Macrium Reflect İle Windows İmajı Alma Ve Geri Yükleme

Arkadaşlar merhaba. Yıllar önce ünlü acronis true image ile aldığım windows imajını geri yükleyince mavi ekranla karşılaşmam sonucu alternatif programları araştırırken Macrium Reflect programına rastladım. İlk zamanlar free sürümü işimi görürken daha sonradan özellikle delta copy özelliği nedeniyle ücretli olan home sürümünü kullanmaya başladım. Macrium Reflecti 3 senedir kullanıyorum ve şimdiye kadar hiçbir imajımı geri yüklemede bir sorun çıkarmadı. Ayrıca imaj alma, imajı geri yükleme ve alınan imajı sıkıştırıp küçültme konusunda çok hızlı ve çok başarılı olduğu için ben 30 günlük sınırsız kullanım imkanı sunan home sürümünü yıllardır kullanıyorum.

 

Gelelim fasulyenin faydalarına. Bu yazımda Macrium Reflect ile windows imajı nasıl alınır, alınan imaj nasıl geri yüklenir ve açılış usbsi/cdsi/boot menü nasıl oluşturulur onları anlatıcam.

 

Programın açılış ekranı aşağıdaki gibi.

Resimdeki size uygun seçeneğe tıklayın. Ben şuan kullandığımız windowsun imajını alacak şekilde devam ediyorum.

Bu ekranda Source kısmında program otomatik olarak windowslu diski ve windowsun kurtarma bölümü için kendine ayırdığı 100mb alanı seçiyor. Burdaki tikleri ellememenizi öneririm. Destination bölümündeyse imajı nereye kaydedeceğinizi soruyor. Ben depo olarak kullandığım diski seçtim. Dvd kısmını ciddiye almanıza gerek yok. Alttaki isim kısmındada imajınıza dosya ismi verebiliyorsunuz. Otomatik isimde bırakırsanız tarih ve saat gibi bilgileri yazıyordu sanırım. Daha sonradanda imaj adını değiştirebileceğiniz için burası pek önemli değil. Sol altta Advanced Options yani gelişmiş seçenekler menüsüne giriş var. Bu menüden imajın ne kadar sıkıştırılacağı, oluşturulan imaja şifre koyma, imaj aldıktan sonra dosyaları doğrulama gibi ekstra ayarlar var. İhtiyacınız varsa bakın ama anlamıyorsanız hiç girmenize gerek yok. Evet burda Next diyoruz.

Bu menüde bizleri zamanlama ayarları karşılıyor. Böyle bir ihtiyacım olmadığı için belirli aralıklarla otomatik imaj almasına gerek görmedim. Ben üstte none ayarını seçip alttaki tikleride kaldırdım ve Next dedim.

Burası imaj ilerlemesinin son sayfası. Burada bize seçtiğimiz ayarlar gösteriliyor. Eğer hepsi istediğimiz gibiyse Finish butonuna tıklayarak windows imajının alınmasını sağlayabiliriz. Bu aşamada arkaplanda açık bir program bırakmamanızı öneririm. Saatin yanındakilere dokunmanıza gerek yok.

 

Şimdi güzelce imajımızı almış olduk. Ama diyelimki Allah göstermesin sisteminizde bir sorun oldu veya farklı bir ihtiyaçtan aldığınız imajı geri yükleyerek büyük külfetlerden kurtulmak istiyorsunuz.

 

O zaman birazda aldığımız imajı geri yüklemekten bahsedeyim:

Benim daha önceden aldığım bir imaj harici harddiskimde duruyordu. Ben o imajımı kullanıcam. Yukarıdaki Backup, Restore, Log sekmesinden Restoreu seçiyorum.

Hem solda hemde sağda Browse for an image .... yazılı menülerin ikiside aynı işinizi görecektir. Birine basın. İmajı seçmeniz için dosya seçim penceresi açılacak. Burada imajı seçtiğiniz anda aşağıdakine benzer şekilde görünmesi lazım. Şunuda dip not olarak ekleyeyim. Normalde imaj aldığınızda bu imaj bilgileri belgelerde bir xml dosyasına yazılıyor ve yukarıdaki menüde bu sayede imajınız gözüküyor. Ancak programı kaldırıp sonradan tekrar yüklerseniz veya xml dosyasını silerseniz (güvenle silebilirsiniz) bu imaj dosyasını seçme menüsünden imajın yolunu gösterip aynı kapıya çıkabiliyorsunuz.

Browse image butonuyla imaj içeriğinizi geçici sanal disklere yerleştirip içinde ne var ne yok bakabilir veya ihtiyacınız olan dosyayı oradan sisteminize kopyalayabilirsiniz. Mesela koca imajı geri yüklemek istemiyorsunuz ama içindende bir dosyayı almanız lazım. İşte o yol bu yol. Daha sonradanda bilgisayar klasörüne girip sanal sürücülere sağ tıklayıp Macrium Reflect sekmesinden Unmount macrium image derseniz bilgisayar klasöründen kaldırmış olursunuz. İmajı geri yüklemek içinse Restore image menüsüne tıklamalısınız.

Önceden uyarayım. Eğer imajı şuanda açık olan windows diskine yüklemeye çalışıyorsanız bu yolun sonunda size sistem çalışıyor boot et diye uyarı verecektir. Ancak boot menüsünde açılacak macrium reflecttede benzer işlemleri yapacağınız için ve ben imajı şuan geri yüklemeyeceğimden windows üzerinde anlatıyorum. Konunun sonunda ayrıca nasıl boot ekranınca macriumu açacağınızı ve usbye nasıl açılış diski hazırlayacağınızıda anlatıcam.

Restore image menüsünde bu menü gelecek.

Boot menüde başlarkende benzer menü geliyor. Tikler imaj alırkenki seçtiğiniz diskler gibi olacak şekilde Next diyoruz.

Bu köprüden önceki son çıkış menüsünde size imajın nerden alındığı ve nereye uygulanacağı ile kullanılacak teknikler hakkında özet geçiyor. Şuan masaüstünde olduğum için Finish butonuna tıklarsam şöyle bir hata verecektir:

Burada Yes derseniz pcnin açılışına portable windows ekliyor. Yani siz bir sonraki pc açılışında şuanki windowsa elveda diyorsunuz ve imajınızı geri yüklemek için windows pe üzerinde 1 seferliğine macrium reflecti açıyor. Uzun zamandır imaj yüklemesi yapmadığım için pek emin değilim ama sanırım bu aşamada yukarıdaki benzer işlemleri istemeden imajı kendisi yükleyip ardından size mis gibi masaüstünüzü açıyor olması lazım. Ben burda şuanlık No diyorum. 1 kere imajı geri yüklerseniz zaten işlemlerin çok basit olduğunu göreceksiniz. Ekstra destek için macrium youtube sayfasına bakabilir veya sanal diskte test edebilirsiniz.

 

Gelelim elle boot menüsüne macrium reflecti eklemeye ve iso oluşturmaya.

Üst menüden Other Taske tıklayıp ilk seçenek olan Create Rescue Media menüsüne giriyoruz. Bize alttaki gibi bir menü açılıyor:

Bu menüde ister direkt windows açılışına ekleme yapıp macrium reflecti açılışta windows pe üzerinden açabiliriz, istersek bağladığınız usb belleği açılış belleğine otomatik çevirebiliriz, istersek ve hala kaldıysa cd/dvdyi kullanıp açılış cdsi/dvdsi oluşturabiliriz veya bunun isonu bende dursun gerisi benim fantazime kalmış diyorsak direkt iso dosyası oluşturup daha sonradan her türlü yerde kullanabiliriz. Burada dikkat etmemiz gereken nokta windows pe sürümü. Bu menüdeyken alttaki Advanced bölümüne tıklayıp açılan pencereden soldaki Choose base WIM sekmesine geçtiğinizde sizi farklı windows pe versiyonları karşılıyor. Buradan açılışta hangi windows pe sürümünün açılmasını istiyorsanız onu seçiyorsunuz. İmaj yüklemelerinde ömür boyu sorunsuz ve tam destek için windows pe 10 olanı seçebilirsiniz. Build butonuylada seçtiğiniz işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Benim anlatacaklarım bu kadar. Macrium Reflect bence alanından en iyilerden biri. Şimdiye kadar bolca imaj geri yüklemeside yaptım ve bir sorunla karşılaşmadım. Programı 1 kere kullanırsanız zaten imaj alma ve imajı geri yükleme işlemlerinin gayet kolay olduğunu görürsünüz.

Yaptığınız işlemlerde tüm mesuliyet size aittir. Aklınıza takılan bir yer olursa işleme devam etmeden önce yazıyı tekrar okumanızı öneririm. Herhangi bir soruna karşı mutlaka çok önemli dosyalarınızı her zaman pc dışında bir disktede yedekte tutmanızı öneririm.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

3 Ay deneyelim bakalım 😉

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 20

Nedir bu ''Kullanıcı Hatası'' denen ürünün ''Garanti Dışı'' kalması!

Siz de benim gibi daha önce telefonunuzu elinizden düşürüp ekranını kırdıysanız yada düşürmediğiniz halde cebinizden çıkardığınızda telefonunuzun ekranının artık geri gelmediğini farkettiğinizde artık çok geç, ne yazıkki hiç bir kastınız olmamasına rağmen ''Hatalı Kullanıcı'' durumuna düştünüz demektir. Yani bir diğer ''Yetkili Servis'' tabiriyle ''Kullanıcı Hatası'' yaptınız.

Servislerin bize her ekran kırılmasında kullanıcı hatası demesi çok enteresan bir durum.

Dikkat ederseniz her durumda ''Kullanıcı Hatası'' deniyor; Ekran kırılsa öyle, suya düşse öyle, sadece telefonda değil diğer bir çok ürün gamında da aynı bahaneyi üretiyor nedense. Yani bu garanti belgesi yada garantili ürün almak neyimize yarıyor o zaman bizim diye sorduğumuzda cevap yok. O zaman ben neden garantili ürün alıyorum?

Peki nedir bu kullanıcı hatası; ''Tüketicinin malı tanıtma ve kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı olarak kullanmasından kaynaklanan arızalar'' olarak tabir edilmiştir yönetmelikte bu durum.                               (http://www.resmigazete.gov.tr/eskiler/2014/06/20140613-2.htm)

Yönetmelikte bahsi geçen kullanıcı hatasından anlaşıldığı gibi; örneğin biz telefonun kulaklık girişine çatal-kaşık-kürdan sokarsak ve kulaklık girişi bozulursa bu durum kullanıcı hatası olur. Çünkü kullanım kılavuzunda o girişe kulaklık takılacağı yazıyor. E o zaman neden ekran konusunda bu durum böyle değil? Ekranın kırılabileciğini belirten bir uyarı göremedim, tam tersine Gorilla Glass 3 dür 4 dür vb. gibi çizilmez dayanıklıdır kırılmaz denilen reklamlarla satılıyor bu telefonlar halbuki.

Sonuç olarak arkadaşlar;

Gideceğimiz yol çok basit; bulunduğumuz il yada ilçedeki Kaymakamlık bünyesinde bulunan Tüketici Hakem Heyetlerine Başvurarak hakkımızı aramalıyız. Bizi ancak kanun korur.

Sevgiler...

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 127

beyler aşağıdaki konuda bahsetmiştim. televizyonun ledini 75₺ ye sipariş ettim taktım sıkıntısız çalışıyor fakat soğutma yapan plakada önceki ledi değişik bir çift taraflı bant ile yapıştırmışlar. belki termal pad görevi de görüyordu ben ise hızlı yapıştırıcı ile yapıştırdım. konu hakkında bilgisi olan var mı led ısıdan zarar görür mü?
https://teknoseyir.com/durum/1140011

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 11

Vatan Bilgisayar Çalışanı Hakkında

Bugün Bolu Highway Outlet'te bulunan Vatan Bilgisayar'a dün Hepsiburada'dan aldığım laptop'u incelemek üzere gittik. Aldığım ürün Lenovo IdeaPad S145-15API  . Ryzen 7 3700 işlemcili, 8GB RAM ve 512GB SSD'li bir konfigürasyona sahip. Vatan Bilgisayardaki ürün ise Pentium işlemcili bir konfigürasyona sahipti. Kız arkadaşımla ürünü incelerken bizimle ilgilenmeye gelen Vatan Bilgisayar çalışanı ürünle ilgili bilgiler vermeye başladı. Ben pek ilgilenmeme ve bir şey söylememe rağmen kız arkadaşım ürünü online aldığımızı ve sadece baktığımızı söyledi (Ben genelde böyle durumlarda pek bir şey söylemeyip sadece baktığımızı söyleyip geçerim). Bunun üzerine çalışan ne kadar fiyata hangi modeli aldığımızı sordu. Ben de 3000TL'ye R7 işlemcili olan model diye belirttim. Çalışan önce R7'yi anlamadı ve birkaç kez söylememin üzerine AMD Ryzen 7 3700 işlemci diye uzun uzun belirttim. Ardından aramızdaki konuşma şu şekilde gerçekleşti;

Çalışan: Freedos olan ürün mü sizin aldığınız?

Ben: Evet Freedos.

Çalışan: Anladım. Ryzen işlemcili olanlar Lenovo'nun kendi üretimi değil. Satanlar laptopları alıp içindeki işlemcileri değiştiriyorlar. Bu yüzden garantisi yok.

Ben: Hmm, öylemi? (Bizi pc'den anlamayan, kandırabileceği birisi sandı sanırım, ben de bozuntuya vermedim.)

Çalışan: Evet, zaten Lenovo'yu ararsanız size söylerler. Intel işlemcili olanlar daha iyi. Biz sadece onları satıyoruz.

Ben: Peki, tamam. (Bir an önce çekip gitmek istiyorum.)

Çalışan: Lenovo da zaten normalde AMD işlemcili üretmiyor, hiçbir yerde bulamazsınız. Aldığınız modelin ekran kartı ne?

Ben: Vega 10.

Çalışan: Ne?

Ben: Vega 10. AMD Radeon Rx Vega10 GPU'su var.

Çalışan: Hmm. (İlk defa duymuş).

 

Bunları söyledikleri sırada kız arkadaşım yandaki dokunmatik ekranlı bir modeli incelemeye başladı ve bu model de güzelmiş dedi.

 

Çalışan: Bu modelin işlemcisi ve ekran kartı çok iyi.

Ben: Öyle mi? Ne kartı var?

Çalışan: Bakayım bi (diyerek kartı okur), Mx230 var bunda. Çok iyi bir ekran kartı. Tüm oyunları açarsınız, grafik tasarım için profesyonel karttır bu. Corel Draw'da falan çok hızlı çalışırsınız.

Ben: (Bu söyledikleri üzerine daha fazla dayanamayarak) Peki, tamam teşekkürler.

 

Bilmeyen birisi bu mağazalara gittiğinde alakasız ürünleri alakasız kişilere fahiş fiyattan satıyorlar demek ki bu şekilde. Kendi sattığı ürünü pohpohlaması sorun değil, tabii ki satış yapabilmek için ürününü güzellemesi gerek ancak düpedüz, göz bile kırpmadan yalan söylüyor. Laptop'ın işlemcisini değiştirmek hadi neyse de Intel CPU'lu anakarta AMD CPU'yu nasıl uyduruyorlar acaba? AMD CPU destekleyen bir anakartı Lenovo üretiyorsa, neden AMD CPU'lu model üretmesin. Hadi bunları bilmiyor diyelim de MX230 profesyonel kart ne demek? Ülkedeki insanların bu kadar ahlak yoksunu olması insanı çok geriyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 37
 • Aytuğ Gürün @razor1717

  Edremit Vatan'dan işlemci soğutucusu aldım Thermaltake ux100.Fan devrini ayarlatmıyor full hız dönüyor.Onu geri verip Coolermaster I71C alıp orada taktırma gafletinde bulundum.Müdür kızıyor diye odaya beni sokmadılar.İçime kurt düştü evde pcyi söktüm.İşlemci macuna bulanmış.Temizleyip işlemciyi çıkardım ayakların bir çoğu yamuk.Kimse suçu kabul etmiyor.Anakartı servise gönderdik.Haliyle kullanıcı hatası deyip geri gelecek.Giden karta mı yanarsın.Yenisini alacak gücüm yok ona mı yanarsın?

  • Equitatus @equitatus

   Geçmiş olsun umarım sorununuz çözülür. Maalesef Türkiye'de yaşayan herkesin her konuda uzman olması gerekiyor, hiç kimseye güvenilmiyor.

  • ganiemre @ganiemre

   Bahsettiğiniz Vatan Kipa'nın yanında olan Vatan mı? Lukoil bitişiğinde olan? Eğer orasıysa tam olarak montajı nerede yaptılar? PC reyonunun arasından girilen masaların bulunduğu yerde mi? Çünkü biz yaklaşık 1 ay önce kuzenime sistem topladık ve montajı bizim önümüzde o kısımda yaptılar. Bu arada geçen sürede bir gelişme oldu mu?

 • Timur Gökmen @xtimurx

  Samsung Ativ almaya yılllar önce teknosaya gitmiştim. Tabi ürünü çok iyi araştırmıştım. Pro modelinde klavyesinde pil vardı. Normal modelde yoktu. Satış elemanı normal modeli klavyesinde pil var diye satmaya çalışıyordu 😂

 • Vedat Şar @vedo

  9 ay Vatan Oem'de çalıştım, söylediklerinizde çok haklısınız ve bunun nedeni genelde mağaza içinde elemanları farklı bölümlere aktarmaları. OEM bölümünü genelde ellemezler çünkü OEM diğerlerine göre çok daha bilgi istiyor ve bu bölüme hem doğru düzgün görünen hem satış becerisi olan hem de donanımları tanıyan adam bulmak zor. Ama tutup traş makinası satan adamı laptopa koyarlar ve durum yukarıdaki gibi olur, sonra üç ay sonra o adamı TV'ye alırlar bir de promotör vardır orda ve onun markası dışında Tv satmamak için diğer TV lerin parlaklıklarını kısarlar ve o promotörün markası neyse o satılır 🙂 1050 ti satışına 10 TL spift (hediye) eklenir, 300 lira daha ucuza rx570 varken 1050 ti övülür. 20 Tl'ye keyi bulunabilecek Windows'u 800 liraya satmaya çalışırsın sırf 30 lira kazanacan diye. Daha neler neler... İşi bileni de tehlikelidir bilmeyeni de, tamamen satıcının karakteriyle alakalı. Bazısı da dediğiniz gibi bilmiyordur ama bizim işte bilmiyorum demek yasak. Ve şöyle saçma bir durum var bu gün Lp bilgisinde bir adamı OEM'e koysan sırf yazılım satmıyor diye o bölümden alınır. Ne kadar bildiğin değil ne kadar sattığın önemli. Ama çalışanların çoğu insanları kandırmadan yüksek fiyatlı ürün satamayacağını düşünür. Halbuki ürünü düzgün tanıtınca, o fiyatın neden yüksek olduğunu anlatınca müşteri kendisi ikna oluyor zaten parası varsa. Ama bunu yapabilmek için ürünü tanımak lazım. Müşteri başka bir yerde çok daha uyguna daha iyi bir sistem bulmuşsa düşünme git al abi diyebilmesi lazım. Ben bunu diyordum, 100 liraya kulaklık alacak adama alma abi git daha fazla para getir 300 lira ver adam gibi bir şey al diyip müşteriyi gönderiyordum. O adam sonrada gelip 300 liralığı aldığında bir sonraki alışverişinde bana teşekkür ediyordu ve ısrarla beni arıyordu. Artık güvenini kazanmış oluyordum ve eşini dostunu da bana getiriyordu. Diğer arkadaşlar 100 lira var diye saçma salak ürünü verip gönderiyordu. 1 ay sonra garanti için adam geri gelip öneren arkadaşa kızıyordu. Çok uzun süre çalışmadım ama çok şey öğrendim. İnsanlara karşı samimi oldun mu, ürününü de iyi tanıttın mı gayet güzel satış yapılıyor. Ay sonu belki diğerlerinden 200 lira az kazanıyordum ama arkamdan sövdürmüyordum. Sorusu olan varsa Vatan ile ilgili yazdımcı olurum. Teknosa'yı da bilirim hemen karşımızdaydı o da ve çok arkadaşım vardı orada da.

  • Omer @omer_

   Vatan'ın OEM bölümü gibi bilgi isteyen kolay eleman bulamadıkları bölümde çalışanlarına nankör davranması çok saçma.

   TV bölümünde LG marka her hangi bir TV'yi satan adama 50₺ hediye çeki veriliyor, müşteri TV'yi alıp gidiyor kurulumu servis yapıyor elemanın hiç bir sorumluluğu uğraşı yok.
   Tek yaptığı "Abi bu TV çok güzel bunu al."
   Telefon bölümünün de kar marjı yüksek diye zaman zaman marka bazında hediye çeki veriliyor.

   OEM bölümünde 0'dan kasa topla, dolum tanklı yazıcının mürekkebi ile uğraş yüzün gözün batsın mürekkep bulaşsın yazıcı kurulumu yap karışılığı yok.

   Üstüne bir de kurduğun kasalar geri gelsin "Bu oyunda kasıyor." gibi sebeplerle.

   Dipnot: İçinizde buraları okuyup Vatan'a başvurmak isteyen varsa, bilgisayardan anladığını çaktırmasın. TV ya da Telefon bölümüne başvursun düzgün para kazanır sorumluluğu az olur.

  • Vedat Şar @vedo

   @omer_ Hatırlatınca gene canım sıkıldı 😀

  • Omer @omer_

   @vedo Kurtulduysan ne güzel, bir daha böyle bir sektöre girmek zorunda kalınca neresi karlı neresi hamallık anlamış oluyorsun.

 • onelitersoftears @onelitersoftears

  pasif insan hareketinden başka bişey görmüyorum burada yada direk klavye delikanlı diyebilirim sizin için.Arkadaşım böyle bir olay var direk şikayet formu ,müdürü ile irtibat ,telefon ile genel merkeze şikayet edebilirdiniz ki bir sonraki sefere başka insanlara yalan yanlış bilgiler vermesin mağazalara hiç bilmeyen insanlarda alışveriş yapmaya gidiyor oradaki insanlarin sözlerine güvenmek istiyorlar.en sonda ülkedeki ahlak yoksunlugundan bahsedip düzeltmek için hiçbirşey yapmayan sadece kuru laf insani ,eleştirim ağır olduysa kusura bakabilirsiniz yapacak bişey yok

  • Equitatus @equitatus

   Şikayet etmediğimi nereden biliyorsun? Burada yazdıklarımın daha detaylısını müşteri hizmetlerine aktardım zaten. Tanımadığın insanlar hakkında gelip burada "klavye delikanlısı, kuru laf insanı" falan deyince kendi yücelttiğini mi zannediyorsun? Bunları söylemek için yan hesabınla mi giriş yaptın bir de?

Bir yıl kullandığım #Adata ssd ultimate su650 mefta oldu .Alacaklar adata alırken bir daha düşünsün.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

Merhaba,

Telefonda ki görüntüyü Windows 10 olan pc'ye nasıl aktarabiliriz? Pc miracast desteğine sahip değil, bununla ilgili adaptör vs gibi ürün mü alınması gerekiyor yoksa yazılım ile halledebilir miyiz? #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 18

Arkadaşlar Windows 10'un son sürümünde Windows defenderi kapatmak için ilk başta.
Kurcalama Korumasını kapatmak gerekiyor.
1-Görev çubuğundaki arama kutusuna Windows Güvenliği yazın ve ardından sonuçlar listesinden Windows Güvenliği'ni seçin.
2-Windows Güvenliği'nde Virüs ve tehdit koruması ve ardından Virüs ve tehdit koruması ayarları altında Ayarları yönet'i seçin.
3-Kurcalama Koruması ayarını kapat diyoruz.
Sonra ise kayıt defteri girdiğini girdikten sonra sistemi yeniden başlatıyoruz ve Windows Defender kapanmış oluyor.
Wİndows defenderi kapatmayı @berrram öğretti bende sizle paylaşim dedim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Scrcpy, ADB kullanarak telefon ekranınızı bilgisayardan görmeye (screen mirror) yarayan bir uygulama.

Telefonunuzun ekranının bozulma ihtimaline karşı;
1- Bilgisayarınızla telefon arasında bir kere ADB bağlantısı kurun, telefonunuz bilgisayarınızı hatırlasın.
2- USB hata ayıklamayı açık tutun.

Böylelikle ekranınız bozulduğunda telefonu direk bilgisayara bağlayıp scrcpy uygulamasını çalıştırarak görüntü alabilirsiniz. Dokunmatiğiniz çalışıyorsa kontrol edebilirsiniz.

https://github.com/Genymobile/scrcpy

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

İnternet Download Manager kullananlara bir önerim var,
Ücretsiz ve daha geniş indirme seçenekleri daha modern ve sade arayüzü olan xtreme download manager deneyin aynı işi aynı şekilde yapıyor ve ücretsiz açıkkaynak bir proğram. Bakın ihtiyaçlarınızı karşılıyorsa crack, sürekli deneme sürümü veya farklı yolllarla uğraşmayın temizce kurup kullanın. Üstelik windows, Linux, Mac versiyonlarıda var. Tüm platformlarda ücretsiz kullanabilirsiniz.

Not: Ayarlardan dili Türkçe yapabilirsiniz kendi içinde mevcut.

Sitesi: http://xdman.sourceforge.net/

#KonuDışı #internetdownloadmanager #xtremedownloadmanager #İnternet #videoindir #indirmeyöneticisi #Linux #linuxdosyaindirme #Linuxİpucu #PisiLinux

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 17