Önümüzdeki tozlu raflar bölümlerinde, sovyet bilgisayarlarından, elektronik ekipmanlarından, nasıl tutunamadıklarından, amerika ve uzak doğu ile olan farklarından bahseder misiniz lütfen : )

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar youtubeda video bitmeden ekrana çıkan farklı videoların resimlerini nasıl kaldırabiliriz.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi geceler, youtube flash playeri bıraktı mı, yokse problem sadece bende mi ?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Soru1: patent başvurusu, patenti kaptırmamak açısından ne kadar güvenli ? patentin mertebesi ile ters orantılı değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Hatsune Miku @hatsunemiku

  Ben de ona benzer başka bir şey merak ediyorum. Hani film stüdyolarına senaryo satmak istiyoruz ya. Çok güzel bir senaryo yazdık. Çok ilginç böyle. Cristopher Nolan'lık senaryo. Adamlar okudular, üzerinde düşündüler, sonra bize dönüp "hayır almayacağız" dediler. Fakat bir süre sonra aynı ya da çok benzer senaryolu bir film çekip çıkardılar. Ne yapacağız?

  • Asaf Duru @asafduru

   Senaryonuzu göndermeden önce notere onaylatın ve onlara yollarken bir surette kendinize postalayın. size gelen paketi açmadan bekletin. Ama zarfı kesinlikle açmayın

  • Cavid CV @cv

   @msarakaya Bu oyuncuyla filmi çekan firma arasındaki özal hukuki anlaşmalar ile korunur. Yani senaryonu ona gostarmedan önce oyuncuyla sen kabul etmediğin veya kabul etdiğin durumda bunları yapamazsın gibi özal anlaşma imzalanır. Aynı turk kanallarının birinde yorumcu olan birinin diğer kanala çikamaması veya kanalınin izni ile çıkması gibi. Yalnız bu şekilde koruya bilirsin ürününü. Bu konuda sadece filmin ismini patentleye bilirsin, ana senaryoyu ve ya filmin keçdiyi evreni patent konusu dışıdır.

 • ycgurdal @ycgurdal

  önce notere gidersin (mümkünatını bilmiyorum) 😀

 • Cavid CV @cv

  @limbesh Senin sorunun cevabi. Evet bi patent gerektiran herhangibişeyin varsa, evet isim haklarının korunlası için patent olmazsa olmazdır. Tabiki ürününe bağlı patent almanın şartları ve standartları vardır.

 • Yusuf Kaprel @limbesh

  notere güven konusunda da sıkıntı olmaz sanırım, teşekkürler