Bu ayda gaz borusunu kendimize döşettirmeden kurtulduk ya artık kışta bitti bu seneyi atlattık. Seneye bakalım napcaz...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

E şimdi nolcak?

https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/kadirin-kurtarirken-katil-oldugu-kadin-5619045/

B*k yoluna gittiği zaten aşikardı ama bu kadar b*ktan olmamıştı...

Kadir’in kurtarırken katil olduğu kadından şoke eden sözler

Kadir’in kurtarırken katil olduğu kadından şoke eden sözler Konya'da, Özgür Duran’ı (32) sevgilisi Ayşe D.’yi (35) döverken engellemek istediği sırada çıkan arbedede kalbinden...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 18

Soru:
Cebinde bıçak taşımak, silah taşımak, kelebek taşımak, kılıç taşımak neden? Fazredelim ki taşıyorsunuz ve kavga esnasında kullanmak nefsi müdafa mıdır? Karşınızda yumruk atan varken silahla karşılık vermek nefsi müdafaya mı girer?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 18
 • Nightologist @nightologist

  Benim bildiğimde senin canına kast durumu varsa, öldürme amaçlı değil canını kurtarma amaçlı kullanabilmektesin. Not olarak belirtmek gerekirse neden kılıçla geziyorsun sorusu hariç. O da tabi ölümcül olmayan yaralanmaya sebebiyet vermek. Adli tıpta ölümcül yaralanmalar bellidir.

  Son günlerde malum bir cinayet işlendi. Kadını koruduğu söylenen genç bir adamı öldürdü. Kalbine sapladığı "meyve soymak için yanında taşıdığı bıçak" ile. En son yıllar önce ortaokulda arkadaşım rutin aramada rambo bıçağı ile yakalanmıştı, bıçağın nedenini meyve soymak diye açıklamıştı...

  Açık cezaevlerinde meyve bıçakları serbesttir. Tenekeden yapılmış, dandik bıçaklardır. Mevzuata göre güçlü olmadıkları için... Ancak üzerinde yine de taşıyamaz.

  • zatisahaneleri @zatisahaneleri

   Yalnız o olayda karışık durumlar var gibi. Kadın, çocuk beni korumaya elinde bıçakla geldi demiş. Ekşide böyle okudum.

  • Nightologist @nightologist

   @zatisahaneleri Yani bilmemekle beraber haber sitelerinde meyve soymak için yanında taşıdığı bıçak dendi. Kavgaya bıçakla girmekte ayrı bir durum...

   Cehennemin yolları iyi niyet taşlarıyla döşelidir lafının en güzel örneği oldu bu durum.. Eğer öyle ise...

  • Mr.Tekin @tekin224

   @nightologist O çocuk kadını kurtarmak için öldürdüm demeyle kurtaramaz, ancak kendi lehine sağlam bir video kaydı olursa az ceza alır. Mesela ölen şahsın elinde silah bıçak benzeri bişey yoksa hakim sormayacak mı niye bıçak kullandın ölen şahsın elini kolunu tutamadın mı diye? Benim görüşüm bu tür yargılamalara duygusal yaklaşmamak gerekiyor, tüm deliller toplansın herşey ortaya çıksın savcı kararını verecektir.

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   @tekin224 ölenin sevgilisi mi karısı mı neyse artık o kadın ve öldüren kişinin bahsettiğine göre ikisi düşüyolar bıçak öyle giriyo fark şurada eleman bıçaksız gittim ayıp değil mi filan dedim sonra küfür etti geldi vurmaya başladı bıçağı çıkardım diyor kadınsa elinde bıçak vardı gösteriyordu yere düştüler sonra eşi bağırıyor elemansa ağlıyormuş o yüzden ayırmaya geldiğini düşündüğünü söylemiş kısaca eleman bok yoluna gitmiş(ölen değil diğeri ölenin 10dan fazla sabıkası varmış)

  • Mr.Tekin @tekin224

   @alper-kutlu ifadenin bazı kısımlarını yanlış okumuşsun dostum. Ağlayan çocuk değil kadın. Medyadan okuduğum kadarıyla eğer doğruysa kadının ifadesi şu şekilde; demiş ki heralde ben ağladığın için bana yardım etmek için geldi, daha kavga başlamadan elinde bıçağı gösteriyordu diyor, ablacım sıkıntı yok biz tartışıyoruz diyor, bıçağı özgür gördü sinirlendi, birbirine girdiler sonrasında yere düştüler özgür bıçaklandı ama nasıl bıçaklandıginı görmedim demiş. Çocuğa yazık oldu o ayrı konu ama olay bu ayrıltılarıyla nefsi müdafaa olmaz.

  • Alper Kutlu @alper-kutlu

   @tekin224 Şahsın ağladığımı duyup demiş doğru diyorsun ağladığını anladım bu arada nefsi müdafaa dememiştim ben zaten yanında bıçak taşıdığı için potansiyel katil olabilir o yüzden ceza almalı benim arkadaşımda aynı fikirleri söyler hep tartışırım o bıçağı yada silahı yanına alırsan böyle sonuçlar doğma ihtimali yüksektir

 • Joe @joe

  Girmez ama Muz Cumhuriyeti burası salınır adam.

 • Mr.Tekin @tekin224

  Bu dediğin nefsi müdafaa değil, nefsi müdafaanın mantığı şudur, mesela o hareketi yapmazsan öleceksin, ölmemek için güç kullanmaktır. Ancak ölmemek için yaptığına savcının ve mahkemenin inanması gerekiyor.

 • maxemilian @maxemilian

  Mukabil kuvvet kullanmak gerekiyor diye biliyorum.
  Adam bıçakla gelirse bıçak
  Silahla gelirse silah, eğer ben daha üst seviye kullanmışsam ben aşırı güç kullandığımdan saldırı tarafı olmuş oluyorum. Müdafaa etmemiş oluyorum. Ancak haneye tecavüz gibi durumlar bu duruma girmez. Tabi karşı tarafın davranışı falan da önemli, adam bir eylemde bulunmadıysa tehdit gibiyse işler değişebilir, konu çarptırılabilir. Mesela plastik bıçak, tabanca. Diye biliyorum. İlgili kanuna bakmak yararlı olacaktır.

400bin abonesi olan, sürekli araba inceleyen, hatta firmaların bile al incele diye araba verdiği kanalın sahibi Mercedes incelemesinde şunu dedi ya Otoseyir'i bir defa daha taktir ettim:
"Mercedes abi ya...Süper bişi..."

İlk defa Mercedes'e biniyormuş gibi inceleme mi yapılır...

"Aaaa gaz pedalı da koymuşlar...."

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 24
 • Equitatus @equitatus

  Sanırım bahsedilen video linkteki video. Zaten zamanını verdiğim yerde bahsettiğiniz şeye sebep olabilecek bir sponsorluktan bahsediliyor.

  https://youtu.be/MrOh9ne0j48?t=103

 • Coupe @coupe

  Sözün nasıl kullanıldığını bilmeden bir açıllama yapılamaz. Videodaki o dakika lazım. Ve ayrıca ne için söylendiği de önemli. İç mekan malzeme kalitesi için konuşuluyorsa ve bunun altını doldurabilecek kalitede ise sorun yok. Otoseyiri de gözünüzde fazla büyütüyorsunuz. İyi iş yapıyorlar ama onların kalitesinde birçok Türkçe kanal var

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Otopark.com dan bahsediyorsunuz sanırım. Sinan koç hemen hemen her incelemesinde öyle diyor yani mercedese özgü bir laf değil konuşma şekli o şekilde ayrıca kötü olan şeye de kötü dediğini çoğu kez gördüm. Otoseyirle hemen hemen aynı şeyleri söylüyorlar benzer araçlarda.

 • Nightologist @nightologist

  İsim vermeden ufak bir tanımlama ile otopark.com'dur bu denmesi demek ki çokta yanlış bir tanımlama olmamış dedirtti bana. Ancak Top Gear programı da ingiliz firmalarını över. Lotus'u incelerken sanırsın tek spor araba yapan Lotus'tur. Kanal ismi bende kalsın ama tavsiyem ufak eleştirisel tanımlama ile aklınıza gelen bir kanal varsa bir şeyler yanlış demektir.

  Bir düşünün derim...

  • Coupe @coupe

   Yaptığınız tanımlamada kullandığınız abone sayısı ifadesi bu duruma sebebiyet verdi. Türkiye'de otoseyir gibi otomobil incelemeleri yapan çok kanal yok, bunların da çoğu 100-200 bin civarı aboneye sahip. Bu sayıdan daha fazla olanlar ise (az önce baktım) otopark: 384 bin, carviser:405 bin, Doğan kabak: 1.26 milyon. Yani dediğiniz tanıma uyan iki kanal var. Yazdığın yazıdaki örnekteki konuşma tarzından Sinan Koç anlaşıldı. Eğer o değilse carviser dir.

