Findeks Takipçi Hizmeti.

Findeks'in Takipçi adındaki hizmeti ile kişisel ve finansal bilgilerini koruduğu belirtmekte.

https://www.findeks.com/urunler/takipci

Sisteme üye olduğunuzda T.C. kimlik numaranız, eposta adresiniz, kart ve IBAN bilgilerinizi sisteme girebiliyorsunuz. İlk ikisi zaten üyelik esnasında zorunlu girilen bilgilerden.

Bu bilgileri girdikten sonra  eposta adresinize uyarı mesajı geliyor. Findeks hesabınıza girdiğinizde ise ana ekranda şöyle bir ekran karşılıyor.

Takipçi ekranına girdiğinizde hangi verinizin uyarıya sebep olduğunu görüyorsunuz.

Uyarıya tıklandığında bulunan bilgi, tarih detayları ve öneriler geliyor.

 

Sonuç olarak hizmet bize sadece bilgilerimizi bir yerde bulduğu söylüyor ama oranın neresi olduğunu söylemiyor. Tüm bilgilerin detayında bilgilerin kaldırılması için  Kolluk Kuvvet'ine veya savcılığa başvurmamız, kimlik numarası alanında ekstra olarak kimliğin kaybedilmesi durumunda  yenilenmesi önerilmekte.

Şahsen bu hizmet içinde bilgiyi bulduğu site, sistem veya benzeri belirtmesi beklerdim. Belki oraya ulaşarak varsa hesabımı silebilirdim veya bir yere şikayet edeceğim zaman hedef olarak orayı söyleyebilirdim. Çözüm içinde hesabım içerisinde işlem yapabileceğim bir alan olabilirdi, eDevlet hesabı da bu işlem sırasında kullanılabilirdi.

Çözüm için iletişime geçmemizi söyledikleri birimler, taleplerin takibi için ne kadar zaman ihtiyaç olacağı ve bunun onlara maliyetini göz önüne alırsak pek sonuç alabileceğimizi düşünmüyorum. Kimlik numarası uyarısında kimliğin yenilenmesini önermesi tuhaf geldi.

Kimlik numarası ve eposta adresi için uyarı vermesine rağmen işin garibi ise bahis sitelerinden yerel numara ile mesaj alan telefon numarası ise bu sistemde temiz görünmekte.

Firmanın bu hizmeti kullanan müşterisi hakkında bilgisi yok gibi. Hizmetin aktif olmasına rağmen firma tarafından kullanmadığıma dair telefonla bilgilendirme aldım ve ürünü reklamı yapıldı. Yazıda bahsettiğim detayları söylediğimde yeterli cevap alamadım.

 

 

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonunu çıkar dayılardan sonra Instagram'ını göster diyen gurbetçiler türemiş. Türünün en tehlikeli varyasyonlarından. Londra orjinli bu tür çabuk bulaşmasıyla biliniyor ve kısa sürede sinir krizine yol açıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 13 / 17

Gamepower Ogre RGB Kırmızı Switch Mekanik Klavye İncelemesi

Gamepower Ogre RGB Mekanik Klavye

 • OUTEMU Kırmızı Switch (Mavi Switch versiyonu da var.)
 • 104 Tuş bulunuyor. Lazer basım karakterler (Silinmez)
 • Tuş başına 50 milyon basış ömrü
 • Anti-Ghosting
 • 1000Hz'e kadar yenileme hızı
 • Yazılım Desteği
 • Her tuşa özel aydınlatma
 • 16M Renk Paleti
 • 18 farklı efekt
 • Bilek Desteği

Temelde oyun oynarken kullanmayı hedef alarak klavye aramaya başlamıştım. Mekanik olmasında karar kıldım ve araştırmaya başladım. Karşıma bu klavye çıktı. 2 switch arasından kırmızı olan bana daha çok hitap ediyordu. Tuşa basımı, kullanımı hoş olsa da normal kullanım için tavsiye etmem. Sesli bir yapısı var haliyle. Öte yandan malzeme kalitesi iyi. Klavye alüminyum yüzeye sahip. Yanları da alüminyum, alt tarafı ise plastik. 1.5m örgü kablosu mevcut. Kalın ve sağlam. USB 2.0 bağlantı ucu var. Ayrıca parazit önleyicisi de bulunuyor. Klavyeden ayrı bir bilek desteği var. Mıknatıslı falan değil. Yumuşak, güçlü ve dayanıklı suni deri kaplama deniyor. Suni derisi ne kadar dayanıklıdır bilmem ama oldukça yumuşak, hissiyatı güzel ve gayet kullanışlı bir yapısı var. Mıknatıslı olmayışı bir sorun olmadı henüz.

RGB aydınlatması güzel. Fakat tuşlar üzerindeki sembollerin aydınlatması yok diyebiliriz. Orijinalinden gelen semboller yine az çok belli oluyor ama sonradan eklenmiş semboller ya da kısayollar hiç aydınlanmıyor.

Yazılımı basit sade bir tasarıma sahip. 18 efekt arasından klavye kısayolları ya da yazılım aracılığıyla geçiş yapabilirsiniz. Yazılım üzerinden her tuşa özel atama da yapabilirsiniz. 125Hz'den 1000Hz'e kadar yenileme hızı seçeneği mevcut. Makro desteği de var. 3 tane profil ayarını önceden yapıp daha sonra aralarında hızlıca geçiş yapabilirsiniz.

Yazılım klavye ile eş zamanlı olarak renkleri ve efektleri gösterebiliyor.

Oyunlara göre önceden tanımlı efektlerin yanı sıra siz de istediğiniz şekilde tuşlara renk ataması yapabilirsiniz.

Fiyat/Performans olarak başarılı bulduğum bir ürün oldu. Daha iyi bir seçenek olabilir tabi. Bu klavyeyi sorarsanız kesinlikle tavsiye ederim. Ben 1 ay önce 285₺ gibi bir fiyata aldım.

Dip Not: Piyasada bu klavyenin 2 tipi var. Daha doğrusu biri eski biri yeni denebilir gibi. Eskisinde Enter tuşu küçük, Türkçe karakterler sonradan basılmış. Birde sanırım kronik W tuşu sıkıntısı varmış. Ben almadan önce satıcıya sordum ve yeni versiyon olduğunu teyit edince sipariş geçmiştim.

#Gamepower #Ogre #RGB #Kırmızı #Red #Switch #Mekanik #Klavye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

😆

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar 502 Bad Gateway'e girmeye çalışırken böyle bi hata alıyorum. Nasıl çözerim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Belediye otomatlardan 1 liraya #kedi vermeye başlamış. Mükemmel hizmet.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Bazı şirketlerin IK'leri "bizim de tarzımız bu şekil" olayını abartıyor gibi sanki. Bende direkt antipati oluşturdu misal, burada çalışırsam beni sürekli kanser edecek avel tiplerle uğraşmak zorunda kalacakmışım hissi uyandırdı.
Kaynak tweet: https://twitter.com/mehmetcantas_/status/1383909306274177026
Bu arada şirket de şu: https://www.linkedin.com/company/lacitek/

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 17
 • Burak Yirmibeşoğlu @burak25

  1. Full stack Superstars, Coding Gods, Marketing magicians vb ilan verenler.
  2. Ilanda yavsak otesi bir dil kullananlar.
  3. X dilinde ilan verip en sonunda not: Y dili mecburidir diyenler.

  Soyunuz tukensin...

 • AB9 @sqn

  insanlara sen diye hitap edilmesinin doğru olduğunu savunan biri olarak ilana başvurup görüşmenin ilk cümlesinde "sen" diye hitap edip alacağım cevabı merak ediyorum. muhtemelen bozulacaklardır.

 • Vizuvv @vizuvv

  "Sana iş veriyoruz ! Nankör!" mottosunu benimsemiş bir işe alım bölümü ile karşı karşıyayız. Benimseten ise patron. Şans eseri bir yerlerde patronu ile sohbet etme imkanı bulursanız şunu da duyarsınız "işsizlik diye bir şey yok, gençler iş beğenmiyor. Mühendis illaha mühendislik yapacak diye birşey yok."

 • Deniz Fidan @deniz-fidan

  Hocam kendileri de defalarca yazmışlar. Başvurma ahahaha. Yani gerçekten inanılır gibi değil. Bu nasıl iş ilanıdır anlayamadım. Buraya aldıkları mühendise de mühendislik falan yaptırmazlar muhtemelen.

Berat Albayrak haklıymış, İstesem doları düşürebilirim dedi ve düşürdü.

BeğenFavori PaylaşYorum yap