merhaba ts ahalisi bir sorum olacak size bir sorum olacak sizelere bir bilgisayar windows kuruluyken ses jackının takılı olduğunu algılamazken linux kurunca algılıyor driver’ı kaldırıp yeniden kurdum aygıtı silip yeniden yükledim yetmedi başka diske bir daha windows kurdum fakat sonuç aynı linux ta çalışan ses kartı windows ta jackın takılı olduğunun farkına varamayıp o karttan ses vermiyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • prometrik @prometrik

  Windows 10 mu? Driver booster kullanmayı denediniz mi?

  • Muhammed Yıldız @mmyildizz

   Evet Windows 10.
   Realtek in resmi driverını yükledim. Driverla alakalı bir durum olduğunu zannetmiyorum ayrıca Driver Pack yazılımlarınada pek güvenmiyorum.

  • prometrik @prometrik

   @mmyildizz Wİndows 10 sürücüler konusunda çok sorun yaşatıyor. Tam tüm sürücüler uyumlu hale gelse yeni bir win10 güncellemesi ile yeniden sorun yaşayabiliyorsun. Ben şuanda win10 dan uzak durulması düşüncesindeyim. Eğer sürücü güncelleme yazılımına güvenmiyorsan o zaman yapımcısından kendin bulup yüklemelisin. Yeni sürücüyü yapımcıdan indir. Eskisini kaldır ve sonra yeni sürücüyü yükle. Ayrıca aygıt yöneticisi üzerinden sürücünün hata verip vermediğini, çakışma vs sorun olup olmadığını kontrol et.

note 5 pro mod. enstantene ve iso bilgilerini hatırlamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba ts Ahalisi Bana kurulum gerektirmeyen ve usbden açılır açılmaz kullanmaya başlayabileceğim bir linux dağıtımı lazım ne önerirsiniz? ssd yok 1 hafta kadar pcyi flaş bellekten boot etmem lazım buna hangi sürüm iyi olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Corel Draw Bilen arkadaşları yardıma çağırıyorum.
aşağıda gibi bir şeklin içine paragraf eklemem lazım fakat şeklin eğrisi gibi eğri olması lazım fit to text path bu konuda yardımcı olmuyor şeklin etrafını sarıyor. Bunu nasıl yapabileceğimi bilen var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Günümüzde teknolojinin gelişimini takip eden neslin şanslı bir nesil olduğunu düşünüyorum tıpkı transistörün lamba transistörlerden yarı iletken hale gelirken sürecini takip eden nesil gibi. O nesilde teknolojinin gelişimini hatta temellerinin atıldığı dönemi daha temelleri atılırken izleme ve takip etme şansı yakalamışlardı. Şimdilerde biz Akıllı telefonların hayatımıza bu denli girdiği dönemde akıllı telefonların gelişimini yakından takip edebildik ve hatta dahada önemlisi hayatımızda çok fazla yer kaplayacağı şimdiden belli olan yapay zekanın emekleme dönemini inceliyor ve görüyoruz. Elimizde büyümesede komşunun çocuğu gibi günden güne büyüdüğüne şahit oluyoruz. Birgün evlerimize ve belki ceplerimize hatta hayatımızın merkezine geldiği gün, bu günleri hatırlayıp şunları diyebileceğiz;
Bu koca sistem, Bu koca evrenin, insanların şimdiki yaşamlarını dayadığı sistem gözlerimin önünde büyüdü ve buna şahit olmak güzeldi. Bu duruma yönelik en büyük temennim bu konuyla alakalı hep olumlu şeylerden bahsedebilmek.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sizce yaz meyveleri mi? daha güzel kış meyveleri mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 28

2. ye şaşırsam mı? şaşırmasam mı? bilemedim. Kominist ülkelerde durumun diğerlerine oranla daha iyi olması gerekirken liderlerinin bu denli dikdatör olması çok ilginç

http://delidolupaylasimlar.com/kitap

Şimdiye Kadar En Çok Satılmış 10 Kitap

  Okumayı sevmeyenlere edebiyat dünyasını tanıtarak hayatlarını değiştirecek 10 mükemmel kitap. iyi okumalar. 10. Anne Frank’in Günlüğü Gerçek hayata dayanan ve okuyan herkesi derinden etkiley…
BeğenFavori PaylaşYorum yap