Arkadaşlar ben yıllardan beri Antivirüs programı kullanmıyorum ama Levent abinin bir sözü aklıma geldi. Ben kurt bilgisayarcıyım falan yemez demişti. Acaba kullansam mı diye bir düşünmeye başladım.Kimler hangi antivirüs programı kullanıyor 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 10 / 48
 • Makineci @makineci

  internetten bulduğu kodla kullananlar burada mı 😀

 • Yalçın Bahadır @ybahadir

  Deep Freeze
  Bu programı aşabilecek bir virüsü tarih henüz yazmadı. Ayrıca diğer virüs programları gibi ağır da değil. Tarama da yapmaz. Bilgisayarın anasını asla ağlatmaz. Kesin çözümdür 😀

  Yalnız programı kullanmaya başlamadan önce yükleyeceğiniz ne varsa yüklemiş olun. 😀

  • Cem KOÇ @cemkoc

   Deep Freeze virüsün girmesini engellemez. Virüsün kalıcı olarak yaşamasını engeller. Günümüz siber güvenlik anlayışına pek uyduğu söylenemez. Fidye virüsünün girip diğer diskler dahil tüm belgeleri kriptolaması saniyelerini alacaktır sadece. Belgeyi de deep freeze edilmiş diskte tutmaz insan.

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @cemkoc Biliyorum. Ama Bir PC ye en çok virüs bulaştıran 3 durum var;

   1- Dizi ve Film siteleri
   2- Adult siteler
   3- Download siteleri ve Torrentler

   Virüslerin çok çok büyük kısmı bu tür sitelerden indirilen içeriklerden gelir. Bazen çok güvenilir kaynaklardan da virüs yiyebilirsiniz (Play Store'da paralı satılan CamScanner gibi) ama onlar çok nadirdir. Dolayısıyla Deep Freeze özellikle dizi ve film sitelerinden bulaşan virüslere karşı çok etkin bir çözümdür.

   Bu tür sitelere girmeden önce aktif hale getirirsin programı, gönül rahatlığı ile gezersin. Mesela Torrent'ten virüs de barındıran bir filim indirirsin, filmi seyredersin, Sonra PC ye bir restart atarsın; tertemiz... En azından sörfe başlamadan önceki hali kadar.

  • Cem KOÇ @cemkoc

   @ybahadir Benim neden engellemez argümanımla ilgili hiç bir şey ifade etmemişsiniz. Filmi izlemeye başladınız ve bitti. D sürücüsündeki tüm belgelerinizin kriptolanmış. Nasıl koruyacak deep freeze?

  • Yalçın Bahadır @ybahadir

   @cemkoc Ona dikkat etmemişim kusura bakma. O virüsler hakkında pek bir bilgim yok. Eğer virüs silindiğinde yaptığı şifreleme de ortadan kalkıyorsa D sürücüsünü de Deep Freeze etmek sorunu çözer. Ama virüs silindiğinde şifreleme kalıyorsa o tür virüslere karşı bir işe yaramaz elbette. En azından trojan, malware tipi virüslere karşı etkili olur.

  • Cem KOÇ @cemkoc

   @ybahadir Kusura bakmayın amacım açığınızı aramak değildi. Maalesef klipto virüzler bir kere dosyaya bulaştığında çözülene kadar öyle kalıyor. Başka bir yere bağlı değiller. Kendini şifreliyor aslında. Pasif bir durum. Maalesef Deep Freeze buna çare olamıyor.

 • hgtucel @hgtucel

  Antivirus programı deyince aklıma bu gif gelir😂

 • Dr. Mahmut Sami Uçar @mahia-ucar

  Yıllardır aktif olarak kullanmıyorum. Ara ara tüm bilgisayarı taratmak için Kaspersky indirip, taratıp siliyorum.

Arkadaşlar 1909 sürümünü kullananlar bir sorun ile karşılaştınız mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 17
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bilgisayarımdaki ram yetersiz. Sürekli ssdyi swap yapıyor. Arka plandaki programlar kapanmamasını istiyorum ve en iyi performans için Programlar işaretli ama yinede kapanıyor.
Arka plan hizmetleri sistemin arka planda çalışan hizmetleri değil mi 🤔
Hangisi sistemin daha verimili çalışması için iyi olur🤔
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar sizce mobil ve windowsta en iyi tarayıcı hangisidir.
Eksileri ve artıları nelerdir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 21
 • Orcun @orcun

  Hep chrome çünkü mobil ve pc ile eşleşiyor. PC'den baktığım şeye mobilden devam ediyorum. Kayıtlı şifrelerim de aynı şekilde senkronize çalışıyor. Bunu bana opera da sunuyor ama diyor ki yedekle hallet uğraş vs. vs. edge zaten hiçbir bok sunmuyor, ölü komple. FF falanda varda bunlar işte alışkanlık yani biz chrome ile alışmışız zamanında İE belasından çok çektiğimiz için chrome çıkınca oh be demiştik vs. hani taaa o devirlerden kalma benim kullanımım e haliyle de alışkanlık olmuş.

 • Mert Ahmet Altıparmak @m-ahmet

  Hızlı erişim ekranını beğendiğim ve nispeten "tarayıcıya takla attırmak" daha kolay olduğu için, ayrıca "gesture" denen şeylerden atabildiğiniz için (mesela mousa sağ sol basıyorsunuz bir sayfa geriye gidiyor gibi) Opera tercih ediyorum pcde. Mobilde Chrome. Sadece bir şeyler aramak için ve TS'ye girmek için kullanıyorum.

 • PhoeniXim @phoenixim

  Bilgisayar Açık ara opera. Hatta opera gx, oyuncular için falan diye pazarlıyorlar her özellik var, gömülü vpn bile var daha nolsun.

  Telefon için samsung browser

 • sms55 @sms55

  Hem PC hem de mobilde Firefox. Senkronize çalışıyor. Şimdiye kadar bir sorun görmedim.

Arkadaşlar arada telefonumun şebekesi gidiyor ve yeniden başlatınca geri geliyor nedeni ne olabilir 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar kuzenimin Macbook Air'ine kola dökülmüş hiç bir sorunu yokmuş tuşlar vb. Şarjı bitince şarja takmış şarj olmamış.
Şarj soketi oksitlenmiş bence.Garanti yenilerde bitmiş sanırım.
Apple storedemi yaptırmak mı yoksa bilgisayarcıda mı yaptırmak daha mantıklı olur.
Apple storede 600tlden fazla çıkıyor belki daha fazla.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar Kingstonun 1 Milyon saat çalışma tahmini bana abartılı geldi siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Vodafone sınırsız YouTube diye bir paket çıkarıyor ve paylaşma özelliği olmadığı gibi 4.81mbitlik hız sınırı koyuyormuş. Video 4.81mbit hızından daha fazla internet hızı kullandığında paketten yiyormuş. Onun için 480p video öneriyorlarmış. Ne saçma iştir bu böyle.
#Vodafone

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 21

Arkadaşlar ssdler için Disk Birleştirme zararlı ama Wİndows 10da sürücüyü en iyi duruma getir diyor birleştir demiyor. Bir iki yere baktım Windows 10 ssd olduğunu anlıyor ona göre bakım yapıyor diyorlar. Sizce arkadaşlar zararlı mı yararlımı en iyi duruma getirme?
#TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7