MSI WS65 adına sahip dizüstü modelini piyasaya sürmüş. Cihazda i9 işlemci ve NVIDIA Quadro P4200 grafik kartı mevcut.

Apple’ın yaşadığı sorunlardan sonra riskli bir hamle gibi. Bakalım msi i9 işlemcinin altından kalkabilecek mi böyle ince bir bilgisayarda.
#MSI

MSI debuts WS65 workstation laptop with sleek design and Intel Core i9...

During Siggraph 2018, MSI is showing off its latest laptop, the WS65. Although it is part of its workstation line, the new laptop has a sleek design and quite a bit of power under the hood.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Twitter lite sürümü 21 ülkede daha kullanıma sunulmuş. Bu ülkeler arasında Türkiye’de var.

—APK olarak yükleyen elbette olmuştur ama direk Google Play üzerinden yüklemek isteyenler için iyi bir gelişme.
21 yeni ülkenin tam listesi Arjantin, Beyaz Rusya, Dominik Cumhuriyeti, Gana, Guatemala, Honduras, Hindistan, Endonezya, Ürdün, Kenya, Lübnan, Fas, Nikaragua, Paraguay, Romanya, Türkiye, Uganda, Ukrayna, Uruguay, Yemen, ve Zimbabve. Uygulama yalnızca 3 MB boyutunda Google Play’den indirilebilir.

#twitter

Twitter Lite available in 21 more countries, including India

The app brings low data usage and is available only on Google Play.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Chrome 68 ile tarayıcı içine entegre emoji özelliği geldi. Eklentilerle vs. eklenebiliyordu tabi ama eklentiye ihtiyaç duymadan kullanılabilmesi güzel oldu.😁
“Doğrusu kısayolu geldi. Windows 10’daki emoji penceresini açıyor.”
#GoogleChrome

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Samsung Çin’deki üretim fabrikalarından birindeki üretimi askıya alabilir ve ilerleyen süreçte kapatabilir.
Google Translate:
“Teknoloji devi Tianjin fabrikasını kapatırsa, hala Huizhou tesisine sahip olacak. Şu anda Tianjin’de yılda 36 milyon telefon üretirken, Huizhou tesisinde 72 milyon adet üretiyor. Reuters’e göre, Samsung, odak noktasını Vietnam ve Hindistan gibi diğer ülkelere yöneltti. Bu, Hindistan fabrikasının bir ihracat merkezi olması beklenen New Dehli’nin hemen dışında bulunuyor.

Temmuz ayında açılan Samsung’un Hindistan fabrikası, dünyanın en büyük cep telefonu fabrikası ve her yıl 120 milyon akıllı telefon üretecek. Fabrika, kısmen, 360 milyon akıllı telefon kullanıcısı olan ve 2021 yılına kadar 780 milyon olması beklenen Hindistan’daki artan talebi karşılamak için inşa edildi. Buna karşılık, Samsung’un pazar payı, Huawei, Xiaomi ve mükemmel fiyatlar sunan diğer Çinli markaların sert rekabeti nedeniyle yüzde 20’den yüzde 1’e düştü.”

Samsung could suspend factory operations in Tianjin

Samsung is contemplating whether to close down its Tianjin smartphone manufacturing plant which builds 36 million phones each year. It cited efficiency reasons for sparking the discussion.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Beni ilgilendiren kısmı bu gibi bilekliklerin anlık şeker ölçümü yapabilmenin önünü açacak olması. Bir çok hasta için de farklı değerlerin takibine olanak sağlayacağı.
Son kullanıcı için bu tür çözümlerin yakın zamanda gelmesi iyi olurdu.

Kan hücrelerini inceleyebilen akıllı bileklik geliştirildi

ABD'nin Rutgers Üniversitesi'ndeki araştırmacılar mevut akıllı bilekliklerden çok daha fazla sağlık verisini takip edebilen yeni nesil akıllı bileklik geliştirdi.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Google Asistan, Google Haberler uygulamasından seçilen konulara göre ve ya genel olarak haberleri kullanıcıları için okuyacak.
Özellikle telefonun ele alınamayacak olduğu durumlarda(ıslak-kirli eller vs), araç kullanırken, asistan destekli kulaklıklarda telefona dokunmaya ihtiyaç duymadan haberleri almak için kullanılabileceği belirtiliyor.

Even if you can't read your phone's screen, you can ask Google Assistant to read...

Back in May, during Google I/O, the company unveiled a new AI-powered News app designed to present news stories from all angles. But suppose you get the urge to hear the latest top stories and your...
BeğenFavori PaylaşYorum yap