Bugün korona testi yaptırmak için Dr. Sadi konuk hastanesine gittim. Korona olma ihtimalim çok ama çok düşük ama evde anne baba olunca riske atmayayım gideyim dedim. İstanbul'da gördüğüm kadarıyla 4 tane test yapan hastane var. Bana yakın olan sadi konuk hastanesine gittim. Öncelikle koskoca hastanede ufakcık alanı korona için ayırmışlar. İnsanlara bir numara vs vermeden de 150 + kişiyi dışarıda sıraya sokmuşlar. İnsanlar orada hasta olmasa da o kadar enfekte için de hasta olma ihtimali var. Sıra neredeyse ilerlemiyor 15 dakika da bir 1 kişi anca giriyor. Haliyle bekleyemeyen kişiler gidiyor ki bende beklemedim ayrıldım. İçerden çıkanlar genelde şikayetçi sabah girip ben oradayken saat 21 civarıydı hayla bir şey elde edemedik diyenler vardı. Ama bence en tehlikelisi de benim gibi beklemeden gidenler. Adam bu sırayı görüp ayrılıyor belki adam virüslü ? Bir vaka daha da dikkatimi çekti içeriden söylene söylene biri çıktı sigortası olmadığı için doktor muayenesi ve testler için para istemişler. Adam da paramız yok ölelim deyip ayrıldı. Şimdi bu adam koronalı ise insanlara yayacak böylesi önemli bir salgın hastalıkta devlet bu konuda daha hassas olmalıydı. Bu hastaneye gitmeden önce sağlık bakanlığının iyi işler yaptığını sanıyordum ama gördüğüm kadarıyla böyle devam ederse işler pek iyiye gitmeyecek.

#CoronaVirüs

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 48
 • Agab @agab

  Durumun böyle olduğunu günlerdir bağıra bağıra söylüyorum fakat bir vatan haini ilan edilmediğim kaldı 😀

 • naturaldai @naturaldai

  Adamı dövmediğiniz kalmış niye hastaneye gittin diye buradaki bazi kitleye cidden anlam veremiyorum.

 • fehim @fehim

  Bu testin tüm hastanelere gelmesi lazım

 • rozabay @rozabay

  @okan-keles aslında pek çoğumuzun yapmak istediği eylemi yapmışsın. Hatta bakanlığın söylediğini de yapmışsın. Sana negatif yorum yapanlar "Korona olma ihtimalim çok ama çok düşük ama evde anne baba olunca riske atmayayım gideyim dedim" cümlenden dolayı, yani eğer hasta olma ihtimalin düşükse hastaneye gitme dendiği içindi.

  Neyse normalde olması gereken 184 yada 112 yi aradığımızda söylediğimiz belirtiler corona ile alakalı ise ambulansın gelip bizi alması gerekiyordu.

  Şuan ise o kadar fazla yoğunluk var ki her arayana ambulans yetiştiremedikleri için en yakın sağlık merkezine yani sağlık ocağına yönlendiriyorlar. Sağlık ocağındaki doktor muayene ediyor ve gerekli görürse kendisi bakanlıktan ambulans talep ediyor. Bu sayede o sıraya hiç girmeden öncelikli olarak testini yaptırabiliyorsun.

  Son olarak yazının son kısmı dikkatimi çekti. Demekki sigortası olmayan kişilerin test yaptırma şansı yok. Bu bildiğin korku filmi senaryosuna döndürür ülkeyi.

Millet iyice korku saldı işten çıktım eve gitmeden markete uğradım. Bim ve A101 tıklım tıklım dolu iki kasa var kasaların sırasının sonu yok. Market arabası sırası var millet market arabası kavgası yapıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Chrome kısıtlamalarıdan baktığım için özellikle mobilde operaya geçmek istiyorum. Bu yer imleri site kullanıcı adı şifreleri vs. hepsi Chrome da kayıtlı tabii bu büyük kolaylık 5 sene önce üye olduğum arada kullandığım siteye girerken güzel oluyor. Bu sitelerden hayli var şimdi hepsini tek tek giremem. Yer imlerini aktarmayı biliyorum da bu şifreler vs aktarılıyor mu ? Birde bunu mobilde yapma imkanı var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beyler elimizde bir imac var. Piyasayı pek bilmiyorum ne kadar eder ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  3500-4000 arası gitmesi lazım. 3 bin tl altına hep core 2 duo imacler var genelde 3500 ve üstünde i5 i7 vs oluyor. Belleği 8 yaparsanız ssd yoksa eklerseniz daha iyi olur bu arada.

  • ahmetdurdil @ahmetdurdil

   6GB Ram de nedir zaten. Ben de şu kendi işlemcilerini bekliyorum iMac'ten Macbook Pro'ya geçecem.

  • Orcun @orcun

   @ahmetdurdil Imac ya o işler kolay zaten. Hele hdd varsa hala saç baş yoldurtur. 🙁 Apple onun da yolunu yapıyor son 4-5 güncellemedir kendi dosya sistemi yok işte sadece 64 bit olacak vs derken ufaktan yolunu yapıyor. Ama bu thunderbolt şu bu vs. gibi şeylerde ne olacak ? belki intelle kapalı kapılar ardında anlaşmaları vardır ? yoksa yani ince hafif cihazlarında hele intelin işi ne ? koy a serisini geç. Boş yere güç tüketimi fazla ısınıyor vs. ne gerek var ?

 • Okan Keleş @okan-keles

  @orcun cihaz da Logic Pro X yazılımının full sürümü var. Piyasada 1300 tl civarı oda para eder mi ?

com uzantılı bir alan adım var. Godaddy ile almıştım şimdi uzatmaya çalıştığımda 80 TL bir ücret çıkartıyorlar. Piyasayı pek bilmiyorum normal bir fiyat mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 10

Deprem Vergileri Nerede? Heberler

http://cagdasses.com/ Deprem vergileri nerede? sorusuna Heberler'de yanıt geldi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir şarkı vardı aklıma takıldı bir türlü bulamadım. Şarkı yabancı şarkıcı kadındı ve içinde biraz küfürlü sözleri vardı. Sözleri kendini tekrar eden eğlenceli bir şarkıydı. Klibi çeken kişi de bir Türk abimizdi 🙂 Youtube de 1 milyardan fazla görüntüleme almıştı. Aklına gelen var mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gigabyte z97 bir anakart kullanıyorum da bir süredir ethernet portu çalışmıyor. Yazılımsal değil sorun kesin olarak onu anladım. Format,Bios yeniden yükleme ve driver seçeneklerini denedim. Şimdi merek ettiğim şey şu acaba tamire göndersem ne kadar tutar ? Astarı yüzünden pahalıya gelmesin ?

#gigabyte

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Trendyolda bu indirimler de bir şeyler alıyım dedim bugün geldi kargo beden uymadı bir küçük bedeni almak istiyorum ama bu firmada değişim yokmuş. Bu saçmalığı da hiç görmemiştim 😀
#trendyol

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

Netflix de izlediğim içeriği bir daha önerilere getirmemesini istiyorum. Bunun için bir eklenti vs. var mı ?

#netflix

BeğenFavori PaylaşYorum yap