Kuzenim iPhone 8 satın aldı ikinci el. YouTube uygulamasında aradığı bir şeyi bulamıyor. Bilgisayardan ya da Android telefondan aynı şeyi arıyoruz; ona gelen sonuçlar saçma sapan ve az alakasız şeyler. Android ya da pc'de sorun yok çıkıyor aradığımız ve açıp izleyebiliyoruz; dinleyebiliyoruz. Kuzenim iPhone 8'i verip iPhone X aldı; aynı sorun devam ediyor. Bazen düzeliyor arama sonuçları ve bulduğunu da açıyor sorunsuz. Bazen de dediğim gibi saçmalıyor. Benzer şeyler başına gelen ya da çözüme yönelik tavsiyesi olan var mı?
Fotoğrafta google hesabı açık olduğu halde gelen bildirim. Başka bir hesapla denemişler yine aynı sorun. Eskiden Google Maps yüklüydü telefonda. YouTube uygulaması Google Maps uygulamasını bahane göstererek açmıyordu. Onu sildik, şimdi de bu geliyor. Safariden YouTube'u açınca da aynı sorun çıkıyor. Normalde dinlediği ya da izlediği videoları açıyoruz bu arada. Müzik videoları vs. Kısıtlanmış videolar değil açmaya çalıştığımız.

#teknoyardım #yardım #apple #iphone #iphonex #youtube

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Arşivciler yardım lazım. Benim lisede okuduğum sıralarda #Pardus projesini geliştiren ekip haftalık #podcast yayınlıyordu. Adı #AjansPardus idi. #Apple Podcastlerden dinlerdim., ipod touch 4'ümle. Şuanda o seriyi, o podcasti bulmak istiyorum. Bende yok, programı düzenleyen, sunan insanlara ulaştım, elimizde var ama paylaşamayız dediler. Arşivinize bir baksanız, acaba var mıdır sizde?
Podcastin başında #Bandista - #ÖzgürlüğeManuş parçası çalardı. #Özgürlükiçin diye topluluk siteleri vardı bir zamanlar Pardus'un.

#yardım #TeknoYardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Haftalık Gündem Değerlendirmelerinin(podcastlerin) Arşivi!

https://yadi.sk/d/Z-r3xdGI3XpEbs Yandex.Disk (27,75 GB)

Güncellenmeye devam ediyor. [Son Güncelleme: 02.01.2019]

2011 (42 bölüm | 2,49 GB | 1 gün 22 saat 32 dk 20 sn)
2012 (51 bölüm | 3,57 GB | 2 gün 18 saat 35 dk 39 sn)
2013 (50 bölüm | 3,37 GB | 2 gün 14 saat 52 dk 13 sn)
2014 (51 bölüm | 3,54 GB | 3 gün 02 saat 47 dk 25 sn)
2015 (51 bölüm | 4,08 GB | 3 gün 04 saat 02 dk 41 sn)
2016 (52 bölüm | 3,59 GB | 2 gün 18 saat 51 dk 46 sn)
2017 (50 bölüm | 3,22 GB | 2 gün 06 saat 42 dk 19 sn)
2018 (51 bölüm | 3,89 GB | 2 gün 00 saat 31 dk 06 sn)

Toplam ( 398 bölüm | 27,75 GB | 20 gün 16 saat 55 dk 29 sn)

-Yıl yıl klasör oluşturdum(2011,2012,2013).
-İsimleri ve başlıkları [Yıl#Sayı] Tarih şeklinde oluşturdum; örnek [2013#30] 22-27 Tem
-Albüm adı: Haftalık Gündem Değerlendirmesi-Yıl
-Albüm Sanatçısı: TeknoSeyir
-Katkıda Bulunan Sanatçılar: TeknoSeyir
-Yıl: Hangi yılda yayınlandıysa girildi.
-Parça numaraları: Verildi.
-Tarz: Arabesk,Pop, Blues gibi türler kaldırıldı, tek tür Podcast olarak ayarlandı.
-Albüm kapak resmi: Eklendi.

Tekliflere, tavsiyelere ve eleştirilere açığım. Arşivi oluşturup bunu buluta yükleyip paylaşmam umarım TeknoSeyir sahiplerine karşı olumsuz bir davranış değildir, eğer öyleyse vazgeçebilirim.

Podcast bölümleri sadece teknoseyir.com adresinde yer alan indirme bağlantısı kullanılarak tek tek indirilmiştir.

ÖNEMLİ: Sadece arşiv amaçlıdır. Severek dinlediğimiz bu podcastleri arşiv amaçlı saklamak isteyen TeknoSeyir severleri kolaylıkla ulaşabilmesi için tek bir yerde toplanmaya çalışılmıştır. Bölümleri netiniz varsa lütfen YouTube'dan ve teknoseyir.com'dan takip ediniz. Bu arşivin TeknoSeyir istatisliklerini ve gelir sistemlerini olumsuz etkilemesini istemeyiz. Normalde netiniz yoksa ya da podcasti indirip dinleyen biriyseniz ve eski bölümleri de dinlemek istiyorsanız buradan ulaşabilirsiniz.

LÜTFEN reklam engelleyici kullanıyorsanız, teknoseyir.com sitesinde çalışmayacak şekilde ayarlayınız.

Saygılar 🙂

Hoşunuza gittiyse paylaşırsanız sevinirim.

#akış #HaftalıkGündemDeğerlendirmesi #arşiv #TeknoSeyirArşivi #teknoarşiv

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 20

YARDIM LAZIM
WD Black 750GB 2.5 inç dahili HDD aldım dizüstü için. 09/12/2014'te Adana'da Gold mağazasından aldım. 2 seneden sonra, Windows disk arızalı kullanmayın verilerinizi yedekleyin uyarısı geldi. Diskte hata testi yaptığımda #BadSector olmadığı ama sağlık durumum %0 olduğu sonucu çıkıyor. Sonuç olarak ürün değişimi gerekli. Garantisi bitti ama #RMA yapılabiliyormuş sanırım WD ürünlerinde. Garanti kontrolü yaptığımda 2020'ye kadar garantisi var diyor. RMA ile göndermek istiyorum. Hesap da açtım ama RMA için ürünü kaydettirmeniz gerekmektedir diyor. Ürünün seri numarasını, satın alındığı tarihi ve nereden alındığını soruyor. Yazıyorum hepsini (satın alındığı yer olarak ülke çapında perakendeci seçeneğini seçiyorum) ürünün kaydı başarısız diyor. Bu süreçlerden geçmiş olanlar, bilgisi olanlar yardım edebilirse çok memnun olurum. Eğer çıkar yol yoksa yenisini almak zorunda kalacağım.

Eposta attım, şöyle bi karşılık geldi.
#TeknoYardım #WD

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

Selamlar. Bir akrabamın görüştüğü çocuk, kızın telefonu 10 dakikalığına alıyor ve casus yazılım yükleyip veriyor. Kız çocuktan ayrılıyor ama yazılım konusunu açmıyor hiç çocuğa ama farkında. Mesajları kıza ve çocuğa aynı anda geliyor, aramaları dinliyormuş, telefonun her şeyini izliyormuş. Kız polise gitmeden ve meseleyi uzatmadan yazılımdan kurtulmak istiyor. Telefonu sıfırlamış düzelmemiş. Servise yollasa servis çözer mi, ya da tavsiyeniz var mı? Samsung A3 sanırım telefon.
#TeknoYardım #yardım #android #casusyazılım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 9

Elime Microsoft Remote Keyboard for Windows XP Media Center Edition v1.0 (Model:1044) geçti bir yerden. Bu klavye hakkında hiçbir bilgim yok. Kullanmış olan var mı? Şuan kullanmak istesem neler yapabilirim? En önemlisi ben bunu PC'ye nasıl bağlayacağım?!
#klavye #TeknoYardım #microsoftkeyboard

BeğenFavori PaylaşYorum yap