500 metre (açık alan köyde) uzaktaki wifiye evden bağlanabilmek için ucuz yollu bi çözüme ihtiyacım var ne tavsiye edersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 10

Beyler bişi sorucam..
Bugün ilk defa küçük çaplı trafik kazamı geçirdim.Trafikte durduğumuz yerde öndeki araç aniden geri kaçarak gelip benim araca önden vurdu. Ciddi birşey yoktu çok şükür de araç sahibi ile benim araçtaki hasar hakkında anlaşamadık polis çağıralım deyince de etraftakiler polis gelirse sana da ceza keserler gibisinden konuştu bunların içinde iki adette bekçi vardı..Bu olay doğru mu yoksa şehir efsanesi mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 28

bu laptop alınır mı?
var mı bu fiyat bandında laptop tavsiyesi yapacak? Word film tarzı işler için kullanılacak çok fazla özellikli birşey aranmıyor..
https://www.gittigidiyor.com/dizustu-laptop-notebook-bilgisayar/hp-15-db0062nt-7jy80ea_spp_726866?id=565670999#urun-ozellikleri

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bitirme tezi sunumundan çıktık hocalarımız kütüphane kullanmayı hazır program olarak görüyorlar..Görüntü işleme kütüphanelerini kendimiz yazmamız lazım heralde

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • merakli @merakli

  😀 Hocanız kafayı yemiş. Lisans için öyle bir şey istenir mi yaw.

 • suicide @suicide

  odev teslim ederken (ama sıradan degil kallavi bisiydi) hoca arkadasa bunu ben yarim saatte yaparim ne ki falan dedi (ki derslerde kafaya aldigimiz biriydi, biz kadar bilgisi yoktu) arkadasta tam olarak "yapta gorelim lan ozaman" demisti 🤣 neyse ki cocuk sonradan birakti zaten okulu, y. dışına gitti kendini kurtardi 🙂

  • mrtlyns @mrtlyns

   bölüm başkanı bize bunu ara sunumda söyledi 😀 ben yazdığınız kodu bi saatte yazarım dedi ( 15 yıllık hocasınız bu konunun dersini anlatıyorsunuz bi zahmet yazın diyemedim içimde kaldı )

 • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

  Makine öğrenimine giriş dersinde kütüphane kullanmadan ödevleri yapıyorduk. Bu konuyu cok daha iyi kavramımızı sağlıyordu. Ama bilgisayarlı görü ve bitirme projesinde böyle bir durum yoktu. Ben verilen projeye göre beklenti değişir diye düşünüyorum.

  • mrtlyns @mrtlyns

   makine öğrenimini bilmiyorum da opencv gibi bir kütüphane varken görüntü işlemede kullanmamak , tekrardan amerikayı lisans düzeyindeki bi tezde keşfetmeye gerek olmadığını düşünüyorum

  • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

   @mrtlyns bence opencv'yi kullanıp kullamaman sorun değildir. Resmi okumak için illa ki bir kütüphane kullanacaksın. Projenin karmaşıklığını yada içeriğini bilmiyorum. Örneğin resmi blurlama işlemini ele alalım. Hoca sizden ödev olarak blurlama fonksiyonunu yazmanızı ödev olarak isteyebilir. Çünkü opencv'de bu işlem tek satır. Bunu yaptırarak konuyu anlayıp anlamadığını test edebilir. Bence hoca kütüphaneyi değil belli fonksiyonları kastediyordur. Yoksa sadece resim okumak ve göstermek oldukça süreni alırdı.

  • mrtlyns @mrtlyns

   @trbasoglu1996 şöyle aslında benim projem geniş kapsamlı bir proje görüntü işleme var arduino var android var donanımsal olarakta karmaşık bi proje.. Onların istediği herşeyden biraz biraz olması değilde bir alanda uzmanlaşmamdı ama bunuda bugün söylüyorlar.. Benim amacım geçen sene tübitak a falan katılmaktı da şu dönemde mümkün olmadı

  • Tarık Başoğlu @trbasoglu1996

   @mrtlyns Uğraştığını şeylere bakılırsa proje iyi duruyor bence. Hocaların buna takılmasına üzüldüm.

 • kei @kei

  bizim de öyle hocalarımız var yok efendim hazır servo kullanamazmışız potansiyometre ve motor ile pozisyon kontrolü yapacakmışız. Neymiş hazır sürücü kartı olmazmış kendi sürücümüzü kullanacakmışız. Tüm dünya salak zaten bir tek siz amerikayı baştan keşfetmeye meraklısınız.
  Mesela devre teorisi dersinde hiç entegre olmadan pil şarj devresi kurmamızı istemişti. entegre zaten 25 kuruş ve çarşıda pazarda satılan tüm cihazlar entegre kullanıyor boşuna amerika'yı keşfettiriyorlar.

Arkadaşıma doğum günü hediyesi olarak şiir kitabı hediye etmek istiyorum.Tavsiye ettiğiniz şiir kitabı var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Aynı site içerisinde iki bina arasında interneti en iyi nasıl paylaştırabilirim?Arkadaşım kendi evinden abisinin evindeki interneti kullanmak istiyormuş karşılıklı balkonları birbirine bakıyor biri 2. katta diğeri 7. katta farklı binalarda..Menzil genişleticiler bu mesafeyi genişletebilirler mi yada bu mesafe kadar yayın yapabilen modem tavsiyesi var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 22