KoronaVirüs Önlem Afişi

Merhaba bugün sizlerle kargo dahil bedavaya aldığım koronavirüs afişini inceleyeceğiz. Ürünü bu linkten satın alabilirsiniz. Ürünü 14/04/2020 08:12 tarihinde sipariş ettim. 17-04-2020 tarihinde elime ulaştı.

Ürün silindirik bir karton boru içinde geldi. Faturada ürüne ait bir bedel belirtilmemiş.

Karton borunun 2 tarafında bulunan beyaz kapakçıklar çıkartıldığında afişimizin içe katlanmış bir şekilde paket lastiği ile sarılı olduğunu görüyoruz.

Paket lastiğini çıkarıp afişi düzleştirdiğimizde gayet açıklayıcı bir afiş olduğunu görüyoruz. Afişte korona virüs ile ilgili bilgiler yazıyor. İncelememi okuduğunuz için teşekkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

James Donkey 120GB 3 Farklı Bilgisayar

Giriş

Merhaba bugün james donkey SSD ler hakkında konuşacağız. Biliyorum siz saf hız testleri ve net veriler istiyorsunuz fakat bu öyle bir inceleme yazısı olmayacak. Daha çok benim kişisel deneyimlerim den oluşacak. Başlayalım,

Alış-Veriş Deneyimlerim

İnceHesapdan daha önce alışveriş yapmadım. Google ile bağlan seçeneğini kullanarak üye oldum. Ve ilk sorun burada başladı, bir kişi indirimli fiyattan (144tl) yanlızca 2 tane ürün alabiliyordu. Kendi hesabımdan 2 tanesini 03 Ağu 2018 sipariş verdim. Sonra başka bir ip adresinden yan komşu adına bir hesap oluşturup 1 tanesini de ordan sipariş verdim. İki alışverişte de aynı k.kartı kullanmama rağmen bir  sorun oluşmadı. Kargolar gün içinde teslim edildi. Fakat kargo nolarını gün sonu sisteme giriyorlar. Bu detay dikkatimi çekti. Kargolar bölge kaynaklı 7 Ağu da elime ulaştı. Faturalar doğru kesilmişti. Kargo paketi sağlam ve sorunsuz elime ulaştı.

Bilgisayar-1

Öncelikle makineyi tanıtayım,

 • HP Pavilion DV6
 • Core 2 Duo x2 2.0 GHz
 • Ram 2x2 DDr2 667 MHz
 • Win 10 64 Bit
 • İntel 256 MB 4 Express Chipset Onboard
 • 250GB Toshiba 5.4k Rpm Sata2

Cihazın hdd için tek kapağı vardı. Söküp kolayca montaj yaptım. Windows 10 Perf Editon 64 usb 2.0 flash bellek ile kurulum yaptım. SSD de bölüm tablosu yoktu. MBR bir kurulum yaptım kurulum hddye göre kısa sürdü. Uygulamaları yükledim neyse bu kısımları geçelim. Cihazın açılış ve kapanış süreleri gerçekten hızlandı. Uygulama açılış ve kapanış süreleride hızlandı fakat cihaz Cpu gerektiren durumlarda bir fark olmadı. Örneğin Chrome da 4 tab açtığınızda cihaz gene şaha kalkıyor. Onun dışında günlük işlerde Windows arayüzüde gözle görülür hızlanmalar oldu. Ayrıca dosya kopyalama gibi durumlarda hdd de 5-10 mb saniyeleri görürken artık usb 2.0 ın sınırını zorlar hale geldi.

Bilgisayar-2

 • Acer Aspire
 • İntel Pentium 2.0 Ghz x2
 • DDr3 4x1 4GB Ram
 • Express Chipset 4 Ekran kartı 256 MB
 • Hitachi 5.4 K 250GB HDD Sata2
 • Win 10 64 Bit

Cihazın ram wifi ve hddnin altıdna bulunduğu kapağı sökerek montaj yaptım. Gene aynı flash bellek ile kurulum yaptım. İki cihazdada usb 3.0 olmadığı için kurulum süresini öyle efsane rakamlara getiremedik. Fakat dosyalar kopyalandıktan sonraki sürecin hızlı olduğu söylenebilir.

Birçok söyleceğim sey aslında yukardaki cihaz içinde geçerli fakat işlemci yada ramden kaynaklıdır bilmem ama bu cihaz üsttekine göre daha seri çalıştığını söyleyebilirim. Bu cihazda günlük kullanımda işlemcinin pentium olduğunu söylemezseniz kimse anlamaz yani yani üstteki makineden farklı olarak günlük kullanıma daha uygun hale geldi diyebilirim.

Bilgisayar-3

 • Sony Vaio Netbook
 • 1Gb ddr2 Ram
 • Atom n270 1.6 Ghz
 • İntel 3150 Ekran kartı 256MB (Modeli yanlış yazmış olabilirim.)
 • Win7 Starter 32 bit
 • WD scorpio 250GB 5.4K

Evet gelelim beni şaşırtmayan bu makinaya. Öncelikle sony vida gizleme konusunda  usta sökerken kasanın yamultmadığım yeri kalmadı Neyse zor bela montaj yaptıktan sonra Win 7 Ultimate Lite diye 1GB lik bir windows indirdim. Kurulumda SSDnin bölümlendirilmiş olarak geldiğini gördüm muhtemelen 2 el yada iadeydi. Neyse bir sorun olmadan kurulumu yaptım. Cihazda açılış süresi değişmedi . Kapanış kısaldı diyebilirim. Uykudan uyanma süresi kısaldı bu istenilen bir durumdu. Word Excel gibi cache sistemi kullanan uygulamar hızlandı fakat Chrome gibi uygulamada bir değişiklik olmadı. Pil süresinin uzadığını söylemekte bir artı olacaktır.

Sonuç

Kendim Kingdian 120Gb ssd kullanıyorum sata 2 de. Makinemde i7 cpu ve 8gb ram var. SSdiye geçince her anlamda bir hızlanma yaşadım ayrıca developerler bilirler uygulama build sürelerimde acayip kısaldı. Fakat JD Ssdler kullandığım ssdnin çok daha üstünde performans vaat etsede diğer bileşenlerden ötürü etkilerini gösteremediklerini düşünüyorum. Fakat 144tl ya bu bilgisayarların daha iyi bir hale getirilebileceği de bu yoldan başka mantıklı gelmiyor. (İşlemci desen 1 ve 2 nolu bilgisayarlarda en tepe model ile %20 fark var. Diğer bilgsayarınki de tümleşik değişmiyor. Ram ise 4GB günlük işler için fazlasıyla yeterli.) Sonuç olarak Beklediğim verimi alamadım fakat yapacak başka birşey de yoktu gibi. #120GB #JamesDonkey #SSD #JD120GB

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap