#DuckDuckGo
Her uygulamanın böyle olması lazım bence. Varsayılan koyu tema olmalı, açık tema istenirse sonradan ayarlanmalı. Ben bir uygulama ya da web sitesi yapsam böyle yaparım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #Deji
S7 Edge telefonumun pilini değiştirmek istiyorum. Karşıma "deji batarya" diye bir marka çıktı. Orijinalinden iyi olduğunu iddia ediyor. İnternetteki yorumların yarısı çok iyi yarısı da çöp olduğunu söylüyor bu markanın. n11 yorumlarının tamamı olumlu. Ne yapsam bilemedim bu durumda. TS'de yazılanlar da aynı şekilde karışık, çok memnun olan var, çöp diyen var.
Orijinal diyenlerin sahte olma ihtimali yüksek, onun yerine deji'yi tercih etmeyi düşünüyorum ama karar veremedim.
https://urun.n11.com/batarya/samsung-galaxy-s7-edge-batarya-mucize-batarya-deji-P270285806

Samsung Galaxy S7 Edge Batarya Mucize Batarya Deji - n11.com

Samsung Galaxy S7 Edge Batarya Mucize Batarya Deji 89,80 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Samsung Batarya fiyatı Telefon & Aksesuarları kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7
 • Saku @saku

  Ben şu an iphone 6s plus'ta yüksek kapasiteli olanını kullanıyorum. Arkadaşım iphone 6'da kullanıyor. Daha önceden iphone 5s'imde kullandım.

  Şu an günü bitirdiğimde sabah uyandığımda %60 şarjım kalıyor. 3400 mah, normalde 2700 küsür mah. Pil sağlığı %125 gözüküyor 😀

  Arkadaşım iphone 6'sında yaklaşık 1 yıldır kullanıyor. Pil döngüsü 350+ küsür. Pil sağlığı hala %100.

  Tecrübelerim bunlar tercih sana kalmış.

 • prometrik @prometrik

  GM Discovery e almıştım. Çok aktif kullanmadım yedek telefon oldu. Deji batarya güzel diyebilirim ama öyle abarttıkları gibi orjinalinden daha iyi falan gibi birşey hissetmedim. Orjinali kadar iyi diyebilirim. Benim tecrübem bu yönde. Telefonun şarjı çabuk bitiyordu(Gün ortası şarj etmek zorunluydu). Deji batarya takınca ilk günkü durumuna döndü. Aynı kullanımla bir günü çıkarıyordu. İlk şüphe ile yaklaşmıştım ama orjinal bataryaya ekstra para vereceğime onun kadar iyi olan deji yi alırım artık. Arkadaşlarıma da tavsiye ediyorum.

  Mucize diye abartıp normalde orjinal batarya ile bir gün giden telefonda deji ile 2 gün kullanıyorum diye beklenti oluşturulunca; yeni alanlarda bunu bekleyince çöp vs diyebilir. Beklentiniz "olağanüstü" olmasın yeter. Bir de bu dejinin de yan sanayisi çıkmış mıdır? Hiç bilmiyorum. Benim tecrübem bundan 3 sene önceydi. Yine de olumlu yorumları çok olandan almakta fayda vardır.

 • Chell @alperenxx

  Al tak kullan beğenmedin iade et. Koşulsuz kabul ediyorlar iadeyi, en azından bende ettiler.

 • cgdincer @cgdincer

  Satın alırken en kötü yoruma bakmakta fayda var. Bir den fazla çöp diyen varsa çöptür.

#VeriBilimi
Çok sevdiğim Youtube kanalı Computerphile geçtiğimiz günlerde müthiş bir video serisi yayınladı. Veri analiziyle ilgili fikir sahibi olmak için göz atmanızı öneririm. Üstelik bu seriyi Computerphile'da en sevdiğim eğitmen olan Dr. Mike Pound hazırlamış.
10 video, 2 saat 45 dakika.
İçeriği:
- Introduction to Data Analysis [14:08]
- What is Data? [12:15]
- Data Visualisation [17:42]
- Cleaning Data [14:27]
- Data Transformation [19:31]
- Data Reduction [17:50]
- Principal Component Analysis (PCA) [20:09]
- Clustering [16:13]
- Classifying Data [15:49]
- Data Regression [16:04]
https://www.youtube.com/playlist?list=PLzH6n4zXuckpfMu_4Ff8E7Z1behQks5ba

Data Analysis with Dr Mike Pound - YouTube

Use data to your advantage. In this Learning Playlist, Dr Mike Pound will help you understand how to refine your data, clean up datasets, visualise the infor...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

1.8 dolarlık ürüne çıkan vergi. 7 lira civarı olması gerekmiyor muydu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme #Logitech
Logitech kablosuz ürünlerin bazılarında güvenlik açığı varmış. Resimdeki üzerinde turuncu yıldız simgesi olan "unifying receiver" kullanılan modellerde saldırgan yakınlardaysa sisteminize erişip keylogger vb zararlı yazılımlar kurabiliyormuş.
https://www.heise.de/ct/artikel/Logitech-keyboards-and-mice-vulnerable-to-extensive-cyber-attacks-4464533.html

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 13

#G2A 'dan yeni haber var. Adamlar oyun haber sitelerine mail atarak kendi yazdıkları "G2A'da çalıntı keylerin satışının neredeyse imkansız olduğu" konulu bir makaleyi yayımlamalarını istemişler. Makaleyi yayımlamak için ne kadar para istediklerini de sormuşlar. Üstüne bir de makalede G2A'dan para aldıklarını ve G2A'nın isteğiyle yazıldığını belirtmemelerini de istemişler.
( @ugury 'nin durumuna yaptığım G2A - Çalıntı key olaylarını özetlediğim yorumum: https://teknoseyir.com/durum/1112184#comment-3991250 )

Resmen büyük rezillik, tabi gönderdikleri sitelerden biri bu maili twitter'da paylaşınca büyük tepki oluştu. G2A bunun üzerine mailleri bir çalışanın izinsiz olarak gönderdiğini ve bu durumun kabul edilemez olduğunu açıkladı. Klasik "stajyer çocuk yapmış" palavrası.

G2A'nın youtuberlara ve streamerlara para verip haklarında iyi konuşmalarını söylediği uzun zamandır tartışılıyordu zaten.

Bu ortaya çıkan skandal mailden sonra G2A'yı savunanlara nasıl güveneceğiz? Bundan sonra G2A'yı savunan herkese daha fazla şüpheyle yaklaşılmasına neden olacak bu mailler.

https://kotaku.com/shady-market-g2a-offers-to-pay-journalists-to-run-pre-w-1836186979

Shady Market G2A Offers To Pay Journalists To Run Pre-Written Article Defending...

G2A, a third-party gray market for game keys, doesn’t exactly have a sterling reputation, given the accusations of sub-par security, developer disenfranchisement, and fraud that have surrounded it...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • M. Oğuz Sünnetci @vitalyscherbo

  Rezalet. Gerçi bu ortaya çıkan bir skandal, ben başka firmaların da ortaya çıkmayan yığınla skandalı olduğuna eminim.

 • protego @protego

  Geçen gün "çalıntı key satıldığını tespit edip bize başvuran geliştiricilere 10 katını ödeyeceğiz" demişlerdi. Başvuran bir geliştirici çıkmadı hala.

  Bu işte bir saçmalık var ama. Sen 10 farklı yere "önceden yazılmış" aynı makaleyi gönderip de "basın bülteni olduğunu yazmayın" demezsin. Çünkü adamlar paylaştıklarında zaten 10 farklı yerde aynı makale olunca ortaya çıkacaktır. Büyük bir firmanın yapacağı hata değil. G2A konusunda bir işler dönüyor sektörde yakında çıkar kokusu

  • Samsa @samsa

   Birileri düğmeye basmış 😀

  • protego @protego

   @samsa Tüm bu işin G2A'nın başına kalmasını ben anlamadım şahsen. Kinguin de var. hadi bunları geç, çalıntı oldukları bariz ortada olan, onda bir fiyatına oyun satan yerler var. Onlar da kimsenin umrunda değil varsa yoksa G2A. G2A'dan alışveriş yapan biri değilim (en son birkaç yıl önce), ama bi işler dönüyor gibi. Herkesin aynı anda G2A'ya yüklenmesi normal değil

  • Samsa @samsa

   @protego Benim de dikkatimi çekti. Aklıma ilk kinguin geldi. Bakalım neler olacak.

  • Outrun @outrun

   10 katı olayında da detaylar var yalnız, kanıtlanması gerekiyor, bunun için G2A'nın seçtiği denetleyici firma ile çalışılıyor. "Bu kanıt yetersiz" deyip reddedebilirler.

   Bu şekilde mail atmak mantıksız ama atmışlar işte. G2A onayladı ve bunun bir çalışan tarafından izinsiz yapıldığını söyledi. Bu daha mı mantıklı?

   Yani çalışan işini riske atarak, çalıştığı şirketi gizli gizli yüceltme adına önceden yazılmış PR makaleler içeren bir basın kampanyası mı tasarlamış? Bu çok daha saçma.

   G2A'ya yüklenilmesinin sebebi açık ara en büyük olmaları, diğerleri de aynı tabi ki. Ayrıca daha önce de dediğim gibi yeni bir olay değil bu, ben şahsen 2016'dan beri biliyorum, 2015'e kadar geri gidiyormuş ilk olaylar. Sadece şimdi yeniden gündeme gelmiş oldu.

