Free Download Manager YouTube video indirme desteğini kesmiş. Tekrar programa eklemeyecekmiş.

https://www.ghacks.net/2021/10/21/free-download-manager-removes-support-for-youtube-downloads/

Free Download Manager removes support for YouTube downloads - gHacks Tech News

Free Download Manager has removed support for YouTube downloads. A developer says the change was made after a claim from Google.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok uzun süredir yazamadığım bir konuyu yazma vakti geldi artık. Mühendislik hesaplarında kullandığım laptop yetersiz gelmeye başlayınca yeni laptop arayışına girmiştim. Bu sebeple çalışma yaptığım alanlardan biri üzerine özel problem modeli kurulumu yapıp farklı işlemcileri test etmek için kullanmaya başladım. Amacım tamamen işlemcileri test etmekti. Bu sebeple ram, disk, gpuyu az kullanan bir kurulum yaptım. Analiz sanal çekirdeklerde yeterli performans sergilemiyor. Gerçek çekirdeğe göre sanal çekirdek hızları çok düşük seviyelerde. Çözümler arasından en düşük saniye olan en iyi performansı sergiliyor olarak düşünebilirsiniz.

Aşağıdaki tabloda çözüm süreleri bulunuyor. Problem aynı, kullanılan çekirdek sayısı, işlemci ve sistemler farklı. Bazı sistemlerde yeterli kullanım sürem olmadığı için bütün analizleri çalıştıramadım. Çoğu testi teşhir ürünleri üzerinden izin alarak gerçekleştirdim. Bildiğiniz gibi bu konuda firmalar çok katı olabiliyor. O yüzden genel olarak 6 çekirdek üzerinden çalıştırdım analizleri.

3700u, 4600h ve 4800h Huawei Matebook ailesine ait modeller üzerinden çalıştırıldı. @zisegned analizi çalıştırdığı için ayrıca çok teşekkür ediyorum. 3700u ona ait olan Huawei Matebook sonuçlarını gösteriyor.

İlerleyen süreçlerde bu tabloyu detaylandırmayı düşünüyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD açık kaynak yazılımla Nvidia CUDA kodlarını çözen ve AMD gpularda çözüm yaptıran bir program yayımlamış. HPC için güzel bir adım. Şuan daha compiler değil.

https://www.notebookcheck.net/AMD-launches-GPUFORT-an-open-source-attempt-against-NVIDIA-s-CUDA.571133.0.html

AMD launches GPUFORT, an open-source attempt against NVIDIA's CUDA

AMD has released GPUFORT with the purpose of tackling rival NVIDIA and its CUDA platform. CUDA currently has a firm grip on the parallel computing industry. However, AMD hopes that its continued...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Görev yöneticisinde video oynatmışlar 😲

https://youtu.be/sBeI30ccb6g

Bad apple on windows 10 task manager.

bad apple on task managerDiscord server: https://discord.com/invite/RrB6uJMqNwSource code: https://github.com/turtiustrek/taskmanagerbad apple on remote con...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Over 1.5 billion Facebook users' personal data found for sale on hacker forum

Unrelated to other recent problems Facebook has had, this particular batch of data was scraped from profiles, meaning it's publicly available knowledge. That doesn't stop it from being dangerous.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei Matebook 14 Ryzen 7 modeli (4800h işlemcili olan) Huawei shop üzerinden 500tl + 300tl indirimle 9201tl ye alınabiliyor. Yanında çanta ve mouse hediyesi var. Maksimum 4 taksit yaptırabiliyorsunuz.

500tl indirimi sepette kendisi yapıyor. 300tl indirim için Huawei Shop uygulamasından kupon kodu seçmeniz lazım. 300tl indirim sadece Matebooklarda geçerli.

#Matebook14 #4800h

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Kaynak Linkedin

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hp Z820 Workstation da clear CMOS yaptıktan sonra anakart gitti. Şuan sadece fanlar tam hız dönüyor ve herhangi bir hata ledi veya hata sesi vermiyor sistem. Anakartı yandı gibi geliyor bana ama saçma buluyorum. Sadece clear CMOS ile yanması normal mi?

#TeknoYardım #Workstation

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Oleeey başarıyla geçtim 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap