26 yaşındayım ilk defa İphone aldım bu yaşıma kadar hiç kullanmadım desem yeridir. Sormak istediğim birşey var Android'de kalan whatsapp yedeğimi iosa nasıl taşırım. Ücretli uyhulamalar hariç .

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

#ikinciel Psu hariç hepsi garantili 5-6 aylık ürünler.
Amd Ryzen 5 Pro 4650g Cpu
asus tuf b450 pro gaming
8 gb hyperx rgb 3600mhz ram
corsair 550w psu
3800tl.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Askerlik nedeniyle 6 aydır yoktum buralarda.Aliexpress siparişleri geliyor mu? Vergi durumu nasıl oluyor?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7

Yaş 24 geç bile kaldık haftaya askerim görüşmek üzere TS. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11
 • Joe @joe

  hiçbir şey için geç değil. 26da gitmiştim ben de. 32 34ler vardı.

 • Zdmr @zdmr

  Noldum nettim derken bitiyor.

 • Zeratul @zeratul

  Yaşlı gitmek iyidir aslında kompleksli değilsen, hem komutanlar hemde küçük yaştaki askerlerden saygı görüyorsun, benim takımımda 8 kişiydik herkes er'di, sırf yaşım büyük ve yazıcı olduğum için çavuş muamelesi görüyordum, komutanlar gençlere pek güvenmiyor, yaşın büyükse aklı başında birisin gözüyle bakar, ona göre davranır ve görev verir.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @zeratul Yazıcılık nasıldı? Seçilme işi nasıl oldu? 6 aylık döneme denk geldiniz galiba ama görev yeriniz nereleri idi birde?

  • Zeratul @zeratul

   @atokyuz Başlarda biraz karmaşık gelsede öğrendikçe zevkli gelmeye başlayan bir iş, tamamen evrak işinden ibaret, havası da yok değil tabi. Gideceğin birliğin eleman ihtiyacına göre belirleniyor genelde seçilme olayın, personel binbaşı yeni gelenleri tek tek meslek gruplarına ve ihtiyaç durumuna göre birliklere dağıtır, benim bilgisayar bilgim iyiydi, o yüzden muhabere takım komutanlığına verdiler, hem acemi hem usta olarak Amasya'da yaptım görevimi.

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @zeratul Acemilik ve Ustalık yerleri belli yerlerde olan yer mi yoksa 81 ile gitme ihtimali bulunan bir durum mu? Acemilik ve ustalığı aynı yerde yapmanız şans mı yoksa komutanlar mı belirledi? 6 aylık mı yaptınız bir de?

  • Ahmet Tokyüz @atokyuz

   @zeratul İçtima falan onlardan muaf mıydınız yoksa eksiksiz katılım mı sağladınız?

  • Zeratul @zeratul

   @atokyuz Dağıtım kısmını büyük ihtimalle Genelkurmay Karagahı yapıyor o konuda çok bilgim yok, benimki şans olsa gerek, herkes farklı yerlere gidebilirken olduğun yerin asker ihtiyaç durumu gözetilerek ona göre aynı yerde de kalabiliyorsun. 6 ay görev yaptım ve askerde herhangi birşeyden muaf olma lüksün yoktur, bir komutandan görev almışsan veya hastaysan istisna olabilir ancak.

Windows 10 1809'da 2 farklı bilgisayarımda da 2 oturum açıkken son açılan oturumda sesler çalmıyor sadece windows sesleri geliyor.Oturumlardan birini kapatınca sorun düzeliyor. Bu sorunu yaşayan/çözen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım
#ÇÖZÜLDÜ Flex kablo kopmuş kablo pinleri üzerinden kısa devre yaparak açmayı başardım.
Htc One M9 model telefonumun ses kısma ve güç tuşu çalışmıyor telefonun içini açıp sokete baktım yerinde sağlam bir şekilde butonlar ölmüş. Şuan telefonun şarjı bitti ve kapandı . Telefonu açmam gerek adb fastboot yoluyla açabilir miyim telefon kapalıyken adb aktif oluyor mu yardımınızı bekliyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

2500 - 3000 lira arası bir notebook bakıyorum fiyatlar almış başını gitmiş. 2000 liraya kadar Celeron işlemcili bilgisayarlar var. F/p notebook tavsiyelerenizi bekliyorum 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aliexpress'ten altlimitsiz bir sürü kuponum var ama satış ekranında hiçbir şekilde kullanılmıyor. Ben mi yanlış yapıyorum açıklamasında ki herhangi bir ürünü ekliyorum yine olmuyor daha önce kullanabilen oldu mu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap