Arkadaşlar merhaba. Bu son zamanlarda online oyunlarda, CS'de misal, ping değerinde sinir bozucu bir artış var. Ethernet kablosu bağlamıştım ping 70 ms civarında sabitlenmişti ancak yine 90-100 aralığında geziniyor. Bu ethernet kablosu işlerinden pek anlamıyorum. Evde kullandığım kablo da öyle kalite abidesi değil. Cat6 kablo almayı düşünüyorum, 10-15 metre arası. Sizce hangisini almalıyım, marka öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

İyi günler. Kablonet kullanıcısıyım. Son zamanlarda evin bazı yerlerinde eskisinden de kötü sinyal alma sorunları yaşıyorum. CS: GO'da ping değerlerim 60-90 arasında. Hem bu sorunları çözmek hem de ping değerim bir umut artar diye TP-Link RE200 750Mbps Kablosuz AC Dual Band Menzil Genişletici siparişi verdim. Modem ile PC arasında 3-4 metre var ve aralarında duvar var. Aslında buna rağmen ping değerim fena sayılmaz diye düşünüyorum. TP-Link RE200'ü aldığımda PC odasına takmayı düşünüyorum. PC, taktığım TP-Link USB Wifi alıcısıyla (2.4 Ghz ve 300Mpbs) modemden 4/5 çubuk çekiyor. Fazla uzattım, RE200 pingimde az veya çok bir iyileşme yaşatır mı?

Not: 5 Ghz yayını, genişleticiyi kullanmaya başladığımda iptal edicem çünkü ne USB Wifi alıcısı ne de modem 5 Ghz destekliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Windows 10 ISO dosyasını PC'den 64 GB Sandisk flash belleğe atmaya çalışırken aldığım hata. Nasıl düzeltirim bunu?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

İyi pazarlar. Windows 10 Home-Pro lisans etkinleştirmek için OEM key arıyorum güvenilir ve daha önce key aldığınız bir site biliyor musunuz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 10

Arkadaşlar merhaba. İtopya'dan böyle bir sistem topladım. İtopya'daki hazır PC'ye biraz ekleme yaptım. RAM 8 GB idi, 2x8'den 16 GB'a yükselttim. Kasa ise 550 W 80+ miniydi, onu da 650 W 80+ mid olarak değiştirdim. İlk defa bir PC topladım. Sizce nasıl olmuş? Bu sistemle CS: GO, PUBG, GTA V, The Witcher 3 vb. oyunları rahatlıkla oynayabilir miyim?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9