Windows'da intel Bluetooth ile APT-X destekleyen kulaklığını kullanmak isteyen kullanıcılar; alttaki sürücüyü kurabilirler. Ben Monster notebook'da Wireless AC 9260 kart ve EDIFIER W830BT ile kullanıyorum.

https://github.com/StKob/Intel-Bluetooth-Audio

Alternatif olarak DELL'e ait sürücü de var. Intel 8260/ 7265/3165/7260/3160 için uygun.

Network_Application_100J9_WN32_17.1.1530.31_A00
Intel 8260 Bluetooth Audio Application (WBS/APTX)
v17.1.1530.31 (A00) July 23, 2015

https://snlookup.com/download/?file_id=aHR0cHM6Ly9kbC5kZWxsLmNvbS9GT0xERVIwMzI5MjI3ME0vMy9OZXR3b3JrX0FwcGxpY2F0aW9uXzEwMEo5X1dOMzJfMTcuMS4xNTMwLjMxX0EwMC5FWEU=

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Kulaklığın içine etti bende. 🙁 Monster benim makine de ax201 wifi var, ama yok yani hem ses şiddeti düştü hem de kalite düştü dip ses gelmeyen kulaklıktan dip ses gelir oldu kaldırdım geri eşleştirdim düzelmedi. 🙁

  • Orcun @orcun

   Bu arada nasıl kaldıracağım ? program ekle kaldır kısmında da görünmüyor. iBTaudioMon diye birşey var ama açılmıyor da kurulu olduğu yeri buldum ama nasıl sileceğiz ?

  • Orcun @orcun

   Tekrar setup'a tıklayıp çalıştırın install dedikten sonra onar ve kaldır var altta oradan kaldırın zaten reset atıyor ve düzeliyor. Benim gibi sıkıntı yaşayan olursa aklında olsun.

  • Goktug Cantekin @mcgoktug

   @orcun Kulaklığınız Apt-X destekliyor mu? Bu özellik ancak desteklenen kulaklıklar ile çalışıyor. Ben EDIFIER W830BT ile kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım. Kulaklık ses denetimlerinde codec aktif olarak görünüyor. Desteklenmeyen bir kulaklık bağlanırsa codec devre dışı kalıyor.

  • Orcun @orcun

   @mcgoktug Evet destekliyor, sony xb900n'i arkadaştan aldım birkaç günlük deniyordum. Ama aptx açık yani ses şiddeti mesela yüzde 20 kayboldu, ses kalitesi neredeyse yüzde 40'a yakın gitti. Dinlediğim flaclar oldu size 96 kbps mp3 gibi, sesin yani detayı öldü. Dip ses çıkmaya başladı bir anda, şarkı başı ve bitişlerde bildiğiniz dip ses var. Hele daha da kötüsü destekli olmayan cihazları da tamamen bitirdi. Aptx yok mesela alette anker q30 da falan da denedim yani rezalet oldu. Kulaklığı eşleştirip sildim geri eşleştirdim reset attım vs yemedi. En son bunu kaldırınca düzeldi.

  • Goktug Cantekin @mcgoktug

   @orcun https://github.com/StKob/Intel-Bluetooth-Audio

   Bu sürücü ile deneme yapın. Muhtemelen çalışacaktır. Dell sürücüleri Intel 8260/ 7265/3165/7260/3160 için uygun.

  • Goktug Cantekin @mcgoktug

   @orcun github sürücüsünü evdeki diğer bilgisayarda denedim. Yeniden başlattıktan sonra sorunsuz çalıştı.

İstek üzerine aylar sonra @coppermine için “uygulama yeniden başlatıcı” program yazdım.
İsteyen indirip kullanabilir: https://birblog.cf/Uygulama-Yeniden-Baslatici.zip

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 21

Canva kullanıcılarına daha efsane bir alternatif bırakıyorum.

Peki artıları neler?
- Arka Plan Yok Etme ücretsiz
- Daha geniş tasarım arayüzleri
- Ücretli / ücretsiz görsel arama avantajı
- Harici fon yükleme

Aklıma gelmeyen birçok özellik ücretsiz arkadaşlar. Denemesi bedava ve sadece arka plan yok etme özelliği için bile kullanılır.

https://create.vista.com/tr/home/

VistaCreate – Free Graphic Design Software with 50,000+ Free Templates

Looking for free graphic design software? Easily create professional designs with VistaCreate, a free design tool with powerful features and 50K+ ready-made templates
BeğenFavori PaylaşYorum yap