SATILDI

Merhaba arkadaşlar, cihazım sonunda geldi. Bende gelir gelmez satışa koyuyorum. Biçtiğim fiyat 8900 TL ama burası için bir şeyler yapabilirim. Cihaz sıfır ve hiç açılmadı. iPhone XS 64 GB Space Gray modeli.

Edit: Cihaz nereden geldi? https://teknoseyir.com/durum/1134539

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 14
 • Orcun @orcun

  Faturasında ürünün tutarı yazıyor mu ? yoksa bedelsiz verildi bedeli şöyle hediye vs gibisinden not falan mı var ? şu yüzden soruyorum, başına gelenler var çünkü atıyorum garantilik durum oldu gittin resmi garantilidir zaten verdin yetkili servise adamlar açtı kurcaladı dahada kötü hale getirdi sende gittin apple'a bildirdin yenisiyle değişim vs. vs. adam diyecek ki bedeli yok veya yazmıyor yada fatura sahibi siz değilsiniz ? o gibi durumlarda büyük sorunlar oluyor. Biraz şans işi ama buldu mu insanı buluyor.

  • MustafaKaya @mustafakaya

   Bedel yazmıyor. Ancak apple ile görüştüm. Aktifleşitirildikten sonra normal Apple garanti sürecine dahil denildi. Herhangi bir fatura ibrazına gerek yok seri numarası ile işlemleri halledebilirsiniz dendi. Ancak tabii ki ürün bedeli iadesi olacağını düşünmüyorum. Ama yenisiyle değişme işlemini yapmalarına bir mani olacağını sanmıyorum.

  • Orcun @orcun

   @mustafakaya O biraz sıkıntı, sorun yaşayanlar var. Şöyle ki ola ki apple ile anlaşamadın veya ürün kutudan bozuk çıktı vs. + apple'a kendin teslim edersen öyle yetkili servise verirsen iş biraz değişiyor. Servise verirsin fatura ismi cismi farketmez o sorun değil ama diyelim değişti cihaz sıfırını verecekler fatura sahibine veriliyor. Bazen bunun sıkıntısını çıkartıyorlar o gibi durumda atıyorum senle alıcı iletişime geçecek senle gidip teslim alacaksınız vs. vs. veya iş saçma bir hal aldı teknik servis açmış yapamadı edemedi veya apple gibi düzgün yapmadı oluyor yani türkiye teknik servislerin sorunu vs. bu sefer thh diye bir olaya gireceksin ama cihazın bedel yazmıyorsa thh'e de veremezsin nasıl vereceksin ? çünkü belirli bir üst limite göre thh bakıyorken ötesine tüketici mahkemeleri bakıyor. O gibi durumlarda da ne olur ne biter araştırmak lazım. Zaten alacak olanda tahminimce araştırıp alacaktır, hayırlı satışlar dilerim.

  • MustafaKaya @mustafakaya

   @orcun bu söyledikleriniz tüm ikinci el satışlarında olabilecek şeyler değil mi? Benim ilanımın özelliği ne?

  • Orcun @orcun

   @mustafakaya Tabi ki tüm ikinci el satışlarda geçerli, ama faturada bedel yok diyorsunuz. Ben diyelim atıyorum sizden 8500 liraya aldım, e bedel yok faturada ? bir sorun olsa sıkıntı çıksa en azından yani ispat kısmı fatura varken sizde o olay yok.Yasal olarak hiçbir hakkım olmayacak. Öbür türlü atıyorum faturasında bir bedel yazsaydı ilerde oluşacak bir sıkıntıda firmaya karşı da başka ekstra bir sıkıntı olmayacaktı diyebilirdim ki tamam ücret iadesini yap o zaman bana e bu durumda o da olmuyor.

  • MustafaKaya @mustafakaya

   @orcun evet bedel iadesi olmaz. Alacak olan ona göre değerlendirip almalı.

 • Arif slgn @arif-slgn

  Hocam bana da çekilişte çıktı da 7500 TL diyorlar en fazla , faturası nasıl olacak baymak yazıyor üstünde?

 • Arif slgn @arif-slgn

  Nereye sattiniz,Benimkini de satiniz😀

iPhone Çekilişi ve Sonraki Süreç
Merhabalar herkese,
Daha önceki durumumda Baymak çekilişinden iPhone XS kazandığımdan bahsetmiştim. Şimdi ise süreç nasıl işledi biraz bahsetmek istiyorum.

Çekilişi yapan aracı bir kuruluş var “Markera Çekiliş” adında bir firma. İlk olarak bu firma bana SMS ile bilgilendirme yaptı. Ancak herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmamak adına direkt olarak Baymak ile iletişime geçtim. Baymaktaki yetkilinin tabii ki haberi yoktu 🙂 Biz size döneceğiz diyerek sonlandırdık görüşmeyi. Sonrasında Markera çekilişten SMS üzerindeki numaradan arandım. Baymak Müşteri hizmetleri çağrımı bu şekilde yönlendirmiş. Bu sefer gerçek bir numara olduğuna ve yetkilinin Markera Çekiliş olduğuna inandım sonunda 🙂 Markera yetkilisi ile görüşmem esnasında taahhütlü posta ile elime kazandığıma dair evraklar ulaşacağını söyledi. Ancak PTT ile gönderdiğimiz için aksayabilir bu sebeple mail adresinize gerekli evrakları gönderelim diye ekledi. (Bu arada PTT ise Cuma günü sonuçları açıklanan evrakları Pazartesi elime ulaştırdı mükemmel çalışıyorlar bizim burada:))

3 tane evrak istediler benden; **Kimlik fotokopisi**, **Servis Formu** ve onların gönderdiği **İbraname**(Noter Onaylı olacak). İlk iki evrakta sıkıntı yok hızlıca hallettim dosyaladım. İbraname ise biraz kafamı kurcaladı. Duruma fotoğrafını da ekleyeceğim.

Kısaca İbraname üzerinde diyor ki Ben şu cihazı aldım, hiçbir hakkım kalmamıştır. Bu ifadeleri noter onaylıyor düşünün ayrıca. Böyle olunca yine şüphelenip biraz internet araştırması yaptım. Tabii ki bilen bilmeyen herkes yazmıştı birşeyler. Yine Markera’yı aradım. Yetkili bu sefer bunun mecburi olduğunu önceden yaşadıkları sorunlardan dolayı böyle bir tedbir aldıklarını ifade etti. Çünkü Hediyeyi alan talihliler bu evrakı göndermeyip şirketi mağdur ediyorlarmış ya da hediyemi almadım diyip inkar edebiliyorlarmış. Açıkçası şirket açısında bakınca mantıklı geldi. Ancak göndermedikleri zaman ya da başına kargoda herhangi bir şey gelse cihaz üzerinde bir hak iddia edemeyeceğimi bile bile doldurup, imzalayıp, notere onaylatıp gönderdim. Burada Şirkete güvenmiş olduk maalesef. Bu arada Noterin tek sayfa evrakı onaylama ücreti ise 160 TL. Yurtiçi Kargo ile gönderdim. Ürün bir gün sonra ellerindeydi. Teyit etmek için tabii ki aradım ve eksiksiz olarak ellerine ulaştığını söylediler.

Asil ve Yedek Talihliler için iki ayrı tarih belirtmişlerdi. Asil talihli son başvuru tarihi 07.09.2019, yedek talihli son başvuru tarihi ise 22.09.2019 idi. Ve hediyelerin gönderimi ise tüm talihlilerin işlemleri bittikten sonra olacaktı. Ayın 7’sinden önce tedbir olsun diye tekrar arayıp kendi başvuru durumumu söyledim. Sevkiyatın ne zaman olacağını sordum açıkçası 22’sinden sonra demesini bekledim. Ancak tüm asil talihliler eksiksiz başvurduğu için 9 Eylülde cihazların kargoya verileceğini söylediler. Yani nasipse 10 Eylül gibi cihaz elime ulaşacak.

Son olarak intikal vergisi denilen bir vergi çeşidi var imiş. Piyango kazanan kişilerin Ürünün bedelinin belli bir kısmını devlete ödediği. Ancak Markera Yetkilisi ile de konuştuğumda böyle bir vergi ödemeyeceğimi özellikle söyledi. Bakalım ara sıra e-devleti ve e-vergi dairesini kontrol edeceğim adıma bir vergi çıkacak mı?

Uzun bir yazı oldu. Okuduğunuz için teşekkürler.

Bu arada teknoseyirden bir başka arkadaş daha kazanmış aynı çekilişte 🙂

Diğer durum linki; https://teknoseyir.com/durum/1134539

Baymak çekilişinden iPhone XS kazandım :) Bir hayırlı olsununuzu alırım...

Baymak çekilişinden iPhone XS kazandım :) Bir hayırlı olsununuzu alırım :) İlk defa bir çekiliş kazanıyorum.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

Herkese merhaba,
Windows 10 güncellemeleriyle sıkıntı yaşıyorum. Her büyük güncellemeden sonra günlük kullandığım muayene programında ya da e-imza ile alakalı problemler yaşadım. Her güncellemede neredeyse 5-25 gün arası bu problemleri çözemediler ve çözemedim.