  • Deniz Fidan @deniz-fidan

   Hocam bir tek isim vermemişsiniz zaten. 400bin abonesi olup sürekli araba inceleyen kaç kanal var?

  • Nightologist @nightologist

   @coupe Ne bilem, attım sayıyı. Ona mı bakcam 😀

  • Pennywise @pennywise

   @nightologist Bence siz anlamsız çıkarımlarınızdan önce 400 bin civarı kaç otomobil kanalı var bunu araştırın. Ayrıca söylediğiniz söz direkt olarak Sinan Koçun tavırları. Defalarca sohbet etmiş biri olarak en ufak bir art niyetle söylemediğine kalıbımı basarım.

23.02.2003 öncesi ehliyeti olanlar sınavsız tanesi 29liradan SRC2 ve SRC4 belgelerini alabilmekteler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günde yüzlerce rahatsız kişiye bakıyorum. İşim bu. Pek çoğu "senin maaşın benim vergimle veriliyor it" düşüncesinde. Çok azı," Merhaba, Nasılsınız, Kusura bakmayın, İyi günler dilerim...."vs gibi nazik kelimeler kullanıyor. Bu azlık haftada 10 kişiyi geçmez. Örneğin alışveriş merkezindeki kasiyere bile her zaman tavrımı "İyi günler, kolay gelsin" ile başlarım, hesabımı öderken "Teşekkürler, kolay gelsin" ile bitiririm. Henüz Türklerin en önemli uzuvu "pipi"m küçülmedi. Başka bir yerimden bir şey de eksilmedi. Çoğu zaman yanıt almasam da...

Ama hayat bir geçiştir. İnanırsan cennet/cehennem... İnanmazsan sonsuzluğa dönüş... Ne bırakırsam kârdır...

Tüm olumsuzluklara rağmen eve gelince bir şey vardır ya seni hayata bağlayan... Eşin, çocuğun harici... Sana özel...

Çok bozulduk, çok...

Not: Sevmeyin, tiksinin... Ama tekme atmayın, darp etmeyin, zehirlemeyin, öldürmeyin. Az insan olun yeter...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Doğalgaza, elektriğe, suya, yola, köprüye, geçiş ücretlerine, kimlik kartlarına, sigara, alkole, vergilere, damgalara, sgk primlerine......vs.ye zam yapılmadığı için İstanbul'da ulaşıma yapılan %35'lik zam yüzünden İmamoğlu'nu kınıyorum... Ülke bu kadar zamsız iken sana ne oluyor doymadın mı diyesim geliyor...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 16
 • rhymestein @rhymestein

  Herkes tuttuğu takımın güzellemesini yapıyor.

 • Erkan @erkan123

  Bu saatte metrobuse binen insan olamaz. 10 dk durdum bildiğin Hindistan

 • Gökhan @gokhans19

  Son 3 yıldır zam yapılmıyordu. 3 yılda gerçek enflasyon %300 civarına ulaşmış durumda. Bence 3 yıldır zam yapılmaması bile büyük lütuftu. Yollara 1 yılda %144 zam gelen ülkede 3 yılda %35 zam çerez parası. Aktrolleri bir kenara bırakırsak bazıları Ekrem İmamoğlu 30 sene o koltukta otursa 30 sene hiçbir şeye 1 kuruş bile zam gelmemeli şeklinde düşünüyor. Zamları savunacak değilim ama ülke gerçeklerine gözünü kapatıp ehonomi çoh eyi niye zam geliyor demekte sağlıklı bir beyinden çıkamaz. Herkes aman benden para çıkmasında siz ne haliniz varsa görün derdinde. Birde bakıyorum adam sanki ibb başkanı değilde cumhurbaşkanı seçilmiş gibi beklentileri olanlar var. Adamın yetkilerinin dışına çıkıp cumhurbaşkanının yapması gereken ama yapmadığı şeyleri yapmasını isteyenler var.

 • seda @seda

  - Siyasetçinin yalan söylediğini nasıl anlarsınız?
  - Dudaklarının kıpırdadığını görünce