Boing 737 Max'in düşme nedenin yazılım kaynaklı olduğu söyleniyor. Boing kontrol yazılımını güncelleyecekmiş. Robert Martin "Biz yazılımcılar insan öldürüyoruz" dediğinde "hmm" diyorduk, ama bir konuşmasında "Birgün birimiz aptalca bir şey yapacak ve yüzlerce,binlerce insanın ölümüne neden olacak, tahmin edebilirsiniz, bir uçak bir futbol stadına düşecek vs." demişti. Gerçekten de 2 tane uçak düştü 300 küsür kişi öldü... İnsanı gerçekten düşündürüyor bu durum.

https://www.youtube.com/watch?v=ecIWPzGEbFc&feature=youtu.be&t=4496

"Uncle" Bob Martin - "The Future of Programming"

How did our industry start, what paths did it take to get to where we are, and where is it going. What big problems did programmers encounter in the past? Ho...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Huawei Mate X'i eline almış abimiz. Fuarda görevlinin elinden bakıyorlardı. Burada daha çok detay belli oluyor. Açma butonu gibi.

https://www.youtube.com/watch?v=NOqcpZj_NUg

Huawei Mate X HANDS-ON

Real Hands-On Review and First Impressions with the new Huawei Mate X. Subscribe for more ►►► https://www.youtube.com/user/avorahtv?sub_confirmation=1 Say "H...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • ad33p @ad33p

  Açıldığında ekran görüntüsünde bir sorun yok gibi ama daha çok merak ettiğim, ekranda eli gezdirirken bir potluk gelecek mi? Özellikle menteşelerin olfuğu alt ve üst orta taraflar daha çok büzülüyormuş gibi görünüyor videolarda.
  Bir de ikinci kamerada sürekli niye ekranın 1/4'ünü selfi yazan bir ikona ayırmışlar anlamadım. Orada daha büyük bir telefon arayüzü olabilirdi. Video oynarken bile orada siyah bir boşluk bırakıyorlar.

 • Temp @temp

  Valla güzel, beğendim. 👍🏻

Selamlar, yüksek lisans konusunda bir sorum var. Ben Makine Mühendisliği mezunuyum ancak uzun süredir yazılım alanında çalışıyorum. Önümüzdeki dönem Bilgisayar mühendisliğinden yüksek lisans yapma niyetim var. Farklı bölümlerden başvuranlarda bilimsel hazırlık okutuluyormuş. Bu durumda mülakata girmek söz konusu mu ? Yoksa mülakat olmadan bilimsel hazırlığa mı alınıyoruz o konuda eksikler olduğu düşünüldüğünden ? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orkun @orkkoc

  Programa kabul edildikten sonra bilimsel hazırlıkta hangi dersleri alacağınız belirleniyor. Yani evet önce mülakata ve sınavlarına girip programa kabul edilmeniz gerek.

  • Mert Kırımgeri @mertkirimgeri

   Teşekkür ederim, bana tuhaf gelen şu ki, mülakatı geçmek için o teknik yeterlilikte olmam gerekiyorsa, teknik olarak yeterlilik kazandırmak için neden bilimsel hazırlığı almam gerekiyor 😀

  • turker @turker

   @mertkirimgeri son 10 yılda birşey değişmediyse (?!), öncelikle transkriptine göre başvurduğun yer bir denklik belirler. yani sen X kredi mat aldıysan ama başvurduğun yer 2X kredi mat eğitimi veriyorsa lisans süresince sana "aa bu tam olmamış sen bu dersi de al" der. yada tam tersi sen yeterince mat okumuşun bizdekine zaten denk geliyorsun bu dersleri atlıyoruz der.

   sonra sana derler ki X,Y,Z derslerini sen almışın ama bizim lisans programımıza göre uyumlu değil kredi veya içerik bakımından ayrıca A,B,C dersleri lazım başvurduğun yüksek için ama hiç görmemişsin. Bunların sınavlarına girip vermen lazım.

   Sonra sen duruma göre ya önce bu dersleri yada yüksek ile beraber bu ek dersleri de verip mezun olursun.

   Mülakat standart prosedür içinde kabul edilmek için. Senin "ders" anlamında alıp almayacağın birşeyi belirlemiyor.

 • DRSN @drsn

  @mertkirimgeri dostum, ben de makine mühendisi olarak bilgisayar mühendisliği alanında yüksek lisans yapmak istiyorum, neler gerekli ve yüksek lisans bitince bilgisayar mühendisi sayılıyor şeklinde yazılar var nette, gerçeği nedir biliyor musun

 • Ali Cebbar DAYAN @dayance

  1- Bilimsel hazırlığı, kendi alanın dışında yüksek lisans yapacağın için okumak zorundasın. Alan içi programlarda böyle bir durum yok.
  2-Mülakat, bilimsel hazırlık atlama sınavı değil. Bu adamı yüksek lisansa kabul edelim mi etmeyelim mi elemesidir.
  3-Yüksek lisans öğrenimi sonunda alınan unvan, lisans öğrenimi unvanını değiştirmez.
  Yani makine mühendisi isen bilgisayar mühendisliğinden yüksek lisans yaparsan, bu seni bilgisayar mühendisi yapmaz. Sadece yüksek lisans unvanı ve derecesi verilir, yüksek lisans öğrenimi yaptığın anabilim dalı parantez içinde belirtilir.

@at ne zaman fiyonk makarna yapsam aklıma senin çikolatalı makarna fotoğrafın geliyor, fiyonk makarnadan soğuttun beni abi tebrikler 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 17