Yurtdışından Lightbox aldık. Merak ettik. Merak ettik de, ağır ... ettik. bir ton gümrük masrafı çıkartıyorlar. Ticari ürün olarak görmüşler.

Bir türlü mevzuyu halledemedim.

Antrepo ücreti falan çıkıyor. UPS yüzünden 10 günlük fazladan antrepo ücreti çıkacak.

Geri iade talep ettim. Umarım iade olur.

Onunla kalsa iyi.

sanal kartımdan 357 TL birisi telefon faturası ödemiş. Bankaya itiraz oluşturdum. Banka olumlu cevap verse de, hala para hesabımda . Kart ekstresi ile ödedim.

Bu gün diğer bir olay daha oldu. Bir arkadaşımın başı sıkışmış. 1380 TL göndermek için iban numarasını aldım. Enpara uygulaması otomatik kopyalanan ibanı tanıyor. Bu şekil gönderdim. Arkadaş bir ton küfür yiyeceği bir hareket yaptı. Beni aradı. "Abi yanlış hesaba yollamışsın. İban hatalı." dedi. Allah'ın adamı, benim ibanı kendi ibanı sanmış. D:

Ben de bir telaş ENpara'yı aradım. İptal istedim. Onlar Halkbankası müşteri hizmetlerine kod iletmemi söyledi. ONları aradım. Halk bankası şaka gibi. Yanlış işlem gelirse eğer, para hesabına aktarılan kişi onaylarsa parayı iade ediyormuş.

Siz siz olun, hatalı transfer yapmayın. Yakarlar.

😀

24 saat içinde üst üste geliyorlar. 7 mevzu patladı. Haydi bakalım, hayırlısı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Steam'i ilk defa kullandık. Mortal Kombat oynar dururum. Hem Complete, hem de X sürümünü aldım. İkisi 43 TL tuttu. Ayrıca CS-GO da yükledim. 😀 Pes 2010 Olsa onu da alırdım. Steam'de yok. Çok oynadığım bir oyun. Parasını vermek isterdim. Oynadığım tüm oyunların parasını vermeyi planlıyorum. Spotify gibi sistem kursalar harika olurmuş.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Donanimhaber yine saçma sapan bir reklam koymuş. Şurada bir ilan açmak istedim. Her yerden One blade reklamı yayınlanıyor. Üstelik engelleyemiyorum. Rezillik.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Türksat beni aradı. 65 Tl olan 50 MB tarifem 82 TL oluyormuş. Sınırsız. Bana şöyle bir öneri yaptılar.

56 TL'ye 27 ay tahütle 100 MB 19:00-00:00 arası 24 MB olan tarifelerini önerdiler.

Şimdi sorun şu. Ben tahüt işini sevmiyorum. Evi değiştirisem, evde kablo altyapısı olmazsa bana patlar diye düşünüyordum. Temsilci ise, dilekçe vererek bunu aşabileceğimi belirtti. Altyapı olmadığı için tüm extra bedellerden muaf tutulacağımı söyledi.

56 TL çok iyi fiyat. TLDünya üst paket dahil. Kablonet modemi de değiştireyim diyorum. Ubee - EVW32C modem var. Antelleri dahili. Türksat Netmaster modemler kanser ediyor. Uzaktan çekmiyor. Bu modem nasıl? Bunu pek bilemedim. İnternette incellemeleri dahi yok.

Kablonet için başka yurtdışı yada yurtiçinden alınabilecek modem önerisi var mı?
Kona modül kullanacağım. Ona da ayda 3 TL vereyim. Zaten ortalama fiyatları 140 TL.

100 MB sınırsız ve 5 Saat 24 MB. Benim en çok kullandığım vakit bu. 3 Mb/s download hızı. Bu hızla 4K netflix izlenebiliyor.

Kararsız kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 15

Elimizdeki PS4 koleksiyonunu satışa koymaya başladım. XBOX koleksiyonu da mevcut.

Tümü sıfır. İkinci el olanlar da satılacak.
Çoğunda çift gamepad bulunacaktır.
Xbox ve PS4 oyunları da mevcut. Onların satışı daha sonra yapılacaktır.
Koleksiyon amaçlı sürümler kısıtlı üretimse eğer, fiyatları hali ile yüksek olacak. Kısıtlı üretim olmayanların fiyatları piyasa fiyatından düşük olacak.

PS4 için ise, çoğu kırılabilen sürümdür.

Şimdilik 3 PS4 ilanda. İlerleyen dönemde dahası da eklenecek.

#xbox #xboxone #xboxs #ps4 #playstation4 #ikinciel #2el #sahibinden #satılık #koleksiyoner #oyun

https://forum.donanimhaber.com/playstation-4-pazari-tum-urunler-kullanilmamistir-fiyatlar-uygun-tutulmustur--136820056#136820056

Playstation 4 pazarı. Tüm ürünler kullanılmamıştır. Fiyatlar uygun...

Selamun aleyküm. DEV PLAYSTATİON ve XBOX KOLEKSİYONU. Koleksiyonu bozuyoruz. Yatırım amaçlı bir satıştır. İlgili bilgileri aşağıda veriyorum. Sürekli
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Millet şaka sanmış. Cidden satılık. İlgilenen yazsın.
%88'e yakın erimliliği olan ve sessis bir güç kaynağı ister misiniz? Biz de isteyeceğinizi düşündük. Sizin için 8 ay, günde 4 saat kullandık. Sırf sizin için yaptık. Şimdi de satıyoruz.

Cougar STX 700W 80+ Bronse. No moduler, no problem, yes clean. 😀

Sizin için 24 aya ek 4 ay garanti ekledik. 😀 28 ay garantili güç kaynağımızı isteyen olursa eğer, 290 TL'CİKKKKK. 😀

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Amazon şaşırttı.

Bu gün yaşadıklarımı anlatayım.

Amazonda 75 Euro 8,65 + 66,35 euro puanım vardı. Müşteri hizmetlerini aradım. Ülkemlde kullanılamayacağını ve bu paranın kartıma iadesini istedim. Normalde 450 TL iade edilmesi gerekirken, 2x392 TL yani 66,35 Euroyu iki defa iade ettiler.

Biz de gittik. Allah'ın emri üzere fazla iade edilen haram olur düşüncesi ile paranın tekrar çekilmesini talep ettik.

Mevzu burada başladı.

Kur farkı 18 TL bana girdi.
O da kalsa iyi. 8,65 euro yerine 5 euro amazon hesabıma yatırıldı. Bunu Türkiye'den kullanamam. Oradan ürün alsam kargo maliyeti var. 3,65 euro yendi.

450 TL alacakken, 392 TL aldım. Geri iade ettiğim 410 TL yüzünden 374 TL almış oldum.

İyilik yaptık. Kötülük bulduk.

Toplam zararım 76 TL oldu. Harika.

Müşteri temsilcisinden bu bedelde ürün beğenip, bana beğendiğim ürünün gönderilmesini talep ettim. Reddetti. öncesinde yazdığı posta şöyle.

"Merhaba Mehmet Akif Bey,

Sizin gibi dürüst, iyi kalpli müşterilere sahip olduğumuz için çok şanslıyız.

Davranışınız takdire şayan bir davranıştır.

Bizi onore ettiniz.

Sizin gibi iyi insanların varlığı bizim hayata olan umutlarımızı arttırıyor.

Fazladan ödenen tutar hesabınızdan çekilecektir.

Malesef 8 Euroluk indirim çeki veremedim ama 5 Euroluk verebildim.

Bu 5 Euroyu hesabınızd görüntüleyemezsiniz, bir sipariş verdiğinizde ödeme kısmına geldiğinizde tutardan otomatik olarak düşer.

İyi günler diliyorum.

Yeni yıl size ve sevdiklerinize sağlık ve mutluluk getirsin."

Şöyle dedim.

"Bana verilmeyenin eş değerinde beğendiğim ürünü gönderin. Olmadı o fiyata denk alışverişime kargo indirimi yapın.."

İşte böyle. Biz helal neslin yapması gerekeni yaptık. 76 TL uçtu.

Ben yine bin kere bu duruma düşsem, bin kere de aynısını yaparım. Varsın zarar edelim. İnsanlık baki kalsın. Amazon bir kaç euro ile zengin olduğunu sansın.

Amazon Doğruyu yaparsa eğer, onu da yazacağım. E-posta attım. Müşteri temsilcisine de düşük puan verdim. Sonucu bekliyoruz. yazarım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 22
 • mehmetakif @mehmetakif

  İyilik değil. Olması gerekeni yaptım. Amazon'da üzerine düşeni yaptığında burada paylaşacağım. Millet de iyi olan şeyleri arada görsün. Zira, burada genelde hep karamsar şeyler paylaşılıyor. Doğru hareket, doğru şekilde yapılmalı. Benim hatam da var elbet.

  Sanırım siz, "İyilik yap kötülük bul.." sözüm üzerine yazmışsınız. Hata etmişim. Düzelttim.

 • Muhammed Toprak @highvoltagexx

  Aynı durum Udemy de başıma geldi. 3 kurs aldım 75₺'ye. Birini iade ettim 25₺ yerine 75₺ yatırdılar. 50₺'yi geri göndermek istediğimi söyledim anlamadılar. Bende gidip 50₺'ye başka kurs aldım para başka yere gitmesin diye. Para iade sürecinde bir çok sorun çıktığı için bir çok yazışma yaptık. En son 50₺'yi geri ödemek istediğimi anlamadılar ben de uzatmak istemedim böyle bir yöntem kullandım. Keşke konuyu uzatıp parayı geri gönderseydim bir şekilde.

  • mehmetakif @mehmetakif

   Kur kırbacı altında ezilen bir ülkeyiz. Bunu düşünmeleri gerekir. İade yerine bir ürün alırken ücreti biraz fazla çekmek yada TL üzerinden com.tr sitesinin iade almasını sağlamak, yapılabilecek en güzel ve mantıklı harekettir.

 • Fikri @fikri

  Amazon'dan TL olarak çekilmesini isteseydiniz TL olarak yatardı ve bu durumdan dolayı zararınız olmazdı. Ancak Amazon kur çevrimini kendisi yaparsa normal ürün alımında bizim zararımıza oluyor. En güzeli euro ekstre istemek tabii.
  O indirimi çalışan kendisi müşteri memnuniyeti için yetkisi dahilinde yapmış. Eğer diretse idiniz de üst yetkili ile görüşse idiniz onların yetkili oldukları miktar daha fazla olurdu.
  Şu anda 3,65 euro zararınız olmuş. 5 euroyu ürün alırken kullanırsınız.

Şu çanta harika. Kardeşim kullanıyor. Lakin, gearbest'de bulamadım.

Normalde daha ucuz olanları da var. Çok güzel tasarımı var. Mont altına bile gizlenebiliyyor. Çok güzel bir çanta. Öneririm. Ben de alacağım. Elbet gearbest gb puanları ile. Bulabilirsek tabi.

https://tr.aliexpress.com/item/Ocardian-G-s-anta-Moda-tek-kollu-anta-Rahat-Tuval-G-s-anta-erkek-Anti-H/32866512746.html?tt=WhatsApp&aff_platform=default&cpt=1546700025175&sk=c0euWam8&aff_trace_key=eb3c239572d649ca841fc73629039ef8-1546700025175-04819-c0euWam8&terminal_id=064aa077ce2f4f4aa798f54da93b8261

US $6.19 49% OFF|Tahmini Teslimat Zamanı

Smarter Shopping, Better Living! Aliexpress.com
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ücretsiz Spotify listelerimi Tidal'a nasıl alabilirim? Tidal'ı deneyimliyorum. Çok hoşuma gitti. Mobilde kullanmam. A ayrı. bir defa denedim. Flack dinleyeyim. Sen misin bunu diyen? 3,5 gb 1 saatin maliyeti.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6

"İslam-i" deyip, şu katılım bankalarından faize girmediğini düşünerek 100000 TL ve üzeri kredi alanlara üzülüyorum. 100000 Tl için 260000 TL ödeme yapılıyor. Çok berbat. Garanti, Yapıkredi, Akbank, İşbankası vb. bankalar kredi verince faizle vermiş oluyor. Peki, bu katılım bankaları ne yapıyor? Bunun adı faiz değil mi? Kar payı adını vermekle milleti mi kandırıyorlar?

Helal gıda diyerek bir kaç trilyon dolarlık sektör oluşturuldu. Helali de haramı da helal adı altında burada. Katılım bankası olayı da aynı.

Müslümansan madem, bankada 1kr paran bile durmamalı. Banka ile işin olmamalı. Lakin, maaş sistemi bankacılık üzerinden dönüyor. Faizi katılım ve kar payı adı altında yutturmaya çalışmaları komik.

Bilenlerden yanıt beklerim. Bankacılık sektöründe olanlara bir kaç sorum olacak.

1- Katılım payı nedir? Neye göre alınıyor? Bu faiz ile eş değil mi?
2- Bankalara koyulan her paranın faiz geliri olmaksızın durmasına rağmen banka tarafından gelir kaynağı olarak kullanılması nasıl değerlendirlmeli? Ne kadar gelir elde ediyorlar? 1000 TL üzerinden 1 gün için konuşursak ve aylık olarak bahsedersek?
3- Konut almak için Eminevim tarzı sistemlerin de sözde İslam-i olduğunu düşünüyorum. ONların da faiz türü bir yapılanma ile çalıştıklarını düşünüyorum. fikriniz ve bilginiz nedir?
4- Banka kasası kiralarsak, bu kasaya koyacağımız paralar banka sistemine giriyor mu? Yani bu paralardan banka bileşik faiz ile kar elde ediyor mu?

Umarım güzel bir bilgi edinme ortamı olur. Yazacak ve yazanlara şimdiden teşekkür ederim.

Not: Bu konu sadece müslümanlar için değil, inanan, inanmayan ve farklı inancı olanlara da yöneliktir. Bilginin kimden edinileceğini bilemeyiz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 23
 • Meraklı @merakli

  Paradan para kazanmak haramdır. Türkiye çok tuhaf sistem var. Hele ki bazı hocalara göre, ev/araba zaruri ihtiyaç olduğu için bankadan para almak faize girmiyormuş. Hadi oradan! Allah'ı kandırmaya çalışıyor aptallar.

 • Player 1 @player-1

  Bu katılım bankası sistemini dini dürtülerle kullananlar, diğer bankalara oranda dini inançlarına "daha uygun" olduklarını düşündüklerinden dolayı kullanıyorlar. Aynı zaman da bu sistemin aslında normal bankacılık sistemine göre daha köklü olduğunu söylüyorlar. Ama daha çok bu sistemin tercih edilmesinin sebebi maliyetinin bankadan kredi çekmeye göre mali açıdan daha avantajlı olduğunun düşünülmesi. Bu doğru mu değil mi çok araştırmadım.

 • Ofpoyraz @redmaner

  Müslümansan bankada 1 kuruş paran olmayacak kısmı yazınızın doğru değil. Aslında yazabilirdim bildiklerimi ama final dönemim kusura bakmayın vaktim yok. 10 gün sonra olabilir 🙂

  • mehmetakif @mehmetakif

   Başarılar dilerim. Benim de finallerim var. Çalışmaya devam.

  • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

   Şahsen ben katılıyorum @mehmetakif beye. Benim param vadesizde duruyorken öylece durmuyor. Bankalar zorunlu karşılık oranı hariç kalan parayı kredi vermekte kullanır. Yani benim bankada 1000tl param varken banka bu para sayesinde insanlara 9000tl kredi verir ve bu paradan para kazanır. Şimdi ben size kesin günah işleyeceğiniz bir iş için borç para versem bunun bana da günahı yok mudur? Ben bu günaha ortak değil miyim? E banka da kesinlikle bu parayla faiz verecek. O halde bankada vadesiz hesapta parası bulunan da faize ortak olmasa da sebep olmuş oluyor. Eğer paranız bankada kasada kilitli değilse her türlü mevduat hesabı faize bulaşıyor bence.

   Bu arada başarılar.

  • mehmetakif @mehmetakif

   @oguzhanbilgay Teşekkür ederim.

  • Ofpoyraz @redmaner

   @oguzhanbilgay takva boyutu böyle doğru ama haram denemez ruhsat var.

   siz içki içen bir market sahibisiniz. Ben gelip sizden domates aldım ve siz kazandığınız para ile içki alıp günaha girdiniz. Bu durumda ben domates aldığım için günah mı işledim?

   Aynı durum banka için de geçerli. Aramızda bir hizmet anlaşması var. Sonrasında nasıl değerlendirildiği paranın beni günaha sokmaz.

   Ha ben karşıyım ve bu kurumun kazanmasını istemiyorum derseniz saygım sonsuz. Katılım bankası tercih eder veya yastık altı muhafaza edersiniz paranızı

  • mehmetakif @mehmetakif

   @redmaner Yorum yanlış. Bir müslüman için faiz almak ve vermek suçtur. Vermek suçtur. Çünkü, faizi alan yahudilerdir. Bunlar da insanlığın iyiliği için davranmaz. Faiz günahtır.

   Değirmene su taşırsan, değirmen döner. Benim derdim, dereyi kurutmak. Kurutayım ki, değirmen dönmeyi bırak, kimsesiz kalsın.

   Faiz yemek, almak, yenmesine neden olmak ve faizi umursamamak suçtur.

   Faiz ile büyüyen sistemlerin silah sektörüne de para akıttıkları nettir. Silah vardır. Senin bankada bıraktığın para onlar için kurşun fabrikası olur. Çünkü, her gün bileşik faiz ile adamlar kurşun parası çıkartır. Ben de kendi elimle, kendime dönecek silahı beslemem.

  • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

   @redmaner örnek biraz yanlış. Bir insan helal yoldan kazandığı parayı harama harcıyorsa onun bileceği iş ama banka öyle değil. Adamın işi haram zaten ve bu haramın kaynağı da bizim paramız.

   Buna verilecek doğru örnek alkol alım satım işine girmek isteyen kimseye sermaye olarak borç para vermek daha doğru örnektir. Adamın yaptığı iş yapacağı iş belli. Şimdi siz buna verdiğiniz parayı tamamen alsanız bile bu işe doğrudan destek olmuş olursunuz. Bu durumda da bu haramda payınızın olmadığını iddia edebilir misiniz?

   Bankacılık da aynıdır. Sizin paranızı emanet alır, bu parayı sermaye yapar ve halka kredi dağıtır. Buradan da kendi kazanır.

   Katılım bankasının da faizden pek farkı olmadığına ilişkin düşüncemi aşağıda paylaştım zaten.

   Bu arada @mehmetakif beye de katılmıyorum. Faiz alan veren hemen yahudidir denemez. Bu kurumların yahudilere ya da bir başka gruba para akıttıkları anlamına da gelmez. Bu düşüncenin sonu müslümanların bankacılık sistemini yahudilere bırakması sonucunu doğurdu yıllarca. Osmanlının merkez bankası Osmanlı Bankası yıllarca yabancıların elinde kaldı bu sebeple. Bankacılık da yasal bir faaliyettir ve şartları sağlayan herkes yapabilir. Dinen yasak olması başka bir konudur. Bizi kimsenin dini düşünceleri ilgilendirmez. Ben sadece bankada para bulundurmanın da faize destek olmak olduğunu savunuyorum.

 • Av. Oğuzhan Bilgay @oguzhanbilgay

  Katılım bankasında bir süre çalıştım. Ben de faiz değil diyenlere inanmayanlardanım. Bu tip bankalarda faizin ismi değişir sadece. Örneğin elimize bankanın kargo şirketiyle yapacağı, ya da inşaat şirketiyle yapacağı sözleşme gelir. Sözleşmede %9 faiz yazar, biz bunu siler %9 ceza yazarız. Ne oldu? Faiz yok mu oldu?

  Kredi işlemlerinde şu sebeple helal deniyor. Normalde @fikri beyin dediği gibi katılım bankası malı kendi alır size satar. Satarken de vadeli sattığı için daha yüksek fiyatla satar. Bu yüzden katılım bankalarının kredi sözleşmeleri konvansiyonel bankalarınkinden biraz farklıdır. Diğer bankaların sözleşmelerinde doğrudan sana ev alman için şu kadar para veriyorum faizi bu kadar yazar. Katılım bankasının sözleşmesinde senin adına şu evi alıp sana satıyorum yazar. Diğer bütün hükümleri aynıdır. Peki uygulamada banka evi gerçekten alır satar mı? Tabi ki hayır. Tapuda devir doğrudan müşteriye yapılır. Arada banka olmaz.
  Tek fark katılım bankası ödemeyi sadece satıcıya yapar, müşterisine nakit vermez.

  Ama ben sadece sözleşmenin iki maddesini değiştirmeyle işin mahiyetinin değiştine inanmıyorum. Neticede siz yine para verip, fazlasıyla alıyorsunuz.

  İlginç bir bilgi daha vereyim. Mesela konvansiyonel bankalar müşteri krediyi yapılandırmak isterse yapılandırabilir. Ama katılım bankası yapılandırma yapamaz normalde. Çünkü yapılandırmada araç kredisi, ev kredisindeki gibi müşteri adına alınıp satılan bir mal yok. Bunu da aşamak için sözde ingiltere metal borsasından müşteri adına metal alınıp satılıyor sözleşmelerde. Tabi ki böyle bir satış da yok gerçekte 😂😂

  Kardeş şuna bakacaksın. Bana para verdiğinde fazlasıyla alıyor mu? Alıyor. Kredi kartı borcunu ya da kredi borcunu 1 gün geciktirince benden para istiyor mu fazladan? İstiyor. O zaman bu faizdir. Nokta.
  Kar payı mar payı, gecikme cezası hepsi hikaye.