Tasarımdan üretime 3D yazıcı devrimi ve 3bfab

3bfab firması ile 3D yazıcı dünyasının inceliklerini konuşuyoruz. Örnek bir cihaz ile baskı yaparken, bir yandan da diğer modellerin sunduğu olanakları ve çalışma prensiplerini öğreniyoruz.

3bfab firmasının sitesine buradan ulaşabilirsiniz.

Teknolojiye dair son haberleri kaçırmamak için ABONE olun ► https://goo.gl/z4MuvY

Web Sitemiz: http://teknoseyir.com/

TeknoSeyir Ailesi Kanalları:
Oyun Kanalımız: Gamende ► https://goo.gl/MN4ExT
Otomobil Kanalımız: Otoseyir ► https://goo.gl/ZXgxLT

Sosyal Medya Hesaplarımız:
Twitter ►https://twitter.com/teknoseyir
Facebook ► https://www.facebook.com/TeknoSeyir

 

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 66
 • KendiniGerçekleştirenKehanet @kgk

  Beyefendi makinenin anlayacağı dile çeviriyoruz diyor da, zaten tek tuşla farklı kaydederek makineden çıkacak şekle getirebiliyoruz.

 • paratoner @paratoner

  Malesef diyorum çünkü biraz ezici yazmışsınız, TS ekibi yapmış bir video koymuş izlensin demiş izlersin beğenirsin beğenmezsin tamam da yapılanı/yapanı "bilmem nesiniz türkiye jürisi" gibi eleştirmek yermek hoş değil, bu gibi eleştiriler insanı geliştirmez yorar, neyse uzatmayayım yorumunuz yada aslında vermek istediğiniz fikir doğru, çok küçük bir kesime hitap ediyor ve o kesime yönelik birşeyler konu edilse daha iyi olurdu, yerli bir markanın ürününü bir müşterimde kurdum, fiyat avantajı var ama dediğiniz gibi kısıtlı bir alana hitap ediyor, diğer yandan bu tip ürünlere kısmende olsa yer vermezseniz o zamanda hep aynı türde yayın yapılıyor eleştirisi gelir.
  Nasıl diyeyim TS ekibinin işi ve yorucu 🙂

 • elmek6 @elmek6

  @farazicosmos uzun süredir 3d yazici kullanan birisi olarak iki modelinizede baktim. FDM tipi yazici ile bastirmaya cok uygun degiller. Hata dediginiz sanirim kapali olmayan tel örgü veya ters yüz. Bu hatalarin düzeltilmesi genelde zor degil ama özellikle FDM tipi tasarimlarda Z ekseninde ~45° üzerindeki yüzeylerin basimi icin ya destek gerekir yahut güzel cikmaz. Internette overhangs 3d yazarak daha detayli bilgi bulabilirsiniz.

 • elmek6 @elmek6

  @farazicosmos nispeten dogru, tek tarafli gibi düsünmek lazim FDM yazicilari. Toz baskiyi hic tecrübe edemedim ama gördügüm kadariyla ciktiktan sonra güclendirme amacli japon yapistiricisi veya vernik bir banyoya yatiriyorlar.