Selamlar dostlar, Chrome'da, Opera'da vs şöyle bir eklenti bilen var mı, herhangi bir butonda sayfa Print/Yazdır'a basınca pop'up çıkıyor ağır ağır sonra yazdır diyorsun vs, o popup'ı engelleyip butona basım sonrası direk yazdırma komutu yollayan bir eklenti biliyor musunuz? Teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap

E-Ticaret tecrübesi olan arkadaşlar: 50 kalem bir ürünümüz var fabrikamızın kahve çeşidi, fiyat rekabet analizi şu bu olmayacak, sürekli bir şeyde güncellenmeyecek, n11-gittigid-hepsibu-trendyol gibi 5-6 yerde satış yapılacak sizce bir entegrasyon firmasına girmeli miyiz, yoksa ürünleri bir sefer yükleyip tam gün ayırıp, kendi panelleri üzerinden mi işleri yürütsek;

TamEntegre.com, StockMount filan biraz gireyim dedim, video-rehber dahi olsa, resmen davincinin şifresini çözmek gibi, ürün kaynağı, dükkan şablonu, listelemesi ayrı vs vs. bir de çoğu yıllık ücret alıyor, aylık olan da çok az Dopigo filan gibi, ne önerirsiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Stroker @stroker

  O kadar ürün için entegre kullanmaya gerek yok bence tek tek elle girilerek kısa sürede halledilebilir en azından temiz bir kurulum olur description, keywordsleri analiz ederek girersiniz seo için katkısı olur.

 • Batuhan Bengü @benx

  Daha önce bi müzik dükkanında çalıştım. eski ilanlar geriye düşüyor diye 3-4 günde bir eskilerini silip yeniliyorduk.

 • LOOP @loop

  Bu tarz yerlerde puan herşey, günlük ilgilenilmeli. müşteriler gıcık ve cins aynıgün kargoolayı da mühim oluyor.

 • Bora @boraduz

  StockMount ile zamanında sıkıntı yaşamıştım. Ancak ben 25.000 üründe sıkıntı yaşamıştım. Her ürünü elle şablonunu hazırlamak gerekiyordu. Bu da 25.000 ürün için zahmetli oluyor. 50 ürün için StockMount kullanabilirsiniz. Ancak StockMount kullanmanızı tavsiye etmiyorum.

  • alper212 @alper212

   StockMount'u niye tavsiye etmiyorsunuz hocam merak ettiğim için soruyorum.

  • Bora @boraduz

   @alper212 Kusura bakmayın geç cevap veriyorum. Ideasoft firmasından hizmet almaya başlamıştık. Firmanın direkt LOGO muhasebe programı ile entegrasyonu yoktu. Bu yüzden StockMount vasıtasıyla ürünlerin gönderimi yapılmıştı. Ancak StockMount tarafında ki sıkıntı, ürünler çok geç güncelleniyordu. Yani örneğin stoklarımıza 15 yeni ürün girişi oldu. StockMount diyordu ki bu ürünler ertesi gün e-ticaret sitesinde akitf olur. Ancak hiçbir zaman dedikleri gibi evvelsi gün ürün güncellemesi olmadı. Ürünler siteye aktarımı için şablon hazırlanması gerekiyor. 25.000 küsür ürün için bunları tek tek elle yapmak gerçekten çok zor. Ben hem Ideasoft hem de StockMount ile sorun yaşamış oldum. İşin sonunda hizmet alamadığım için iki taraftanda para iadesi almış oldum. Bu para iadesini almak elbette kolay olmadı. 😀 Stoklarınızda çok fazla ürün varsa, her gün de yeni ürün girişi oluyorsa kesinlikle Ideasoft ve StockMount firmasıyla çalışmayın. Başka sorularınız varsa deneyimlerimi aktarabilirim.

  • alper212 @alper212

   @boraduz entegra kullanıyoruz ama. Arayüz olarak çok sıkıntılı ve web üzerinden çalışmıyor. Bu yüzden telefondan fln değişiklik yapamıyoruz.

Selamlar, yeni şirket kuranlar vs varsa, hangi bankadan POS almayı önerirler acaba?
Mobil-Temassız POS olacak ama hangi banka olmalı sizce, önerileri bekliyorum çok teşekkürler

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Mustafa @mkyb

  Kuveyt Türk en iyisi diye biliyorum. Aldığı para çok uygun.

 • Selami Çırak @djselami

  Benim arkadaş garantiden aldı koşulları beya iyiymiş

 • Volkan EKMEN @zisegned

  POS cihazı mı soruyorsunuz yoksa POS hizmeti mi? POS cihazı için Beko 300tr modelini kullanıyoruz. Mobil ve temassız özellikleri var Fiyat: 1500 TL olması lazım ama bazen kampanya falan denk gelebiliyor. POS hizmeti için her bankadan teklif almakta fayda var. Bankalar hatta özel anlaşmalar ile (aylık ciro hedefi) daha düşük oranlar sunabiliyor. Farklı banka kartı yada yurtdışı banka kartı oranları farklılık gösterebilir dikkat etmek lazım. American Express lazımsa onuda her banka destek olarak sunmuyor. Ayrıca aylık hizmet bedeli var o da net olarak sorulmalı.

  Biz kendi iş yerimizde Ziraat ile anlaşmalıyız her banka her karta sabit 1.35 oran ve aylık 35 TL hizmet ücreti ödüyoruz.

  • Ahmet Y. @metah

   Detaylı yazı için çok teşekkürler, ama oranlara inanamadım, o zaman bayağı iyi cironuz var, normalde 1.99 - 2.40 vs gibi oluyor ya, yani biz POS cihazını aldıktan sonra bankaya başvurucaz o POS cihazına mı kurulum yaptırıyoruz, ben sadece bankalar kendisi getiriyor zannediyordum? Yazarkasa POS ayrı alınıyor ama normal POS'u da biz alabiliyoruz yani öyle mi?

  • xpow3r @xpow3r

   @metah Sen normal pos satın alamazsın ancak banka verir bildiğim kadarıyla bankalar artık mobil pos vermiyor (bazı esnaflardan duydum). Eğer parekende satış yapacaksan yeni nesil ödeme kaydedici cihaz alman şart (pos özellikli veya pos özellikli olmayan).

 • xpow3r @xpow3r

  mobil-pos marka olarak ingenicodan şaşmayın. Banka olarak gidip görüşmek lazım şubelerle

5 yıl 5 ay 12 gün.
TS'nin Özkanlarsız döneminin üyeleriyle beraber başladığı resmi tarihten bu yana geçen gün sayısı. 12.05.2014 kayıtlı üyelerin hepsi, TS'nin 2.0 versiyonuyla kayıt olan ilk gün üyelerinden ama tabii 2014'ün öncesi var, 2011'e dayanan. Onuda eklersek 8 yılım TeknoSeyir'le geçmiş, gerçekten bakıyorumda çok gururluyum bu yayını takip ettiğim için, ama şuda bir gerçek ki, ilk 2011-2013 yıllarında ki hava, bambaşkaydı. NOKIA E6 satın almıştım, o jaluzinin arkadaki doygunluğu, Pekcan'ın saçları, daha pozitif havası, tabii dolar da böyle değildi. 🙂 Üyelik tarihime baktım da, bayağı geçmiş, yazayım dedim. Tişkürler.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5
 • Höşelek @benvaryaben

  site v1 deyken fotoğrafçılık videolarına ayar olmuştum. hiç bişey bilmiyorum ve bilmediğim terimlerle bişeyler anlatmaya çalışıyorlar felan...
  aslında benim özlediğim şey daha bilgisayarın bsini bilmezken ortada akıllı telefonlar yokken teknoloji tvyi seyretmek...veya evde ateriden başka konsol olmayıp yabancı uydu yayınlarından oyun videolarını izlemek....
  daha da eskileri zaten ateri kasetlerini üflemek veya adaptörünün patlamasın diye soğumasını beklemek vs...

  aslında insan herşeyi özlüyor be...popomıu ısıtmayan sobayı bile özledim.😁

 • Murat Şentürk @senturkmurat1999

  Ben de Kasım 2014 sanıyordum üyelik tarihimi, bir baktım geçmiş 😀 . 5 yıl olmuş, daha öncesi de var.

 • afmha @afmha

  Ben biraz geç gelmişim 17.06.2014 😬

 • M. Oğuz Sünnetci @vitalyscherbo

  PC Labs zamanından beri severek takip ediyorum. Tarafsız olmaları, teknik bilgi anlamında ülkedeki en donanımlı insanlar olmaları, çekim hataları veya makarna incelemesi yayınlanabilecek kadar samimi olmaları günümüz dünyasında bence bir nimet. Bir ürün duyurusundan 5 sn sonra video görmek isteyen işsiz tiplerin ya da marka fanboyluğundan başka bir hayat gayesi olmayan bebeklerin az olması da bir başka tercih sebebim.

TheVerge'ün web tasarımcısına biri söylesin, ekranın yarısı cookies

BeğenFavori PaylaşYorum yap

“Aşk sevmekse, sevmek sevmemektir”

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

YouTube'un arama algoritmasında ki ilginç bir keşfim: Örneğin Komedi Dükkanı'nda bir bölüm aklıma geliyor, ama Video'nun açıklamalarında vs bir şey yazmıyor, "Komedi Dükkanı Ev Bakma" diyorum, tak "Komedi Dükkanı 71. Bölüm" diye doğru bölümü önüme getiriyor.

Başlıkta yazmıyor, keyword olduğunu da düşünmüyorum meta-tag yani, bir ton bölüm var hangisine girecekler? Yorumlardan mı bu kesinlikle buluyor acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Son zamanlarda, sadece Gündem Değerlendirmeleri'ni izleyip, diğer videolara şöyle bir göz atıp geçenler var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 24
 • 3dfx @3dfx

  Ben, her gün almayacağım şeylerin incelemesini izlemek vakit kaybıymış gibime gelmeye başladı.

  Bir de eskiden muhabbet vardı, artık onu da elimizden aldılar 🙁

 • Coupe @coupe

  Benim bu aralar vaktim olmadığından biraz böyleyim. Kaç haftadır bilim gündemini bile dinlemiyorum. Hgdyi ise bitirmem hafta içi oluyor genelde.

 • Joe @joe

  Ben. Telefon oldu mu hiç izlemiyorum. Monitörler de çok pahalı diye sara sara izliyorum. Eskiden tüm videoları izlerdim ama alamayacağım şeyleri izleyemiyorum, izlemiyorum artık. Sohbet tarzırde videoları kaçırmıyorum HGD, Oyun, 2si1 gibi.

 • empty @empty

  Dolar almış başını gitmiş inceleme videolarına bakıpta ne yapıcaz. Para olsa da bu cihaz bu kadar etmez diyorsun, bitiyor tüm izleme şevki...