FaceID olan bir iphone almak istiyorum ama fiyatlar ıslak odun gibi maşallah. Sıfır telefon bakıyorsun, 6.5k civarından başlıyor 3 yıllık iphone XR. Yurt dışında 500 dolar olan cihaz burada 800 dolar 🙂 Biz tutacağız true depth kamerayla mocap yapacağız da, oyun yapıp satacağız da ohoo... Sorsan en kral destekler burada veriliyor gibi laflar havada uçar. TOGED diye s***o bir kuruluş var, bir halta yaradığı yok şu güne kadar. 12 yıldır oyun yapıyorum, bir kere bir haltıma yaradığını görmedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Bugün başıma gelen garip bir olaydan bahsetmek istiyorum. Markete gittim ve alışveriş yapmak için banka kartımı kullanmak istedim. Gitmeden önce kardeşim yeterli bakiyem olmadığı için 100 lira havale yaptı aynı bankanın cep şubesinde hesabı olduğu için.
Sonrasında hesabımda para göründü. Lakin bir miktar bloke varmış mobil uygulamalardan birinden apple store'dan çekmişler. Ancak o parayı çıkarınca bile yeteri kadar para kalıyor. O halde ne yaptıysak yapalım markette yetersiz bakiye uyarısı aldık. Hesaba bakıyoruz, net bakiyeye bakıyoruz yeterli miktar gözüküyor ama kart ile alışveriş yapmak isteyince onay vermiyor bir türlü. Bu tarz bir şey başına gelen oldu mu daha önce acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Defalarca geldi. Özellikle Denizbank ile çok sorun yaşadım. Kredi kartının limitini bankadan kontrol edince, 4400 lira olduğunu gördüm. Alışveriş yapmak istediğimde bir türlü çektiremiyordum. Son 3 ayda, kartın asgari borcunun altında ödeme olduğu için, kart bloke olmuş. Ulan madem kart bloke oldu, 4400 lira limiti neden gösteriyorsun. Rezil olduğumla kalmıştım.
  Ziraat bankasının Atm kartıda aynı şekilde problemliydi. Hesapta para olmasına rağmen çekmezdi. Müşteri hizmetlerini arardım, sorun yok derlerdi. Hesaba maaş yatar, banka parayı vermez.(hesap defterim yokmuş, parayı veremezlermiş) Kart üzerinden harcayayım derim, kart çekmez. Bankalar sıkıntıdan başka bir şey değil . Cebinde paran olacak, öyle harcayacaksın. Amcam kart kullanmazdı, ona sonuna kadar hak veriyorum.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   Sanırım bankadan bankaya da fark var. Dediğiniz şeyleri ve daha fazlasını kardeşim Ziraat Bankasında yaşamış. Ancak ben Halkbank ve Yapı Kredi'de bu şekilde tek bir sorun dahi yaşamadım. Hatta kredi kartına markette alışveriş yaparken kasaya gitmeden önce hesabımdan para yatırıp, kasada çektiğim bile oldu.

 • steel @steel

  benim kartların limitleri tahmin edemeyeceğiniz kadar yüksek. bir keresinde markette10tllik alışverişi kart geçmemişti 😀 çok gülmüştük kasadaki kadınla çünkü limtiniz yok galiba demişti alaycı tavırla ilk önce o güldü sonra ben güldüm. bazen hesap kartları da kredi kartlarıda saçmalayabiliyor.

National Geographic son günlerde özellikle gündemimizde olan su miktarının azalmasıyla alakalı çok güzel bir kurgulu film-belgesel hazırlamış geçen sene. Ben çok beğendim, herkese öneriyorum. Zamanınıza değecek.

https://www.youtube.com/watch?v=w4pPjndoxKc

25 Litre

Her gün sadece 25 litre su ile yaşamak zorunda olduğunuzu düşünün... 25 Litre belgeseli; gelecekte yaşanabilecek olası bir su kıtlığını ele alırken, günümüzd...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Grafik programlama üzerine güzel bir ders serisi, biraz daha teorik.
https://www.youtube.com/playlist?list=PL9_jI1bdZmz2emSh0UQ5iOdT2xRHFHL7E

Computer Graphics (CMU 15-462/662)

Lecture videos for the introductory Computer Graphics class at Carnegie Mellon University. For more information see: http ://15462.courses.cs.cmu.edu/
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Epic kuponuyla Death Stranding almak ne kadar mantıklı? 140 lira civarına geliyor kuponla ama 140 liraya değecek bir oyun mu orasını sorguluyorum. Ayıp sitelerden oynasam online olmayacağı için çok bir kaybım olur mu acaba?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

#Cyberpunk2077 GTX1060 6Gb - i7 8750H - 16 GB ram ve SSD ile oyunu Ultrada açtım. 30'un altına düşmemekle beraber 40'larda takılıyor genelde. Şehirde dolaştım araba sürdüm. Ufak tefek glitchler var ama milletin niye delirdiğini anlamadım. Herhangi bir çalışmama kasma sorunu da olmuyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Game awards tam bir bok festivaliydi

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Abi yazılımı işte bu yüzden seviyorum!
Bugün matrisin tersini almayı implement etmeye çalışıyordum kendi matematik kütüphaneme.
Onun için matrislerde kofaktör bulmak gerekiyor, bunun için o satırı ve sütunu kapatıp kalanları yeni bir matrise yazmak gerekiyor örneğin 4x4'lük bir matris ise 1x2'deki elemanın kofaktör matrisini almak için 1. satır ve 2.sütunu kapatıp geriye kalanlarla 3x3'lük bir matris oluşturmak gerekiyor.
Bunu oturup kendim kağıt üzerinde algoritma kurarak implement etmeyi denedim. Kurduğum algoritmayı kağıttan bilgisayara geçirdim, ve çat diye çalıştı. Buradaki örnek çok büyük ve çılgın bir işlem değil ama aklımda algoritma kurup sonra bilgisayara geçirip çalışması çok hoşuma gidiyor 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap