Arkadaşlar alan kullanan var mı yorumlar olumlu ve çok sayıda kişi almış almayı düşünüyorum 🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 16

Arkadaşlar ben gözümü çizdirecem ama devlet mi yoksa özelde mi çizdirsem kararsız kaldım. Daha önce gözünü çizdiren veya bilgi sahibi olan var mı?
Birde Hatay yada Hatay'a yakın bil şehirde hastane doktor tavsiyesinde bulunabilecek olursa çok iyi olur.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar bilgisayarımın menteşesi çok sert olduğu için kasaya vidalanan yeri kırdı. Kasaya menteşeyi yapıştıracak güçlü bir yapıştırıcı var mıdır bildiğiniz?
Yada başka bir öneriniz🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 17 / 58

Arkadaşlar taşınabilir harddisk kutumun içindeki harddiski çıkarıp daha güvenilir ve sağlam olsun diye ssd aldım bugün wd green 480gb ama sonra baktım arasında az fiyat farkı var diye hem fiyatını hak etsin biraz kaliteli olsun diye iptal ettim bu ssdyi aldım. Şuan bu piyasada sata 480gb en mantıklı ssd bu diye düşünüyorum sizin başka bir öneriniz var mı🤔
Birde amazonda bu ürün hepsiburada vb diğer bütün sitelerden ucuz bir sıkıntı çıkar mı sizde ürün hakkında🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar ekolayzeri sona çekmek notebookun hoparlörüne zarar verir mi sizce🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 27

Arkadaşlar sizce telefonda açtığımız uygulamaları kapatmamak şarj konusunda iyimi olur yoksa çok mu şarj yer.
Bence 3-5 dakikaya uygulamayı kapatıp tekrar açmak daha fazla enerji tüketir ve uygulama açılma hızınıda boşuna yavaşlatmış oluruz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Player 1 @player-1

  Android'de uygulamasına göre değişir. Bazı uygulamalar arkaplanda uyku moduna geçmiyor, pilden yemeye devam ediyor. Ama genelde kapatmamak daha iyi. Özellikle gerçekten sık kullandıklarımızı.

  • Mehmet Usta @mehmettustaa

   @player-1 Aynen ama nerden oluşmuşsa bu alışkanlık her seferinde kapatıyorum.

  • Player 1 @player-1

   @mehmettustaa Ben son 4-5 tanesine bakıp, içlerinde oyun varsa kapatıyorum. Bazı oyunlarda arkaplanda açık kalma durumu daha sık yaşanabiliyor. Onun dışında; özellikle telefonun kendi içinde gelen uygulamalarını kapatmak çoğunlukla gereksiz.

  • Mehmet Usta @mehmettustaa

   @player-1 Rehber mesajlar vb uygulamaları sürekli açık bırakıyorsunuz sanırım🤔

  • Player 1 @player-1

   @mehmettustaa Aynen, şimdi saydım 34 uygulama listeleniyor. Eski telefonum Z3 Compact'ta da aynı kullanıyordum. Nadiren açık uygulama kaynaklı pil sorunu yaşadım.

  • Mehmet Usta @mehmettustaa

   @player-1 ooooo şarj konusunda düşünceniz nedir
   Aynı gidiyor
   İyi yada kötü 🤔
   Birde performansa artık olumsuz yönden bir etkisi olmuyor sanırım çünkü belli bir kaç uygulama sonra ramden siliyor işletim sistemi.

  • Player 1 @player-1

   @mehmettustaa Şarjda bir etkisi olursa pil kullanımında gözüküyor zaten. Özellikle güncel android sürümlerinde uygulamalar arka planda ne kadar çalışmış, normalde ne kadar çalışmış gösteriyor. Çoğu uygulama "açık uygulamalar" bölümünde listelense de gerçekte arkaplanda çalışmıyor gözüküyor. Yani uyku moduna geçiyor. Uyku modunda da sadece RAM'de yer kaplıyor yani pile bir etkisi yok. Ram dolu da olsa boş da olsa aynı gücü çeker.

   Bir de dediğiniz gibi ram çok dolduğunda RAM'den uygulamaları silme durumu var. Bu durumda da uygulamalar RAM'den doluluk nedeniyle silinse bile "açık uygulamalar" bölümünde listelenmeye devam ediyor. Yani buradan çıkarılması gereken sonuç; "açık uygulamalar" bölümünün gerçekte açık uygulamalar ile bir alakası yok. Sadece son kullandığın uygulamaları gösteriyor.

  • Mehmet Usta @mehmettustaa

   @player-1 Aynen öyle birde açık kalınca bir uygulamaya giriş açılma süresi çok hızlı oluyor ve buda daha hızlı bir telefon kullanma hissini veriyor.

 • sawgent @sawgent

  Android 5 yada 6'dan itibaren artık işletim sistemi kullanım alışkanlıklarını öğrenip sık kullandığın uygulamaları arkada açık tutmaya başladı. Yani sen hepsini kapatsan bile o bazılarını tekrar açıp arkada bekletiyor. Her kapattığında tekrar açmak için işlemci kullanımını yükselteceği için şarjı olumsuz etkiler. Nadir kullandıklarını da zaten kendisi otomatik uyku moduna alıyor.

Severek kullandığım ve 3.kez aldığım Sandisk flash bellek.
Herkese tavsiye ederim tam bir fiyat performans cihazı.
Aşağıda resimdeki hız testi 2016da aldığım flashın ve 4 sene kullanmama rağmen performans ilk günkü gibi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 22 / 25

Arkadaşlar Sibanet 1 yıllık 10mbit indirme 3mbit yüklemeye sahip tarife 500tl ye çok iyi değil mi sizce de🤔

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar ekranın altındaki çizgi neden oluyor olabilir🤔
Ana ekrana dönünce gitti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap