Aliexpressten Bedava Ürün Kazanma

Bu yazıda Aliexpress mobil uygulaması üzerinden nasıl bedava ürünler kazanabileceğinizi anlatacağım.

 

Aliexpress mobil uygulamasına girip anasayfadaki Freebies (Bedavalar) sekmesine tıklıyoruz.

 

 

Varsayılan sekme olarak o gün eklenen ürünler geliyor. Yeni eklenen ürünler 5 gün boyunca katılıma açık kalıyor. Katılım bittikten sonra 72 saat içinde kazananlar belirleniyor. Yukarıdan ürün kategorilerini seçip ürünlere bakabilirsiniz.

 

 

Ürüne tıkladığınızda detayları görüyorsunuz. Çekilişin bitmesine kaç gün kalmış, kaç tane ürün verilecek ve o zamana kadar kaç kişi katılmış görebiliyorsunuz. Ürünü detaylı incelemek için fotoğrafa tıklayıp ürün sayfasına gidebilirsiniz. Aşağıdan Apply for Free yerine tıkladıktan sonraki çıkan pencerede adres teyidi yerini onayladıktan sonra çekilişe katılıyorsunuz.

 

 

Dikkat Etmeniz Gerekenler:

 • Günde sadece 2 adet ürün için çekilişe katılabilirsiniz. Çekiliş katılım hakları her gün saat 10da yenilenir.
 • Çekilişi kazanırsanız, bildirim geldikten sonra 0.01$ lık ödeme yapmanız gerekiyor. 3 gün içinde ödeme yapmazsanız hediyeniz iptal edilir.
 • Kazandığınız ürün elinize ulaştıktan sonra inceleme yazmanız gerekiyor. İnceleme yazmazsanız uygulama sizi karalisteye alır ve bir daha herhangi bir çekilişe katılamazsınız.
 • İnceleme yazarken uygulama sizi güzelce yönlendiriyor. Ürün hakkındaki genel görüşleriniz, ürünün paketlemesi, karşılaştırma, öneriler gibi alt başlıklarda her biri için en az 150 karakterlik inceleme yazısı yazmanızı istiyor.

Kazanma Şansınızı Arttırmak İçin Neler Yapabilirsiniz?

 • Uygulama algoritması kazananları önceki incelemelerinin kalitesi, bedavalarım kısmındaki aktivitesi ve üyelik seviyesi gibi parametrelere bakarak seçiyor. Diğer incelemelere yorum yazarak, beğenerek ve her gün uygulamaya girerek şansınızı arttırabilirsiniz.
 • Üyelik seviye puanınız genel olarak yaptığınız alışveriş sayısına göre belirleniyor. Alışverişlerinizden maksimum üyelik puanı toplamak için aldıklarınız hakkında geribildirimde (feedback) bulunmayı unutmayın. Üyelik puanı kazanabileceğiniz diğer işlemleri görmek için şurayı incelebilirsiniz:
  https://home.aliexpress.com/buyerlevel/pointdesc.htm
  Mobil uygulamada Account sekmesinden yukarıda isminizin altındaki üyelik seviyesine tıkladıktan sonrada üyelik puanınızı görebilirsiniz. Puana tıklarsanız yukardaki linkini verdiğim yere ulaşırsınız.
 • Genelde elektronik kategorisindeki kulaklık vs. gibi ürünler çok talep görüyor. Ancak 20k, 30k gibi katılım sayıları olmasına rağmen sadece 5-10 kadar ürün veriliyor. Haliyle bu çekilişlerde kazanma şansınız oldukça düşük oluyor. Daha az talep gören ürünlere yönelebilirsiniz. Kazanma şansınızı katılan sayısı/verilen ürün sayısı yaparak kabaca hesaplayabilirsiniz.

#AliExpress #Bedava #Çekiliş #Freebie

BeğenFavori PaylaşYorum yap

En Kolay Haliyle iOS'da Tüm Reklamları Tünelleme Yoluyla Engelleme (Wi-Fi/Mobil Veri) (Türkiye'de İlk Defa)

Merhaba arkadaşlar,

Daha önce iOS'da En Kolay Haliyle Wifi Bağlantısının Olduğu Yerlerde Nasıl Reklamlardan Kurtuluruz anlatmıştım fakat orda mobil veri için bir çözüm önerimiz yoktu. (Olanlar da ücretliydi)

Bugün sizlere hem Wi-Fi hem Mobil Veri bağlantılarda kullanabileceğiniz reklam engelleme yöntemini dilim döndüğünce anlatacağım.

Şuan anlatacağım yöntem bilinen bir yöntem değil. Zaten uygulama da yeni sayılır.Gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki; Türkiye'de İlk Defa bir internet sitesinde bu yöntemi ben anlatıyorum.

1-Önce App Store 'a giriyoruz.

2-Aşağıdaki uygulamayı bulup indiriyoruz.

3-Uygulamayı açıp Adguard DNS'ye tıklayıp "Use this server" diyoruz. (İsteyen listeden reklam engelleme özelliği olan farklı bir DNS de seçebilir.)

4- Burda gelen uyarıya "Allow" deyip uygulamanın yapay bir VPN konfigürasyonu kurmasını sağlıyoruz.(Bu sayede Telefonun Tüm Ağ Etkinliğini Tünelleyerek Reklamları Engelleyebiliyoruz.)

5-Ardından uygulama listeden seçmiş olduğumuz DNS ye göre VPN hizmetini başlatıyor.("Starting DNS Service" yazısında takılırsa "Stop" a basıp tekrar sol üstteki Start/Stop tuşuyla hizmeti başlatabilirsiniz.

Opsiyonel olarak:

"Connect On Demand" ve "Show VPN icon" seçeneklerini açabilirsiniz.

Connect On Demand: DNS servisini sürekli olarak açık tutar ve bu sayede hiç bir zaman reklamla karşılaşmazsınız. (Uygulama kapalı olsa bile)

Show VPN Icon: DNS servisi açıkken durum çubuğunda "VPN" işaretinin gözükmesini sağlar.

Cache responses: Sitelerin hızlı açılması için sunucudan gelen cevabı hatırlar yani cache sistemini aktif eder.

"Resolvers usage rules" sekmesinden ise "Log tutma", "DNSCrypt" kullan gibi ayarları da yapabilirsiniz. (Bunlar gelişmiş ayarlar olduğu için el sürmenize gerek yok.)

Hizmet aktifken cihazda kullandığınız hiç bir uygulamada reklam görmemeniz gerekir.Hizmetin çalışıp çalışmadığını burdan anlayabilirsiniz. (Bazı uygulamalar reklamları daha önce depolamaya kaydetmiş olabilir.Reklamların gözüktüğü bir uygulama varsa silip tekrar yüklemeyi deneyin.)

NOT: "Advanced Options" kısmından kendi hosts dosyanızı programa aktarabilirsiniz.

NOT2: Aynı anda birden fazla dns yi kullanabilirsiniz.Ama gecikme yaşanabileceği için tavsiye etmem.

Bu kadar uğraşa değdiğini görmek adına ve emeğe saygı adına beğenip paylaşmanızı rica ediyorum.

Başka bir blogda görüşmek üzere.Kendinize iyi bakın.

#TempHediyesi #Temp

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 54

İnternet nasıl çalışır temalı, bir paketin yolculuğunu gösteren bir video vardı fakat bulamıyorum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Önerdiğiniz faydalı bulduğunuz , sık sık kullandığınız siteler var mı? Varsa paylaşır mısınız?

not : lütfen teknoseyir , google yazıp bayat espiriler yapmayın.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12

En Kolay Haliyle iPhone/iOS'da Reklam Engelleme

Merhaba arkadaşlar,

iOS işletim sisteminde(iPhone/iPad/iPod v.s.) safari için App Store'da ücretsiz olarak bir çok reklam engelleyicisi var ancak uygulamalarda ve oyunlarda zırt pırt çıkıp sizi bekleten video reklamları engellemek istediğinizde alternatifler son derece kısıtlı.

Bunun için 2 seçenek hakkınız var.

 • 1. Yöntem

Adguard Pro, Adblock gibi bir uygulama satın almak.

 • 2. Yöntem

Menüden Ayarlara giriyoruz. Wi-Fi yazısına tıklıyoruz.

Bağlı olduğunuz Wi-Fi Ağının yanındaki "i" butonuna tıklıyoruz.

"DNS'i Ayarla" kısmına tıklıyoruz.

Sizde "Otomatik" olan ayarı "Elle" olarak ayarlayıp aşağıdaki dns adreslerini giriyoruz ve Kaydet e basıyoruz.

Bu aşamadan sonra herhangi bir uygulamayı yeniden açın.

Bu kolay yöntemle reklamlar %95 oranında engellenmiş olacak.

Başka bir blogda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.

Edit: DNS'ler Adguard DNS adresleridir.

#TempHediyesi #ReklamEngelleme

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 11 / 21
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#SonsofAnarchy, #TheSopranos ile birlikte benim için tüm zamanların en iyi iki dizisinden biri. Bu parçayı yine bir motorcu abinin hikayesine odaklanan bir oyunda dinlemek de hoş bir sürpriz oldu.

#BirazMüzik

Soldier's Eyes - Jack Savoretti (SOA S05E02)

Song of Sons of Anarchy, Season 5 episode 2 Lately I've been wondering what's been going on I've been here before but I don't remember when And every time we...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 23

Netflix neden içeriğinde olamayan bir şeyi arama önerileri kısmında gösterip beni gaza getiriyorsun?

Ayrıca çalışan VPN var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 9

Starbucks Cool Lime Tarifi - Evde Yapın

Madem Pazar itibariyle bahar geldi, Starbucks'ın en popüler ürünlerinden birisi olan Cool Lime'ı evde yapmak için harika bir deneme yapabiliriz. Ben açıkçası Starbucks'ta yalnızca Cool Lime içiyorum, zorda kalırsam bazen de filtre kahveye maruz kalıyorum. Cool Lime gerçekten güzel, her ne kadar öz sıvı ile yapsalar da ferahlık ve tazelik hissini yaratıyor. Peki biz ne yapacağız? Biz tazelliğin kitabını yazacağız. Taze limon, taze nane ve taze buz... Neyse efendim; geçelim öncelikle malzeme listesine.

 

Malzemeler

 1. Limon
 2. Taze nane
 3. Şeker
 4. Buz
 5. Su
 6. Pense

 

Yapılışı

 1. Öncelikle limonumuzu güzelce yıkayalım.
 2. Bir tane rende veya sebze soyacağı ile kabuğunu soyalım. Yalnız dikkat, yalnızca sarı kısmı soymanız gerekiyor, oldu ki beyaz kısmı da doğradınız... İşte o zaman yandınız. Çünkü beyaz kısım Cool Lime'ınızı ferahlatmak yerine acılaştıracaktır. Gözünüzü seveyim dikkat.
 3. Taze nanelerimiz vardı ya, onları da hijyen açısından önce yıkayalım ama çok değil, aromasını yıkarken atmasın.
 4. Yıkadığımız taze nanelerimizin (5 dal) yapraklarını ayıklayalım. Dalları olmasın, onlar da aromaya zarar veriyor çünkü.
 5. Bu ikisini bir kaba alalım ve üzerlerine iki yemek kaşığı (tepeleme) şeker ekleyelim.
 6. Kaba aldığımız tüm malzemeleri (limon kabuğu, taze nane yaprakları ve şeker) iyice avuçlayarak karıştıralım. Bu işlemi yaparken biraz malzemelere sert davranın ki suları çıksın.
 7. Kabın içine bir buçuk bardak su ekleyin ve elinizdeki malzemeleri de suyun içine sıyırın.
 8. Kabın içine üç yemek kaşığı limon suyu ekleyin. Çekirdek kaçsa da önemli değil, adım 10'da süzeceğiz.
 9. Malzemeleri iyice kaşıkla karıştırın -bakın iyice diyorum- çünkü dibinde şeker tanesi kalırsa ağzınıza kıtır kıtır gelir, sonra içtiğinize içeceğinize pişman olup bu gönderi altında çeşitli küfürlerle beni başbaşa bırakabilirsiniz.
 10. Tüm malzemeleri bir sürahiye veya kaba süzgeç yardımıyla süzün.
 11. Dolaptan çıkarttığınız buzları bir buzdolab poşetine doldurarak küçük bir metafor yaratın ve pense ile güzelce kırın.
 12. Ardından bardağın neredeyse ağzına (iki parmak altına) kadar buzları doldurun ve üzerine süzdüğümüzde elde ettiğimiz o taze Cool Lime'ı ekleyin.
 13. Belki bir pipet ile güzel bardağınızı süslemeyi tercih edebilirsiniz.

 

Bu tarifte gerçek Lime yok çünkü Türkiye'de bulmak çok zor ve bulsanız da pahalı. Zaten tarifte nane ile limon bir araya geldiğinde bu işi iyi sırtlandılar. Bu tarif iki bardak içindir, tarifteki ölçeklerin katsayılarını arttırarak daha fazla bardakta servise hazırlayabilirsiniz.

Afiyet olsun.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 12 / 23