Amacım yeni bir tartışma başlatmak değil. Ekşi Sözlük'te aşağıdaki entariyi görüp linke baktım ve böyle bir yorum gördüm. Burada ben de dahil birçok kişi tarafından eleştiri yapıldığını gördüm ama küfür ve hakarete rastlamadım acaba siz herhangi bir küfre ve hakarete rastladınız mı?
https://twitter.com/leventp/status/1084387799808262144?s=21

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 36

Neden Apple Ürünleri Kullanıyorum?

Her şey böyle başladı... 😉

Apple iPhone 6s ve 6s Plus Canlı Yayın

Apple iPhone 6s ve 6s Plus Canlı Yayınını bu videoda bulabilirsiniz. Tüm teknoloji incelemeleri için kanalımıza ABONE olun ►https://goo.gl/Le64w3 Web Sitemiz...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 19

Yaklaşık 1 aydır burada bahsedilen cinsten e-postalar alıyorum. Aman dikkat edin oltaya gelmeyin. Çünkü en son gönderdikleri e-postada, database'indeki kullanıcı adlarını ve şifrelerini çaldıran sitelerden birinde veya birkaçında kullandığım basit şifreyi de yazarak tehdit boyutunu biraz daha artırdılar güya.

E-posta adresinizi, aynı adresle üye olduğunuz sitelerden hangi verilerin çalındığı gibi bilgileri aşağıdaki haberde bahsedilen haveibeenpwned.com adresinden kontrol edebilirsiniz.

Geçenki gündemlerden birinde LP'de firefox monitor adlı girişimden bahsetmişti. Have I Been Pwned daha isabetli sonuç veriyor diye düşünüyorum firefox monitor'de gösterilmeyen ancak hibp'de gösterilen "Anti Public Combo List" adında bir dalgada da e-posta adresimin çalındığını gördüm. Kontrol etmenizde fayda var.

Emin Gün Sirer'den Yeni Dolandırıcılık Uyarısı – Yeni Yöntem Yetişkin...

Şu sıra piyasada yeni bir dolandırıcılık yöntemi başladı ve bu sefer amaçları şantaj yaparak 1.900 dolar toplamak. Bu parayı da sadece Bitcoin olarak alıyorlar. Dolandırıcılar...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ulan AMD senin çıkaracağın GPU driverının en orta yerine tüküreyim. 2 aydır şu saçma sorunu çözmedin.

"Radeon Settings Advisor may incorrectly suggest older versions of Radeon Software as an update.
Radeon Settings software update notifications may appear more often than expected."

Radeon™ Software Adrenalin 2019 Edition 19.1.1 Release Notes | AMD

Radeon Software Adrenalin 2019 Edition 19.1.1 Highlights Support For Fortnite™ Up to 4% faster performance in Fortnite (Season 7) using Radeon™ Software Adrenalin 2019 Edition 19.1.1 on the...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Düzeltme: Aşağıdaki videoda yer alan içerik teyit.org tarafından incelenmiş ve bu durumun olağan olduğu ifade edilmiştir. Aşağıdaki yorumlarda @alipektas ; @martin ; @unicornknight adlı üyelerimiz de bu konunun iddia edildiği gibi olmadığını ifade etmişlerdi. Kendilerine doğru bilgi paylaşımında bulundukları için teşekkür ederim.

https://teyit.org/suya-koyunca-beyazlayan-bimdeki-kiymanin-katki-maddeli-oldugu-iddiasi/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 45
 • turker @turker

  o zaman et piştiğinde de boya uçup gitmeyeceğine göre kırmızı olarak kalması gerekmez mi? hatta yediğinde ağzını yüzünü kıp kırmızı yapması ? bkz: boyalı şekerler vb.

 • dusunuyorama @dusunuyorama

  🙂 bu hesabın hakkında bir idaa var ve bu konuda bir açıklama yapıldı. Birde aynı kıymayı tüketiyorum kusura bakmayın sağlık açısından bir sakınca görmüyorum. Testlerde de görülmüyor.

  • skuli @skuli

   Sakınca görmediğin için niye kusura bakılsın ama sadece sen yemiyorsan insanlara söylemelisin bence tabi. Yoksa sen bilirsin beni ilgilendirmez.😉

  • dusunuyorama @dusunuyorama

   @skuli linç yerim diye o yüzden kusara bakmasınlar. Bir anda herkes helal kesim yer oluyor bazen helal diyince dinci gerici oluyoruz çözemiyoruz. Yani çıktığı günden beri tartışılıyor. Tamam yurt dışından geliyor helal tartışması var ama benim ülkemde vergimiş şuy muş buymuş diyerek abartıcı rakamlar abartılı şekilde fiyat artırıyor. Tarladan aldığı 50 kuruş domatesi pazara kadar nasıl 4,50 satılacak masraf yapılıyor. Bizim ülkede durum belli dolar 7 çıktı diye %80 zam yazan tekrar imimce %10 yapıp bilmem ne ile mücadele diyor bizim insanımız bizin şey yapıyor. Devlet dışardan getirerek dizginleme yapmaya çalışıyor. Yine kusura bakılmasın bir laf var ya Türkün Türkten başka dostu yok bence türkü Türkten başkası ... yapamaz olması lazım. Şuan Türkiye maalesef öyle bir durumda. Bunun vergi ile veya dolar ile alakası yok firmalar fahiş fiyat için yer haber mekan arar oldu. At devlete zaten inananırlar diyor yok vergi şu elektrik bu altında eziliyoruz diye iki ağla oldu bitti. Tamam bir zam gerekiyor ama hiç yapıldığı gibi bir zam gerekmiyor.

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Sadece şunu söyleyeyim; bir gıdada boya olup olmadığı suya atılarak anlaşılmaz. Ancak laboratuvar testleriyle anlaşılır. Bakanlığa ben de güvenmiyorum ama suda renk veriyor diye de kesin konuşulmamalı.

Eski Türkiye'den iç burkan (!) manzaralar. Üretim falan hiç yokmuş yani (!)

https://www.youtube.com/watch?v=MUAwJC973tk

1960'li yıllarda Ege'de kasaba hayatı

BBC Arşivlerinde Türkiye programında bu hafta, 1966 yılında Türkiye'deki kasaba yaşantısını İzmir'in Tire ilçesi üzerinden anlatan belgesel var. 'Farklı Meml...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10'un son güncellemesinde, AMD'nin son driver güncellemesinde ya da her ikisinde birden sorun olabilir. Daha dün oyun açan PC bugün oyun açılınca siyah ekran veriyor masaüstüne dönünce düzeliyor. Güncel yazılım yüklü olduğu halde alt sürümü güncel gösteriyor.

(windows 10 1809, AMD 18.12.3)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Teke Tek Özel - 14 Ekim 2018 (Cumhuriyet döneminin bilim politikaları)

Haberturk TV YouTube Kanalına Abone Ol ➤ http://hbr.tk/QNhqSs Cumhuriyet döneminin bilim politikaları nasıl belirlendi? Öncelikler, ilk adımlar nelerdi? Atat...
BeğenFavori PaylaşYorum yap