Mustafa paylaştı.

Windows 10 Pro x64 Lite 2021

Windows 10 Pro x64 Lite 2021 by turhill

 

#windows10lite #windows10prox64lite #windowslite

Bazen arkadaşlarıma yardımcı olmak amacıyla sanal makine kullanıyorum. Fakat saklaması, iletmek ve kullanmak için ana sürüm çok pratik kullanım sunmuyordu. 10 seneye yakındır farklı sürümlerde lite yaptım. Ve bu yaptığım sürümde son sürüm oldu diyebilirim. Neler çıkardım aktaratım:

Naturel Dil Paketi, Windows Defender, Mağaza da ki bir takım uygulamalar (Mağaza duruyor), Tarayıcı ve yazıcı sürücüleri, Dil paketleri, Recorveriy Disk create, Freamwork öylece duruyor. Son sürüm ve güncellemeleri dahil duruyor.

 

Bu sürümde rem için bir şey yapmadım. Çünkü reimim 32 Jigolayt olduğu için gerek görmedim. Çok fazla hata çıkıyor bu seferde. GÜncellenmiş iso üzerinden yaptım bu çalışmayı. Bana .k pratik kullanım sunuyor olması işime odaklanmamda yardımcı oluyor. ESD sıkıştırmadım eski bilgisayarda kullanacaklar için daha kolay ve seri kurulum sağlayacaktır.

 

Google Drive indir

Yandex.disk indir.

MD5: 6D31241020F9D6171A40853D6D80F86E

SHA1: 53A49742A9CF14B9EE3564E0F2F3D5595CBDEBFA

 

Sen becerememişsindir. Virüs felan atmışsındır 🤣 🤣 diyenler olursa da buyur program ve çıktı dosyası yedeği. Program  ----  Dosyası uğraş yap bea.

 

Haberiniz Olsun:  @Gamsizm @leventp @umtk albahith @albahith tuskilidi @tuskilidi Kenan @72pinedoram huseyin/azuren @hegemen cglrozgn @cglrozgn Öz Hakiki NeolindTR @neolind
ahmet.diye.biri @metchak Oktay @l0st Enes İLHAN @enesilhan formoliv @formoliv Player 1 @player-1  huseyin/azuren @hegemen  @neolind

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 21

Bluetooth Kulaklığı Adaptörsüz PC'de Kullanma

ÖYLE GÜZEL OLUR Kİ 🙂 

NOT: Mikrofon çalışmaz.

 

İHTİYACIMIZ OLANLAR


 1. Android bir telefon (iOS için henüz yok),
 2. Windows 7 veya daha üstü işletim sistemine sahip bir PC.

 

HIZLI KURULUM


 1. Buradaki yazılımı bilgisayarınıza kurun,
 2. Yazılımın istediği güvenlik duvarı iznini verin (yoksa çalışmıyor),
 3. Playstore'dan telefonunuza bu uygulamayı kurun,
 4. Telefon ile PC'nin aynı modeme bağlı olduğuna emin olun,
 5. Blueetooth kulaklığınıza telefonunuza bağlayın,
 6. Uygulamaya giriş yapıp ortadaki büyük simgeye dokunun,
 7. Hepsi bu kadar 🙂

Ola ki bir bağlantı hatası alırsanız yazılımda görünen ip adresini büyük simgenin altındaki alana yazarak bağlanabilirsiniz.


 

Bilgisayardan hoparlörünüzü sessize almayı unutmayın.

İyi eğlenceler 🙂 


BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

APU işlemcilerde GPU'ya Overclock yapmak

Bu işlem sırasında lazım olacak 2 adet program var
İdeal Overclock değerini bulmak için: AMD Overdrive
Yaptığımız Overclock işlemini kalıcı kılmak için: MSI Afterburner

 

UYARI: BU İŞLEMLER SONUCUNDA DONANIMSAL ve YAZILIMSAL SIKINTILAR OLUŞABİLİR!

 

BİRİNCİ ADIM


DİKKAT!!! İşlem sırasında bilgisayarınız donup mavi ekran verebilir. Arkaplandaki işlerinizi güvenle kapatın.

 

Bu adımda AMD Overdrive yazılımı ile APU GPU'muzun ideal Overclock değerini deneme yanılma yöntemi ile bulacağız. 

 

 1. AMD Overdrive programını çalıştırın,
 2. Sol menüden Clock/Voltage seçeneğine tıklayın,
 3. Açılan ekrandan GPU Clock bölümüne gelin,
 4. IGP(MHz) kısmından sisteminizin kilitlenmesine ve oyunların çökmesine sebep olmayacak ideal saat hızını (MHz) deneme yanılma yöntemi ile bulun,
 5. Apply butonuna tıklayarak ayarları kaydedin.

 

Kullandığım A10 7850K APU işlemci için maksimum saat hızını 1106MHz olarak buldum. Varsayılan hızı 720MHz.


 

İKİNCİ ADIM


Son ve en önemli adım. 
Overdrive programında yaptığımız ayarlar sadece bir sonraki yeniden başlatmaya kadar geçerli.
Her seferinde tekrar tekrar aynı şeyler ile uğraşmamak için MSI Afterburner ile Overclock ayarlarımızı kalıcı hale getireceğiz. 

 

 1. MSI Afterburner programını çalıştırın,
 2. Ayarlar bölümüne girin,
 3. Kırmızı ile gösterilen kutucukları işaretleyin,
 4. Apply butonuna tıklayıp ayarları kaydedin,
 5. Sistemi yeniden başlatmak için onayınız istenecek, işlerinizi kapatıp yeniden başlatmaya onay verin.

 

 

FİNAL


Overclock işlemi başarıyla tamamlandı.
Yaptığımız Overclock yazılımsal olduğu için lütfen AMD Overdrive ve MSI Afterburner programlarını sisteminizden kaldırmayın. 
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Mustafa paylaştı.

Rainbow Six Siege Silah Eklentileri ve Teçhizat Rehberi

Bu yazıda Rainbow Six Siege'in silah eklentilerinin ve teçhizatlarının ne işe yaradığından kısaca bahsedeceğim. Bunlar sadece öneridir. Umarım faydalı olur.

Dürbünler

Sekmeye veya dürbün açılmasına çok etkileri yoktur. Yakın çatışmalarda reflex, uzak çatışmalarda acog dürbün önerilir. Yakın çatışmalarda reflex dürbünün önerilmesinin sebebi holographic ve red dot dürbünlerin aim alırken ekranda çok fazla alan kapladığından düşmanı görememe ihtimali yaratmaktadır. Reflex dürbün ekranda en az yer kaplayan dürbündür.

Haritaya ve operatörle nasıl oynayacağınıza göre uygun dürbünü siz seçmelisiniz.

 

Muzzle Brake

Tek tek atan (tabanca,sniper riffle) veya atış hızı 700 rpm ve altında olan silahlara muzzle brake takıyoruz. Muzzle brake attığınız ilk mermilerin sekmesini azaltıyor. Spraylerde haliyle ilk ve orta mermiler daha toparlanırken spraylerin sonunda etkisi kayboluyor.

Compensator

Compansator spraylerinizdeki (özellikle sonlara doğru) yanal tepmeyi azaltır ve mermileri bir araya toplar. İlk mermilere Flash hider ve muzzle break kadar etkisi yoktur. Spraylerinizde ilk/orta mermileri kontrol edebiliyor ancak sonlara doğru olan tepmeden memnun değilseniz bu eklentiyi takabilirsiniz.

Flaş Hider

Flash hider hem biraz silahın tepmesini azaltır hemde beyaz mermi izlerini gizler. Bu parçayı gizlice uzaktan ateş ettiğimiz , mermi izlerini gizlemek istediğimiz , silah sekmesini zaten kontrol edebildiğimiz silahlara takıyoruz. Spray sonlarında muzzle break'ten daha etkili ama compensator kadarda etkileyemiyor. Ama ilk mermilerde de compansatorden çok daha etkili. Tam ara çözüm gibi bir şey. Çok sekmeyen silahlara takıp geçin.

Supressor

Susturucu, adı üstünde. Sİlah ateş sesini ve izini bastırıyor. Hiç duyulmaz yapmaz. Çok az bir tiz ses gelir. Sekmeye hiç bir katkısı yok. Ayrıca silah hasarını düşürür. Caveira ve vigil gibi sessizce arkalama yapan operatörlerde kullanılmalı.

 

Extended Barrel

Sİlah özelliklerinde gözüken silah hasarı 1 metredeki hasardır. Mesafe uzadıkça hasar düşer. Özellikle bazı silahlarda çok fazla düşer. Bu tarz silahlara bu eklentiyi, uzağa ateş etmeyi düşünüyorsak takacağız. Genellikle bu silahlar smg'lerdir. Smg'ciler yakın mesafe için tasarlanmışlardır. Harita büyükse ve "ben uzak mesafe oynayacağım ama operatörün silahı buna uygun değil" diyorsanız ve o silah destekliyorsa uzatılmış namlu takmalısınız. (Örnek: Caveria'nın smg'si, sas operatörlerin 2. smg'si)

 

Vertical Grip

Dikey tutamaç silah sekmesini azaltır. Çok seken silahlara mutlaka takıyoruz.

Angled Grip

Açılı tutamaç, sağ tuşla aim aldığınızda dürbüne çok yavaş geçen silahlarda veya rush yaptığınız, hızlı oynadığınız, dürbünü hızlı açmak zorunda kaldığınız operatörlerde kullanmanız gereken bir araç. Sekmeye etkisi yoktur.

Laser

 

Lazer, sağ tuşla aim almadan yani hipfire konumunda ateş ettiğiniz mermilerin saçılmasını önler. Bunu tüm tabancalara (özellikle kalkanlı operatörlerin tabancalarına) ve ash gibi hızlı oynadığınız operatörlerin silahlarına takmalısınız. Çünkü karşısınıza aniden bir düşman çıktığında, siz ani bir refleks ile sağ tuşa basıp, aim alıp ateş edersiniz.Bu tarz bir durumda siz farkında olmadan ilk bir kaç mermi daha dürbüne geçemeden ateşlendiği için, bu mermiler hip fire konumunda ateşlenir ve hedefi bulması zorlaşır. Lazer, bu hip fire konumunda sıkılan ilk bir kaç merminin düzgün gitmesini sağlar. Lazer ayrıca crosshair'inizi küçültür ve hip fire konumunda daha kolay aim almanızı ve ateş etmenizi sağlar.

Lazeri anchor yani sabit durarak oynadığınız operatörlerde kullanmayın. Lazer duvarda gözüktüğü için sizin yerinizi belli eder ve haliyle dezavantaj yaratır. Eğer lazer takmışken düşmanın gelebileceği bir yere cross koyup beklemek zorunda kalıyorsanız. Aiminizi düşmanın lazeri göremeyeceği kadar (1 tık) kenara koyun. (Örneğin kapının size yakın çıtasına) Düşman geldiğinde aiminizi bir tık kaydırıp vurursunuz. Bu sayede düşman lazerinizin duvarda/kapıda bıraktığı izi göremez ve sizi farkedemez.

Smoke ve Flash Bomb

Bildiğimiz duman ve flaşh bombası. Taktiksel bombalar, bir bölgeye rush yaparken ve bomba kurulurken çok önemli hale geliyorlar. Bazı operatörlerde 2 bazılarında 3 adet bulunur. Warden operatörü özelliği ile ikisinden de etkilenmiyor. Glaz operatörü sisin içerisinden özel dürbünü ile görebiliyor. (Dürbünü şarj olduğunda) Jager 1 ads'i, 2 smoke veya 2 flaş tutabilir. Wamai'nin özel teçhizatı'da smoke ve flaş bombalarını kendine çekip patlabilir.

Frag granede

Bildiğimiz el bombası. Birincil amacı düşman öldürmek. Elinizde bekletmeden atarsanız gecikmeli şekilde patlar. Eğer elinizde bekletip atarsanız düşmanın kaçmaya vakti olmayacak şekilde atabilirsiniz. Elinizde patlamaması için zamanlamayı çok doğru tutturmalısınız. Patlamasına ne kadar kaldığını crosshair'in yanıp sönmesinin sıklaşmasından anlayabilirsiniz. Biraz pratik yapmak gerekir. Ayrıca telleri, kalkanları, defans teçhizatlarını ve castle duvarlarını kırmak için kullanılabilir. Elinizde tutup doğru zamanda atarsanız duvarlarda ve tavan/tabanda delik açmak içinde kullanabilirsiniz. Jager ads'inin bir tanesi 2 el bombası tutabilir. Wamai'nin özel teçhizatı'da el bombasını kendine çekip patlabilir.

C4

C4 uzaktan tetiklenebilen yapışkan bomba. Belli bir mesafeye atılabilir. Atıldığı yere yapışır. İstediğiniz zaman g tuşuna bir daha basıp patlatabilirsiniz. Menzilindeki herkesi öldürecektir. Menzilinin yakınındakileri de ağır yaralayacaktır. Özellikle kalkanlı operatörlere karşı büyük bir kozdur. Kameralı operatörler ile önceden düşmanların geliş yollarına (Örneğin girecekleri bir kapının alt katından tabanına) koyulup , düşman geldiği kameradan görüldüğü anda patlatılabilinir. Defansın en önemli teçhizatıdır. Tavsiye edilmese de duvarlarda rotasyon açmak için kullanılabilinir.

Impact Granede

Impact granede , değdiği yerde patlayan , duvarlarda rotasyon açmaya/hatchleri açmaya yarayan ve yarı can götüren bir patlayıcıdır.

Claymore

Claymore arkalamaları engellemek için koyulan lazerli mayın. Kapı ağızlarına, merdiven başlarına koyup, düşmanın sizi sessizce arkalamasının önüne geçebilirsiniz. Rook armoru yoksa direk öldürür.

Breach Charge

Breach Charge "soft" yani kırılabilen ve rainforce yapılmamış duvarları patlatmanıza yarayan araç.

Barbed Wire

Dikenli tel, üzerinden geçen düşmanları yavaşlatan ve ses çıkarmalarını sağlayan araç.

 

Deployable Shield

İçinde karşı tarafı gözleyebileceğiniz ufak pencereler bulunan kurşun geçirmez kalkan.Bandit ve kaid teçhizatları ile elektiriklenebilir. El bombası ve füzelerle elektirik yoksa patlatılabilinir.

 

Bulletproof Camera

Kurşun geçirmez termal kamera. Karşıdan kurşun geçirmeyen, ya dipçik ile yada yan tarafından ateş ederek kırabileceğiniz termal kamera. Alibi ve iana hologramlarını gerçek olmadığı için termal olarak göremez.

 

@equitatus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Mustafa paylaştı.

Telefon Fiyatı Hesapla v2

Merhaba Arkadaşlar,

Bundan 2 yıl önce ilk sürümünü çıkardığım telefon fiyatı hesaplama aracının yeni sürümünü sizlerle paylaşıyorum.

Amacı: Dolar, Euro, TL olarak yazılan ham telefon fiyatının hem vergilerini hem de satış fiyatını bulur. Bunun yanında Pasaport Kayıtlı olarak yurtdışından alınan cihazların maliyetini de kolayca hesaplar.

Yeni Sürümde Ne Değişiklikler Var?

+ Program açılırken kur bilgilerini otomatik olarak güncelleme eklendi.

+ İthalat Kayıtlı ve Pasaport Kayıtlı gibi detaylı hesaplama seçenekleri eklendi.

+ Para Birimlerine TL seçeneği eklendi.

+ Seçilen Para Birimine Göre Sembollerin Tutarların Yanına Otomatik Olarak Eklenmesi Sağlandı.

+ 2020 Yılına Göre Güncellenen Vergi Oranları ve Yeni Eklenen Kültür Bakanlığı Vergisi Eklendi.

+ Kur Güncelleme Butonu Eklendi.

+ Programın Kendi Ekran Görüntüsünü Panoya Kopyalama Özelliği Eklendi.

+ Program İçindeki Sonuçları Yazı Olarak Panoya Kopyalama Özelliği Eklendi.

+ Programın Ekran Görüntüsünü .png formatında Farklı Kaydetme Özelliği Eklendi.

+ Sonuçları Kaydederken Yazılan Telefon Modeli Bilgisini Çıktılara Dahil Etme Özelliği Eklendi.

+ Mouse ile Üzerine Götürdüğünüz Objeler Hakkında İpucu Bilgiler Gösterme Özelliği Eklendi.

Ekran Görüntüleri:

Programın Kendi Arayüzünden Alınan Ekran Görüntüsü Çıktı Örneği:

Programın Kendi Arayüzünden Alınan Yazı Formatında Çıktı Örneği:

Telefon: Iphone SE
Vergisiz Fiyat: 2768 ₺
Kültür Bakanlığı Payı (%1): 28 ₺
TRT Bandrol Ücreti (%10): 277 ₺
ÖTV Payı (%50): 1536 ₺
KDV Payı (%18): 830 ₺
Satış Fiyatı: 5439 ₺

Programdaki Bilgilerin Çıktısını Almak İstediğinizde Telefon Modelini Size Sorar ve Çıktı Arasına Onu da Dahil Eder, Fakat Kutucuğu Boş Bırakarak Çıktıya Telefon Modelini Dahil Etmeyebilirsiniz:

Kimsenin kafasında soru işareti kalmaması için kaynak kodlarını da yayınlıyorum. Dileyen ordan inceleyebilir ve build edebilir.

Kaynak Kodları: https://gitlab.com/BirDeveloper/telefon-fiyat-hesapla-v2

İndirme Linki: https://s7.dosya.tc/server17/keu6rs/Telefon_Fiyati_Hesapla_v2.zip.html

NOT: Programın çalışabilmesi için herhangi bir Windows işletim sistemi ve .NET Framework 2.0 yüklü olması yeterlidir.

Günlerdir Üzerinde Uğraştığım Bu Program İçin Umarım Bir Teşekkürü Çok Görmezsiniz.

Beğenip Paylaşırsanız Sevinirim. Sağlıcakla Kalın.

(Vergi Hesaplamalarına ve Menü İsimlendirmesine Katkıda Bulunan @umtk 'ye, programı test etmekten çekinmeyen @cicikus 'a teşekkürlerimi sunuyorum.)

#TempHediyesi #TelefonFiyatıHesaplav2 #TelefonVergisiHesapla

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 30
Mustafa paylaştı.

#evdekal kapsamında Udemy üzerinde ki 45 Saatlik PHP ile Web Geliştirme Kursu ÜCRETSİZ

Udemy'nin sağladığı 3 günlük sürenin 2.günündeyiz. Limitsiz olarak ilgili süre bitimine kadar kursa ücretsiz kaydolabilir sevdiklerinizin ücretsiz kaydolmasını sağlayabilirsiniz.

https://www.udemy.com/course/sifirdan-ileri-seviye-web-programlama-html-php-pdo-mysql/

KUPON KODU EVDEKALPHP

Ayrıca diğer EDUKEY eğitimlerine 9.90'a ulaşmak için Link: https://www.edukey.com.tr Kupon Kodu: EDUKEY

#EVDEKAL #PHP #COURSE

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Görev Çubuğundan Bildirimler Bölümünü Kaldırma - Windows 10

1 - Ayarlardan Kişiselleştirme bölümüne girin

2 - Sol menüden Görev Çubuğu yazısına tıklayın

3 - Sistem simgelerini aç veya kapat yazısına tıklayın

HADİ GEÇMİŞ OLSUN 😋

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Opera'daki video ayırma özelliğini Chrome'da kullanma

ÖNEMLİ NOT


Bu özelliği kullanabilmeniz için Chrome sürümünüzün 70 ve üstü olması gereklidir. Sürüm numaranızı aşağıdaki adresi adres çubuğuna yapıştırarak kontrol edebilirsiniz.

chrome://settings/help

İLK ADIM


Aşağıdaki adresi adres çubuğuna yapıştırın

chrome://flags#enable-surfaces-for-videos

İKİNCİ ADIM


Buradaki menüden Enable seçeneğini seçip Chrome'u kapatıp tekrar açın

ÜÇÜNCÜ ADIM


Bu özelliği kullanmak istediğiniz videonun üzerine iki kere tıklayıp Pencere içinde Pencere seçeneğini seçin.

Hepsi bu kadar..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7