Nosferatu paylaştı.

TS Plus içerikleri ilgili de yazayım şurda dursun. TS olarak ayda 24 video yayınlıyoruz. 5 gün video ve bir podcast. Podcast video olunca onu da ekledik. Her gün video giren bizim tarzımızda başka kanal benim bildiğim kadarı ile yok, bildiğiniz varsa söyleyin bir takip edeyim.

Resmi tatiller ve olağan dışı durumlar hariç tabii.

Bizim sözümüz Plus olmayanların 24 videoyu izlemeye devam etmesi. Ama bazı videolarda süreyle oynayarak YouTube abonelerinde farkındalık yaratmaya çalışacağız. Misal benim geçen haftaki canlı yayınımdan sonra 100 kişi abone oldu. Gündemleri de bir gün geciktirip bunu da videoda belirterek buraya yönlenmelerini sağlayacağız. Podcastler de iTunes ve benzeri uygulamalar üzerinden herkese açık.

Ama plus ne bu durumda?

1-Plus öncelikle destek olmak isteyenlerin bize ulaşma yöntemi. Yüzde yüz yasal. Fakat bu şekilde 5000 hedefi tutmaz.
2-Plus özgür basın idealimizin gerçekleşme yolu. 5000 sayısını hedef olarak koyduk ama 2000’den itibaren çok ciddi bir adım atmış olacağız. TS kadro ve imkanlarının yüzde yüz sizin için çalışması için yüzde yüz sizin tarafınızdan finanse edilmesi gerekiyor. TS yerine istediğiniz bir yayını yazabilirsiniz, anlamı değişmez.

3-TS Plus içerikleri dediğimiz şeyi 24 videodan 34 videoya çıkmak olarak düşünmeyin. Sayı artabilir gerçekten ama bu geçmişte de olan bir şeydi. Esas fark, normalde reyting almaz diye yapmadığımız videoların çekilmesi ya da sizin ‘şişirme’ dediğiniz videoların yerine daha faydalı videoların yapılması ve yine yorgunluk dışında bize bir getirisi olmadığı için uğraşmamayı seçtiğimiz yayınları yapmak şeklinde olacak. Gelen paranın bir kısmını da bizim için içerik üreteceklerin masrafları için kullanacağız. Yakında bu isimleri görmeye başlayacaksınız.

Bu videoların yayına girme süreleri gündemlerdeki gibi temsili gecikme ile değil daha büyük aralıklarla olacak. Gündem sadece bu yöntemin testi gibi düşünülebilir. Ama onları da herkes izleyecek. Plus abonelerinin maddi gücü, sağladığı moral ve motivasyonun etkisi ile çekilecekler.

4-Ekstralar. İki şekilde olacak, düzenli çekilişler ve indirim kuponları. Çekiliş en kolayı ve çok yakında başlıyoruz. Ama kupon daha karmaşık. Her plus abonesine kendine özel bir kod verip yapılması gerekiyor. Yok eğer belli adette ya da stokla sınırlı ise o oranda verilmesi gerekiyor. İndirim yaptıracağımız yerin altyapısı ile TS’yi konuşturmak mümkün olduğunda bu da çözülmüş olacak. Ticaret ile uğraşmadığımız için ve bu yöntemi deneyen kimse olmadığı için firmalara ulaşma ve bu sorunu çözme işi zaman alacak. O yüzden ilk etapta doğrudan hediye verme işiyle başlayacağız.

5-Canlı yayınlar. Bunlar YouTube üzerinden herkese açık yayınlar. Orada yoruma kapalı olacak. Soru sorma panelini teknoseyir.com üzerinde çalıştıracağız. Plus aboneleri öncelikli olacak.

6- Teknoseyir üzerindeki fiziki değişimler. Yine söz verdiğimiz gibi mevcut TS yapısında en ufak bir değişiklik, plus işareti dışında, yapmadık. Ancak bundan sonra TS’ye bir özellik eklenecekse, önce ya da duruma göre sadece plus abonelerine özel olacak.

Son olarak unutulmaması gereken bir şey var, plus sistemi TS’nin varlığı için olmazsa olmaz. Aksi yollar TS’nin ya komple yok olması ya da hobi sitesi düzeyine inmesi demek. Reklam ve sponsorluk minimumda tutularak bu işi yapacağız dediğimiz anda alıştığımız teknoseyir düzenini plus olmadan sürdürmek mümkün değildi. Sağladığımız ayrıcaklıklar ya da bazen normal üyelere vereceğimiz rahatsızlıklar, firma esiri olmak zorunda kalan bir yayına kıyasla kesinlikle tahammül edilebilir şeyler diye düşünüyoruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 75
 • özen Esendemir @ozenesendemir

  Plus abone olayına çok takılmayın bana kalırsa. Yani, adam abone oldu ek bir şeyler yapalım memnun edelim diye uğraşmayın. Doğal haliniz, mevcut içerikleriniz dahi fazlasıyla yeterli. Arkadaş yukarıda yazmış zaten, her ne yaparsanız yapın belli bir çizgisi olacağından, zaten seyredilecek.

  Şimdi ben eminim ki; Çektiğiniz 1 saatlik haftalık gündem videosu, aslında en az 2 saatte çekiliyor. Hatası, arızası vs vs düzenlenerek kanala yükleniyor. Abonelere düzenlenmemiş halini de atın, arada boşluk olsa da, gereksiz konuşmalar (tabii size göre ) olsa da, aslında o düzenlenmemiş video, abonelerinizi doğrudan ofisinize ve günlük hayatınıza dahil edecektir. Ve çoook daha fazla memnun edecektir. İstemeyen zaten YT kanalından düzenlenmiş halini de seyredebilir. Hatta işi abartın ve TSBBG (Tekno Seyir BBG ) olayını da deneyebilirsiniz. Şaka bir yana, gündemi ham haliyle atma olayını düşünün derim 🙂

 • H.U. @h-u

  Her büyük işin arkasında bir yatırım var haliyle… Teknoseyir için yapılmış uzun, zahmetli ve maliyeti yüksek yatırım dönemi tamamlandı; LP, MG ve HK…
  Şimdi işin kolay ve düşük maliyetli bölümü kaldı; yıllık 150-200 tl ayırabilen en az 2000 ve mümkünse 5000 kişi… İlk 2000 kişi yalnızca ve yalnızca destek olmak amacıyla uzun süre ciddi bir ayrıcalığı olmadan bekleyecektir emin olun. Bu sizlere 5000 aboneye yükselmek için bir fırsat verecektir. 5000 çıtası aşıldıktan sonra tamamen başka bir mecra oluşacak ve başka meseleleri tartışıyor olacağız, daha zaman var acele etmeyelim.
  Bugüne kadar gösterdiğiniz çabaya karşılık 2000 destek abonesi az bile… Lütfen bu ilk dalga aboneleri mutlu etmek için uğraşmayın, asıl amaca yönelin… Asıl amaç gerçekleştiğinde bu aboneler gereğince mutlu olacaklar zaten.. Sizleri saygıyla ve sevgiyle kucaklıyorum…

 • H.U. @h-u

  Bir de kişisel finansman analizi yapayım izin verirseniz. Yıllık teknoloji giderim yaklaşık 10bin tl… Her alışverişimde Teknoseyirden istifade ediyorum. Buradan öğrendiklerim sayesinde yaptığım alışverişlerden hep kazançlı çıkıyorum, hedeflediğim sonuçları alıyorum. Ürün yenileme süresinin uzaması bile bana yılda 1000 tl kazandırır. Çarçur olma olasılığı olan miktarı da buraya ekleyelim. Bir de bir teknoloji vizyonu edinme meselesini ekleyin. Tabii bir de burayı izlerken aldığım keyif var. Yılda kaç lira kazançlı çıkıyorum, farkında mısınız! Ürettiğiniz ve bizlere kazandırdığınız değeri lütfen küçümsemeyin.

 • Ali Kandemir @alikandemirtr

  Türkiye’de tamamen bağımsız en azından bir yayının var olması için mecburi bir şey Plus. Yapılmasının zorluğunu biliyorum ama 2000 üstü abone olduğunda gündem değerlendirmeleri canlı yapılabilir. Çok çok güzel olur ve ilgi çeker o yayınlar.

eliptik bisiklet almayı düşünüyoruz eve. Tecrübesi, yakın zamanda alım yapan var mıdır aramızda. Çok fazla bir bütçe ayırmayı düşünmüyorum. 500-1000 arasında bir alet almayı düşünüyorum. Alıp memnun kaldığınız marka modeller var mıdır arkadaşlar?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Merhaba,

iphone 7 telefonumu garantiye vereceğim. Bu sürede kullanmak için S5 var elimde. S5 için hangi ROM önerirsiniz? Pil süresi ve hızlı olması öncelikli. Samsung arayüzünden nefret ediyorum çünkü. Bu hali ile kullanmak neredeyse işkence gibi?
S5 sahipleri deneyimledikleri ROM’lar neler acaba?

#Android #S5 #ROM

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar aşağıdaki monitör çok mu kötüdür? 🙁
Bütçe kısıtlı pc ve ps4 bağlanacak.
Benzer fiyata ikinci el de alabilirim ama ne olmam gerektiğinden de emin değilim. HDMI giriş ve 1080p çözünürlükte bir monitör bakıyorum

AOC E2270SWHN 21.5″ 1920×1080 5ms 60Hz WIDE (Analog HDMI) Full HD Vesa Siyah Monitör

https://www.incehesap.com/aoc-e2270swhn-215-fiyati-29866/?ref=akakce&v=1.94.9

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 15
Nosferatu paylaştı.

Epeydir giremiyodum özlemişim buraları 😀 ☺☺

GAMZE - Cheap Thrills (Cover)

Download link: Menajerlik: Star Odası Prodüksiyon İletişim: 0545 78 78 404 instagram&twitter&youtube @onlinegamze
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon kindle paperwhite 2 ya da 3 almayı düşünüyorum. İkinci ellere baktım sıfır fiyatı çekiyorlar gibi geldi. TR’de nereden alırım arkadaşlar. Güvenilir bir satıcı tanıyor musunuz?
2 yeterli gelir gibi geliyor 3’e zorlamak gerekiyor mu? Deneyimi olan var mı aramızda.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Doğası muhteşem ancak bir şehir bu kadar mı pis olur. Bu nasıl belediyecilik nasıl bir insanlık anlamak mümkün değil.
Bartın / İnkum

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi geceler arkadaşlar.
Kablonet 25mbit 150GB kotalı internetim var. 1 Mayıstan sonra 16 mbit’e düşecek bunda bir sorun yok. Aynı paraya 50 mbit 150 Gb kotalıya geçme şansım var. Ancak şundan emin olamıyorum. 50 Mbit/s – 100 Mbit/s arası artık 24 Mbit/s demiş BTK. Bu durum da 24 mbit hızı almak için 50 mbit mi olmak lazım 51 mbit mi?
Çünkü kablonet çakalları bu BTK açıklamasından sonra 25 mbit tarifeyi kaldırıp 24 mbit tarife koydu ancak 50 mbit tarifeyi 49 mbit’e çekmedi.
Toparlamak gerekirse 50 mbit hızı olan bir kullanıcı Adil Kullanım Kotasını aşından 24’e mi düşer yoksa 16’ya mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap