Bir kombi temizlememişti onuda yapmış. 🙂

KOMBİ PETEK TEMİZLİĞİ NASIL YAPILIR? | HOW TO MAKE COMBI PIPE CLEANING?

Bu videoda kendi kombi peteklerimizi nasıl temizleriz onu göreceğiz. Discord Kanalımız: https://discord.gg/gHbrW9p Ürün linkleri: Kalemler :https://goo.gl/wF...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

digitalocen dan alacağım sanal sunucuya vpn kurmak istiyorum bu işlerden anlayan biri yardımcı olabilir mi ?
#TeknoYardım
#KonuDışı
#birsorumvar

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İlk Temas (Kısa Öykü)

https://www.umityildirim.com/ilk-temas-kisa-oyku/

#akış #BilimKurgu #ufo #kısaöykü

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Cryostasis Sleep of Reason (2009)

Oynamamış olan varsa tavsiye ederim, Metro havasında bir oyun. Hatta hikaye olarak bence daha güzel ve anlamlı. Steam'den yapımcı yayıncı anlaşmazlığı yüzünden kaldırılmış sanırım, Türkçe yaması da mevcut bu arada.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba teknoseyir ailesi, tüm teknoseyir gündemlerini dinlemek için yaptığım bir android app vardı ve baya ihtiyacımı görüyor. Bunu birazcık düzenleyerek mağazaya attım. Çünkü böyle bir ihtiyacın olduğunu gördüm paylaşımlardan. Dilediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Öncelikle belirteyim kesinlikle indirme ve reklam amaçlı değildir. Yararlanan olursa ne mutlu.
Not : ts ekibi için resmi uygulama değildir diye açıklamada yer alıyor. İyi günler.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.veyselim.app.tsgundem1

TeknoSeyir Gündem - Apps on Google Play

TeknoSeyir Haftalık Gündem Değerlendirmesi Podcast Uygulaması.teknoseyir.com' un resmi uygulaması değildir.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 11

Birden fazla dosyanın ismini aynı anda değiştirmek için Everything programını kullanabilirsiniz. Dizi dosyaları ile altyazı dosyalarının ismini aynı yapmak istediğimizde baya faydalı oluyor.
https://www.voidtools.com/downloads/
1-)İsmini değiştirmek istediğiniz dosyaları bir klasörde toplayın.
2-)Klasörün dosya yolunu Everything arama kutusuna iki tırnak içinde yazın. Örn: "C:\Users\Okan\Desktop\dosyalar"
3-)Dosyaları seçip F2 tuşuna basın.
4-)Açılan pencerede "New Format" kısmından istediğiniz şekilde düzenleyin.
#PratikBilgi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bazen web sayfalarını Kindle'dan çalışmam gerekiyor. Çalıştığım web sayfalarında da tablolar falan olduğu için doğru düzgün mobi dönüşümü olmuyordu. Epubpress adında Google Chrome eklentisini tavsiye etti bir arkadaşım. Ben başarılı olacağına pek ihtimal vermedim. Dönüşümü çok zor olan birkaç sayfayı denedim. Sonuç inanılmaz. Sayfadaki bütün tabloları, şemaları, fotoğrafları hiç bozmada mükemmel şekilde kitap haline getirdi. Eğer birden fazla sayfayı bir kitapta toplamak isterseniz hepsini kitapta görünmesini istediğiniz sırada açın. Çıktı olarak Epub ve Mobi seçebiliyorsunuz. Amazon'un kendi servislerinin yapamadığını yapmışlar.

https://epub.press/

EpubPress - Read the web offline

A browser extension for creating ebooks from your favorite webpages. Build books that are totally custom, offline and compatible with all your devices.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sıkıldım...

Arabam arıza yaptı sattım yeni almayı planlıyordum, malum vergiler yüzünden ikinci el piyasası yükseldi, sattığım arabanın parası elimde eridi. Emlak piyasası şişti, oturduğum muhitte fiyatlar aşırının aşırısı oldu bu emlak piyasasındaki durum da haberlere çıktı. Evimi satıp üzerine 100-150 bin koymadan tekrar güzel bir daire alamam. Aldığım maaş artık beni köle yapmaktan başka bir işe yaramıyor bu yüzden kredi kartı borcumun asgarisini ödemekten başka seçeneğim kalmıyor.

Yıllar önce yurt dışına çıkma planları yaptım ama maddiyat yüzünden bir türlü çıkamadım, kaçma konusunu da cesaret edemedim.

Evlendim. Çocuğum geleceği sağlam bir ülkede olsun diye araştırma yaptım, yurt dışında doğum için en az 70-80 bin gerekiyor. Kredi çeksem en az 5 senede geri ödemem gerek. 5 Sene çocuğun diğer ihtiyaçları için kısıtlı miktarda para ayırmam belkide oluşacak sağlık sorunları için ek krediler çekmem demek. Çocuğu yurt dışında doğurmaktan da vazgeçtim. Yurt dışı konusunu büyüyünce eğitimi için düşüneceğim tabi imkanım olursa.

Yaptığım iş nedeniyle orta gelirli vatandaşla ve esnafla muhatap oluyorum. Piyasanın geleceği yok, şu an ki hali bile iç karartıcı. İnsanlar borç içinde yüzüyor. Ama yine de herhangi bir şekilde ses çıkaracak isyanda bulunmuyorlar.

Allah'a şükür yine de halim, durumum iyi, aç değilim açıkta değilim. Benden kat kat kötüleri var. Ancak benim için, ailem için daha iyisi olamaz mı sorusuna verdiğim cevaplardan sıkıldım. Çünkü daha iyisi olabilir ama daha önce de dediğim gibi ekonomik bakımdan köle yapıldım ne uzayabiliyorum ne kısalabiliyorum yerimde sayıyorum.

Muhatap olduğum insanların aynı soruları kendilerine sormamasından sıkıldım, vurdum duymazlıklarından, cahilliklerinden, körlüklerinden, birbirlerine karşı, geleceklerine karşı, çocuklarına karşı saygı göstermemesinden sıkıldım. Keşke cahil kalsaydım. Keşke daha az şey yaşasaydım. Mesela üniversite okumayıp bir esnafın yanında çırak, kalfa olarak çalışsaydım. Bilmeseydim hiç bir şey ve ben de bahsettiğim bu insanlar gibi sahte mutluluğu yaşasaydım.

Ben parti tutmuyorum. Bu yazım siyasetle alakalı değil. Şu anda a partisi başta ise yarın gelecek b partisinin farklı bir şekilde hareket edeceğini sanmıyorum. Ülke için, millet için iyisini yapacak insan ya da parti bu ülkenin başına gelmez bence, bu yüzden siyasete çekmeyin bu yazımı. Siyasete girerse yazı silinir. Zaten siyasete girerse konu çok dallanıp budaklanır vergilerden sonra eğitim v.s. bir ton konu var konuşulması gereken ama burası yeri değil. Ben sadece sizinle sıkılganlığımı paylaşmak istedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 33
 • supernova @supernova

  Başlığı değiştirebilir misin? Çünkü bağlantıda kötü bir cümle gözüküyor bende tesadüfen gördüm. @aytacesmebasi

 • X36 @mask

  Sonuna bakıyım alıntıdır* yazmıyor tamam okuyabilirim.

 • Mustafa Tayfur @mtayfur83

  Biz burada arabanın ederinin 2 katını vergi vererek imkansızları başarıyoruz aynı düşüncelere yaklaşık 15 - 20 yıldır sahibim ülkenin düzeni değişmedikçe DÜZÜLENİ değişmeyecektir görüşündeyim...

 • Ufkabakan @ufkabakan

  Türkiye ve gidişatı hakkındaki kaygılarınıza, maalesef katılıyorum. Bir ayağı yurt dışında olan bir insan olarak, yurt dışına göçmek maalesef çok kolay değil bunu baştan söyleyim.

  Yaşım 30+, SIFIRDAN, aile desteği/aile işi-mesleği olmadan kendi çabamla Türkiye de 2 ev (2+1 ve 4+1), yurtdışında da 1+1 ev aldım. Türkiyede C ve D segment de 2 aracım var. Daha üniversitede okurken kendi arabamı, 2+1 evimi almıştım, geçen hafta da bu 4+1 yeni evimi aldım.
  Sonuç, MUTSUZUM.

  Sokağa çıktığımda, insan içine çıktığımda, trafikte, bu gördüğüm düzensiz, saygısız, kuralsız Türkiyeden rahatsız oluyorum. Yurt dışında, karşılaştığım bin türlü zorluğa rağmen daha mutluyum. Maalesef eşimin zoruyla şuan Türkiye de yaşıyorum.

  Genç arkadaşlara (20+ yaşlarında olanlara) tavsiyem,
  + Yabancı dil öğrenin. Sadece İngilizce de yetmeyebilir, ikinci bir dil için Rusça, Almanca ya da batı Avrupa dillerinden birisini öğrenin.
  + Evlenmek için hiç acele etmeyin. Özellikle Doğu Avrupayı, Asyayı gezmeden, dünyayı keşfetmeden bir "Kezban" peşine takılmayın. Beraber yaşamadan, gerçek ev halini görmeden, kimseye yüzük takmayın, hatta kimseye yüzük takmayın, pırlanta diye tutturan kadından kaçın!
  + İş/Meslek için tüm dünyada geçerliliği olan ve aranan bir meslek seçmeye çalışın. Bu konuda en şanslı sektör sanırım IT'dir. Sayısal zekanız iyi ise, programcılık ya da sunucu yönetimleri konusunda ter dökün. Sanatsal kısmınız daha ağır basıyorsa grafik/video konusuna yönetlin derim.

  @ronniejamesdio Sanırım sizde evlilik konusunda bana hak verirsiniz 🙂

  NOT: Bu entry Tuborg Gold sponsorluğunda yazılmıştır, sabah ayıldığımda kendini imha edebilir.

Çağımızda facebook profili diğer insanların hatta kurumların bilgi toplamak için ilk baktığı yerlerden birisi oldu. Bu sitede profil adresinizi arattırıyorsunuz. Sizin herkese açık olan bilgilerinizi kategorilendirilmiş olarak sunuyor. Tabii, adı üstünde, başkalarını 'stalk'lamak içinde kullanabilirsiniz 🙂
#favoriwebsitelerim

Facebook Scanner - All 'public' info Facebook doesn't show you

The #1 stalking tool - 100% free and anonymous!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Chromecast Deneyimim

Biraz amatörce ama idare edin 🙂  Görseldeki ürün kutusuna takılmayın elimdeki kutu Hollanda'da kaldı 🙂

https://youtu.be/sVhIpWtPpEM

Yalnız sonraki gözlemlerimde uzun süre açık kalan Chromecast'e bağlantı sorunları yaşadığım oldu, çözümü kapatıp açmak. Bilgisayar'dan yapılan yayınlarda atlama ve takılmalar olmakta.Bu yüzden ilk zamanlarda çok verimli kullanamadım, ancak Play store'da iki yazılım bulunca bu fiktim değişti. Chromecast veya akıllı TV olsun Android Telefon/Tablet kullananlara iki program tavsiye edeceğim ikiside aynı yazılımcıya ait. Ve yazılım çok başarılı, istediğiniz sitedeki videoyu izlemenize yardımcı olan ve video öncesi reklamı atla kısmındaki reklamları eleyen "Web Video Caster" bir diğeri ise cep telefonunuzdaki medyaları, ne bir atlama nede bir takılma yapmadan oynatmayı sağlayan, aynı zamanda alt yazı desteğide olan "Server Cast" bu iki yazılım Chromecast ile uyumlu ve LG ile Samsung smart tv'de denedim düzgün çalışıyorlar.

Link: http://www.instantbits.com/

 

Fiyat / performanstan dolayı 7 yıldız vereceğim. Mükemmel değil ama, yukarıda söz ettiğim iki yazılımla mükemmele yakın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap