Fedora 31 kullanıyorum ve bazı dosyalarda türkçe karakter sorunu yaşıyorum. Bu dosya adlarını hızlıca terminal üzerinden değiştirebileceğim bir kod var mı?

Klasör ve alt klasörleri/dosyaları dahil edecek şekilde değiştirmem lazım.

Örnek verecek olursak : "Bilişim" > "Bilisim" veya "KEDİSEYİR" > "KEDISEYIR" gibi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Fallout serisini oynayan ve hakim olanlara bir sorum olacak. Bu serinin hikayesi nasıl? Güzelse oynamak için hangi sırayla almalıyım?

Ben Borderlands oynayan ve neredeyse her çıkan oyununu en az 2 defa (dlcler dahil) bitiren biriyim. Bu seriyi oynamam için biraz hikaye lazım 🙂

#Fallout #Oyun

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Steam üzerinden GTA V yüklü olan var mı? appmanifest dosyasına ihtiyacım var da 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Chrome kullanırken adblock ve kaspersky eklentilerini devre dışı bırakıp siteyi açtığım zaman chrome yanıt vermeyecek hale geliyor. Reklamlar çok yük oluşturuyor sanki. Adblock devreye girince gezebileceğim bir hale dönüyor site. Özellikle kapatıyordum bu sitede ama şuan açık bırakmak zorunda kaldım. Durum hakkında bir bilgisi olan var mı?

@gamsizm @hkellecioglu

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD Ryzen serisi işlemcileri workstation olarak kullanan veya deneme yapabilen oldu mu? Öğrenci düzeyinde bir sistem için Ryzen akıllıca olur mu? Ansys vs. gibi programlarda kullanmayı düşünüyorum da.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Arda Zeytin @ardazeytin

  Ansys kullanmadım ama çok çekirdekli CPU kullanımından faydalanıyorsa ryzen mantıklı olur. Çok çekirdek kullanımına optimize değilse quad core intel alıp overclock basmak iyi olur. Ekran kartından kısıp ryzen 1700 alınabilir. GPU kullanıyorsa CUDA mı yoksa OpenCL mi kullanıyor ona bakmak laızm.

  • Cem Kabil @moshck

   Çok çekirdek kullanımı genelde çok daha iyi sonuç veriyor. Elimde hem intel hemde phenom II x4 var ama bakıldığı zaman intel i5 4200h Phenom II X4 965'e göre daha iyi bir çözüm süresine sahip. İki bilgisayarda da ekran kartı nvidia gtx serisi ama program sadece profesyonel ekran kartlarını kullanıyor. Gtx 660 ve Gtx 950m hiçbir şekilde çözüme yardımcı olmadı. Kafamı karıştıran kısım burada ortaya çıkıyor. İşlemci mimarisi baya etkili oluyor bu durumda anlaşılan.

  • 3dfx @3dfx

   @moshck kullandigin solver bile etkiler.

  • Cem Kabil @moshck

   @3dfx cfx, fluent çözümleri için kullanıyorum. İşlemci seçimi olarak amd veya intel arasında kalmış durumdayım. Hangisine yatırım yapmak akıllıca olur onu bulmaya çalışıyorum aslında. Önerilere açığım halen daha

  • 3dfx @3dfx

   @moshck coklu cekirdek kullaniliyormu diye bak. Ona gore intel&amd secim yaparsin. Zaten ben cok buyuk fark gorecegini sanmam, 1-2 saatlik cozum yaptirsan 1-2 dakikalik fark anca olur. -bence-

Merhaba Note 2 telefonum bozuldu. Yeni telefon almam gerekiyor ama şuan piyasadan hiç haberim yok. Maksimum 1000Tl ye kadar öneriniz olan düzgün bir telefon var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Chevrolet sitesine girdim ve satışları durdurduklarına dair bir açıklama gördüm.
link : http://www.chevrolet.com.tr/owners/chevrolet-ceases-sales.html
Acaba ben mi geç farkettim bu durumu? @can @lawnmower
#akış #chevrolet #satışdurdurma

Chevrolet - Önemlı müşterı bılgısı

Chevrolet Türkiye yeni otomobil satışlarını durdurmuş olsa da, Chevrolet Sahiplerini Yetkili Servislerden oluşan ağımız ve diğer hizmetlerimizle desteklemeye devam ediyoruz. Servis...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7

Asus x550lc model laptop kullanıyorum. Garantisi daha bitmedi. Elimde bulunan Kingston SSD'yi takmayı düşünüyorum ama yer sorunu oluşuyor. Bu laptoplar msata destekliyor mu? Bildiğim kadarıyla 2 farklı disk aynı anda bağlayamıyoruz. (DVD okuyucu kalacak şekilde) Sizin öneriniz var mı? SSD takmama değer mi yoksa hiç uğraşmayayım mı?

Sistem özellikleri :

i7 4500U
8GB bellek
Nvidia 720M
1TB 5400rpm Disk (hibrit olmayan versiyon)

BeğenFavori PaylaşYorum yap