Manli GTX1070TI aldık. Bakalım iyi miettik. Firmayı biraz araştırdım.
Segment Bilgisayar distiribitörü. Garanti servisi yine Segment.
İnno3d, Zotac, Sapphire ve bir kaç markanın üretildiği fabrikada üretiliyor. İnno3D ve Zotac ortak üretimiymiş. Doğru mu değil mi bilmiyorum.

Kartın kaliteli olduğu belirtiliyor. Isı değerlerinin iyi olduğu belirtiliyor. Zero fan özelliği yok. Bunu da yazılımla etkinleştirilir diye düşünüyorum. MSİ after burner fan modları ile yapılır sanırım. Yada önerisi olan var mı? Kart bu gün elime geçer.

Eğer beğenmezsem iade eder geçerim. Zotac aldım. Islık çalıyordu kart. İade ettim.
Bunda öyle bir sorun olmazsa, ömürlük kart olur.

Marka yurtdışında çok tercih ediliyormuş. Ülkemizde marka algısı yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Microsoft kadar zorlayıcı bir firma var mı? Apple hariç.

Xbox one Wireless Receiver aldım. Windows 10 kurunca taş gibi çalışıyor. Windows 7 kurunca görmüyor. Driver kurulamıyor. İmza sistemini de kapattım. Sinir etti beni.

Windows 7 kullanmam gerekiyor. Kullandığım iki program W10'da verimli çalışmıyor.

Xbox wireless receiver için windows 7 kurulumunu bilen var mı? Yapmadık şey kaldı mı acep.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Yurtdışından Lightbox aldık. Merak ettik. Merak ettik de, ağır ... ettik. bir ton gümrük masrafı çıkartıyorlar. Ticari ürün olarak görmüşler.

Bir türlü mevzuyu halledemedim.

Antrepo ücreti falan çıkıyor. UPS yüzünden 10 günlük fazladan antrepo ücreti çıkacak.

Geri iade talep ettim. Umarım iade olur.

Onunla kalsa iyi.

sanal kartımdan 357 TL birisi telefon faturası ödemiş. Bankaya itiraz oluşturdum. Banka olumlu cevap verse de, hala para hesabımda . Kart ekstresi ile ödedim.

Bu gün diğer bir olay daha oldu. Bir arkadaşımın başı sıkışmış. 1380 TL göndermek için iban numarasını aldım. Enpara uygulaması otomatik kopyalanan ibanı tanıyor. Bu şekil gönderdim. Arkadaş bir ton küfür yiyeceği bir hareket yaptı. Beni aradı. "Abi yanlış hesaba yollamışsın. İban hatalı." dedi. Allah'ın adamı, benim ibanı kendi ibanı sanmış. D:

Ben de bir telaş ENpara'yı aradım. İptal istedim. Onlar Halkbankası müşteri hizmetlerine kod iletmemi söyledi. ONları aradım. Halk bankası şaka gibi. Yanlış işlem gelirse eğer, para hesabına aktarılan kişi onaylarsa parayı iade ediyormuş.

Siz siz olun, hatalı transfer yapmayın. Yakarlar.

😀

24 saat içinde üst üste geliyorlar. 7 mevzu patladı. Haydi bakalım, hayırlısı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam'i ilk defa kullandık. Mortal Kombat oynar dururum. Hem Complete, hem de X sürümünü aldım. İkisi 43 TL tuttu. Ayrıca CS-GO da yükledim. 😀 Pes 2010 Olsa onu da alırdım. Steam'de yok. Çok oynadığım bir oyun. Parasını vermek isterdim. Oynadığım tüm oyunların parasını vermeyi planlıyorum. Spotify gibi sistem kursalar harika olurmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Donanimhaber yine saçma sapan bir reklam koymuş. Şurada bir ilan açmak istedim. Her yerden One blade reklamı yayınlanıyor. Üstelik engelleyemiyorum. Rezillik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türksat beni aradı. 65 Tl olan 50 MB tarifem 82 TL oluyormuş. Sınırsız. Bana şöyle bir öneri yaptılar.

56 TL'ye 27 ay tahütle 100 MB 19:00-00:00 arası 24 MB olan tarifelerini önerdiler.

Şimdi sorun şu. Ben tahüt işini sevmiyorum. Evi değiştirisem, evde kablo altyapısı olmazsa bana patlar diye düşünüyordum. Temsilci ise, dilekçe vererek bunu aşabileceğimi belirtti. Altyapı olmadığı için tüm extra bedellerden muaf tutulacağımı söyledi.

56 TL çok iyi fiyat. TLDünya üst paket dahil. Kablonet modemi de değiştireyim diyorum. Ubee - EVW32C modem var. Antelleri dahili. Türksat Netmaster modemler kanser ediyor. Uzaktan çekmiyor. Bu modem nasıl? Bunu pek bilemedim. İnternette incellemeleri dahi yok.

Kablonet için başka yurtdışı yada yurtiçinden alınabilecek modem önerisi var mı?
Kona modül kullanacağım. Ona da ayda 3 TL vereyim. Zaten ortalama fiyatları 140 TL.

100 MB sınırsız ve 5 Saat 24 MB. Benim en çok kullandığım vakit bu. 3 Mb/s download hızı. Bu hızla 4K netflix izlenebiliyor.

Kararsız kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Elimizdeki PS4 koleksiyonunu satışa koymaya başladım. XBOX koleksiyonu da mevcut.

Tümü sıfır. İkinci el olanlar da satılacak.
Çoğunda çift gamepad bulunacaktır.
Xbox ve PS4 oyunları da mevcut. Onların satışı daha sonra yapılacaktır.
Koleksiyon amaçlı sürümler kısıtlı üretimse eğer, fiyatları hali ile yüksek olacak. Kısıtlı üretim olmayanların fiyatları piyasa fiyatından düşük olacak.

PS4 için ise, çoğu kırılabilen sürümdür.

Şimdilik 3 PS4 ilanda. İlerleyen dönemde dahası da eklenecek.

#xbox #xboxone #xboxs #ps4 #playstation4 #ikinciel #2el #sahibinden #satılık #koleksiyoner #oyun

https://forum.donanimhaber.com/playstation-4-pazari-tum-urunler-kullanilmamistir-fiyatlar-uygun-tutulmustur--136820056#136820056

Playstation 4 pazarı. Tüm ürünler kullanılmamıştır. Fiyatlar uygun...

Selamun aleyküm. DEV PLAYSTATİON ve XBOX KOLEKSİYONU. Koleksiyonu bozuyoruz. Yatırım amaçlı bir satıştır. İlgili bilgileri aşağıda veriyorum. Sürekli
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Millet şaka sanmış. Cidden satılık. İlgilenen yazsın.
%88'e yakın erimliliği olan ve sessis bir güç kaynağı ister misiniz? Biz de isteyeceğinizi düşündük. Sizin için 8 ay, günde 4 saat kullandık. Sırf sizin için yaptık. Şimdi de satıyoruz.

Cougar STX 700W 80+ Bronse. No moduler, no problem, yes clean. 😀

Sizin için 24 aya ek 4 ay garanti ekledik. 😀 28 ay garantili güç kaynağımızı isteyen olursa eğer, 290 TL'CİKKKKK. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon şaşırttı.

Bu gün yaşadıklarımı anlatayım.

Amazonda 75 Euro 8,65 + 66,35 euro puanım vardı. Müşteri hizmetlerini aradım. Ülkemlde kullanılamayacağını ve bu paranın kartıma iadesini istedim. Normalde 450 TL iade edilmesi gerekirken, 2x392 TL yani 66,35 Euroyu iki defa iade ettiler.

Biz de gittik. Allah'ın emri üzere fazla iade edilen haram olur düşüncesi ile paranın tekrar çekilmesini talep ettik.

Mevzu burada başladı.

Kur farkı 18 TL bana girdi.
O da kalsa iyi. 8,65 euro yerine 5 euro amazon hesabıma yatırıldı. Bunu Türkiye'den kullanamam. Oradan ürün alsam kargo maliyeti var. 3,65 euro yendi.

450 TL alacakken, 392 TL aldım. Geri iade ettiğim 410 TL yüzünden 374 TL almış oldum.

İyilik yaptık. Kötülük bulduk.

Toplam zararım 76 TL oldu. Harika.

Müşteri temsilcisinden bu bedelde ürün beğenip, bana beğendiğim ürünün gönderilmesini talep ettim. Reddetti. öncesinde yazdığı posta şöyle.

"Merhaba Mehmet Akif Bey,

Sizin gibi dürüst, iyi kalpli müşterilere sahip olduğumuz için çok şanslıyız.

Davranışınız takdire şayan bir davranıştır.

Bizi onore ettiniz.

Sizin gibi iyi insanların varlığı bizim hayata olan umutlarımızı arttırıyor.

Fazladan ödenen tutar hesabınızdan çekilecektir.

Malesef 8 Euroluk indirim çeki veremedim ama 5 Euroluk verebildim.

Bu 5 Euroyu hesabınızd görüntüleyemezsiniz, bir sipariş verdiğinizde ödeme kısmına geldiğinizde tutardan otomatik olarak düşer.

İyi günler diliyorum.

Yeni yıl size ve sevdiklerinize sağlık ve mutluluk getirsin."

Şöyle dedim.

"Bana verilmeyenin eş değerinde beğendiğim ürünü gönderin. Olmadı o fiyata denk alışverişime kargo indirimi yapın.."

İşte böyle. Biz helal neslin yapması gerekeni yaptık. 76 TL uçtu.

Ben yine bin kere bu duruma düşsem, bin kere de aynısını yaparım. Varsın zarar edelim. İnsanlık baki kalsın. Amazon bir kaç euro ile zengin olduğunu sansın.

Amazon Doğruyu yaparsa eğer, onu da yazacağım. E-posta attım. Müşteri temsilcisine de düşük puan verdim. Sonucu bekliyoruz. yazarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22
 • mehmetakif @mehmetakif

  İyilik değil. Olması gerekeni yaptım. Amazon'da üzerine düşeni yaptığında burada paylaşacağım. Millet de iyi olan şeyleri arada görsün. Zira, burada genelde hep karamsar şeyler paylaşılıyor. Doğru hareket, doğru şekilde yapılmalı. Benim hatam da var elbet.

  Sanırım siz, "İyilik yap kötülük bul.." sözüm üzerine yazmışsınız. Hata etmişim. Düzelttim.

 • Muhammed Toprak @highvoltagexx

  Aynı durum Udemy de başıma geldi. 3 kurs aldım 75₺'ye. Birini iade ettim 25₺ yerine 75₺ yatırdılar. 50₺'yi geri göndermek istediğimi söyledim anlamadılar. Bende gidip 50₺'ye başka kurs aldım para başka yere gitmesin diye. Para iade sürecinde bir çok sorun çıktığı için bir çok yazışma yaptık. En son 50₺'yi geri ödemek istediğimi anlamadılar ben de uzatmak istemedim böyle bir yöntem kullandım. Keşke konuyu uzatıp parayı geri gönderseydim bir şekilde.

  • mehmetakif @mehmetakif

   Kur kırbacı altında ezilen bir ülkeyiz. Bunu düşünmeleri gerekir. İade yerine bir ürün alırken ücreti biraz fazla çekmek yada TL üzerinden com.tr sitesinin iade almasını sağlamak, yapılabilecek en güzel ve mantıklı harekettir.

 • Fikri @fikri

  Amazon'dan TL olarak çekilmesini isteseydiniz TL olarak yatardı ve bu durumdan dolayı zararınız olmazdı. Ancak Amazon kur çevrimini kendisi yaparsa normal ürün alımında bizim zararımıza oluyor. En güzeli euro ekstre istemek tabii.
  O indirimi çalışan kendisi müşteri memnuniyeti için yetkisi dahilinde yapmış. Eğer diretse idiniz de üst yetkili ile görüşse idiniz onların yetkili oldukları miktar daha fazla olurdu.
  Şu anda 3,65 euro zararınız olmuş. 5 euroyu ürün alırken kullanırsınız.

Şu çanta harika. Kardeşim kullanıyor. Lakin, gearbest'de bulamadım.

Normalde daha ucuz olanları da var. Çok güzel tasarımı var. Mont altına bile gizlenebiliyyor. Çok güzel bir çanta. Öneririm. Ben de alacağım. Elbet gearbest gb puanları ile. Bulabilirsek tabi.

https://tr.aliexpress.com/item/Ocardian-G-s-anta-Moda-tek-kollu-anta-Rahat-Tuval-G-s-anta-erkek-Anti-H/32866512746.html?tt=WhatsApp&aff_platform=default&cpt=1546700025175&sk=c0euWam8&aff_trace_key=eb3c239572d649ca841fc73629039ef8-1546700025175-04819-c0euWam8&terminal_id=064aa077ce2f4f4aa798f54da93b8261

US $6.19 49% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap