Türknet'de yine kesinti. Vodafone'da 6 yılda yaşadığım toplam kesintileri Türknet bir ayda yaşattı. 😀 Lokasyon: İstanbul

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 11

Konut satışlarında para transferi nasıl oluyor? Mesela Ziraat Bankası 50.000 lira EFT limiti koymuş. Diğer bankalarda da çok fazla değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

YouTube zaten izlediğim videoları tekrar tekrar önermeye devam ediyor. İyice sinir bozucu olmaya başladı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Binance contayı yaktı, bakiyeyi sıfır gösteriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

EA da kendi Cloud Gaming sistemi üzerinde çalışıyormuş. Bu iş de karman çorman bir hâl alacak ilerde. Şimdilik Microsoft xCloud, Amazon Luna, GeForce Now, PlayStation Now, Google Stadia gibi girişimler var.

Sahip olduğumuz her oyunu oynayabileceğimiz tek çözüm ise Shadow Cloud Computing isimli hizmet, ancak onların yaptığı direkt olarak kullanıcıya sanal bir makine tahsis etmek. Bundan dolayı telif hakkı işlerinden sıyrılabiliyorlar herhalde, ama hizmet Türkiye'de kullanılmıyor şimdilik.

https://www.ea.com/news/cloud-gaming-trial?isLocalized=true

A Learning Journey: Announcing EA’s Cloud Gaming Technical Trial

Chief Technology Officer Ken Moss shares EA’s vision for the future of cloud gaming
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • erhankoprulu @erhankoprulu

  EA Play gibi bir abonelik hizmeti var onun içine koyarsa güzel olur ama her firma bir abonelik sistemi yaparsa işimiz iş. Gamepass ya da psn now'ın içine koysunlar bunları

 • qubit @qubit

  LP'nin dün söylediği gibi sırada bir de Adobe'un CC, MS'in ofis yazılımı bulutları gibi ihtimaller var*. İlla ki "ya biz bunları niye birleştirmiyoruz" diyen de olur ama bir süre böyle gidecek gibi. "Biz niye buluttan yazılım lisansı satmıyoruz" diye her CEO alt yöneticilerine soruyordur.

  Şirketler mahremiyetin şakası olmadığını bildikleri için normal lisans işi herhalde hemen bitmez ama ilerisi epey karışık.

  * Hepsi yine kendine özel pencerede çalışacak ama buluttan görüntü aktarıyor olacak.

  Allah vahşi kapitalizmden bizi korusun, bugünleri aramayalım.

  #hgm

  • kei @kei

   asıl cad cam yazılımları %100 böyle olacak adım gibi eminim. heriflerin yazılımlarını herkes korsan kullanıyor sırf yakalanmamak için kurdukları bilgisayarların internete giren her donanımını söküyorlar 😀

  • lterlemez @lterlemez

   @kei; Çok riskli, sanayi casusluğuna dönüşebilir.

  • kei @kei

   @lterlemez şu anda o risk var zaten. ben düşünüyorum açıkçası sonuçta kanıtlayamam ama gayet önemli firmaların çizimlerini çalabilirler teknik olarak sorun yok gibi duruyor.

  • lterlemez @lterlemez

   @kei; Bulut sistemleri böyle şeyler için her zaman riskli bir konudur. Kimse, örneğin, Microsoft'un bile One Drive'daki dosyalara göz atmadığının garantisini veremez. Hele ki Türkiye, Rusya, Çin, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Kuzeyinde bulunan ülkeleri düşünün mesela; mesela, CIA, NSA, DoD falan bakın diye emir verecek de MS bakmayacak ve/veya bakılmasına izin vermeyecek. Mümkün değil, Apple vak'asında bir gram bile inanmadım ben, inanmam da Apple böyle bir şeye izin vermeyeceğine. Mümkün değil.
   Windows'un, Mac OS'un, en basitinden hesap girişi esnasında hangi sunuculara hangi bilgileri gönderdiği hakkında bir gram fikrimiz yok. Aynı şey Google için de geçerli.

 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Gamepass içinden çekilmek gibi bir akıllılık yapmasınlar da. Origin gibi köşede sürünürler.

Elisa Lam isimli Kanadalı bir genç kızın yıllar önce Cecil Hotel'deki gizemli ölümüne dair sürükleyici bir belgesel. Bu olayı yıllar önce duymuştum ve kızın asansördeki garip hareketleri gerçekten ürkütücüydü. Dört bölümlük belgeseli tek oturuşta izledim ve sonunda tüm komplo teorilerine rağmen gerçek basit bir şekilde ortaya çıktı. Tavsiye ederim.

https://www.youtube.com/watch?v=ltkOnU3Fhgg

Suç Mahalli: Cecil Hotel | Resmi Fragman | Netflix

Los Angeles'ın merkezinde seri katillere ev sahipliği yapan, zamansız ölümlerin adresi olan Cecil Hotel, birçok kişi tarafından şehrin en ölümcül oteli olara...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

RTX On olunca çözünürlük mü artıyor ne alaka 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sol taraf anti aliasing kapalı, sağ taraf SMAATX2. AA açıkken 1080p'de neden bu kadar bulanık gözüküyor? Anti aliasing kapalı olarak oynamaya devam edicem herhalde ama saçlarda baya bozulma oluyor öyle de. Oyun: Shadow of the Tomb Raider

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7