Dünü 5,47 TL ile kapatan USD, FED'in yıl sonuna kadar faiz artırmayı şimdilik düşünmüyoruz açıklamasından sonra bugünü 5,46 TL ile kapatacak.

Aynen aynen elinde dövizi olanlar eyvah eyvah diyor 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Wi-Fi bağlantısını başkaları ile paylaşmamanın faydaları.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Devil May Cry 5'in Green Man Gaming'deki fiyatları da güncellenmiş. Ucuzken aldıysanız ne güzel 😀

https://www.greenmangaming.com/games/devil-may-cry-5-deluxe-edition-pc

Almayı düşünen varsa değerlendirebilir. Deluxe Edition Steam'de 426,6 TL...

Almayı düşünen varsa değerlendirebilir. Deluxe Edition Steam'de 426,6 TL iken Steam versiyonu Green Man Gaming'de 248,34 TL...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dün de sormuştum sağ olsun iki kullanıcımız geri bildirim yaptılar. Bugün sabah itibarıyla vaziyet dünküyle aynı Superonline ve Turkcell https://www.pscp.tv/ adresine erişimi engelliyor diye düşünüyorum.

Acaba kontrol etme imkanınız var mı?

https://teknoseyir.com/durum/1047340

Watch LIVE

Explore the world through the eyes of somebody else.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://www.pscp.tv/ adresine superonline ve turkcell mobil veri ile erişim sağlayabilen var mı? çevremde bazı kişiler superonline ile girebilirken mobil internet ile erişim sağlayamıyor. ben her ikisi ile erişemiyorum.

Watch LIVE

Explore the world through the eyes of somebody else.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Katlanabilir ekranlarla ilgili şöyle bir düşüncem var; farklı sektörlerdeki ihtiyaçları bir kenara itersek, akıllı telefonlarda Huawei ve Samsung'da olduğu gibi açılınca daha geniş ekran alanı sunmak yerine mevcut ekranı katlayarak küçültmek daha akıllıca olacaktır. Böylece kapaklı telefon misali daha ergonomik bir kullanım deneyimi yaşarız.

Genişleyen ekran alanını ise tabletlerde sunabilirler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 14

Google önerileriyle ilgili paylaştığım durum uçurulmuş. Siyasetin "S"sinden bahsetmedim altındaki yorumlar siyasi ise o yorumları silin @gamsizm; durumu değil.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ehuseyin @ehuseyin

  Bana cevap yazmak icin sildi sanirim ki ben yorumu sikayet ettim. Birazdan siliyoruz sildik mesaji gelir muthis bir savunmayla 🙂 #TSplus

 • bbBB @bbbb

  Sitenin en önemli açıklarından birisi bu. Çok defa dikkatimi çekti mesela siz bir paylaşım yaptınız o paylaşım tartışma çıkarmaya müsait diye siliniyor veya altına sizin paylaştığınız şeyle çok da bağdaşmayan yorumlar geliyor o yorumlarla beraber sizin de paylaşımınız siliniyor. Yönetim burada kolaya kaçıp paylaşımı yapan, gelen yorumlardan sorumludur diyor. Ancak her dakika insanlar yaptıkları paylaşımın altına gelen yorumları kontrol edemiyor haliyle, ömrümüz bu sitede geçmiyor. Madem böyle bir ihtiyaç var paylaşımları yoruma kapatma seçeneği gelsin veya bazı kelimeleri filtreleme sistemi oluşturulsun. Örneğin siyasi, dini kelimelerden oluşan bir havuz yapın o kelimeler kullanılamasın veya onları içeren yorumlar akışta veya herhangi bir paylaşımdaki yorumda diğer kullanıcılara görünmesin.

  Bu durum maalesef haksızlıklara yol açıyor. Ben bunun örneğini çok gördüm, bir takım tipler bir bilimsel paylaşımın veya evrim paylaşımının altına gidip dini yorumlar yapılıyor bir bakıyorsun hop paylaşım uçmuş. Be kardeşim o paylaşımı yapan adamı neden cezalandırıyorsun bu nasıl iş. Böyle bir grup var siz bir paylaşım yapmışsanız bunlar inlerinden çıkıp o paylaşımın altına tartışma çıkaracak yorumlar yazıyorlar sonra o tartışma büyüyünce konu tümden siliniyor. Yönetim kural koymuş falan ama ortalığı çok başıboş bırakıyor. İyi niyetli olanları kötü niyetli olanlara yem ediyorlar. Üstteki arkadaşın şikayet paylaşımı altına bir yorum yazdım, bir ay önce paylaşılan tamamen din temelli tartışmayı içeren ve yorumlarda da dini tartışmanın olduğu şu (https://teknoseyir.com/durum/1013047) paylaşım bir aydır olduğu yerde duruyor kimsenin umurunda değil. Nerede yönetim, nerede kurallar? Madem durum böyle kuralı kaldırın biz keyfimize göre istediğimizi siliyoruz istemediğimizi silmiyoruz deyin, biz de ona göre davranalım. Sözde kural koyup uygulamada ona uymayınca hoş olmuyor.

