tp-link'in torrent destekli router'i var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günaydın. Steam kütüphanesinde Araçlar etiketi altında Steamworks Common Redistributables adında bir uygulama var. Bir türlü güncellenmiyor ve bu yüzden halihazırda yüklü olan oyunları açamıyorum. Logout/login yapınca da çözülmüyor sürekli indirme ön belleğini temizle demek zorunda kalıyorum. Bu illetin çözümü var mıdır? Uygulamayı silip yüklersem mevcut oyunlar ve kayıt dosyalarına erişimi kaybeder miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazı İstanbulluların seçmen kayıtlarının sistemden silindiği iddia ediliyor. Kontrol etmenizde yarar olabilir.

https://eksisozluk.com/secmen-ve-adres-kaydimin-silinmesi--6033071?a=popular

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Dosya türüne göre varsayılan uygulamaları ilk haline sıfırlama şansımız var mıdır? İstemeden bu biçimlerdeki tüm dosyalar için varsayılan olarak Not Defteri'ni kullanmasını seçtim ancak Not Defteri'ni sadece başka bir uygulama ile değiştirebiliyoruz. Microsoft'un önerdiği varsayılanlara sıfırla dediğimizde de ilk haline dönmüyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10
 • okanaytimur @okanaytimur

  @ermanyurdakann Bende bir ay önce kurulum sırasında silmiştim Windows'u. Oyun işi hiç yok bende. Yeterlilik konusunda katılıyorum. Aklıma geldi de kurulum yaparken swap alanı ayırdın mi? Ben 16 gb ayırdım ama SSD var iken gereksiz gibi düşünüyorum. Sence?

 • okanaytimur @okanaytimur

  @ermanyurdakann Bende de 8 gb var. Uyku da hiç problem olmadı bende de. Temiz bir kurulum yapayım o zaman yarın. 120 lik disk doldu. Büyük bir dosya indirmeye kalkınca uyarı veriyor.

 • okanaytimur @okanaytimur

  @ermanyurdakann Şöyle bir şey buldum - - - - -
  şlenen verilerin tamamı RAM belleklerinden geçer. Bu verilerin RAM'e sığmaması durumunda işlemlerin devamlılığını sağlamak amacıyla Swap yani diğer adıyla takas alanı kullanılmaktadır.

  Swap alanı sayesinde bilgisayar veya sunucunun RAM belleği yetersiz olmasına karşın işlemleri gerçekleştirmeye devam edebilme şansına sahip olacaktır. Swap alanı çoğunlukla RAM belleği düşük olan sistemler içerisinde kullanılır. Her ne kadar işlemlerin devamlılığını sağlayan önemli bir alan olarak görülse de sistemin Swap kullanılmasına ihtiyaç duyması halinde işlemler yavaşlayacaktır.

  Birde bu var - - - - - -

  Swap Alanı Ne Kadar Olmalıdır?

  Swap alanı konusunda eski sistemlerle ilgili alışkanlıklar ve anlatımların bolca olması nedeniyle yanlış bir mantık hatası bulunmaktadır. Swap alanı RAM Belleğinin 1.5 katı veya 2 katı olmalıdır ifadesi tamamen yanlıştır.

  Swap alanı belirlerken asıl kriter daima sistem ve ihtiyaçlar olmalıdır. Şayet kullanılan sistemin RAM Belleği 2 GB'dan daha düşükse Swap alanına o zaman ihtiyaç duyulabilir. 2GB'dan daha yüksek RAM belleğine sahip olan sistemlerde Swap alanının hiç oluşturulmaması veya çok düşük boyutlarda oluşturulması herhangi bir sorun teşkil etmez. Örneğin 8 GB RAM belleğine sahip bir bilgisayar zaten çok ağır işlemler sonucunda bu 8 GB belleği dolduracaktır. Hatta yapılan işlemler daha pasif işlemlerden oluşuyorsa Swap muhtemelen sistem tarafından hiç kullanılmayacaktır. Otomatik olarak 8 GB için 16 GB'lık Swap alanı oluşturduğunuzu düşünürsek sabit diskiniz içerisinde yer alan 16 GB'lık bir alan boş yere Swap alanına ayrılacaktır.

  ----------- O zaman bizde gerek yok swap a?

 • okanaytimur @okanaytimur

  @ermanyurdakann Şey gibi oldu bu. Cast Away da "Evet Wilson 9 metre ipin nerede olduğunu biliyorum." repliği 😀 ne alaka bende bilmiyorum 😀

Günaydın, eski usulde düzenlenen ehliyetleri Aralık 2020 yılına kadar değiştirmemiz gerekiyormuş. Yani eski ehliyetler bu tarihe kadar geçerliymiş. Bu düzenleme hangi mevzuat ile yapıldı bilgisi olan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 10
 • arandur @arandur

  Pek çok kişi yeniledi ehliyetini aslında. Özellikle ticari işler yapanlar.

 • Mursili @mursili

  Hukukçu olmasam da bu uygulamada kazanılan hakkın gasp edildiğini düşünüyorum. Aynı nitelikte olmasalar da kimlik kartlarında değişim zorunluluğu yok. Mevcut mavi ve pembe kimlikler yıpranana, kaybolana kadar geçerli. Biz ehliyetlerin asgari yeterliklerini o tarihte geçerli olan yasa ve yönetmelik şartları doğrultusunda sağladık. Karşılığında resmi bir belge aldık. Ehliyet hakkını aldık.

  Nasıl oluyor da süresiz olan bir belgeyi sonradan miatlı hale getiriyorsun? Sağlık şartlarını kontrol edebilirsin buna itirazım yok ama bizim hakkımızı gasp edemezsin arkadaş.

  • Orkun @orkkoc

   Kimlik kartlarının da değişmesi gerekiyordu diye hatırlıyorum ama kaynak bulamadım o yüzden sizin dediginiz kabul edersen dahi mantık farkı.
   Ehliyet kelime yapısı izin belgesidir ve izin belgeleri süreli olur. Süresiz olması yanlış. Sağlık kontrolü yapılması demek zaten ehliyetin yenilenmesi demek. Kartın fiziksel olarak yenilenmesine karşı olmanıza bir şey diyemem. Ama mesela ben tekrar ehliyet alamayacak olsam da bu düzenlemeyi doğru buluyorum. Hatta ehliyet alırken yapılan teorik ve direksiyon sınavları da zorlaştırılmalı. Bahse konu insan hayatı sonuçta.
   Ehliyetsiz de trafiğe çıkanlar var rabi ama o zaten suç işleyenler üzerinden örnekleme yapmayı doğru bulmuyorum.

  • Mursili @mursili

   @orkkoc hukuken süresiz olan bir evrak süreli olması gerekir diye süreliye çevrilemez. Yani süresiz olması yanlış da olsa kanuni düzenleme geçmişte süre şartı getirmeden yapıldıysa bunu değiştirmek gasptır. Sağlık şartı da değişim anlamına gelmez. Sağlık sorunu olduysa ehliyete el konulur bir daha alınamaz. Engelli ehliyetine çevrilecekse çevrilir. Bu süreli olduğu anlamına gelmez.

   Kimliklerin süresiz olduğu da nvi alo 199 web sitesinde uyarı olarak yazıyor mevzuat taraması yapmadım.

   Ekleme: buradaki amaç ehliyetin süresi doldu vize yaptır diyerek ilave gelir elde etmek maalesef.

 • Orkun @orkkoc

  @johnsmith suç işleyen insanları örneklem olarak vermeyin bence. Bu uygulama olması gereken bir uygulama. K bildirmeyenleri de ayıklamak için. Tekrar harç ödenecek olmasına karşı olmanızı anlarım haklisiniz da ama uygulama bence olması gerektiği gibi.

 • Ali ŞİMŞEK @asdera

  peki o tarihe kadar değiştirmedik ehliyetimizi kullanamıyoruz ama örnek olarak 2021 yılında ehliyet yenilemeye başvurabiliyormuyuz?

Dünü 5,47 TL ile kapatan USD, FED'in yıl sonuna kadar faiz artırmayı şimdilik düşünmüyoruz açıklamasından sonra bugünü 5,46 TL ile kapatacak.

Aynen aynen elinde dövizi olanlar eyvah eyvah diyor 😁

BeğenFavori PaylaşYorum yap