Bu hafta , cuma ve cumartesi günleri, özellikle üniversite 3. ve 4. sınıf öğrencilerini hedefleyen bir Cyber Security Workshop'u var.

Konuşmacıların çoğu Sony'den. 2. gün sonunda ufak bir sınav olacak. Bu sınav sonunda başarılı olanların uzun dönemli staj imkanı olacak.
https://www.eventbrite.com/e/siber-guvenlik-egitimi-tickets-45464228732?aff=es2

Siber Güvenlik Eğitimi

BUSİBER SONY İŞBİRLİĞİ İLE İLGİ ÇEKİCİ KONULARLA 27-28 NİSAN 2018 TARİHLERİNDE BULUŞMAK ÜZERE SİZLERİ BEKLİYORUZ.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu kez Ankara'ya gidiyoruz. Bu seferki workshop konularımız

Software Testing Methodologies
Linux Hardening
Web Application Security
Social Engineering
Cryptography
Wireshark Poweruser Workshop

Sony Cyber Security Workshop

Sony will run a  workshop at Bilkent University for 3rd-4th year undergraduate students who are interested in cyber security career opportunities. The following topics will be covered during the...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

AMD'nin Zen lansmanını tek merak eden benmiyim acaba? 3 saat kalmış...

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Web tarayıcısı alanında güzel gelişmeler olmak üzere. Firefox 48 ile bütün arka plan verisi farklı child process'ler üzerinde çalışacak. Dolayısı ile tarayıcının kitlenmesi durumu neredeyse olmayacak. Bunun yanı sıra daha pek çok artısı olacak (güvenlik, bellek tüketimi, vb)

http://fossbytes.com/firefox-48-multiprocess-electrolysis-e10s/

Firefox 48 Enables Electrolysis, Brings "Largest Change Ever" By Bringing...

Mozilla is finally rolling out the much-anticipated multi-process feature in its Firefox web browser. Named Electrolysis, this project is being called the biggest change ever made to Firefox.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@hkellecioglu Sitedeki videolar flash olarak açılıyor. Eskiden html5 'di. 2-3 farklı PC de denedim sonuç aynı. Bilindik bir şey mi yoksa benim PC'lerin ayarlarında mı sıkıntı var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 11

Ceplerimizdeki telefon yada evlerimizdeki WiFi sistemler sağlığa zararlı mı?

Bir zamanlar, çıkış gücü çok düşük olan bu tür mikro dalga sınıfı vericilerin sağlığa zarar veremeyeceğini düşünenlerdendim. Ancak kablosuz iletişim teknolojilerinde bilgi güvenliği üzerine çeşitli araştıramalar yaptığım sürede, ister istemez mikro dalga sinyallerinin fiziği üzerine de kafa yordum. Son durumda hiç de masum olmadıklarını düşünüyorum artık.

Konuyla ilgili aşağıdaki videoya bir göz atmanızı öneririm.

Wifi, Microwaves and the Consequences to our Health - Barrie Trower

Mr. Barrie Trower, a British physicist who was a microwave weapons expert and who worked for the Royal Navy and the British Secret Service, talks about the health effects of WiFi and other forms of...
BeğenFavori PaylaşYorum yap