BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Serkan Özer @serkanozer

  Tespit olsa ne fayda bu ülkenin en başı bir gazeteciye ölüm tehtidinde bulunuyor bir yolun ilk metresini yapmadan 50 ci metresi hakkında yorum yapan bir ülkeyiz uzay ajansi kurulur aşırı reklamlı yht sinyalizasyon olmadan kör bir şekilde ilerleyip trene çarpar offff

Bilgisayarları Hızlandırmak İçin Gerçek Virüs Kullanmak »

Bilgisayarlarımızın hızından veya hızına güvenip aldığımız bilgisayarlarımızın yavaşlamasından veya en azından daha hızlılarının kısa bir süre içinde piyasaya çıkmasından...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • lterlemez @lterlemez

  Güzel çalışma ama ben hala ön çalışma olarak görüyorum, neden derseniz; önümüzde fiber optik denen bir bağlantı türü var. Bu bağlantı türünü kullanmadan bu tür bir geçiş, hem çok maliyetli hem de uygulanabilir olmayacaktır. Ayrıca, diğer bir seçenekte kuzey köprüsünün kalkması gibi güney köprüsünün de kalkabileceği yönünde bir fikrim var. Yani, cpu'nun içine girebilir sanki (ama konunun uzmanları, yanlış bildiklerimi düzeltebilir). HDD'nin bir alternatifi var, optik sürücüler de neredeyse ortadan kalkmış durumda (gerektiğinde de harici kullanılabiliyor). Sorun zaten, güney ile cpu arasında gerçekleşiyor. Kısaca demek istediğim, arada çok fazla denetçi var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Parzival diye bir arkadaş vardı, sildirmiş üyeliğini galiba, haberi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

İnternet mevzusunda bende böyle bir şey yazmayı düşünüyordum, ne diyeceksem aynısını başkaları demiş, boşuna dememişler aklın yolu bir diye.
https://forum.donanimhaber.com/1-ocak-sonrasi-internet-yavaslayacakmis--136277001

1 Ocak Sonrası İnternet Yavaşlayacakmış (!) » Sayfa 1 - 4

AKK kaldırılacak ya, hemen bir tayfa çıkmış 1 Ocak sonrası İnternet'im sayenizde yavaşlayacak diyor. Yazık, sıkıntılı galiba diyorum, bir sonraki
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Meraklı @merakli

  TürkNet'e geçtiğim ilk zamanlar her şeyi indirmek istedim. Zaman geçtikçe alıştım ve normal kullanıma döndüm. Herkes alışır yani

 • Mesut Çevik @mesutcevik

  Arkadaşlar Merhaba,

  Siz hız deyince gerçekten Torrent'ten gelen dosyaların hızlarının düşmesini mi anlıyorsunuz?

  Akşam yoğun saatlerde hiç Youtube'da yada Twitch üzerinde canlı yayın yapmayı denediniz mi?

  Oyun oynarken Ping değerleri en çok hangi saatlerde tavan yapıyor?

  Youtube'da bazen 4K video hiç takılmadan gelirlen neden arada 1080P videolar dahi sıkıntı yaratıyor?

  Tek bir fiber telinin içinden geçebilecek data sınırsız mıdır? Fiber'in sonlandırıldığı noktadaki ağ cihazları sonsuz güçte midir? Santraller arasında iletişim sonsuz çapta ışınlanma portalları ile mi sağlanır?

  İnşallah hepsi bizim uydurmamızdır ve Türkiye'de internet dünya standartlarındadır da bize gram gram veriyorlardır. Sizler haklı çıkarsınız.

