Asus Gaming Week adı altında para iadesi yapıyormuş. İncehesap indirimlerine ek olarak buradan da iade alıp güzel ürünlere sahip olabilirsiniz belki. Bir incelemekte fayda var

Link : Yok. Tarihi güncel değilmiş

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Evet her zaman olduğu gibi birileri gene cevabını alıp konuyu uçurdu. İnsanları cevap vermekten soğutuyorsunuz.

Yazdıklarım burada bulunsun diye bırakıyorum. İsterseniz, işinize yararsa bakabilirsiniz.

Konuda yorumu bulunan diğer arkadaşlar isterseniz sizin cevaplarınızı da ekleyebilirim.
@konsolide-simulasyon @passenoir @m-ahmet

Arkadaşın sorusu :
Arkadaşlar pcden resim klasörümü paylaşım yaptım ama telden ağ üzerinden buna ulaşmak istiyorum tıpkı telde yüklü gibi olacak şekilde bu resimleri kullanmak istiyorum seçerek. Önerebileceğiniz program vb. var mı ?

Kendi yazdığım cevap :
- Sistemler arası (Linux/Windows) Syncthing uygulamasını kullanıyorum. Genel olarak belirlediğiniz dosyaları sizin istediğiniz şekilde cihazlarınız arasında eşitliyor. İsterseniz file versioning yaparak yedek tutmasını da söyleyebiliyorsunuz. Hatta istemci modu da bulunuyor. Böylece istediğiniz cihazı sadece yedekleme sistemi olarak kullandırabiliyorsunuz. Az önce android için uygulaması olduğunu gördüm ve baktım, aynı sistem onda da geçerli olarak çalışıyor.

Mesela galerinizi eşitlemek istediniz telefondan PC ye gönderdi. PC den bakarken sevmediniz ve dosyayı sildiniz diyelim. Bu durumda aynı dosya telefondan da siliniyor. Tam anlamıyla birebir eşitleme özelliği var. Sistemi ister local (Sadece evde çalış) olarak isterseniz internet ve local (Veri bağlantısı olan her yerde) olarak çalıştırabilirsiniz.

************** Bu Kısım Test Edilmedi ******************
Diyelim ki telefondan video çekiyorsunuz ve bunların PC de kalmasını istiyorsunuz ama en büyük sorun telefonda yer kaplaması. Bu durumda PC yi sadece istemci moduna alıyorsunuz. Telefondan gelen veriyi tutuyor ve siz telefondan silseniz de PC de saklıyor.

Not: Bu modu tam olarak test edemedim. Sadece açıklamalarında okuduğum kısmı yazdım.
************************************************************
Benim bazı dosyalarım laptop ve masaüstü arasında eşitlenmesi gerekiyor ancak buradaki ana sorun iki sistemi de aynı anda açamamam. Bu yüzden 3lü sistem kurdum. Laptop, Masaüstü ve RPi kullanıyorum. Laptop Rpi Masaüstü şeklinde çalışıyor. RPi nete sürekli bağlı olduğu için her yedek onda duruyor. Sonra hangi sistemi açarsam en güncel hali RPiden o sisteme aktarılıyor. Bu sırada RPi versioning yaparak 5 farklı versiyonu 20 gün boyunca sisteminde yedekliyor.

- Bunun dışında da veri paylaşımı için Windows içerisinde FTP server kurulu. Onun üzerinden dosyaları alıp atıyorum. Eğer SMB ile dosya paylaşımı için diyorsan Huawei Files uygulaması içerisinde "Network Neighbourhood" seçeneği bulunuyor. Buradan paylaşım yaptığım sistemi (PC nin adı) seçerek kullanıcı adı ve şifreyi girince giriş yapıyor.

#syncthing #andoridpc #verieşitleme #DosyaPaylaşımı

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • suicide @suicide

  cevabi alinca teşekkür bile etmeyen, konuyu silen veya cozumu buldum yazip giden insanlari anlayamıyorum.

 • KRAK3NN @passenoir

  Bende biraz uzun yazmıştım yorumu ama kısaca şöyle özetliyeyim benim yöntemi;Monect PC Remote uygulaması.

  Öncelikle herhangi bir klasörü ya da herhangi bir şeyi paylaşıma açmaya gerek yok,sadece programın iki cihazda da yüklü olması ve aynı ağa bağlı olması yetiyor.Programı sadece dosya aktarımı değil bir çok özelliği için kullanabilirsiniz.

  -PC'yi aynı ağda bağlı olmak suretiyle uzaktan kısayol olarak kontrol etme(telefonu mouse-klavye olarak ve bir çok multimedya özelliğini kullanabilme-uykuya dalma veya kapatma gibi güç komutunlarını uzaktan verebilme)
  -Telefon ekranını Chromecast gibi PC'ye yansıtabilme
  -PC'ye aynı Teamviewer gibi telefondan erişebilme
  -En sevdiğim özelliklerinden biri de programın içinde task manager oluşu 😀 Bazen PC'de bir uygulama öyle bir donuyor ki hiç bir kısayol geçerli olmuyor anca PC'yi resetlemek gerekiyor,bu program ile telefondan PC'ye bağlanıp Task Manager yani görev yöneticisinden donan uygulamayı bulup sonlandırıyorum
  -Tabi son olarakta kablosuz her türlü dosya alışverişi.PC'den telefona veya tam tersi telefondan PC'ye şeklinde.

  Gibi gibi daha benimde keşfetmediğim bazı özellikleri mevcut.

  Yine biraz uzun oldu 😀 Genel olarak programdan çok memnunum her format sonrası yüklediğim ilk uygulamadır açıkçası.

  Bu da uygulamanın sitesi yönlendirme olarak indirme bağlantıları içerisinde mevcut.

  https://monect.com/

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Syncthing ,bunu deniyorum bakalım neler keşfedicem. 🙂

 • ad33p @ad33p

  Bunu alışkanlık haline getiren arkadaşlara, cevap yazıp yazıp silmek gerek. Okuyamadan sileceksin sürekli 🙂 Ya da iyice herkes bilsin kim olduğunu cevap yazmayalım hiç.

Çok güzel bir lego videosuna denk geldim az önce.

https://youtu.be/MwHHErfX9hI

Making Lego Car CLIMB Obstacles

Testing a Lego car against different obstacles and improving it until it becomes a capable climber.Demonstrates what you need to consider: wheel diameter, ge...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

USB 3.0 Male Pinout a göre VCC kanalı sadece usbden güç aktarmak için mi kullanılıyor? Yoksa farklı bir pine mi bakmam lazım?

Usb nin pcden güç almasını engellemek istiyorum. VCC yi bantla kapattım ama bu seferde veri transferi durdu (HDD yi göremiyor sistem)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Linux içerisine kurulabilecek bir backup server arıyorum. Mümkünse opensource veya ücretsiz olması tercihimdir. Kullandığınız, önerdiğiniz yazılımlar var mı?

Windows ve android cihazlar ile çalışması yeterli benim için. Windows için özellikle uygulaması olmasa da olur. Sistem içinde otomatik kopyalama işlemi yaptırabilirim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

1080p 60Hz monitörde kullanacağım Display Port kablo arıyorum. Tek HDMI giriş olduğu için laptop bağlamak istediğimde kasadan çıkar-tak uğraştırıyor. Display Portla kasaya bağlayıp Hdmi dışarıda bırakmayı düşünüyorum.

Çok pahalı olmayan ama kaliteli olan Display Port kablo öneriniz bulunur mu?

Ürün adı söylerseniz yeterli ama link atarsanız ve Amazondan olursa minnettar kalırım.

#DisplayPort #Kabloönerisi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#HaftalıkGündemeMalzeme

Google Play Store da olan sahte Cyberpunk 2077 uygulaması ile cihazdaki dosyaları şifreleyip insanlardan para istenmiş.

https://www.kaspersky.com/blog/cyberpunk-2077-ransomware/38196/

@gamsizm

Ransomware disguised as a mobile version of Cyberpunk 2077

Cybercriminals spread mobile ransomware under the guise of a beta version of Cyberpunk 2077 for Android.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 11