Sandisk usb bellekler beni çıldırtacak.
Format atacagım bir türlü boot etmiyor :@
#akış
#sandisk
#teknoyardım

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

Oppo'nun ekran altı kamera tasarımlı telefonunda son durum nedir hocam ? @umtk
Çentik ten kurtulsak.
#Oppo
#akış
#smartphone
#akıllıtelefon

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Raspberry Pi ile kendi modeminizi yapın

#raspberrypi
#router
#modem
#akış

miniProject #30: Use Raspberry pi as Router

In this miniProject, I convert a raspberry pi model 3 to act as a router. --------------Link to conf variable file-------------------https://w1.fi/cgit/hosta...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Turkcell Superbox a bir rakip gelse. Çok iyi olurdu be..
Vodafone dan bir hamle bekliyorum..
Turk Telekom yapmaz öyle bir şey. Sabit internet müşterisini kaybederler..
#superbox
#superonline
#fiber
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

Tarlayı satıp almayı düşünüyorum 🙂
#akış
#monster
#laptop

Monster Tulpar T7 V18.3.2 Intel Core i9 9900K 64GB 19TB SSD RTX2080 Windows 10...

Monster Tulpar T7 V18.3.2 Intel Core i9 9900K 64GB 19TB SSD RTX2080 Windows 10 Pro Gaming Notebook fiyatı, modelleri ve teknik özellikleri Teknosa'da. Monster Tulpar T7 V18.3.2 Intel Core i9...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 8

TTNET fiberin verdigi dandik TILGIN modem dısında router taksam internet çıkışı alabilirmiyim beyler?

#teknoyardım
#tilgin
#fiber
#ttnet

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Apple etkinliğini Shiftdelete den başka türk yayıncı neden yapmıyor ?
Clickbait çi adamlara muhtaç oluyoruz.
#akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Uydudan internet hep ilgimi çekmiştir.
Kotası olmasa birde..
http://go2sat.net/
#akış
#uyduinternet

Hızlı ve kesintisiz uydu internet – go2sat

go2sat tüm Türkiye’de hızlı ve kesintisiz uydu internet hizmeti sunar. Profesyonel teknik destek ve uygun fiyatlı uydu internet için bizimle temasa geçin.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 14
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bana bu tür kulaklıklar apple harici olmamış bitmemiş ürün gibi geliyor. Pil zaten sıkıntı yetmiyor, biri telefona bağlanıyor öbürü de öbür kulaklığa bağlanıp öyle dıdısının dıdısı modunda takılıyor bu yüzden çok öyle insan var ya 2. kulaklık çalışmıyor bağlanmıyor ne yapacam ne edecem diye geziniyor. Birde işin kötü yanı bomboşta kulaklık düşse yere otobüste vs ara ki bulasın, hani kepçeden destek almıyorsa zor ben o yüzden kablolu enseden dolaşan + kepçeden destek alan türde aldım. böyle tam kablosuz işi bana pek mantıklı gelmiyor.

  • Özgürlük için Linux @linux-freedom

   çin malı uydurukların sarjı 1 saat bile gitmiyor. bunları onlarla kıyaslamamak lazım.

  • Orcun @orcun

   @linux-freedom Max 4 saat demişler, bu 4 saat müzikte ve son sese yakın mı yoksa en kısıkta mı ? ben fit 350'de neredeyse son ses zorluyorum 5 saat 40-50 dk falan süre alıyorum. Tercih meselesi tabi birşey diyemem. Araştırın kullanıcıların gerçek yorumlarını vs. onlar ne diyorlar ? mühim olan kullanıcısının ne dediği sonuçta.

  • prometrik @prometrik

   @orcun Hocam ben qcy t1c modelini kullanıyorum. İşe gidip gelirken oldukça rahat ettim. Kulakta rahat duruyor. Düşme falan hiç yaşamadım. Ha elime aldığımda bir kez düşürüyordum o kadar. Ben tam kablosuz yapısını daha çok beğeniyorum. Tabi silikon bir ip vs ile boyuna asılabilme imkanı olsa güzel olabilirdi. ama bu kişiye göre bir tercih sebebi.

   Şarj süresi olarak kulaklıklar kendisi 1:30 saat yolu çok rahat çıkartıyor. Genelde yüksek ses dinlerim. 2:30 saat gideri var hatta 3 saati bulaiblir emin değilim. Zaten kutusu ile taşıyorum ve kullanım bitince kutusuna koyuyorum. O zaman da taşıma kutusu şarj ediyor. Yaklaşıl haftada bir falan şarj ediyorum.

   İstanbul toplu taşımalarında dikkatsiz ve kaba insanlar sağolsun kablolu kulaklık kullanımını böylece bırakıp rahatlamış oldum. Az kişiye takılmıyor o kablo ve ömrünü az yemiyor kulaklığın. Bir de Mi6 ile type c çevirici sorunu çıktı. 6 ayda bozuldu. Bir de ona masraf. Doğrusu bluetooth artık yeterince tatmin ediyor.

   Bir de gözlük konusu var. Aynı insanlar göğsüme asılı duran gözlüğe çarparak/sürtünerek geçmeyi de seviyorlar. Bir gün o da kırılacak bu gidişle. Ona böyle bir çözüm bulsam çok mutlu olacağım. Hayır görmüyorlar diyeceğim ama hissetmiyor da olamazlar ya. Ben olabildiğince kimseye temas etmeyip rahatsız etmeden seyahat etmeye çalışıyorum ama bizim millet samimiyeti pek seviyor!

  • Orcun @orcun

   @prometrik Tabi ki tercih sebebi, benim korkum şu işe gidip geliyoruz vs. otobüs metro dolmuş vs. vs. oturdun taktın dinliyorsun geldin durağa ineceksin sağında solunda 20 tane adam var kalkarken birinin kolu eli şuyu buyu çarpabiliyor, benim öyle mesela kaçkere gözlük düşüyordu kulağa gelse ? gitti o kulaklık ara ki bulasın tekini vs. hani o güvenceyi vermiyor. Tamam kulağın kanalın içine giriyor ama terlemede ne oluyor ? spor konusu muallak mesela ben gear'ı ve birkaç tane daha böyle bu tür kulaklık denedim yani evet duruyor ama çok tel maşa duruyor gibi güven vermiyor.

   Şarj büyük problem tamam 2 saat gidiyor olsun yada 3 saat vs. o kutularda kaba mesela tamam işim bitti çıkarttım kutuya koydum e o kutuyu nereye koyacağım ? kot pantolonun cebinde sorun olacak. Telefon bile keşke diyorum ince olsaydı rahatsız ediyor yani bilmiyorum. Tamam kutuya koyduk şarj oluyor ama e kutuyu da şarj edeceğiz.

   Daha bugün işim çıktı biryere gidicem izmirdeyim ben metroya bindim birtane hayvan, hatta hayvan demiyeyim insan görünümlü varlık diyelim, hayvanlara hakaret olmasın. Ya adamdan bir koku geliyor böyle ahırı bilirsin tezek içinde 8-10 büyük baş vardır kapalı kalır o kokuyu hayal et bu herifte de aynı koku vardı, ya kusmamak için valla zor dayanadım daracık yer kaçamıyorsun da ? ya böyle insanlara çıkartıp parfüm vereceksin al diyeceksin arkadaş 2019 yılındayız sen hangi mağaradan pardon yıldan geldin diye de adamı rezil edeceksin. O çevirici işi bela ben o yüzden çevirici ile telefona 3.5 mm takma taraftarı değilim benim telefonda 3.5mm kendiliğinden olacak benim için telefon seçme nedeni yani o konuda taviz veremem. Çünkü 3-4 tane güzel pahallı 100 150 200 dolar civarı gezen kulaklıklarım var, hani onları çöpe atamam.

   Benim bt seçme nedenim spor yaparken kulaktan düşmeyecek az biraz suya sıvıya dayanıklı olacak, başka beklentim çok yoktu. Fit 350'i o yüzden aldım her halde takla atsam bile düşmeyecek biri takılsa bile birşey olsa dahi kulaktan çıkar ama düşmez. Veya terledim vs kulaktan gene çıkmıyor. Tam böyle kablosuz işi tabi ki çok rahatlık ama bana da uymuyor.

  • prometrik @prometrik

   @orcun sizin yapabileceğiniz başka bir şey yok hocam. Kişinin kulak yapısı da önemli bu durumlarda. Ben qcy t1c yi kulağıma taktığımda düşme gevşeme sorunu yaşamadım. Ha ben hafif takmıştım, sonra sağlam taktım. Yaklaşık sene başından beri kullanıyorum. 9-10 ay olmuştur. Mutsuz etmedi çok şükür. Yalnız son zamanlarda huyu olmayan şeyler yapmaya başladı. Bir sıfırlayacağım bakalım. Bir de kulağa oturma şekli ile, kulağa tam oturmuşsa öyle birisi çarpar da düşer gibi durmuyor. Şükür daha kulağıma darbe de yemedim. İnş. yemem de 😀 Vallahi toplu taşıma maceralarımızı anlatsak kitap olur herhalde 😀

   Ek: Telefonda 2.5mm benim de tercih kriterimdi. Ancak Mi6 fiyatına göre çok güzel özellikler sunuyordu. Mecbur taviz verdim. mmcx kablolu güzel kulaklığımında kablosu bozulunca bir süre yedek kulaklıkla idare edip qcy t1c ye geçtim.

  • Orcun @orcun

   @prometrik Tabi o da önemli bir detay, spor yaparken özellikle düşmemesi terlediğimde dahi çıkmaması lazım. Comply'in birkaç çeşit tıkaçlarını da kullandım ama gene de silikon gibi oluyordu. Asıl derdim spor yaparken koşu şu bu bunlarda tamamen güvenebileceğim bir kulaklık olmasıydı. Toplu taşıma ayrı bir dünya araba var diyorum binmeyeyim ama insanı zorla bindiriyorlar trafiği yakıtı park yeri vs uğraşmayayım diyorum da olmuyor. 🙁 Mi6 bence son f/p şampiyonu şayomi cihazıydı, mi 8 mi 9 falan baya baya hazır marka tutmuş dur bakalım milleti öpelim modunda geldi ülkeye, e tabi haliyle ne oldu ? mi9 diyorsun s10e daha ucuza satılıyor falan e niye mi 9 alayım ki ? 😀

  • Orcun @orcun

   @enigmasi Ie 8'i nereden bulacaz ya, geçen aradım taradım temizini bulamadım. 🙁 Sıfırı vardır da sağlam para istiyorlar. Yada shure alıp geçeyim diyorum da ne ile besleyecez ? pc'de okey ses kartımız varda telefonda falan o işler yalan, koca koca dac falan takıp öyle uğraşmadan diyorum birde adam gibi player mı alsak ? 😀

  • Servet @enigmasi

   @orcun IEM + bluetooth dac en iyisi. Ben öyle yapıyorum, kulağımda olduğunu hissetmiyorum bile.

  • Chromosty @chromosty

   Hocam 2 gün önce xiaomi aldım. Hiç 2. kulaklığın bağlanması gibi bir sorun yaşamadım. Bilginize

  • Orcun @orcun

   @chromosty O olay zaten hemen olmuyor. Atıyorum işte şarjda mesela kutudan çıkarttın taktın birine bağlanmıyormuş tek taraftan ses geliyormuş falan. Ama tabi kesin olacak diye birşey de yok. Hayırlısı olsun bu arada.