Bu sebeple Wİndows 7 ya da Wİndows 8.1 kurmak istiyorum. Bunlara büyük güncelleme gelmiyor diye biliyorum artık. Ayrıca Windows 10'da sağlıklı bir şekilde güncellemesiz kullanmam mümkün müdür? LTSB sürümü varmış sanırım güncelleme almayan.

Hangi yolu önerirsiniz? Stabil sürekli çalışan bir windows sistem istiyorum açıkçası.

Edit: Windows 8 ile driver sorunu yaşar mıyım? Otomatik kuruyor muydu hatırlayamadım?
Edit2: Windows 7 çok mu eski kalır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

#ikinciel Merhabalar herkese, satılık bir cihazım var. Ürün neredeyse sıfır. Buradan düşünen arkadaşlara 10.250 TL'ye bırakabilirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-dizustu-notebook-macbook-pro-23-ay-garantisi-devam-ediyor-13inch-2019-mv962tu-a-730026091/detay/

MACBOOK PRO 23 AY GARANTİSİ DEVAM EDİYOR. 13İNCH 2019 MV962TU/A - İlan ve...

Intel Core i5 (8.Nesil) işlemci, 8 GB RAM, kapasiteli Apple MacBook dizüstü bilgisayar ilan ve alışverişte ilk adres sahibinden.com'da
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Baymak çekilişinden iPhone XS kazandım 🙂 Bir hayırlı olsununuzu alırım 🙂 İlk defa bir çekiliş kazanıyorum.

https://www.kampanyahavuzu.com/Kampanya/KampanyaDetay/baymak-iphone-xs-cekilisi-d1680ccee1b144f4ad34ac092c75cf8e?r

Baymak iPhone XS Çekilişi Sonucu

Kampanya tarihleri 10.06.2019 - 31.07.2019 arasında Türkiye genelinde Baymak marka klima satın alıp, kurulumunu Baymak yetkili servislere yaptıranlara, ye
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 45

Arkadaşlar merhaba,

Sıcaklar çok fazla bunaltmaya başladı beni hızlıca bir klima almam lazım. 15 metrekare İstanbul için kaç btu yeterli. Mümkünse kışında ısıtmasını kullanırız. Marka-model tavsiyesi alabilir miyim? Şunu kullandım tavsiye ederim de diyebilirsiniz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 12

Arkadaşlar satılık monitörüm var. Sosyalin kurallarına aykırımı bilmiyorum ama buradan da talibi çıkabilir. #ikinciel

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-bilgisayar-monitor-dell-u2518d-25-ips-2k-monitor-18-ay-garantisi-var-696464257/detay/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar,

1. Seçenek : 2019 Macbook Pro yeni tanıtıldı -> https://www.apple.com/tr/shop/buy-mac/macbook-pro/13-in%C3%A7-uzay-grisi-256gb-2.4-ghz-4-%C3%A7ekirdekli-i%CC%87%C5%9Flemci,-4.1-ghz%E2%80%99e-kadar-turbo-boost#

2. Seçenek : 2018 Macbook Pro -> https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07H6QN1HT/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Bu iki seçenek arasında tercih yapmam gerekiyor. 1. seçenek daha yeni tanıtıldı ve ortalama teslim tarihi temmuz ortası gözüküyor fiyatı 12877 TL, 2. seçenek ise hemen alabiliyorum ve fiyatı 11287 TL.

- Sorum ise şu aradaki fiyat farkına ve bekleme süresine değer mi?

Neden Mac istiyorum? 2013 yılında aldığım bir macbook pro var neredeyse 6 senedir kullandım bana en ufak bir sorun dahi yaşatmadı. Bu sebeple hem işletim sistemine aşina olduğumdan hem de uzun vadeli bir kullanım planladığımdan böyle bir tercih yapıyorum.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler..

13 inç MacBook Pro - Uzay Grisi

Birinci sınıf Intel işlemciler, HD grafikler ve ultra hızlı Thunderbolt bağlantı noktaları ile MacBook Pro her zamankinden daha fazlasını başarıyor. Her zamankinden daha hızlı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok sık soru soruyorum rahatsız ettiklerimden özür dilerim ancak ufak bir şey daha danışmak istiyorum.

from pynput.keyboard import Key, Controller
import time
keyboard = Controller()
time.sleep(1)

myVariable = "a"

if myVariable == "a":
keyboard.press("C")
keyboard.release("C")
print("bu bir a")
else:
print("bu bir a değil")

Bu kod sayfaya "a" yazdırıyor. Neden olduğunu anlayamadım. Atladığım nokta nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap