Lost dizisinde ki sayilarin gerçek hayatta bir anlamı var mı? Yolsa dizi senaristler tarafından rasgele uydurulmuş sayılar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Alim Bozkayalar @sqn

  "marsel russo’nun genetik ayna teorisini açıklamak için kullandığı sayı dizisi, lost’da geçen esrarengiz numaralar ile aynıymış; 4 8 15 16 23 42.. teori, özetle herkesin bir ikizi vardır ancak olasılık değerleri nedeniyle kişi asla ikizi ile karşılaşamaz diyor. numaraları da şu şekilde kullanıyor:

  4: russo’ya göre dünyadaki her insan 4 farklı insan ile birbiriyle bağlantılı. yani, teoride, kendiniz ile 4 farklı insan üzerinden tanışma şansınız var. örneğin; kardeşinizin patronunun komşusunun yeğeni sizin ikizinizi tanıyor.
  8: dünya’da günümüzde bulunan kıta sayısını temsil ediyor. ikiziniz ile 8 kıtadan birinde karşılaşma ihtimaliniz var.
  15: ikiziniz ile karşılaşma ihtimaliniz 4,815,162,342'de 15'tir diyor russo. yani %0,000000004'ten bile düşük bir ihtimal.
  16: aynı anda ikizi ile karşılaşabilecek maksimum kişi sayısı 16'dır. (lost karakterleri de 16 adet.)
  23: doğa ana, sizle aynı genetik haritaya sahip bir yeni insan dünyaya getirmek için 23 yıl bekler, diyor. yani ikizler aynı yaşta değil, aralarında 23 yaş fark olacaktır anlamına geliyor bu.
  42: sizin ve ikizinizin aynı anda hayatta yaşayabileceği maksimum yıldır, diyor. bu biraz şaşırtmacalı. ben 23 yaşında iken ikizim doğmuş olabilir, ancak o 42 yaşına geldiğinde ben 65 yaşında öleceğim anlamına gelmiyor. mümkün, ama böyle olacak diye öngörmüyor teori. benim ikizim 15 yaşında ölebilir ve çember başa dönebilir."

  • Evren Mercan @mos8500

   Onu buldum da Marsel Russo diye biri yok ki, genetik ayna teorisi bile yok. Zamanında delinin biri bir taş atmış Trollemişler milleti.

   Diziyi izlediğim yıllarda mevzuyu Lost Continental'a bağlayacaklar diye düşünmüştüm. Hani var olduğu iddia edilen MU kıtası. Hatta bu sayılar bu tezi doğrularcasnma windows işletim sisteminde ALT ve ascii kodu girince karşılık gelen sembolü bir tekst editörüne notepad vs. yazdırırsınız ya, işte bu sayı dizisini ALT ile yazınca karşımıza latincede ki MU ( μ ) harfi çıkması. Yani bu sayı bir ascii kodu olmamasına karşın MU harfi çıkması tesadüf müydü yoksa bilinçlimiy di hala kafamı kurcalar.

Christopher Nolan 'ın son filmi.
Bu sefer ileri geri saracaz 😁

https://youtu.be/LdOM0x0XDMo

TENET - Official Trailer

www.tenetfilm.com www.instagram.com/tenetfilm www.facebook.com/tenetfilm www.twitter.com/tenetfilm
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Finalde ki beklentiyi o kadar yükseltti ki umarım Lost gibi hayal kırıklığı olmaz.

https://youtu.be/b1_zYJd0uRg

Mr. Robot 4x12 & 4x13 "Series Finale" Promo (HD)

Mr. Robot 4x12 "Series Finale Part 1" & 4x13 "Series Finale Part 2" Promo (Series Finale) - Part one of the series finale. Mr. Robot 4x13 "Series Finale Part...
BeğenFavori PaylaşYorum yap