  Sevgiler,
  Mesut Çevik

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   Olayın özeti
   ''kardeşim kesinlikle haklısın şirketler kullanıcılara böyle bir izlenim veriyorlar. bu forumun Genel Yayın Yönetmeni Mesut Çevik bile buna kanıp onların ağızlarıyla konuşuyor.
   doğal olarak normal kullanıcılar bunlara aldanıp aynı söylemleri tekrar ediyor. sonuç olarak ortada kesin bir kanıt olmadan altyapımız çok kötü muhabbetleri dönüyor.

   onlara söylenecek tek bir şey var kanıtınız nerede ? kaldı ki diyelim altyapı kötü. neden buraya gelip bakın kötüymüş kurcalamayın hak aramayın biz böyle iyiyiz diyorsunuz.
   neden gidip bu şirketlere şunu demiyorsunuz parasını verdiğimiz hizmeti istiyoruz bize bunu vereceksiniz.

   yok kardeşim bu millet sindirilmiş hak aramaya sormaya korkuyor nerede bir yetkili zengin var ondan korkuyorlar. biz bunlardan hak almaya kalksak zararlı çıkarız diye kendi gibi normal hak arayan vatandaşa saldırıyorlar. bu işlerin kurcalanmaması gerektiğine inanıyorlar ve kurcalandığı taktirde zarar edeceğine inanıyorlar.

   kısaca ortada bir mücadele var ve bunlar bu mücadele başlamadan kaybeden tarafda olmaktan memnunlar.''

  • Mesut Çevik @mesutcevik

   @nasreddin-hoca Alt yapı yatırımları yapacak mısınız, neden yapılmıyor diye soruyoruz, bu konuda canlı yayınlarda en çok ses çıkartan konuşan biziz ama hala bizi suçluyor, uydurma ithamlarda bulunuyorsunuz.

   Yukarıda sorularıma cevap olarak yazdığınız yorum o kadar komik ki 🙂 Neyse görünen şu ki ne izlediğiniz ne okuduğunuz ile olayı anlama gayreti içindesiniz.

   Siz bu olayı konuşan, firmalara soran, canlı yayınlarda olayı anlatanlara saldırmak yerine keşke hiç sesi çıkmayanları konuşsanız. Ama olmaz tabi 🙂

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   @mesutcevik Mesut uzatma abi, seni o açtığın akk konundan beri biliyorum. Daha sonra belki düşüncesi değiştirmiştir diye düşünüp sormuştum, sen hala aynı düşünüyorum demiştin. Niyetin iyi olabilir ama saçmalıyorsun bazen, insanlık hali oluyor işte böyle şeyler. Önemli olan yanlışından dönmek.

  • Mesut Çevik @mesutcevik

   @nasreddin-hoca O konudan beri biliyor ve şu anki durumda dahi haklıymışsınız diyemiyorsanız 🙂 Bekleyin görün o zaman diyorum. Gelinen süreç o yazıdaki her şeyi haklı çıkarttı hala daha bilgiyi suçlayıp, fanteziyi kucaklama gayreti içerisindesiniz. Sorulara 1 cevap bile yok nedense 🙂 Hadi size kolay gelsin.

  • Nasreddin Hoca @nasreddin-hoca

   @mesutcevik http://www.wikizeroo.net/index.php?q=aHR0cHM6Ly91cGxvYWQud2lraW1lZGlhLm9yZy93aWtpcGVkaWEvY29tbW9ucy90aHVtYi8zLzNiL1BhcmlzX1R1aWxlcmllc19HYXJkZW5fRmFjZXBhbG1fc3RhdHVlLmpwZy8zMDBweC1QYXJpc19UdWlsZXJpZXNfR2FyZGVuX0ZhY2VwYWxtX3N0YXR1ZS5qcGc

   Siz öyle olmadan böyle razı olursanız üstteki alıntıladığım mesajdaki gibi ''kısaca ortada bir mücadele var ve bunlar bu mücadele başlamadan kaybeden tarafda olmaktan memnunlar.'' yaparsanız tabiki her şey kötüye gider, bilgi falan değil sizin yazdıklarınız.
   Sorulara cevabı DH üzerinden verdim.

Anlık olarak PC'nin kaç watt güç tükettiğini nasıl anlayabilirim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu videonun Türkçe-Almanca versiyonu vardı, beğenmeyi unutmuşum, bulamıyorum:(
https://www.youtube.com/watch?v=gnrQXMYJRRA

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Masaüstü zaten aynıydı, alt tarafında değişiklik yaptım.
Kabloların görünmemesi için tahta koydum, kabloları yuvarlak şekilde sardım ve bantladım, aşağıya sarkmıyor böylece.
Fare, klavye vs. logitech ama ben pek önermiyorum, çabuk yıpranıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap