Bir Kırım Tatarı olarak beni çok duygulandırdı. 1944'te Kırım Tatarlarına uygulanan sürgün için yazılmış. Bu kardeşimiz de O Ses Ukrayna'da çok güzel seslendirmiş.

https://youtu.be/7dH86vHWF3c
#akış

O Ses Ukrayna'da Türkçe Esintileri - Jamala - 1944 - Türkçe Çeviri

Bizi sosyal medyadan takip etmeyi unutmayın ♡ . . Instagram: helinlyrics ツ . . . . . Kanala abone olmayı unutmayın☽ . . . . Orijinal video : https://youtu.be...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Telefonun ekranında bir tane ölü piksel grubu bulunuyordu. Uzun süredir garantiye göndermeyi düşünüyordum ama iyice bozulup gelir diye göndermiyordum. Geçenlerde de merak ettiğim birkaç soruyu sormak için konu açmıştım.
https://teknoseyir.com/durum/1193382

Ayın 10 Ocak 2020'da kargoya verdiğim telefon 15 Ocak 2020'da eve tamir olmuş olarak geldi. Ekranı ve ses tuşlarını değiştirmişler. Hiçbir yerinde de hasar yok. 8.5₺ kargo ücretini bana itelemişler ama olsun 🙂. Demek ki düzgün garanti firmaları da varmış.

#güncel #garanti #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Genel Sağlık Sigortası 88,26₺ olmuş.
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 22
 • Tarık KAYA (35) @tarikkaya

  Arkadaş bu böyle lönk diye yazılırmı offff :/ :/

 • Halil Uçar @ucarhalil

  Eskiden hiç bakılamıyordu çalışmayanlar, şimdi yeşilkart ile bakılıyor üzerine bir mal yoksa ya da bekar olup anne babası ile yaşamıyorsa. Anne babası ile yaşıyorsa onların gelirleri toplamını hane halkına bölünce 980 TL'nin üzerinde çıkarsa prim ödüyor, çıkmazsa yine yeşilkart ile bakılıyor. G1 olursa da 88 TL prim ödüyor. Çok fena bu devlet çok. Hayır işin içinde olmasak yicez de.. Ha şu yanlış, GSS yaptırmayanları borçlandırması gerzeklik, ona lafım yok. Ama bu millet mal, başka türlü gidip GSS yaptırmıyor. Devlet gel işin yoksa, güvencen yoksa ben bedava sağlık hizmeti vericem sana diyor, yok diyor vatandaş. Ama ne zaman hastanelik oluyor, nerde bu devlet oluyor. Her şeyin doğrusunu konuşmak lazım.

  • Equitatus @equitatus

   İşin doğrusu da sizin söylediğiniz gibi değil ama. Hiçbir geliri olmayan kişilere yeşil kart vermemek için direnip zorla borç çıkartıyorlar. Devletin kimseyi düşündüğü falan yok, "gel ben sana bedava sağlık hizmeti vereceğim" demiyor. "Bu insanları daha fazla nasıl dürtebilirim" diye uğraşıyor. Annesi emekli kendi geliri (ne maaş ne burs) hiç olmayan arkadaşıma gelir tespiti yapan kişi yeşil kart vermemek için elinden geleni yaptı ve yine gelir seviyesini yalan yanlış şekilde yükseltip zorla GSS borcuna soktu.

  • Halil Uçar @ucarhalil

   @equitatus itiraz etsin. Genelge şöyle der; resmi kayıtlarına ve kişinin beyanına bakılır. Eğer resmi kayıtlarda sınırı geçen bir gelir yoksa memur kafasına göre beyan olmadığı halde kafasından beyan yazıp geliri yükseltemez. Bu suçtur. İtiraz etsin, gerekirse ilçe kaymakamına çıksın. Uygulama güzel, yanlış uygulayan memurlar varsa bilemem. Ama cezası ağırdır onu söyleyeyim.

 • Tunahan Avsallı @awsalli

  Seneye borç 10bin olur artık, yarısı faiz zaten 🙂

 • mustafa. @musoter

  558tl ödemiştim geçen sene 🙂

Ekrana ne yazdırılır?
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 27

Telefon Redmi Note 5. 1 sene önce satın aldım. Satın aldıktan yaklaşık 1 ay sonra ekranda siyah bir nokta oluştu. Uğraşmak istemediğim için böyle kullanıyordum lakin garanti bitmeden şu ekranı değiştireyim dedim. Herhalde bunu garanti karşılıyordur.

Garanti firması "Güncel Dijital Teknoloji Ürünleri" olarak geçiyor. Bulunduğum şehirde de şubesi varmış. Gidip elden teslim edeceğim.

Daha önce garanti ile pek uğraşmadım. Bu konuda sizden bilgi edinmek istiyorum. Merak ettiklerim şunlar:
- Telefonu garantiye verdikten sonra onlara teslim ettiğime dair bana bir belge verilmesi gerekiyor mu?
- Telefona hasar verecek olurlarsa onların hasar verdiğini nasıl kanıtlarım? Neler yapmam gerekli?
- Bir de ses açma/kapama tuşlarına basıldığında her zaman algılamıyor (sert basılırsa her zaman algılıyor) ve tuştan herhangi bir geri bildirim sesi gelmiyor. İlk başta geliyordu. Basmayı algılayan butonun bozulmaya başladığını düşünüyorum. Bunu garanti firması karşılar mı?

Cevaplarınızı bekliyorum.
#akış #yardım #TeknoYardım #garanti

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu laptopu 2. elden satsam ne kadar eder?
Casper SW9/TW9
Intel Core i7-720QM 1.6 GHz with boost 2.2 GHz
Nvidia Geforce GT240M
4GB DDR2 RAM
500GB HDD
15.6", 1366x768 TN Ekran
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sökerken bataryaya muhtemelen hasar vermiş şişmeye başlamış sonra da batarya şişmeye başlayınca havasını almak için üstüne basmış ve patlatmış. Ve bu adam telefon tamircisi.

https://www.yenisafak.com/video-galeri/gundem/sisen-batarya-patlayinca-etrafi-dumanlar-sardi-2200567 #akış

Şişen batarya patlayınca etrafı dumanlar sardı

Adıyaman'da, tamiri yapılan bir telefonun aniden patlayan bataryası korku ve paniğe neden oldu. Patlama anı ve yaşanan panik güvenlik kamerasına yansıdı.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Telefon tamircilerin %99.9999'un yaptığı '' CAHİLLİKLER ''

  - Bataryayı sivri delici keskin şeyler ile cihazdan çıkartmak.

  - Bataryayı çıkartmak için aşındırıcı bazlı '' TİNER , ASETON , BENZİN '' kullanmak

  - Bataryayı çıkartmak için aşırı ve gereksiz ısıtmak

  - Bataryayı çıkartmak için aşırı güç uygulayıp cell yapısını bozup eğip yamultmak

  Bunlar pilin anasını ağlatır, anası ağlayan pil de öyle mi bilader patlıyorum der senin de ananı ağlatır. Ha bunları neden yaparlar vakitten kazanmak içindir. Ben yapışkanlı pili kasadan ayırmak için 2,5 saat'e kadar uğraşıyorum. 40 45 dereceden fazla ısıtamıyorum, araya asla keskin sivri delici metal ile girmiyorum hep plastik ince kart jelatin vs ile girip aradaki yapışkanı zarar vermeden çıkartmaya bakıyorum. O da mı olmuyor zorluyor mu harşşşşşşşş diye elimde abanıp çekemem, çekersem o pil yamulur içinde çünkü anot ve katot kısımları ayrıdır, tabaka tabakadır birbirlerine sarılmıştır aynı kondansatör gibidir.

  Cell yapısı sen onu yamultup eğersen karışabilir eskisi gibi çelik muhafaza kabında değiller artık yerden tasarruf için direkt cell üstü jelatinle sarılıdır o kadar. Eğdin büktün vs pil zaten kimyasal birşey sen onun yapısını bozuyorsun anot katot karışırsa ne olur ? YANAR, yanarsa ne olur ? şişer böyle ve kimyasal reaksiyon başlar komple yanana kadar hiçbir şekilde sönmez. Elini kolunu herşeyini yakar + yanmaya başladı be arkadaş dışarı atsana ? niye dükkanda öyle kenarı koyuyorsun ? olabilir masa yansa ? yani yok ya bir laf var demek istemiyorum ama anladınız.

 • alper212 @alper212

  Telefon tamircisiyim diyip dükkan açılabildiği için bu durumlar yaşanabiliyor. Almanya'da kuaför bile olsan okuluna gidip ondan sonra dükkan açabiliyorsun.

 • OLDBoy @oldboy

  İki şeyi anlamadım,

  1. Pilin havasını almak nedir?
  2. Müşteri neden aptallık derecesinde soğukkanlı?

Laptop markalarını nasıl bilirsiniz?

Yakın zamanda abim için laptop satın almayı düşünüyoruz lakin markada kararsız kaldık. Her "Bu iyi gibi" dediğim ürünün marka yorumları beni vazgeçiriyor. Aşırı ısınma sorunundan ötürü Casper ve HP'yi eledim. Kendisi yazılım ve 3D çizim için kullanacak. İlk önceliğimiz ısınmaması. Bütçe 10-12 bin arası. Markalar hakkında yorum ve varsa model tavsiyesi bekliyorum. #akış #Tavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15

Ceza çok caydırıcı olmuş. #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 7