Son birkaç aydır şöyle bir sorun yaşıyorum; Chrome’da art arda 6-7 sekme açarken ve oyun esnasında alt+tab yaparken mouse imlecinde yaklaşık 1 saniye boyunca ağırlaşma ve takılma yaşıyorum. Sistemi yeni kurduğum zaman böyle bir sorun olmuyordu. Bunun nedeni hakkında fikriniz var mı?

Sistem: Msi Z170a Pro, i5 6600K, Corsair 16 GB 2400 Mhz, Msi Rx 480 8GB Gaming X, SanDisk 480 GB SSD (Yanılmıyorsam SSD Plus) neredeyse tüm sürücülerim güncel.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm @hkellecioglu siparişim bu hafta hazırlanır mı? Bardak tedarikinde sorun var anlaşılan ☺

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın, telefonun varsayılan saat uygulaması ile kurduğum alarm, telefon kapalı iken çalmıyor. Bu sorunu çözebilir miyiz?

Not: Samsung Galaxy S7.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 8

Dün akşamdan beri kullandığım Samsung Galaxy S7 Android 7.0 ile ilgili gördüğüm eksikliklerden bahsetmek istiyorum. (Belki bazılarının ayarı olabilir) Nitekim işletim sisteminin her yerinde geri dönüş yapılması yönünde yazılar mevcut. Sizlerin karşılaştığı eksiklikler varsa paylaşmanız faydalı olabilir. ☺

1. Klavye ayarlarında titreşim kapalı olduğu halde bazen titreşimli bildirim olması. Ör. Shift tuşuna art arda tıklandığında titreşim olması.
2. Eski klavyede yazdığınız kelimenin baş harfi veya tüm harfleri büyük küçük yapılabilirken bu klavyede bu seçenek yok.
3. Ekran parlaklıklığı hangi ayarda olursa olsun çeşitli uygulamalarda ekran parlaklığının artması. Ör. Otomatik parlaklıkta YouTube uygulamasına girdiğimizde parlaklığın artması.

Şimdilik rahatsızlık seviyesindeki değişiklikler bunlar. Yenileriyle karşılaştıkça ekleme yapacağım.

#akış #s7 #TeknoYardım #androidnougat

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yine kadını seks aracı gibi görme, yine seksist zihniyet… 😡

#akış #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • skyforce @skyforce

  Böyle bir sitede böyle bir paylaşımın yeri yok bence. Hem bu uygulamaya gelene kadar daha neler var.

  • Mursili @mursili

   Böyle bir sitede, Google Play Store’da bunun yapılması nedeniyle bu paylaşımın yeri var. Mesele uygulama da değil çöp çatanlık uygulama kategorisini seksist zihniyetle kullanıcıya sunmasında. Ayrıca bu tarz uygulamaların alenen ilk sayfada görünmemesi lazım. Çoluk çocuk giriyor. Şu var mı bilmiyorum; Google hesabındaki yaş seçeneğine göre içeriği düzeltme vb. düzenlemeler.

   İlave olarak; bu uygulamaya gelene kadar daha neler neler var ise buyur o “neler”den başla sıralamaya. Ben buradan başlamayı uygun gördüm senin için “mahzuru” yoksa.

  • skyforce @skyforce

   @mursili

   Sizin trollük yaptığınızı düşünüyorum. Hani bilindik bir söz var. Deveye sormuşlar boynun neden eğri diye, deve demiş nerem düzgün ki. İşte bu o hikaye şu an ki internet başka bir hizniyete hizmet ettiği için %80 i çer çöp diye biliyorum. Böyle şeyleri buraya taşımak abesle iştigal etmektir. Malum kelimeleri yaz google playstora bak ne çıkıyor.

  • Mursili @mursili

   @skyforce

   Böyle bir yorum ile gerçek trollün aslında kendin olduğunu tarif ettiğin için sağ ol. Bu platformda ashley madison kullanıcılarının şifresi vs. çalındığında haber yapılabiliyor ise bkz. Haftalık gündem. Bu konu pek ala paylaşılır. Kaldı ki bu paylaşım kurallar dahilindedir.

   Ayrıca mesele zaten malum kelimeleri “yazmadan” işaret ettiğim görsele ve içeriğe ulaşmak.

 • Oğuz @tramp

  @mursili İlişkiler sıvı değiş-tokuş sistemini temel alarak kurulmaya çalışıldığından hatta direkt bu sistem amaçlandığından resimdeki uygulama Tinder ve benzerleri bunun doğal bir meyvesidir. Zamanında bununla ilgili okuduğum @skyforce arkadaşın söylediği deveye sormuşlar faslını destekler yazı:
  https://medium.com/turkce/tinder-k%C3%BClt%C3%BCr%C3%BC-959b923c81c1#.7bgtc4dme