X36 paylaştı.

Kaliteli LED Panel ve Şerit LED Ürünleri, Çeşitli Ödeme İmkanlarıyla Led Vitrini’nde

Sponsorlu İçerik

LED Panel denince akla ilk gelen marka Easy LED, firma bünyesinde bulunan E-Ticaret platformu Led Vitrini aracılığı ile gerçekleştirdiği indirimlerle tasarruf yapmak isteyen son kullanıcılara ürünlerinin daha kolay ulaşması için maliyetine satışlara devam ediyor.

Tasarrufun yanı sıra tasarım konusunda da tercih sebebi olan led panel ürünlerinin sürekli kampanyalarla kullanıcıya ulaştığı platform, hem son kullanıcıya hem de ara toptancıya sağladığı kolay ödeme seçenekleriyle sektörde sözü geçen bir firma olma yolunda hızla ilerliyor.

Kapıda ödeme imkanıyla internetten alışverişin en yüksek duvarı olan güven sorununu kırarak müşterileriyle yakın ilişkiler kurmayı başaran Easy LED, anlaşmalı olduğu bankaların kredi kartına da 6 taksit imkanı sunuyor.

Kategori olarak 3’e ayırabileceğimiz led panel aydınlatma ürünleri, camlı led paneller ile şıklığa bir adım daha yaklaşıyor. Kullanılacak ortama göre sıva altı ve sıva üstü olarak tercih olanağı sağlayan led aydınlatma panelleri, böylece her ihtiyaca karşılık verebilmekte...

Şerit LED‘de Akım (Amper) Hesaplama

Volt, elektrikte potansiyel gerilim farkı birimidir. Elektrikle çalışan her cihazın bir çalışma gerilimi vardır ve Volt diye adlandırılır. Bu gerilim dahili yada harici bir adaptörle sağlanabilir.

Şerit LED ürünü 12 V ile çalışır. Genellikle “V” harfiyle gösterilir.

Gerilimin açıklamasının ardından akım birimi olan Amper’in açıklamasını yapabiliriz.

Amper açıklamasını basit bir şekilde yapacak olursak, akım şiddeti birimi diyebiliriz.

Peki Akım şiddeti ne demektir?

Akım şiddeti; belli bir zaman ölçüsünde, devreden geçen elektrik yüküne denir. Yani saniyede geçen elektrik yüküdür diyebiliriz.

Şerit LED’lerin çalışma geriliminin 12V olduğunu daha önce belirtmiştik.. Akım değerini hesaplarken göz önünde bulundurmamız gereken iki husus vardır. İlki kullanacağımız şerit LED’in çeşidi, ikincisi ise uzunluğudur. Çünkü şerit LED çeşitleri metrede birbirlerinden farklı akımlarda elektrik gücüne ihtiyaç duyarlar.

Tek Çipli Şerit LED

PCB üzerinde metrede 60 LED bulunan tek çipli şerit LED, 0,4 Amper akım çeker. 12 Volt ile çalıştığından 12*0,4 = 4,8 Watt güç tüketir.

Kaliteli bir şerit LED, sağlıklı bir aydınlatma için metrede 0.4 Amper akıma ihtiyaç duyar. Örneğin 5 metre şerit LED için 5 x 0,4 = 2 Amper yeterlidir. Fakat günde 3 saatin üzerinde çalıştırılacaksa, 2,5 Amper veya 3 Amper tercih edilmesi daha sağlıklı olacaktır. Zira trafo fazla güç harcadığında ısınacak ve ömrü kısalacaktır.

3 Çipli Şerit LED

Metrede 0,7 Amper akım çeken 3 çipli şerit LED, 12 Volt gerilimle çalıştığı için 8,4 Watt güç tüketir.

3 Çipli Şerit LED Double

İki kat PCB üzerinde metre başına 60 LED bulunan ürün, 1,5 Amper akım çeker. Çalışma kapasitesi 12 Volt ve toplamda 18 Watt güç tüketir.

3 çipli şerit LED ürünleri verimli çalışmak için tek çipli şerit LED ürünlerine göre daha fazla akım gücüne ihtiyaç duyarlar. Kaliteli bir 3 çipli şerit LED metrede 1,5 amper akım için gereklidir. Yani 5 metre için 5 x 1,5 = 7,5 Amper adaptöre ihtiyaç duyulmaktadır.

RGB Şerit LED

RGB şerit LED ürünleri, 3 çipli şerit LED’lerdir. Fakat her çipte farklı renk ışık verir. Bir kumanda yardımıyla bu renklerin farklı kombinasyonlarını deneyerek 16 renkte ışık elde edilebilir. Bu LED’ler 3 çipli olduğu için metrede 1,2 Amper, 5 metre için ise 6 Amper akıma ihtiyaç duyduğunu söyleyebiliriz.

Türkiye’nin her yerine 100₺ üzeri alışverişlerde ücretsiz kargo olanağı sunan Led Vitrini’nde tüm bu ürünlere uygun fiyatlarla sahip olmak için daha fazla beklemeyin!

Led Vitrini ile tasarrufun keyfini çıkarın!

Sponsorlu İçerik
BeğenFavori Paylaş

#AliExpressÜrünTavsiyeleri

bugün 90's döneminin korkulu gecelerimi aydınlatan, bozulduğunda tuvalete gitmekten korkup belkide sıcak duş almamı sağlayan, dönemin çocukluk kahramanlarından sensörlü gece lambasının
(fotograf temsili)

günümüz versiyonu olan şık bir gece lambasını sizlere tavsiye ediyorum.

 

yaklaşık 1.20$ - 4.50₺ civarında olan gece lambası hareket sensörlü değil ışık sensörlüdür.

Yani akşam ortam ışığı azaldığında otomatik olarak devreye girer ve ortam aydınlanana kadar yanar.

Bu kimileri için istenilen bir özellik olabilirken, kimileri için eksi özellik olarak görülebilir. Sizin kullanım senaryonuz ve ihtiyaçlarınız bunu belirleyecektir.

ürün genellikle gece ihtiyaçları için sık kalkan yaşlılar ve tek başına karanlıktan korkan ufaklıklar için ideal.

ışık sensörü olmasının bir avantajı devamlı gece yanması. hareket sensörünün algılama süresindeki gecikmeler tedirgin edici olabiliyor, hızlı hareket eden birisi için gecikme (ışığın yanma) süresi fazla olabilir ve istenmeyen kazalara yol açabilir.

ürünün eksi yönlerinden devam edecek olursak

prize takılı çalışması sebebi ile 1 prizi bu lambaya ayıracaksınız.

kendi üzerinde priz yok.

2'li yan yana priz kullanıyorsanız ürün geniş olduğundan 2 prizin alanını işgal edip diğer prizi kullanmanıza engel olabilir.

teknik detayları ise

  • voltaj: AC110V-220V
  • güç: 0.5 W
  • ömür: 50,000 saat
  • boyutu: 65*65*28mm

 

mavi-beyaz-kırmızı ve sarı renk çeşitleri ile satılıyor.

form olarak çok kaba değil şık bir yapısı var fiyat performans ürünlerinden bir tanesi

satın alırken dikkat etmeniz gereken nokta ise eu priz için uygun olanı seçmeniz

iyi alışverişler.

Aliexpress led gece lambası LINK

#AliExpressÜrünTavsiyeleri

not: ürünü satın almadım, kullanmadım sadece yorumumu belirtiyorum.

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap