaldırıldı tamamen n11'den. 1 yıl boyunca orayı kullanan insanlar mağdur oldu yani Benim gibi direkt n11 mağduru olan çok kişi gördüm.

   Sizin durum çok daha somut, n11'in haksız bir şekilde satıcıya verdiği parayı size iade etmesi lazım. Umarım mağdur olmazsınız.

 • elwray47 @elwray47

  Ya biraz spekülatif olacak söylediğim de çok duyuyorum bu tip şeyler bu firmadan.

 • juniorDeveloper @juniordeveloper

  hocam keşke bu kadar beklemeden müşteri hizmetleriyle görüşseydiniz sizin sorununuz değil ki bu kargo hiç gelmemiş elinize. Bence mutlaka arayın müsteri hizmetlerini satan kişi uğraşsın.