Rüzgarnet Atlantisnet bu 2 internet sağlayıcılarından birini kullananlar iyi kötü yönlerini yazabilir mi alınır mı ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Port Yok Sorunu Kesin Çözümü 2022 GÜNCEL

İlk Yöntem

Türk telekom müdürlüğe gidip sıra alıyorsunuz.

Sıranız geliyor, adresi vs söylüyorsunuz.

Sade Hat telefon bağlatmak istiyorum diyorsunuz.(Link aşağıda)

https://bireysel.turktelekom.com.tr/ev-telefonu/tarifeler/sayfalar/sade-hatt.aspx

Size 2-3 gün içinde port açıyorlar.

Port açarken görevli evinize geliyor, bağlantıyı kontrol ediyor.

 

Ertesi gün hemen başka şirkete (Tavsiyem:Türknet) başvuruyorsunuz.

Bu link üzerinden başvurursanız 1 ay hediye.

https://turk.net/p/VGR12WI11JBD/

Telefonda da bu kodu verirseniz 1 ay hediye. VGR12WI11JBD

 

İlk abonelikten maks 10-20tl fatura geliyor.

Bu kadar.

Eğer bağlamazlarsa, tekrar gidin taahhütsüz internet bağlatmak istediğinizi söleyin fiyatına aldırmayın, işlemlere sıradan devam edin daha sonra.

İsteyen Türktelekom bağlatır, isteyen önce Türktelekom bağlatıp sonra başka şirkete geçiş yapar. Türktelekom'a bulaşmadan port bağlatmak çok zor. Biz burada taahhütsüz yapın diyoruz ama Türktelekomda kalmak isterseniz, taahhütlü yaptırabilirsiniz. Size kalmış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 860
  • Tarık Batış @tarikbatis

    Olmuyor denemeyin boşuna yine aynı şeyi söylüyorlar port olmadığı için telefon da alamazsınız diyorlar

    • bothcu @testuser131131

      Ben sabit hat için başvuru yaptığımda, port yok denmedi. Başvuru yapıp, birkaç gün içerisinde bağladılar. İnternet üzerinden veya türk telekom müşteri hizmetlerine bağlanıp, 3'e basıp, sonrasında * ı tuşlarsanız başvuru alıyorlar.

    • Tarık Batış @tarikbatis

      @testuser131131 az önce denedim söylediğinizi portla ilgili bişey demediler fakat altyapı olmadığı için bağlayamıyoruz dediler bunun içinde elektrik su veya doğalgaz faturanızla birlikte Türk telekom müdürlüğüne gidip altyapı başvurusunda bulunun bölgedeki ekiplerin yoğunluğuna göre 10-15 gün içerisinde hallolur dediler

    • bothcu @testuser131131

      @tarikbatis Herhangi bir ilerleme olmaz ise edevletteki Açık Kapı üzerinden valilik ile iletişime geçin. BTK ve Cimer'in yapmadığını valilik yapıp, Telekom'u zorluyor.

  • bothcu @testuser131131

    Selamlar, 2022 Ağustos ayı içerisinde yaptıklarımı anlatayım. Güncel detay almaya çalışan arkadaşlara belki yardımı olur.

    1- Twitter'dan Türk Telekom cto ve ceo'larına özel mesaj gönderdim. Sonrasında attıkları son tweetin altına, gönderdiğim özel mesajı cevaplayabilir misiniz diye tweet gönderdim.
    2- Gönderilen tweet sonrasında Türk Telekom müşteri hizmetleri 1-2 saat içerisinde arama gerçekleştirdi ve durumla ilgileneceklerini, bölge müdürleriyle görüşeceklerini söylediler.
    3- Zaten bildiğim bir bilgi olan "altyapı çalışması yok, yakın zaman için de planlanmamış" cevabını, bir gün sonra Türk Telekom müşteri hizmetleri iletti. Herhangi bir boş port olması durumunda ilk olarak bana hizmet vereceklerini söylediler.
    4- İnternet üzerinden sabit hat başvurusunda bulundum. İlgili ekip bir gün sonra arayıp, telefon kullanmayacaksanız kablo çekmeye gerek yok, kimlik fotoğrafınızı gönderin, sadece etkinleştiririz dediler. Bu isteklerine tamam dedim, bir saat içerisinde sabit hat aktif oldu
    5- Paralelde Milleni.com açık port var mı diye kontrol ediyor
    6- Turknet sitesinden adres ile kontrol sağladığımda boş port olmadığı için başvuruyu ilerletemiyordum. Sabit hattın telefon numarası ile sorguladığımda ise internet alabileceğim gözüküyordu. Başvuruyu tamamlayamadığım için Türknet tarafı kaldı.
    7- Cimer, BTK şikayetlerinin yanı sıra Türk Telekom yönetim kurulu üyelerinin; Linkedin, Twitter, E-postaları üzerinden iletişime geçmeye çalıştım. Herhangi bir geri dönüş olmadı.
    8- Birkaç gün sonra Türknet başvuru hattı aradı. Başvurumu yarım bıraktığımı söyleyip işlemlere devam edelim dediler. Ben de durumu açıkladım; sabit hat başvurum var, telefon numaramdan sorguladığımda hizmet alabiliyor gözüküyorum ama adres bilgisiyle işleme devam edemiyorum dedim
    8.1 - Bu cümlemden sonra sabit hattımı da Türknet'e taşıyıp, başvuru yapabileceğimi söylediler. Ben şaşırıp devam ettirdim. Kimlik bilgilerimi gönderdim, kurye gelmesini bekliyorum.

    Şu anda 4 numaralı maddede belirttiğim; sabit hat kablosu çekilmemiş olması durumu için Türk Telekom ile iletişime geçtim. Türknet'in interneti başlatabilmesi için kablo gerekli olacak. Bakalım bu kısımda bir saçmalık yaşanacak mı.

    Son durumlarla ilgili bilgilendirme yaparım.

    Şansınız çok, bahtınız açık olsun. Allah sabır versin şimdiden.

  • lewent20 @lewent20

    Merhabalar,Bende yaklaşık 1 aydır uğraşıyorum İnternet baglatmak için ve tabiki banada sürekli boş port yok denildiği için hiçbir servis sağlayıcısından İnternet bağlatamiyorum. Araştırırken buradaki konuyu gördüm ve mantıklı geldi. Sabit telefon hattı baglattim ama genede port açılmadı 09.11.2022 tarihinde sabit hattım bağlandı ama hangi servis sağlayıcısından bakarsam bakayım halen daha port yok görünüyor. Hattı aktfilestirmeye gelen telekom saha elemanı hattı İnternet için mi baglattigimi sordu evet dedim ve bana boşuna baglattigimi port ile sabit hattın farklı şeyler olduğunu söyledi. Port işini kendisinin çözeceğini beni arayacağını söyledi(bu saha elemanı gelmeden önce beni aramıştı hattın bina girişine kadar kendilerinin sorumlu olduğunu sonrası için bir elektrikçi bulup benim evin içine kablo çektirmem gerektiğini falan söylemişti bende eskiden telekom herşeyi yapıyordu bu uygulama yeni mi çıktı vs.diye telefonda biraz konuştuktan sonra adresime geleceğini söyledi bu eleman) Neyse telefon hattını site kutusundan aktif etti binaya girişleri vs.kontrol evine içine kadar hattın olduğunu beraber gördük evin içine kadar gelip kabloya sinyalin gelip gelmediğini bile kontrol etti.(telefon görüşmesinde sadece hattı aktif edeceklerini geri kalan kontrolleri kendimin yaptıracağını net şekilde söylemişti bu eleman ama buradaki ilgi alakası soru işaretleri uyandırdı bende ve bu elemanı gittikten sonra hemen yan komşum bizim bölgeye bu kişinin baktığını geçen yıl 200 tl karşılığı port işini anında çözdüğü bombasını patlattı) Şimdi gözümle görüp kulağımla duymadığım bişey için herhangi birşey diyemecegim fakat bu saha elamanının yaklaşımı komşumun söylediklerini sanki haklı çıkarır gibiydi!!! Neyse henüz 2 günlük mevzu bakalım bu saha elemanından nasıl bir geri dönüş olacak beklemedeyim konuyla ilgili sizlerede bilgi vereceğim...
    Bu arada telekom taahhütsüz sabit hat vermiyor 1 yıllık taahhütlü veriyor aylık 29 tl şuan için ücreti....

    • lewent20 @lewent20

      Evet arkadaşlar 35 mbit hızında internetimi baglatabildim.1 ay bile olmadan sorun çözüldü yöntem işe yarıyor. Yukarıda bahsettiğim elden para isteme mevzusu da gerçekleşmedi. Fakat telekom sabit telefonu taahhütsüz vermiyor kesinlikle bende mecburen 1 yıllık taahhütlü aldım kampanyası var zart zurt ayağına aylık 29 tl den aldım. İnternetimide tıklanet diye firmadan taahhütsüz 35 mbit 90 tl den aldım (30-35 mbit arasında hız alıyorum gayet iyiler) Yani 90+29 =119 tl ödeyeceğim aylık. Telekom ve diğer sağlayıcıların fiyatlarından gene avantajlı oluyor bu şekilde bile. Sorularınız olursa yanıtlarım internetim var artık 😬

  • Deathbringer @deathbringer

    @kutalp

    Oturduğum adreste yedi (7) yıldır altyapı / port yok sorunu yaşıyorum. Bu kadar uzun zaman geçmesine rağmen hâlen ev internetimi bağlatabilmiş değilim. Mahallemde sağ - solumdaki karşımdaki binalarda altyapı / port gözükmekte ve internet kullanabiliyorlar. Bornova Bölge Müdürlüğüne 6-7 defa dilekçe verdim ama sonuç alamadım.

    İlk olarak müşteri hizmetlerinden başvuru yaptım. Tabikide altyapı/port yok diye ön başvuruya çevirdiler.

    Bugün Twitter'dan Yusuf Kıraç'a mesaj attım, mesajı hâlâ görmedi.

    Daha sonra Ceo Ümit Önal'ın gönderilerinden birine sorunumu yazdım. 1 saat sonra dönüş yaptılar gerekli birime ilettik. Süre veremiyoruz ama olumlu-olumsuz dönüş yapılacak dediler.

    Artık dönüş olmazsa gidip sabit hat başvurusu yapmaya deneyeceğim.

Port Sıkıntısı
Yeni bir eve taşınıcam ancak taşınıcağım apartmanda port yok bakın boş port yok demiyorum direk port yok nasıl bağlatabilirim ayrıca bağlatınca türknetli olmak istiyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13