Microsoft da tıpkı Google gibi etkinlik geçmişi tutmaya başlamış. Eğer Windows 10’da çevrimiçi oturum açtıysanız browser üzerinden hesap ayarlarınızı kontrol edin. Zira bilgisarda en son hangi uygulamayı açtığınıza kadar varan bir dizi etkinlik geçmişi loglanıyor. Bu bulut işini takip ve izleme mekanizması olarak çaktırmadan yapan her firmaya ceza vermeleri gerek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Galaxy S7’de yanılmıyorsam eskiden cihaz hangi pil seviyesine düşünce (Örneğin 30%, 20%, 15%) şarj edin bildirimi alabileceğimizi seçebiliyorduk. Sanırım Oreo’da bu kaldırılmış. Sadece 15% seviyesine düşünce bildirim geliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ucuzmuş ya keşke 4 haneli rakamları görebilsek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

S7’ye henüz güncelleme almayan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

@hkellecioglu @gamsizm Plus ikonu rengi için en mantıklısı şöyle olabilir; 1 aylık aboneliğe farklı,3 aylık aboneliğe farklı, 6 aylık aboneliğe farklı ve senelik aboneliğe farklı renk seçeneği getirilmesi.

Edit: Galiba arkadaşlar videoyu tam olarak dinlememiş. Levent Pekcan şu anda altın, platin vb. katman getirme çok zor diyor. Bizzat editör bey belki de benim bahsettiğimden daha kapsamlı bir düşünceden bahsetmiş.

#TeknoSeyirPlus #TSplus

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 25
 • protego @protego

  Kast sistemi mi oluşturulsun? 🙂 Amaç destek olmak kullanıcıları ayrıştırmak ve ötekileştirmek değil

 • Ahmet Erdoğan #123+ @aerdogan17

  neden renge bu kadar fazla takıldı anlamıyorum ki…

 • Mursili @mursili

  Çok aşırı bir benzetme… Yapmayın altı üstü bir öneri renk farkından kimsenin ayrışmayacağı ve ötekileşmeyeceği kesin. Twitch’te buna benzer uygulamalar mevcut.

  • protego @protego

   Burası twitch değil. twitch’dekilerin amacı insanları gaza getirip ego tatmini amaçlı birşeyler satın aldırmak. İnsanlar da daha havalı görüneyim diye basıyor parayı. Öteki türlü öyle bir sistemin olmasına gerek olmazdı zaten. Burada o kitleyi görüyor musunuz hiç?

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   Ayrımcılık olacağını düşünmüyor bence itiraz edenler. Sadece ne gerek olduğunu anlamıyorlar. Ben de anlamıyorum, yok rengi şöyle olsun falan. Ne fark eder ya, göz alışır birkaç güne zaten, görmez oluruz biz.

  • Mursili @mursili

   @protego pekala steam gibi platformlara ne demeli? Daha da beteri orada var; profile seviye kasmak.
   Renk farklılığından herhangi bir ayrıştırma olacağını öne sürmek çok abartılı. Plus üyelerine avantaj sunacaklarını açıkça ifade ettiler bu bile herhangi bir ötekileştirme yapmıyorken bu mu yapacak?

  • Mursili @mursili

   @ermanyurdakann bence de çok mühim bir şey değil lakin mesajları okursanız açıkca ötekileştirme, ayrımcılık hatta kast sistemi gibi absürt benzetmeler yapılmış

  • protego @protego

   @mursili Hocam siz kimin ne abonelik aldığı belli olsun diye renk farkı istiyorsunuz. İşte ayrıştırmayı yapan bu. Size ne kimin kaç aylık abonelik aldığından bana ne? Böyle düşünüyor olmasaydınız “isteyen istediği rengi seçsin” derdiniz ama onun yerine renk dayatması olacak aboneliğe göre. Ne anlamı var?

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @mursili Bugün kantarın topuzu kaçtı, burası normal halinden çıktı, bir çılgınlık hali oluştu. Geçici olduğunu düşünüyorum, kimsenin gerçekten böyle bir tavrı olacağını sanmıyorum. Birkaç gün içinde ortalık sakinleşir, böyle muhabbetler kalmaz. Hatta, umudum o ki, ancak yeni bir üye “bu + işareti ne oluyor?” diye sorduğunda bahsi geçecektir. İleride farklı katmanlar olabilir, gamsız videoda da öyle söyledi, ama şimdilik erken. Hele bi’ belli olsun kaç kişiyiz, ne ettik, ne kadar etkisi olacak 🙂

  • Mursili @mursili

   @protego Madem böyle bir fikrin var bunu niçin “bence dileyen istediği rengi seçsin bu daha makul olacaktır” gibi bir dille ifade etmeyip ötekileştirme ayrıştırma gibi aşırı ifadelerle dile getirdiniz? Basit bir önerime çok farklı anlamlar yüklediniz?
   peki size ne benim neyi görmek isteyip istemediğimden? Abonelik almayanları veya imkanı dahilinde cuzi bir ücret ile destek olanları ayrıştırdığımı nasıl olur da ima edebilme cüretini gösterirsiniz?

  • protego @protego

   @mursili Nasıl oluyor böyle bir cüret şöyle söyleyeyim o zaman, 3 aylık 6 aylık ve senelik aboneliklerin renkleri farklı olsun istiyorsunuz. Kimin hangi aboneliği aldığını görmekten başka neye yarar tek bir örnek verin?

  • Mursili @mursili

   @protego Parası olup destek olmak isteyen kişi renge çok kafayı taktıysa, ki çeşitli kodlarla o rengi değiştiren içerikler bile paylaşılmış, seçeneklerden hoşuna giden bir renk için belki biraz daha para biriktirip sırf destek olma amacıyla biraz da estetik kaygılarıyla daha üst seviye bir abonelik alabilir. Durumu yoksa iptal eder. Zaten ücret iadesi seçeneği de var.

  • protego @protego

   @mursili CSGO gibi kozmetik satılsın yani sitede bi o eksik. Renk için daha çok para vermek nedir yapmayın lütfen ya hani deseniz ki 30 lira bi model daha olsun onlara özel video çıksın bak hadi ona bile kabul de renk farkını parayla vermek nedir yapmayın nolur. Yükleyin bu eklentiyi 16 milyon renk arasından seçin hangisini istiyorsanız https://greasyfork.org/tr/scripts/29000-teknoizdirap

  • Mursili @mursili

   @protego Bu yersiz tartışmaya daha fazla dahil olmamak gerek. Benim de görüşüm “30 lira bi modele özel video” çıkması çok saçma bir öneri. Hatta kendi ifadenle ayrıştırma… 1 aylık abone 30 lira verenlere hazırlanan içeriğe ulaşmak için niye daha fazla para versin ki? Amacımız sadece destek olmak 🙂

  • protego @protego

   @mursili Amacımız sadece destek olmak değil işte o mantıkla giden yanar. 1000 kişi öyle der sonra 3 ay geçer ben niye boşa para vereyimki der. O 1000 kişiyle de sistem yürümez zaten. Hep dediğim gibi TS konusunda insanlar çok duygusal davranıyor bu bir iş modelidir ticarettir. Parasını verirsin hizmeti alırsın kimse kimsenin hayrına birşey yapmaz. 100 kişi yapar 300.000 kişi yapmaz. Bunu da bizzat söyleyen LP’dir 🙂

 • Caner Mete @canermete

  plus + larının rengi şöyle değişmesi makul olabilir atıyorum aralıksız ne kadar süredir plus üye olduğun belli olabilir atıyorum her sene rengi değişebilir veya 6 ayda bir , git gide rengi koyulaşabilir vb. yoksa kim kaç aylık almış üyeligi onu göstermesinden çok , plus aboneliğe ara verilmeden ne kadar süre abone kalındıgını gösterse insanları teşvik eder 1 ay bile ara vermemeye , sonuçta bu insanlar buradan ekmek yiyor ne kadar çok plus abone o kadar iyi TS.
  Bir yerde gördüm 1000 kişi abone olsa 10 bin tl kalıyor diyor hiç mi düşünmüyorsunuz sadece kamera önünde 3 kişi var (Can Akbulut ve montaj ekibi vb ) asgari ücret bağlasanız 2200 lira bir asgari ücretin maliyeti. 3 kişi bağ-kurlu şirkete ortak 2500 lira onların maliyeti diyin elemanların 2200 olduğunu farz edin 3×2500=7500 tl 3×2200=6600 total 14100 arkadaşım nerede bu eksik 4100 TL ?
  Daha henüz sabit giderler yok
  Vergi
  Muhasebe
  KİRA (İstanbul’da pahalı diye biliyorum)
  Temizlik
  Aidat
  Yemek Masrafları Elemanlar ve Editörler
  Yol Ücretleri
  Harcırahlar (Şehir dışına konferanslar , yurt dışına fuarlara gidiliyor)

  Birde kalkmış artık daha çabuk incelemeler göreceğiz bu adamların size tamamen tarafsız hizmet vermeleri ve rahatça eleştire bilmeleri için her ay 1 amiral gemi + 1 işlemci + 1 ram +1 ekran kartı+ 1 ana kart alsalar sırasıyla ortalama 5000 + 1000+700+ 3500 +800 = 11 bin TL bu ürünleri inceledikten sonra %25 zararla satsalar 2750 TL daha zarardalar.

  Bu yazı uzadıkça uzar işin özü her şey görüldüğü kadar basit değil elimizden geleni yapalım mümkün oldukça aldığımız güzel ürünleri TS ile paylaşıp incelemelerini onlara yaptıralım elimizden geldikçe Plus abonelikten çıkmayalım ara vermeyelim , benim durumum çok sıkışık arabama kadar sattım ama zannetmiyorum ki bir öğrenci aylık 12.5 lira dahi olsa veremesin .. O paralar nelere gitmiyor ki ?

  Bir arkadaşın dediği gibi az çok demeyelim , boş geçmeyelim .

  Saygı ve sevgilerimle , biraz hiddetle yazdım maruz görün.

Eskiden Galaxy S7’yi 15% civarı şarjı kaldığında yaklaşık bir saat otuz dakikada şarj ederken son zamanlarda tam şarj süresi iki saati bulmaya başladı. Sanırım orijinal adaptörü ölmeye başlamış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell elektrik dağıtım işine girmiş. Bugün eve gelip elektrik nakil kampanyalarını sunmuşlar çok enteresan gerçekten. Eğer doğruysa web sitesi bu: http://turkselelektrik.com/hakkimizda/

BeğenFavori PaylaşYorum yap