Son güncel NVIDIA sürücüsünden (456.38) sonra bilgisayarı kapatıp açınca boot ekranından sonra siyah ekran problemi yaşadım. Kullanılan ekran kartı 1050Ti. Bir önceki versiyona (452.06) çektim.
Bu sorunla karşılaşan olursa belki diye yazı bulunsun istedim.
#Nvidia #Driver

BeğenFavori PaylaşYorum yap

https://ekitap.site/yasal
Yasal mı cidden yok yok gibi de? Aracı bir hizmet olarak yasal sayıldığını izah etmiş ama bilemedim. Torrent programı gibi mesela?

yasal- ekitap.site (arama motoru)

ekitap.site'nin bir hikayesi var! - 70.000+ ekitap linkine tek tuşla kolayca ulaşabileceğiniz arama motoru. PDF, EPUB, MOBI, AZW3... ara bul...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

[Windows] Alternatif Tarayıcı Arayışı

Durum: Hali hazırda Chrome kullanıyorum uzun süredir. Problem yaşamıyorum ama "acaba en iyisi bu mu?" şüphesinden hareketle diğer tarayıcılara bi bakayım dedim. 2-3 ay önce de böyle bi his gelmiş Opera ve Firefox denemiştim, ki 10-15 sene önce dönem dönem ikisini de hayranlıkla kullanmışımdır. Bu güçlü duygusal bağlara rağmen "değiştirmeye değmez" etiketi kalmış geriye bu eski dostlara. Sebeplerini hatırlamıyorum ama kısa kısa denedim.

Bugün yeniden geldi bu his. Buraya arada denediğim tarayıcılar üzerine gayet amatör gayet kişisel yorumlarımı yazacağım. Not kalsın kendime ve fikir olsun diyenlere.

[Pale Moon]: Eski Firefox arayüzünü görmek çok güzel geldi ancak kodlayan elemanın sıkıntılı gergin bi tip olduğunu düşünüyorum. Obsesiflere özel bir tarayıcı gibi duruyor. Belki işin puştluğunu bilenler için çok güzeldir ama bana uymadı. Sitesine girseniz tarayıcıyı kurmuş kadar olursunuz. Bu açıdan tutarlı, güvenilir görünüyor.

Qtranslate isimli Windows programı ile birlikte düzgün çalışamaması ile çok incelemedim açıkçası Pale Mooon'u. QTranslate'in daha önce böyle bi uyumsuzluk gösterdiğini görmediğim için kalan o oldu. Yükleyin bu arada QTranslate'i, küçük, basit işlevsel. İşlevi; seçilen programlar(bende bu Word, Chrome, SumatraPDF şeklinde) üzerindeki metinleri (kelime, cümle, nasıl isterseniz) seçilen çeviri hizmeti ile hızlıca çevirmenizi sağlıyor.

[Vivaldi] Tarayıcılara dönersek, şu an Vivaldi'yi kurdum. Ara sıra gelip yazarım buraya.
Önerdiğiniz tarayıcılar varsa lütfen söyleyin. Yolum pratikleşir.
İyi Bayramlar 🙂

Ekleme: Vivaldi iyi hoş bir sürü ayar değiştirilebiliyor ancak insan bu kadar ayarı deneyip uğraşmak istemiyor. Yavaşlık diyemem ama sanki "lag" var programda. Hala yüklü ama chrome'u deviremiyor gibi.

[Microsoft Edge] Bugün Win10 güncellemesi Edge'e yönlendirdi. Bu baskı rahatsız edici olsa da ilk izlenim oldukça iyi. Hız, basit, şık tasarım... her şey olması gerektiiği gibi yerli yerinde, kıvamında gözüküyor. Deniyorum bakalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Banggod un bu vergi dahil olayı devam ediyor mu kullanan var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Şu üç siteye bayıldım ya, fotoğraf işlerinde çok iyi iş çıkartıyorlar bence. 🙂
Var mı benzer önerileriniz?

https://www.remove.bg/
https://www.photopea.com/
https://9may.mail.ru/restoration/

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Burada yapılan iş başka bir seviye de. Hayran kaldım.
https://youtu.be/ynKC5cps27Q

15 Years of Laika Animation Exclusive Featurette (2020) | FandangoNOW Extras

Check out the new exclusive featurette for Laika Animation's 15-year anniversary! Let us know what you think in the comments below. ► Watch on FandangoNOW: h...
BeğenFavori PaylaşYorum yap