Yakında şarj aletlerine bağlanan telefonlardan ve bilgisayarlardan TRT izlenebilir diye şarj aletlerine ve prizlere de bandrolü çakarlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

4999 TL’ye 1106 litre dizel alıp 18-22 bin km yol gidebilirsiniz. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Önümüzdeki hafta noterler çalışıyor mu? Yoksa onlarda idari izinli mi 10 gün ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#İzmir olanda aktarma 90 dakika boyunca bedava iken #Ankara olanda aktarma 1TL. Ama vööööv İzmir çok kötü, büyükköy.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bugün tanıtılacak olan Note 8 1199 dolar olsa bile 2 günde ön siparişler tükenir. Dünya da ihtiyacı olmasada telefon almak için uyku uyumayan bir kitle var. Alttaki fotoğraf ise o kitlenin 6 ayda bir telefon değiştirmesi için koltan madenini çıkaran ortalama 35 sene yaşayabilen insanların fotoğrafıdır.

https://www.youtube.com/watch?v=nrjxMg7-iQs

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yine kağnı hızında fiber deneyimi. 30 dolara dünyada alınabilecek en rezil internet olsa gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İki adet üniversitenin doktora sınavına girdim. Gördüğüm kadarıyla torpil bu ülkede ulaşabileceği son noktaya gelmiş. En iyi üniversitelerden birini bitirmek, YDS puanı, senelerce alanda yapılan çalışmalar, yüksek lisans tezi, makale ve alanında efsane olmuş prof’lardan alınan tavsiye mektuplarına bakan yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • murat.sv @murat-sv

  Badem bıyık yoksa istersen atomu parçala, organik hoşaf yapar gelir alır koltuğunu 😀

 • WhiteBeards @whitebeards

  Yüksek lisans yaptığınız okula başvurun. Türkiye’de ezelden beri kendi öğrencisini alma hastalığı vardır.

 • WhiteBeards @whitebeards

  Bir diğer sebep misal doktora da hafif meslekdaşlık da olmaya başlıyor. Lisansdan itibaren hocam dediğin insana orjinalden yeniksin. Çeviri ödevi verir yaparsın. Diyemezsin ki bunun ders ile alakası ne.
  Üniversitelerde kast sistemi çok sertdir. Askeriye gibi değil ama ciddi ciddi vardır. Hoca sorgulanmayı sevmez. Bu düzeni ne sağlayacaksa ona göre öğrenci alır. Yani olay sandığınız gibi basit siyasi görüş değil. He o var mı ülkede var. Ama belli bir döneme kısıtlarsanız resmi yanlış okursunuz. Günümüzde ki süreç şu an yaşandığı için ispat etme zorluğu yok. Bu alışkanlık çok çok eskidir.
  Altında yatan psikolojik etken de itaat kültürüdür. Bunun örneklerini en klas üniversitelerin en sözde sosyal demokrat hocalarında dahi görürsünüz.

  Az araştıran bulur, zamanında bu ülkede başbakan çocuğu kadroya girsin diye köklü demeyim hafif kaçar ülkenin ilk üniversitelerinden birine BÖLÜM açıldı. Kimya fizik gibi. Bilenler bilir.

Samsung ve Apple daha doğru düzgün telefon devresi hatta telefon bataryası tasarlayamazken Nokia telefon yapıyordu. 1960’tan beri elektronik sektöründe yer alan Nokia’dan bahsederken Vestel muamelesi yapan 95 sonrası doğumlu nesil ilginç kafalar yaşıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 16
 • Can Akıncı @akinci-can-99

  Nokia kalbimizde ama sırf mazisi için SD400 serisi işlemcili telefonlara “ooo canavar” diyemem. Nintendo firmasını da çok seviyorum;
  Sony ve Microsoft kumda çelik oynarken Nintendo kamyonla NES ve Famicom satıyordu ama bu Switch’i Ps4 ten ve XBOX ONE dan faha iyi bir ürün yapmaz.

 • Papa Emeritus @pope

  Nokia daha kendi halinde takılırken Apple Mac’le kişisel bilgisayar kültürünü değiştiriyordu. Kendi bilgisayarlarını tasarlayıp, kendi işletim sistemlerini üretiyorlardı. Teknoloji el verdiğinde de bu bilgilerini bilgisayardan telefona aktardılar. Samsung dediğimiz firma ise Nokia’dan farklı olarak kendi donanımlarını tasarlayıp, kendi fabrikalarında birleştiren üretici bir firmaydı. Kendini geliştirmeyen her firma gibi battı Nokia. İşletim sistemi yapmak öyle “Ben işletim sistemi yaptım hadi uygulama geliştirin” demekle olmuyor. Geliştiriciye tüm gücünle destek vereceksin. Nokia ve Windows Phone burada hata yaptı.

 • SEFA YALÇIN @sefayalcin1903

  @offlinetakipciuyeoldu nokia şu anki samsung ve apple ile kıyaslanamaz. Tarihin önemli bir oyuncusu hatta teknolojik devrimcisi bile olabilir fakat çağa ayak uyduramadı ve öldü. Benim için çekmecedeki 3310 dan ibaret. Yarın apple samsungda ölebilir marka bunlar. İnsanlar neden tercih etsin bizi diye sormalılar kendilerine fiyat performans gibi noktalardan vuramazsan dünkü çocuk xiaomi el sallar adama 🙂

Nokia 3, 5, 6, 8 Android oreo güncellemesi alacak. Nokia yeni telefonlarını desteksiz bırakmayacak.

#nokia

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aras Kargo isimli firma gönderiye önce “Adres Yanlış” yazmış. Sonra da “Alıcıgönderiyi kabul etmiyor” yazmış. Gelen giden yok. Adres ise nüfus müdürlüğünün bana verdiği resmi adres! Üstelik adresi tam bulsunlar diye ekleme yaptım ama nafile!

Düzeltme: mesai saatleri dışı diye telefonu açmıyorlar. Ben de yasal süre dolmadan kargomu teslim etmeleri gerektiğini ve teslim edilmemesi halinde binamın güvenlik kamerası görüntüleriyle Tüketici Heyetine ve savcılığa başvuracağıma dair genel müdürlüğe yollanmak üzere fax hazırladım. Parası verilmiş bir hizmet var ve yapacaksın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap