Az önce Bolu belediye başkanı tüm Bolu'ya megafonlardan duyuru yaptı. Özet olarak:
"Kendi aracımla tüm mahalleleri gezdim, ne yazık ki uyarılara rağmen yaşlılarımızın park ve bahçelerde oturduğunu gördüm, herkesin evlerine dönmesini önemle rica ediyorum."
Benim büyükbabam da 10 kere tembih etmemize rağmen dışarıda geziyor ☹ Dün aradım nerede diye, dışarda çorba içiyormuş... Nasıl ciddiye almasını sağlayabilirim bilmiyorum. Belediye başkanının anonsu iyi oldu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 8

CS:GO ilk defa eş zamanlı 1 milyon oyuncuya ulaşmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uplay'de indirimler var yine. AC Odyssey'de güzel indirim var.
https://store.ubi.com/tr/assassin-s-creed-odyssey/5afda5f788a7e34d25b5012f.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

#TeknoYardım Mouse ile tıklama yapamıyorum, dosyaları en basit şekilde nasıl harici diske kopyalayabilirim?
#Windows10 #Linux
Hiç böyle saçma bir problem yaşamamıştım. Mouse ile hiç tıklama yapılamıyor. Her şey çalışıyor, mouse hareket ettirilebiliyor ama tıklamıyor (ne sağ ne de sol tık). Güncelleştirmeden sonra bu hale geldi. Mouse bozuk değil başka bilgisayarda test ettim. İnternetteki çözümleri denedim işe yaramadı. Virüs taraması da yaptım, bir şey çıkmadı. Bu masaüstü bilgisayarımda tamamen Linux'a geçmeyi düşünüyordum, artık kesin karar verdim. Zaten dual boot ile kullanıyordum arada, şimdi temelli geçeceğim. Windows lazım olursa da laptopta var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 13
 • Gökhan @gokhans19

  Aslında bilgisayarda fare sadece işleri kolaylaştırmak için var. Klavye ile farenin yapabileklerini yavaşta olsa yapabilirsin. Klavyeden tab tuşuyla öğeyi seçip ctrlnin yanındaki menü tuşuna basınca farenin sağ tıkındaki seçenekler çıkar veya klasik ctrl+c ctrl+v yapabilirsin. Alt tablada pencereler arasında geçiş yapabilirsin.

 • morty @morty

  aynı sorunu ben de yaşamıştım. bütün masaüstü ve taskbar fare ile arada tıklanmaz oluyordu.

  windows başlarken başlaması(startup) için bazı programları manuel olarak eklemiştim. onları kaldırınca sorun düzeldi. özellikle "sharex" ve "x-mouse button control".

  eğer benzer bir sorundan bahsediyorsanız: windows tuşu + r'ye basın. sonra "shell:startup" yazıp enter'a basın. eğer buraya eklediğiniz ya da eklenmiş bir şeyler varsa silin. windows'u yeniden başlatın.

  kesin çözüm mü bilmiyorum ama bende işe yaramıştı.

  • Outrun @outrun

   O menüde bir şey yoktu. Ama sanırım sorunum çözüldü. O menüden değil de görev yöneticisindeki başlangıç kısmına girdim ctrl + shift + esc ile, ve bazı adobe ve logitech programlarının başlamasını engelledim ve sorun çözüldü 🙂 Çok teşekkürler 🙂

  • morty @morty

   @outrun sevindim. umarım yine sorun çıkmaz, bende bazen çözülmüş gibi oluyordu tekrar sorun çıkıyordu.

 • berrram @berrram

  Şimdi aklıma garip bir şey geldi belki denenebilir. Başka bir bilgisayardan TeamViewer ile bağlanıp denemek. 😀

 • Hamit ÖZLÜ @hamitozlu

  1. tab tuşla ilerle ctrl+a ile dosyaları seç ctrl+c kopyala tekrar tab ile ve geri silme tuşu ile kopyalacağın yere git ve ctrl+v yapıştır.
  2. cmd komut ekranında dosya yollarını biliyorsan c: copy desktop d: şeklinde kopyala
  tam komut ve yola dikkat et örnek yazdım.

Virüsün ilk çıktığı zamanlarda el dezenfektanı almıştım 1 litre 20 TL'ydi. Şimdi 150 TL olmuş şaka gibi. Ben aldıktan sonra 40 TL civarlarında dolaşmış, dün gece de hemen 150'ye çıkarılmış fiyatı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 16

#TeknoYardım
Laptopuma linux kuramıyorum. Masaüstü bilgisayarımdan rufus / etcher kullanarak USB belleğe iso'yu yazdırıyorum, laptop boot menüsünden seçip live olarak açıyorum. Dili, klavyeyi falan seçiyorum derken her seferinde takılıp kalıyor, yüklemede ileri aşamalara geçemiyorum. Daha önce masaüstü bilgisayarımda 5-6 kere yaptığım bir şey, bir kere bile sorun yaşamamıştım. Denediğim şeyler:
- 3 farklı USB denedim (ikisi 2.0, biri 3.0)
- Laptop üzerindeki tüm USB portlarını denedim (3.0 ve 2.0 portları mevcut)
- Farklı distrolar denedim. Ubuntu veya ubuntu tabanlı istiyorum, ubuntu 19.10 ve LTS, linux mint 19.3, Pop!_OS denedim olmadı. Bunların dışında fedora denedim o da olmadı.
- En çok Pop!_OS ile ilerleyebildim, son aşamalara kadar geldim, kullanıcı adı ve şifre belirledim, restart yapınca açılmadı bu sefer de. Zorla kapatıp tekrar açtım Pop!_OS login ekranı geldi, tam sevinecektim ama giriş yapınca anında kitleniyor 🙁
Bios seçenekleri de çok kısıtlı, görüntülerini ekliyorum.
Bu arada dual boot olarak değil, direkt tek işletim sistemi olacak sadece.
Laptop da şu:
https://support.hp.com/tr-tr/document/c05292015

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 20

Belki tesadüf belki de algıda seçicilik ama; dışarıda marketlerin önünde arabalarının bagajlarına tuvalet kağıdı dolduranlar gördüm az önce. Bim'e girdim, 3 kişi yine tuvalet kağıdı alıyordu. 😕

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

S7 Edge, 3 yıldır kullanıyorum, yaklaşık 5 saat ekran süresi iyi bence. Android 9 yüklü. Ekran da 1440p, şimdiki yeni telefonların bile çoğunda yok... Memnunum şahsen. Pili eskimese uzun bir süre daha kullanırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 lisansıyla gelen laptop'a Linux kurarsak Windows lisansını kaybetmiş mi oluyoruz? Dual-boot değil Windows silinip Linux kurulacak. Yani sonradan olur da vazgeçersem Windows kurmak için ayrıca lisans mı almam gerekecek? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Plague Inc. Çin'de yasaklanmış. #OyunGündemineMalzeme #HaftalıkGündemeMalzeme
https://steamcommunity.com/games/plagueincevolved/announcements/detail/1723128189771746868

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Nakahella @nakah

  Bir hafta oldu sanırım yasaklanalı.

  • Outrun @outrun

   Steam'den yeni kaldırılmış, geliştiriciler de 2 Mart'ta bilgi verip "dün" diye bahsetmişler. Daha önceki haber Çin App Store'dan kaldırıldığıydı. Bu daha yeni bir haber.
   "Yesterday evening, we were informed that Plague Inc. “includes content that is illegal in China as determined by the Cyberspace Administration of China” and was being removed from the Steam ( as well as the China App Store)."