Allah teknoseyire de nasip etsin 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 13

Bir konuyu merak ettim. 2 milyon izlenmiş bir YouTube videosunun altında neden yorum olmaz? ( yorumlara açık görünüyor.)

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#YouTube
https://youtu.be/KAvqDF3Wujc

Film gibi

Failed Cash-In-Transit Heist Because Driver Has Balls Of Steel

Fight against censorship by joining our new video platform, https://Funker530.com/latest, for daily uncensored combat footage and military news. Be one of th...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Airbus'larda yardımcı pilot kaptan pilot olmadan önce yıllarca (ortalama 6 yıl) sağ eliyle deneyim kazanarak kontrol ettiği side stick'i, kaptan pilot olduğunda sol eliyle ilk zamanlarda nasıl kullanabildiğini merak ediyorum.Yani kas hafızası diye birşey var, bu beni tedirgin eder. Sağ eliyle yazı yazarken sol elle yazmak gibi birşey. Bu uçuş güvenliğini tehlikeye sokmaz mı? Flight Simulator de ben sol elle sürekli çakıldım 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6
 • lterlemez :) @lterlemez

  Hareket olarak çift elde de oluyor genelde ama hareketlerin yönü açısından ilk başlarda dikkatli olmak lazım sanırım. Çünkü sağ el kullanıyormuş gibi hareket ettirilebiliyor. Ben de sonradan solaklık başladı mesela (küçüklüğümde de varmış galiba), yazıda sıkıntı çıkmadı (bazı harfleri ters yazmak gibi) ama ayaklarda biraz sorun oldu ilk başlarda, mesela topa vururken vücudum hep sağ ayağa göre pozisyon almaya çalışıyordu.

 • Agah @agah

  el değişimine uyum sağlayana kadar simülatörden çıkarmıyorlardır 🙂

 • fatihte @distanz

  oturdukları koltuklar her zaman aynı değil diye biliyorum. ne de olsa paneller aynı iki tarafta. tam hatırlamyorum ama kaptan hangi taraftaysa seçim yapılan bazı cihazlar da vardı.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Sol elimle kullanamam gibi geliyor ama bilmiyorum. Bence bir şekilde ikisi de sağ tarafta olmalıydı. Yada belki Boeing'lerdeki lövye yolcu uçakları için daha faydalıdır. Boeing'lerde iki lövye de aynı hareketi yaptığından iki pilot farklı komut veremiyor. Verse de farkına varabiliyorlar. Ancak Airbus'larda bu sıkıntı varmış ve bir ara başka sıkıntılarla da uğraşırken iki pilot farklı komut verdiğinden uçak stall olup düşmüş.

OSCAR ÖDÜL TÖRENİ CANLI YAYINI - YEKTA KOPAN FARKIYLA

“Yapalım bi’ çılgınlık dedik”Oscar ödül töreni "özel" canlı yayınımız Yekta Kopan'ın sunumuyla, harika konuklarıyla karşınızda. Türkiye'de ilk kez böyle bir ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Adam baştan anlatmış zaten.

Ben şunu anlamıyorum örnek bitcoin alsam kendi oluşturduğum cüzdanıma aktarırırdım. Yani borsadaki cüzdanı aktarım aracı oarak kullanır her daim boş bırakırdım. Cüzdan konusunda millet nasıl borsaya güveniyor aklım almıyor.

https://youtu.be/-nKl5oCpJw4

Kripto Para Borsası Thodex'in Kurucusu Faruk Fatih Özer'in, TGRT Haber'e...

Kripto Para Borsası Thodex'in Kurucusu Faruk Fatih Özer'in, TGRT Haber'e Konuşması...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Türkiye de çalışan hızlı ve güvenilir bir VPN servisi var mı? Sitesi yasaklanmamış.

BeğenFavori PaylaşYorum yap