Bu aralar ne oynuyorsunuz ağalar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 33

İş kurulumum. Laptop soğutucusunu çalıştırmıyorum genelde. #work

BeğenFavori PaylaşYorum yap

WordPress altyapısını kullanıyoruz. Google Maps üzerinden şirketin adresini ekledim ama böyle bir hata alıyorum. Nereden izin verebilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aldık bakalım umarım sıkıntı olmaz

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dizüstü bilgisayarımın şarj dolma oranını sınırlandırmak istiyorum. Bunu hangi uygulama ile yapabilirim?

Çözüm; Battery Limiter https://www.robotonfire.com/bl/
Teşekkürler @berrram

Battery limiter | robotonfire

This is what you are looking for!
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Mommyyyyyy!

Adorable talking baby wants mommy to listen to her. #talkingbaby #cutebaby #bossbaby #queenofcuteness* Jukin Media Verified *Find this video and others like ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

GÜNAYDIN! Kapanma başladı fakat dün sabah nasıl işe geldiysem bu sabah da aynı şekilde geldim. Hiç polis yok buralarda.

Herkese iyi günler dilerim, kolay gelsin arkadaşlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13

Sonunda dizüstüm 8GB Ram oldu 🙂 içimde nedensiz bir mutluluk gönül ister ki 12 GB olsun fakat olamadı. Premiere ve After Effect'de bir rahatladım anlatamam.

Bu arada yeni fark ettim Windows 10 Rami bol bulunca affetmiyor .d

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 8
 • Mustafa Sakallı @swish41

  Bende de 8/16, 8 gb ram varken de 4/8 idi sürkeli 😀 Benim anladığım ne yaparsan yap windows o belleğin yarısını her halükarda kullanıyor

 • TeknoStil @teknostil

  O gözüken değer aktif kullanım değeri. Bir de önbelleğe alınmış diye geçen bir değer var. 🙂

 • Mr.Bell @mr-bell

  Hayırlı olsun, 8 gb yanına 4 gb takınca benzer hisleri paylaşmıştım, bugün kardeşimin cihazına 8 gb ram takınca genel kullanımı bile rahatladı.

 • lterlemez :) @lterlemez

  Boş/serbest olarak gösterilen ile bir önceki gösterimin toplamı sistemin sürekli olarak kullandığından kalan toplam boş bellektir. Sondan ikinci geçici yazılımların talep ettiği/kullandığı bellektir. @moshck'ın örneğindeki 16.5'luk kısmın bir kısmı geçici/kullanıcı yazılımlarının talep ettiği/kullandığı belleği de kapsar. O kısmı çıkartırsanız, geriye kalan kısmı donanımların ve İS'nin sürekli kullandığı bellek miktarı olacaktır. 8 GB'ta kadar oransal olarak değişmektedir ve Server versiyonlarını kullanmıyorsanız (İS'nin) 16'dan sonra, genellikle belli bir değeri geçmez duruma gelir.
  Zaten, bu neden ile zamanında 8/16 yetmiyor ve her yeni gelen İS versiyonunda MS'in önerdiği minimum konfigürasyon hiçbir zaman doğru olmuyor diyorduk. Şimdi bellekler büyüdüğü ve göreceli olarak ucuzladığı için minimum 16'ya geçtik.
  Mesela, yeni aldığım 1600AF'ya 8 taktım şimdilik, baktığımda sadece Firefox açıldığında bile "BOŞ" olarak belirtilen miktar bile 1 GB'ın altında bir değer oluyor (W 7 yüklü). Yani, artık 8 kurtarmıyor, en az 16 olmalı...

  • CKabil @moshck

   4 Gün üstüne sistemi yeniden başlattım ve yeni sonuç bu. Tabi böylece arka planda açık olan uygulamalar da kapandı. Başlangıçta çalışan uygulamaları da kapatırsam 3.3GB veya 3.5GB düzeyine düşer gibi duruyor.

Aliexpress'in otomatik Türkçe çevirisi 🙂 Drammmm

BeğenFavori PaylaşYorum yap