  • Omer @omer_

   Güzel değinmişsiniz, konunun tümden uçması kötü oluyor. Bu yüzden çok güzel paylaşım yapan vaktinin çoğunu burada geçiren herkese yardımcı olmaya çalışan değerli arkadaşlar ayrıldı buradan.

  • bbBB @bbbb

   @jb Görmemiz mi gerekiyordu?

  • bbBB @bbbb

   @jb O wise kardeşim yine fake profil yapmışsın hoş geldin hoş geldin. Ben de senin profiline azıcık baktım da hemen Wise olduğunun farkına vardım. Enayi gibi sana cevap vermeye uğraşıyordum az daha dur bu profilini de ifşa edeyim 😀

  • Omer @omer_

   @bbbb Emin misin o olduğuna? 😀

  • bbBB @bbbb

   @omer_ Kendi adıma eminim ama elbette insanları yönlendirip kesin konuşamam. Bir tane durum paylaştım ve düşüncelerimi orada detaylıca ve örneklerle yazdım. Merak edenler varsa inceleyip kendi kararlarını verebilirler. Benim açımdan bir şüphe yok. Bu arkadaş yazım stiliyle, ilgilendiği konularla ve dini olaylar hakkında yaptığı yorumlarla açıkça Wise olduğunu kanıtlıyor.

 • Murat Gamsız @gamsizm

  Her kişi açtığı konunun admini aslında. Eğer siyasetle alakası olmayan bir konu siyasete dönmeye başladıysa zaten emin olun o yorumlar bildirilir ve sadece onlar silinir. Ama bundan da önce siz bu gidişatı görüp o mesajları kendiniz silip konuyu temiz tutabilirsiniz. Sizin konunuza baktım. Siyasi mesaj dışında bir şey üretmesi zor. O yüzden silinmiş. Siz de müdahale etmemişsiniz yazılanlara. Tamamı siyasileşmiş. Öyle olduğunda konu tıoptan gider. Ama konu AMD'nin çekirdek sayısından siyasete kaysaydı ana mesaj dururdu. Çünkü orda sizin bir suçunuz yok konu açan olarak.

  • Mursili @mursili

   Niyetim sizinle yeni bir tartışma başlatmak değil sadece basit bir cevap vermek istiyorum. Durum açan kullanıcılara kendi konusunun admini gibi bir misyon yüklüyorsunuz ancak https://teknoseyir.com/sosyal-ag-kurallari burada bahsettiğiniz hususu göremedim. hatta burada doğrudan şu ifade yer alıyor: "Her üye yazdıklarından sorumludur. Yazdıklarını silmeleri bu sorumluluğu azaltmaz. Silinen içerik sunucuda bir süre daha saklanmaya devam eder." buradan da silinen konuda yalnızca kendi yazdıklarımdan sorumlu olduğumu anlıyorum. Dilerseniz bu değişikliği kural olarak belirleyip tüm kullanıcılara deklare ediniz. Kendi konumuzun admini olduğumuzu ve bu vazifemizi muhakkak infaz etmemiz gerektiğini bilelim.

   Paylaşım çok basitti. Ancak siz o paylaşımı siyasete yoruyorsanız niyet okumaktan öteye gidemiyorsunuz keza sizin sık sık haklı olarak eleştirdiğiniz PayPal yasağı da siyasi mesaj dışında bir şey üretmesi çok zor değil mi 🙂. Hatta biraz daha örnekleyelim spam smsler, internet kotası hakkında getirilen yasal düzenlemeler, uber'in yasaklanması, booking.com un ve wikipedia'nın engellenmesi, sosyal medyalara getirilen kısıtlamalar... bu gibi konuları hiç konuşmayalım burada. Sadece işlemcilerden bahsedelim RAM'lerden bahsedelim vs.

   iyi akşamlar...