  • Melburg @melburg

   @protego G2A aralarında en büyük olan o yüzden

 • Chell @alperenxx

  Zaten bu işler böyle olmuyor mu ben mi yanlış biliyorum. Mesela apple da kendini övenlere ürün gönderiyor övmezsen göndermez e aynı şey.

  • Servet @enigmasi

   Bildiğim kadarıyla hiç kimseye göndermiyor

  • Outrun @outrun

   Aynı şey olur mu hiç. G2A kendini insanların gözünde aklamaya çalışan, gri market yöneten bir şirket. Yukarıda UY'nin durumunu ve yanıtımı paylaştım, o durumu okuyabilirsiniz konu hakkında genel bilgi sahibi olmak için. Apple haber sitelerine para karşılığında kendilerini övmelerini mi istiyor? G2A bir ürün vs göndermiyor, direkt rüşvet teklif ediyor haber sitelerine kendilerini övmeleri için.

 • Uğur Yurtsever @ugury

  Biz tabii videoyu çoktan çektiğimiz için bunu konuşamamış olacağız. Keşke konuşabilseydik. Söyleyecek bir şeylerimiz olurdu. Ha bu tarz olaylar şaşırtıcı mı, değil. Ben Tom's Hardware'de yazdığım dönemlerde birçok büyük, tanınmış oyun firmasından NDA olarak "bu oyuna şu puanı ve üstünü verirseniz şu tarihte daha erken yayınlayabilirsiniz, yoksa bu tarihte yayınlayın" gibi anlaşmalar geldiğine tanık oldum. Yine birçok şirketin oyunlarını ve iş modellerini eleştiren "bağımsız" oyun eleştirmenlerini nasıl kara listeye aldığına da tanık olduk geçmişte. En meşhuru Jim Sterling'dir muhtemelen. Bu tarz haksızlıklar "bağımsız olmayan" büyük basın mecralarında yer aldı mı mesela? Elbette hayır. Bence oyun basını ve oyun dağıtımcıları da bu tip konularda önce bir aynaya baksalar fena olmaz.

3D Secure için gelen şifreyi giriyorum hatalı diyor. İlk defa başıma geldi. Kesinlikle hatalı girmiyorum. Ziraat.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@ugury Yarınki video için, keysiz aktivasyon ile ilgili bir şeyler buldum. Haberi yapılmıyor ve hiç konuşulmuyor o yüzden duymamış olabilirsiniz diye.

Hatırladığım gibi, eskiden humble'dan alınan oyunlar, tuşa basıp hesaba ekleniyordu. Şimdiki içinde key görünen linke tıklama şeklinde değil, keysiz sessiz sedasız bir aktivasyon vardı. Çok iyi hatırlıyorum, redeem'e tıklanınca oyun anında steam kütüphanenizde zuhur ediyordu. Başka bir steam sayfası vs açılmadan, direkt humble sayfası üzerinden. Şimdiki linkli sistem miydi acaba eskisi de diyordum ama öyle değildi şimdi şu linki bulduktan sonra da tam hatırladım.

https://blog.humblebundle.com/post/107906804069/changes-in-steam-key-redemption

Steam OAuth key aktivasyonuna destek vermeyi kesmiş. Hiçbir açıklama da yapmamışlar.

Şu an istediğimiz "hesap bağlayıp keysiz aktivasyon" 2014 yılında varmış zaten. Yani sistem çoktan mevcut, imkan var, ama Valve istemiyormuş.

Normalde bildiğiniz gibi Valve her satıştan 30% alıyor, ama geliştiricinin oluşturup başka sitelere satılması için temin ettiği keylerden hiç pay almıyor. Bu yüzden 3. sitelere fazla kolaylık sağlamak istemiyorlar galiba.

Changes in Steam key redemption

A little over a year ago, we launched OAuth Steam key redemption, creating one-click Steam key redemption for games purchased through Humble Bundle. However, Steam is removing support for OAuth, so...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Neredeyse 8 yıldır #steam hesabım var. Bu indirim etkinliğine kadar steam seviyem 32 idi. Şimdi durum aşağıdaki gibi. İlk defa seviye kazanmak bu kadar kolay oldu. Etkinlik de istedikleri gibi olmadı. Herkes "corgi"yi seçince ortada yarış falan kalmadı. 2 gün önce de yarışmaya manuel müdahale ettiler.
8 yılda 406 oyuna sahip olmuşum onun rozetinden kazandığım XP 656, basitçe level atlatabildiğim etkinlik rozetinin verdiği XP miktarı 29900.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 23