Evrensel Durdurma tuşu programı - ara sahneleri istediğiniz zaman durdurun

Bu program ne işinize yarayacak? Bir işiniz çıktı ve ara sahneyi durdurmanız gerekti bunun için işe yarayacak. Bilmediğiniz bir kelime çıktı ve bunu araştırmak istediniz bu sırada ara sahne geçmemesi için durdurmak işe yarayabilir. Sadece ara sahne de değil her zaman durdurabilirsiniz.

Burada uygulamalı olarak videosu var.

 

Arkadaşlar oyunlarda ara sahne olsun, oynanış olsun bu tuşa bastığınızda otomatik olarak duruyor oyun.
İsterseniz bu tuşu değiştirebilirsiniz. Sanırım settings yazan metin belgesindeki KEY=0x13 yazan yeri şurdakilerden birini yazıp değiştirip kaydederek oluyor. https://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/dd375731(v=vs.85).aspx

Programı indirmek için. https://www.softpedia.com/get/Gaming-Related/Universal-Pause-Button.shtml

Ben hitman, rdr2 ve witcher 3'de denedim gayet düzgün çalışıyor. Ancak durdurduğunuzda tamamen duruyor hiç bir şey yapılmıyor oyun üzerinde, hatta steam üzerinden açıyorsanız steam arayüzünü kullanamıyorsunuz oyunda olup durdurma tuşuna basarsanız.

Ben bu programı hem ingilizcem gelişsin diye kullanacağım hem de hikayeyi anlamak için, size de tavsiye ederim.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

GTA Online'da hangi araçları satın almak lazım? Rehber

GTA Online'da hangi araçları almak lazım söylemek istiyorum, öncelikle 4 bin yarış yaptım pek çok araştırma da yaptım zamanında bu konuda.
1 armored kuruma, görevlerde olmazsa olmazlardan biridir, mini tank gibi araba.
2 İtali GTO, müthiş hızlanan bir araba ama kontrol etmesi biraz zor, alıştıktan sonra kolay gelir. Spor sınıfının en iyisi.

3 Krieger Super sınıfının en iyilerinden, her konuda iyi bir araç hızı da güzel, Emerus da aynı seviyede onu da tavsiye ederim, ikisi birbirine çok yakın hangisi hoşunuza giderse onu alın.
4 Motor olarak Bati 801 bu da krieger gibi hemen her konuda iyi, dönüşler olsun, hızlanma olsun, hız olsun gayet iyi bir motor, genelde custom yarışlarda bu motoru kullanmak zorundasınız.

5 shotaro bu motor bir şeyde en iyisi, o da dönüşler, hızıda fena değil ancak daha çok dönemeçli yarışlarda kullanmanızı tavsiye ederim.
6 hakachou drag bu motor da düz yolda en hızlısı, müthiş bir sesi var. Dönüşlerde ve kalkışlarda orta.

7 klasik sınıfının en iyisi turismo classic, neredeyse super sınıfı ile yarışacak derecede iyi bir araç, hızlanması, hızı, dönüşleri gayet iyi

8 weponized tampa gerçek bir mini tank, üstünde roket atmaktan tutun, mini gun ve mayın döşeme sistemi bile var. Tek kötü yanı tek roket ile patlaması ve camları kuruma kadar kapalı değil.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 16

2020 askere gideceklere tavsiyeler

Askerden yeni geldim, edindiğim tecrübeleri aktarmak istiyorum. Sormak istediğiniz bir soru varsa yanıtlarım.

Bu dediklerimi götürürseniz iyi olur, sıkıntı çekebilirsiniz yoksa. Bazı şeyler veriliyor zaten ama geç verilebiliyor.

10'ar tane kilot, atlet ve fanila alın (yeşil olsun mutlaka).

terlik

hem normal havlu hem banyo havlusu, şampuan, el sabunu, tuvalet kağıdı.

tırnak makası.

matrix 3 traş bıçağı (bimde var çok kaliteli bence) ve çalkalanarak kullanılan traş köpüğü (marka farketmez)

diş macunu

siyah ayakkabı boyası.

Acemi birliğinde verilen hiç bir şeyi atmayın, denetlemede lazım oluyor.

2 tane ufak kilit

Banka kartı (para götürmenize gerek yok, para geçmiyor askeriyede)

Telefonu usta birliğinde alın bence, arkadaşımın sim kartını askercell değil diye acemilikte kırmışlardı.

Kaç numara ayakkabı giyiyorsanız o numarayı isteyin (ben denizciydim, kundura veriyorlar).

Kitap götürün (kütüphane oluyor ama asker olmadığı için alamayabiliyorsunuz kitap yerine göre)

katılış tarihi ne zaman başlıyorsa o zaman gidin, erken terhis olursunuz ve ilk geldiğiniz için etrafı da anlarsınız hemen.

Şimdilik aklıma gelenler bunlar.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17

Celal Şengör hakkında sorularınızı bana sorabilirsiniz

İnternetteki hemen hemen her videosunu izledim, 4 kitabını bitirdim. Bazı gazete yazılarını okudum.
Bu konuyu Celal'i yanlış tanıyanlar ve hakkında doğru bilgi edinmek isteyen insanlar için açtım. Bu adamı takip etmek insanları aydınlığa çıkarır, bilimsel düşünceyi öğretir. Bu adam hakkında, medya çok atıp tutuyor, çünkü insanların bilgilenmesine engel olmak istiyorlar. Elbette yanlış yaptığı şeyler de var, mesela Hulisi Akar&Binali Yıldırım hakkında sözleri, Futbol boş iştir, pornoda oynayanlara sanatçı demesi gibi. Ama bizim yapmamız gereken Celal'in iyi yönlerini almak, bu tür davranışlarına da gülüp geçmektir.

Konuda yanlış anlamaları vs. ara sıra paylaşıp doğruları göstereceğim.

 

1. Interstellar'a zırva demesi. 

Buradaki videoyu izlerseniz, Fatih ne diyor videoda, ''ciddi bilim'' diyor, Celal’de ona istinaden bunu diyor. https://youtu.be/jxHkZFU7sJ4?t=58

 

2. Fatih müslüman değildi safsatası 

 

Fatih'in müslümanlığı tartışılıyor dedi ve bunuda bir yerinden uydurmadı, kaynaklarını gösterdi. Ekşiden alıntı ''mehmed was accused by his son bayezid of "not believing in muhammad"; others, perhaps nearer the mark, accused him of not believing in any one faith. we might add the rider that he did not believe in any one culture. ıs that an accusation too? ------ makalenin tamamı da şurada:https://yadi.sk/i/kswceul9qmasg celal hoca'nın mailinde bahsettiği julian raby'nin doktora tezine göz atamadım tabi ki internet üzerinden erişemeyeceğim için. belki orada bu konuyla ilgili doyurucu bilgiler vardır. bilkent'te mevcutmuş ama benim gibi cahilleri almıyorlar oraya. ilgilenen olursa:http://eds.b.ebscohost.com/…bilk.80710&db=cat00040a neyse efendim, biraz daha araştırınca konuyu başka kişilerin de benzer iddialara değindiğini görüyoruz. misal gülru necipoğlu editörlüğünü yaptığı muqarnas dergisi v.29'da aynı iddiayı dile getiriyor ve kaynak olarak giovanni maria angiolello'yu gösteriyor:http://isites.harvard.edu/…ticles/m29 necipoglu.pdf (15. sayfa 1. sütun ve 66. dipnot) edit: biraz zor yükleniyor sanırım sayfa, ilgili kısımların görüntüsünü aldım: http://postimg.org/image/l0ajrii35/http://postimg.org/image/rf9ko6osx/ dipnotta ayrıca theodore spandounes'in de bu hususa değindiğini ve fatih için "ne hristiyan ne de müslümandı" dediğini görüyoruz. fatih'in üvey annesi mara hatun (mara brankovic), theodore spandounes'in büyük teyzesi olurmuş ve spandounes çocukluğunun bir kısmını mara'nın yanında geçirmiş. yani sarayı bilen biriymiş. özetle iddiayı dile getiren kaynaklar son derece sağlam, angiolello fatih'in defterdarlığını yapmış bir adam, spandounes belki fatih'i en iyi tanıyan kişiyle akraba... durum böyle olunca bu mesele "batılı tarihçi uydurması" denilerek geçilebilecek kadar basit değil. daha da derinlemesine araştırmak isteyen olursa angiolello ve spandounes'in yazdıklarını bulup okuması gerekir ki tarihçi değilseniz pek kolay olmaz o iş'' Ek olarak bu videoyu izlemenizi tavsiye ederim https://www.youtube.com/watch?v=8cHYDwTaRnU   

 

3 Dışkı yemek işkence değildir muhabbeti.

beş para etmez medyaya güvenip, bu adamı anlamadan, dinlemeden, yargılamayınız. Burada konuşulanları dikkatlice dinleyip, şu yazıyı okuyunuz. 
 
 ''Celal Ş. diyor ki aslında dışkı pis bir şey değil biyolojik yapının bir parçası, mesela insan dışkısının tahlilini yapan insanları düşünün, onlar bunun bilincinde olarak inceliyor bu sorun değil, ama bu zoraki bir durum teşkil etse o zaman diyo zaten bu bir facia, kimse kimseye bunu yapmamalı diyor, benim oğluma diyo zorla ıspanak yediremezsin diyor, bu da bir işkence olur diyor ama özünde ıspanak kötü bir şey değil bir ot. Tabii sen şimdi ıspanak ile o bir mi dersin ama anafikir bu. Siz de diyor bunu düşünüp bu kadar heba olmayın, atlatmanız için söylüyorum diyor. Ama size yapılanlar da bir faciadır diyor, desteklemiyor zaten.'' 
 Sadece yardımcı olmak istiyor. Bu videoyu izlerseniz net anlarsınız adamın maksadını https://www.youtube.com/watch?v=-wsQd69inMk


4 Kendi dışkısını yedi muhabbeti 

 

Celal Şengör bunu bilimsel meraktan dolayı yapıyor. Burada gayet makul bir şekilde cevap verdi https://seyler.eksisozluk.com/celal-sengorun-eksi-sozluk-yazarlarina-verdigi-cevaplar 

 

Forumda ve çeşitli sosyal medyada; tarih konuşmasın, biyoloji ve felsefe konuşmasın vs. diyenler

 

Celal Şengör'ün aldığı tarih ödülü: https://www.geosociety.org/awards/17speeches/rabbitt.htm

Jeoloji, tarih ile iç içedir ve Celal belgesi olmadan kaba etinden uydurmuyor söylediklerini.

Biyoloji konuşmasın diyenlerede, Darwin'i araştırmalarını tavsiye ederim. Darwin doğal seçmeyi bulmasında jeolojinin çok büyük bir etkisi vardır. Araştırırsanız görürsünüz.

 

Amerikan Felsefe Cemiyeti'ne (en:American Philosophical Society) yabanci uye olarak secilmistir.

https://search.amphilsoc.org/memhist/search?sort=creator;f1-date=2004;startDoc=41

 

Eğer yanlış bir şey söylüyorsa ad hominem yerine karşı argümanınızı gösterin.

 

Celal'in şöyle bir sözü var. ''Tek bir alanda uzmanlaşmayın. Tek bir alanda uzman olursanız uşak olursunuz''

Türkiye'nin şu anda bence en önemli adamına saygısızlık yapacağınıza sahip çıkın.

Ekşide gördüğüm müthiş yorum ''kişiler ile uğraşmaktan idealleri ıskalayan ortadoğulular için aşırı aydınlık bir örnektir.
bilim, tarih, evrensellik bunlar hep boş laftır, önemli olan etikettir ortadoğulu için.

örneğin aristo filozoftur ama biyoloji, fizik, gökbilim ve birçok alanda referans eserleri vardır.
ortadoğulu için ahkam kesme yetkisi yoktur çünkü kütahya dumlupınar üniversitesi ilgili bölümden mezun değildir''

 

İlber Ortaylı'nın Celal Şengör hakkında düşünceleri

''Geniş Bir Tarih Bilgisi Vardır''

''Türkiye'nin En Önemli Adamı''

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

  Celal Şengör senin arkadaşın mı ki Celal diyorsun. Ona haşmetli Celal Şengör kudüsü sırrihü el benamassorti diyeceksin bea 🙂 🙂 🙂

 • arandur @arandur

  Futbol boş iştir dediyse doğru demiş, neden yanlış dediğini anlamadım.

 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  Istediginiz kadar savunun, kendisi postal yalayici biridir.
  Yuksek lisans tezim icin 350 litreden fazla bokla ugrastim. Hic de oyle "igrenc degil" denecek bir sey degil. Hic bir kimse de (sadece 1 ornegini duydugum bagirsak florasinin dogumda anneden gecmemesi durumu) gidip meraktan filan bok yemiyor. Ha bana ne o ayri konu ama bilimsel metod filan falan degil. Canim cekti yedim desin konu biterdi. (Simdi bana bazi muhendisler, ozellikle kalite kontrol ve muayene konusunda calisanlar diyebilir, yahu tat-koku-dokunus da muayene yontemidir diye. Tamam ama orada gidin her haltin tadina bakin demiyor. Aklini kullan diyor.)

  Neyse, yaptigi isleri seviyorum ama kendisini bir turlu sevemiyorum bu adamin. Sevmek icin de en ufak neden vermiyor.

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   Lütfen düzgün konuşunuz, tamam askerlere bir miktar zaafı olabilir ama postal yalayacısı demek ne demek. Kendisi bilim tarihçisidir ve bilimde çok büyük insanlar arasında da askerler olduğu için böyle davranmaktadır.
   Sadece şu videoyu bile izleseniz anlarsınız Celal'in ne denli haklı olduğunu.
   https://www.youtube.com/watch?v=D8OLSKfYjCI

   Dışkı meselesi de dediğim gibi meraktan yaptığını söylüyor, daha ayrıntılı sormak lazım sizin dediklerinizi demek için.

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @burak25 Katılıyorum. Bilimsel kişiliğine bir lafım yok yalnız kendisi halktan toplumdan uzak kalmayı seçtiği için "dışkı yedirmek işkence değildir" gibi saçmalayabiliyor. Biyolojik olarak dışkının tanımı ya da yapısı beni ilgilendirmiyor. Cezaevinde işkence yöntemi olarak kullanıldı böyle bi'şey ve kimse de o işkenceleri gören insanlara "ya ne var bunda dışkı aslında biyolojik olarak şöyle bik bik bik" diyemez.

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   @erenhatirnaz Yazdıklarımı ve koyduğum videoyu dinlemediğiniz için çok saçma ve bilgisizce konuşuyorsunuz. Konu içeriğine tekrar bakmanızı öneririm.

  • Tarık KAYA (36) @tarikkaya

   @erenhatirnaz Eren aynı LP gibi düşün. Aynı şey.

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @nasreddin-hoca Diski yemek iskence degildir diyen, sonra kivirip ozur dileyen. 80 darbesi cok guzeldi, cok iyi oldu diyen. Kendi dunyasi disinda bir halttan anlamayan bir adamin hakettigi en hafif laf postal yalayicidir.
   Su lafi bir tane Diyarbakir cezaevinde o zamanlarda bulunmus "mahkum"'a soylesinde bakalim nasil bir cevap alicak....

   Neyse Protego'nun dedigi gibi burasi teknoloji sitesi. Burada bok yeme muhabbeti yapmayalim.

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   @burak25 Ya arkadaşım niye anlamıyorsun? Adam o maksatla söylemedi ki onu, yanlış anlaşıldı. Konuda belirttim maksadının ne olduğunu ve kendi ağzından da dinleyesiniz diye link bıraktım.

   80 darbesinden önce onlarca insan ölüyordu ve darbeden sonra ortalık duruldu insanlar sevinç içindeydi, bunu sadece Şengör söylemiyor ki o zamanları yaşamış insanlar da söylüyor haklı olarak. Elbette işkence vs. mazur görülemez ama böyle işlerde ne kadar tedbirde alsan işler rayından çıkabiliyor, kaldı ki üstte dediğim gibi dışkı yemek işkence derken, senin anladığın anlamda demiyor ki.

  • Eren Hatırnaz @erenhatirnaz

   @nasreddin-hoca İzledim videoyu fakat fikirlerim değişmedi. Dediğim gibi Celal Şengör toplumdan uzak bir insan olduğu için o travmayı yaşayan insanlara "dışkının yapısını" anlatarak, travmadan kurtarabileceğini zannediyor. Yok öyle bir dünya!
   Oha! Darbeyi mi savundun sen biraz önce?! 80 darbesinden önce: "ya insanlar öldürülüyor sürekli bu böyle olmaz, darbe yapalım biz işkence yaparak insanları öldürelim" gerçekten süper çözümmüş valla. Neyse benim için konu burada kapandı darbeyi savunan birine bi'şey anlatmaya çalışmayacağım.

  • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

   @nasreddin-hoca Lutfen. Su anda gittikce bu adami savunacam diye sacmaliyorsunuz.
   Insallah ailenizde filan o zamanlarda tutuklanmis biri yoktur. Varsa bu yazdiklarinizi duysa neler der tahmin etmek istemiyorum....

   Neyse baska bir platformda neden sacmaladiginizi, 70lerdeki politikayi. Serbest ekonomiye nasil ve ne kosullarda gecildigini, Semra koy bir kaset de havamizi bulalim diyerek konusmaktan mutluluk duyarim. Burada degil ama (zaten modlar siler bunlari birazdan)

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   @erenhatirnaz Gayet var hocam işte adam anlatıyor. Siz bence böyle davranarak o işkenceyi görmüş kişilere çok büyük zarar vermiş oluyorsunuz.
   Tırnağı çekilmiş bir kişi bunun acısını unutamaz Celal'in de dediği gibi. Ama dışkı yemiş birine Celal'in de dediği gibi bu şekilde yaşadığı travmayı atlatabilirsiniz. Şahsen ben atlatırdım böyle bir şey başıma gelseydi ve bana Celal'in bu söyledikleri şeyler çok faydası olurdu.

   Daha önce de dediğim gibi bu tür büyük olaylarda insan aklına gelmeyen ve raydan çıkan şeyler olabiliyor ister istemez. O yüzden günde onlarca kişi ölmesi mi iyi, bunun durdurulması mı iyi?

   https://www.youtube.com/watch?v=09D9-H8TF94

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   @burak25 Ben gerçek neyse, doğru neyse onu diyorum.
   Ad hominem yerine siz kendi argümanınızı gösterir ve haklı olduğunuza kanaat getirirsem size katılırım ama bilmeden, anlamadan konuşuyorsunuz. Bak ben de, Celal de işkence mazur görülemez diyoruz, ayrıca işkenceyi durdurmak için de askerler uğraşmış.
   https://www.youtube.com/watch?v=ummIPlU83ac

  • Hamsiyim @hamsiyim

   @nasreddin-hoca Bu postu attiginiz icin teşekkürler nasreddin hocam. Aramizdaki celal şengör ve ordu düşmanlarını görüp engelleme fırsatı verdiniz bana.

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   @erenhatirnaz
   @burak25
   Ayrıntılı ve güzel şekilde anlatmış.
   Bir bilim adamının serüveni kitabından

   Sayfa 150, devamını da mutlaka okumanızı öneririm eğer öğrenmek istiyorsanız. Metin olarak kopyalamaya çalıştım ancak, bazı harfler kayboluyor kopyalayınca.

 • ilker @gilker

  Valla ben de kendi çapımda dinlemeye çalışıyorum da Hulusi-Binali için ne demiş onu kaçırdım.
  Bu arada bazı pornocular sanat yapıyor ve futbol boş iştir sözlerine kesin doğru yada yanlıştır diyemem.
  Benim gördüğüm bir yanlışı Kur'an 'da bir ayeti eksik yorumlaması oldu. Dağların depremin etkilerini azaltmasıyla ilgili birşeydi sanırım. ama %99 dinlerim severim de kendisini.

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   Google'da araştırırsanız hemen karşınıza çıkar. O dağların deprem etkisi yaptığını ilk dinlediğimde bende yanlış anlamıştım, başka bir yerde de dağ oluşum teorisi diye başlıyordu cümleye, bunları birleştirince adamın ne demek istediğini anladım. Yanlış anlaşılabilir bir kısım orası. Daha iyi anlamak için, evrim ağacı kanalıyla yaptığı canlı yayını da izlemek gerekiyor.