#TeknoYardım Telefona Custom rom atıyordum wipe data sonrası bi reset attım yanlışlıkla twrp logo ekranında kalıyor. Cihazda os falan da kalmadı 😀 odinden stock rom da kuramıyorum o da %90da takılıyor, ne yapacağım ben?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir abimin eski bir telefonu var S5 mini, imeisi klonlanmış, faturası vs de yok haliyle. Bunu açtırmanın bir yolu var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#AliExpress vergiyi kendi mi ödüyor? Biz hiçbir şeye karışmıyoruz değil mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Hiç yakışmış mı o kız o role ya, çıldırırsın. #thelastofus
https://twitter.com/hbomax/status/1574428587532378113

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir xioami cihaz var fakat active et diyor. telefona tanımlı telefon numarasına erişimim var çünkü numara benim, ancak mi hesabının şifresini değiştiriyoruz cihazı yine de aktive edemiyoruz. Çözüm yolu nedir?
Mi hesabına girince kayıtlı cihaz çıkmıyor ve telefonda gösterilen hesap numarası başlangıç kısmı benim hesabımdaki numaradan farklı.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ben şimdi bunu ilk baskıda da ön sipariş verecektim kargo ücreti var diye vermemiştim. Şimdi bi bakayım dedim 500tl üzeri kargo ücretsiz, ürün 490 lira 😀 Yap 500 düz bari kargo da bedava olsun alalım yani. Üyeliksiz de satın alınamıyor bir de. Taksit var mı yok mu sepete üye olmadan gidemediğimiz içi göremiyoruz.
https://www.presstij.com.tr/kitap/turk-mitolojisi-atlasi-sert-kapak-3-baski-on-siparis-bartu-bolukbasi-9786257543699

Türk Mitolojisi Atlası - Sert Kapak 3. Baskı - ÖN SİPARİŞ - Bartu...

ÖN SİPARİŞ ÜRÜNÜDÜR. Ön siparişler 03 Ekim 2022 Pazartesi günü sona erecektir. Satın alınan ürünler 4 Ekim 2022 tarihinden itibaren, sipariş tarihi sıras..
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Murat Gamsız @gamsizm

  10 liralık bir şey daha eklenir halledilir bence 🙂

 • Can @canberke

  Edinmek istiyorum fakat fiyatı cidden yüksek (pahalı diyemiyorum çünkü bu ayardaki kitaplar zaten bu fiyattalar) Belki ilerleyen aylarda 🙁

 • Azazil @azazil

  Böyle kasıtlı olarak kargo tutarının bir parça altında bırakılmış ürünleri eğer acil ihtiyaç değilse almıyorum. Ha illa alasım varsa başka bir siteden alıyorum. Gitsinler aracıya komisyon ödesinler en azından.

 • MuratTurgutErdem @muratturguterdem

  10 TL'ye fasikülleri korusun diye mdf poşet falan var sitede. Onlardan ekleyin. Bildiğim kadarıyla bunun yumuşak kapağıda çıkacak ileride. Ama daha raflara gelmeden 2 baskı tüketti. Şu an da 1600 küsür adet basıldı sanırım. Türkiye kitap satışı oranlarına göre bu harika bir şey. Çok yakın zamanda soft kapak çıkmaz. Bu baskı bitince belki. Normal çizgi romanlar 1000 adet basıldığında 3 4 sene sürüyor tükenmesi. Mangalarda 6 ay ila 1 sene sürüyor aynı sayıdaki baskının tükenmesi. Kitabına göre 1 ayda tükenen manga da var tabi.

  • Azazil @azazil

   1000 adet mangayı 1 haftada sattığım oldu benim. Mangalarda özellikle ilk ciltler çok hızlı satılırken ortalama 5. sayıdan sonra alım yavaşlıyor. O yüzden bir manga alırken genelde ilk 5 kitabından örneğin 100 adet sonraki kitaplarından maks 10 adet alırım.

  • MuratTurgutErdem @muratturguterdem

   @azazil Anladığım kadarıyla kitap satan bir işletmeniz var yada orada çalışansınız. Amerikan işlerini kendini çok tekrar ettiğinden tüm dünyada manganın yükselişi söz konusu. Zaten şu an her yayın evi basar oldu. Ama sof cover bir manganın ortalama fiyatı 100 liralara geldi. Ne kadar bu ivme devam eder bilmiyorum. Bu kuşe kağıt, renkli, hard cover kitabın 500 lira olup, 70 gr kitap kağıdına basılan manganın 100 lira olması bu kitabı ucuz kılıyor bence. Kitap fiyatlarıda çok yükseldi. Okumak lüks bir etkinlik şu an.

  • Azazil @azazil

   @muratturguterdem Evet kitap, kırtasiye işindeyim. En çok sattığım mangaların üzeri fiyatı şuan 40TL (Akılçelen ve Kurukafa) ve 58TL (gereklişeyler) olmak üzere 2 fiyata ayrılıyor. Ki bunlar üzeri fiyatları. Evet dediğiniz gibi baskı kalitesi tartışılamaz kuşe ile. Ama kuşe kağıt ve ciltli diye de bu kitaba şuan 490TL + Kargo verilmez gibi. Daha uyguna gayet de satılabilir bana göre.

  • Azazil @azazil

   @azazil Tabi yine de takdir okurun 🙂 Ben bulunduğum ilçede bu kitabı bu fiyatlara satamayacağımı düşündüğüm için işletmeme almam. Evime almak için ise %40 indirim bekleyeceğim.

  • MuratTurgutErdem @muratturguterdem

   @azazil Bende bazı yayın evlerinde çalıştım. Kitap fiyatları genelde kitap maliyeti x 5 gibi hesapların. Bazen yeni alınacak kağıtların dolar kuru üzerinden fiyat tahmini yapılıp, o fiyat x 5 yapılır. Çünkü yayın evi için yeni kağıt alamıyor olmak batmak gibi. Kitao ne kadar hızlı satılırsa satılsın, eğer kendi siteniz yada dükkanınızdan satılmıyorsa, dağıtımcılara veriliyorsa o para 6 ay 1 sene yayın evine gelmiyor. Ayrıca basılacak kitap için bir çok matbaadan fiyat alınıyor ve en ucuzuna kitap veriliyor. O da genelde en kalitesiz ve yetişmemiz Türk olmayan kaçak işcileri çalıştıran yerler oluyor. Kitap baskı kaliteleri de bu yüzden çok düşük oluyor. Türkiye kendi kağıdını üretmedikten sonra dolarla birlikte artması gayet normal. Ayrıca çok paranız olsada, kağıt tedariği çok sorunlu bizde. O yüzden acık arttırmaya dönüşüyor kağıt alımları dönem dönem. Zaten kitap okunsun istemiyor büyüklerimiz. O yüzden çözmeye gerek yok bu sorunu.

  • MuratTurgutErdem @muratturguterdem

   @azazil Ben bu kitabın Türkiye için çok önemli olduğuna inanıyorum. 100 tl hard cover, 50 tl soft cover fiyatı olsa 1000lerce satar. (zaten 1000 üzeri sattı şimdiden) bu da Türkiye'de çizgi roman ve benzer tarihi işlerin artmasına sebep olan bir adım olabilirdi. Enteresan biçimde Türkiye'de çizgi roman kültürü olmasa da dünyaya çalışan çok fazla çizerimiz var. Marvel'den dc ye japon mangasına. Ama itlaya, fransız, arerikan, japon gibi kendi çizim tarzımız yok. Biraz devlet desteğiyle bu kültür 10 seneye oluşur bu ülkede. Ve dışarıya kültür ihraç ederiz. Fransa devlet eliyle bunu yaptı. Japonya yaptı. Biz neden yapamayalım? Bizim konumuzda olan Brezilya var şu an. Çok çizerleri var. 10 sene sonra biz neredeyiz onlar nerede göreceğiz.

  • Azazil @azazil

   @muratturguterdem Evet kitap pek çok bakımdan önemli olabilir ancak bu fiyatlarla olmaz yani olamaz. Bu fiyatlara bir kitaba ulaşabilecek insan sayısı çok az. Ekonominin farkındayım evet ama bir kitap 500TL olacak kıvama gelmedi henüz. Kitap başı kârı daha düşük tutarak daha fazla satmayı hedeflemeleri gerekirdi bence. 1000 adet satmak ise günümüzde büyük bir sayı değil bence artık. Bu kitap için büyük olabilir çünkü 500TL lik bir fiyatı var. Şimdi dükkandan bakıyorum gençlerin okuduğu kitaplara Miraç Çağrı Aktaş var modası da biraz geçti ama bolca kitabı var. Baskılara bakıyorum işte 29. baskı 300.000 adet vs vs. Ha yalan mı bu baskılar yok abi değil gerçekten öyle hani ben bile sattım belki 1000 2000 tane. Beyza Alkoç var mesela wattpad midir nedir açıp okumayacağım kitaplar ama gençler görünce aklı gidiyor. Fiyatı miraç çağrının 2 3 katı olmasına rağmen harçlıkları yetebiliyor alabiliyorlar. Arkadaşının elinde gören gelip kendisi de alıyor vs vs. Hani benim eleştirdiğim aslında kitapta uyguladıkları fiyat politikası. Tabi şeyde olabilir asıl kitap bu olmayacaktır. Bu koleksiyon yapmak isteyenler içindir. Aynı kitap daha düşük maliyetlerle basılıp daha uygun gerçekten buna göre daha uygun fiyatlara satılacaktır o zaman olur. Değilse 500TL'ye İş bankasından, Yapı Kredi yayınlarından vs onlarca temel eser alınabilir yani. Müşteri açısından söylüyorum.

  • MuratTurgutErdem @muratturguterdem

   @azazil Banka yayın evlerini kıyaslamak yanlış. Onlar pek fazla gelir kaygısı olmadan yapıyor bu işi ve baskı kalitesi, sayfa sayısına göre fiyatları inanılmaz düşük. Çizgi roman yayın evleri çok küçük. Eskiden ithaki bilimkurgu kitaplarını 1000 tane bastığında satamazdı. Şimdi bilimkurgu klasikleri serisinin her kitabı bilmem kaçıncı baskıda. Bu ülkede okumayan insan çok. Kitap okuyan azınlıkta çok okuyor. Alama nüfusu bize çok yakın olan almanyadaki kitap satışları tabiki bizde yok. Böyle küçük yayın evlerinin genelde atacak 2. bir kurşunu olmuyor. İthaki her bilimkurgu bastığında bir de genç yetişkin basmak zorunda. Satabildikleri halde ya satmazsa korkusu var. Ayrıca hard cover fiyatları çok yüksek olmakla birlikte otostopçunun galaksi rehberi yüzüklerin efendisi'nin nile sert kapak versiyonları çok pahalı. Bu kitabın ucuz olmasının tek yolu yumuşak kapaklı da çıkması. Ayrıca benzer bir eserde yok. Eminim Türkolog tarihcilerin hepsi bir tane almak isteyecektir. İddasına girerim ki rus çinli Türkoloğlarda bu kitaptan almıştır. Sizin satış oranlarınızı bilmiyorum, ama bazı şehirlerdeki kitap okuma oranları çok yüksek oluyor. Adana antalya vs. O illerde habire kitap fuarı yapılıyor o sebepten. Halk protesto edip kitap almasa o yayın evlerinin büyük kısmı batar. O yüzden insanlar bu yolada gidemiyor. Yayın evleride ticaret hane. Neden gelirlerini düşürsünler?

  • Azazil @azazil

   @muratturguterdem Adı geçmişken belirtmek isterim ithaki yayınevini çok severim. Direk yayınevi koleksiyonum var. Çıkardıkları bütün kitapları toplamaya çalışıyorum 🙂
   Gelir düşürsün demiyorum ki sürümden kazansın diyorum. Kıytırık wattpad kitaplarından onbinlerce, yüzbinlerce baskı basıp satabilen firmalar bu ürüne gelince sürümden kazanamıyorsa bir problem var gibi.

  • MuratTurgutErdem @muratturguterdem

   @azazil O yayın evleri bu tarz kitaplar basmıyor zaten 😀

  • Azazil @azazil

   @muratturguterdem Demek istediğimi anlatamadım sanırım da neyse 😀

  • MuratTurgutErdem @muratturguterdem

   @azazil Anladım bence. Ama İthaki seven biri olarak, onların yayın politikası ve wattpad/genç yetişkin basan yayın evleri her ne kadar kitap basıyor olsalarda bence aynı işi yapmıyorlar. İthaki'nin elinde olsa, eminim klasik fantastik ve bilimkurgu harici bir şey basmaz. Ama olmuyor tabi. Sürümden kazanmaları için 1000 değil 10.0000 adet basmaları gerekiyor. 50 bin verilecek matbaaya 400 bin vverip, o parayı tek kitaba bağlamaktansa 10 kitap anlaşması yapılıyor o paraya. 10.0000 kitap satılacağı kesin olmadığından böyle minik minik basıyorlar ve pahalı oluyor.

  • Azazil @azazil

   @muratturguterdem Sermaye konusunda haklısınız evet.

  • MuratTurgutErdem @muratturguterdem

   @azazil Bu dediklerinizi yayın evi sahiplerine bende söylemiştim. Mangalar bile bu mantıkla basılıyor. Çok satması beklenen bir kitap, riski yüksek klasik bir kitapla basılıyor.

  • Azazil @azazil

   @muratturguterdem Yayınevi işi riskli kağıt fiyatlarından dolayı evet. Ama ilginç bir şekilde gün geçtikçe sayıları artıyor. Yolunuz düşerse beklerim. Tevhid Kitapevi / Anamur

  • MuratTurgutErdem @muratturguterdem

   @azazil 200'ün üzerinde yayın evi vardı son baktığımda. Ama çoğu kara para aklama amaçlı diye düşünüyorum. Savaş ve barış basan 50 yayın evi var. Teşekkür ederim, umarım yolum düşer bir gün.

  • Azazil @azazil

   @muratturguterdem Vardır en az. Bende bile 20 kadar baskısı var galiba 🙂

Telefonum (Samsung S7) birkaç saniye önce bir anda karardı. Şarja takıyorum ışığı yanmıyor, tekrar başlamıyor. %20 civarı şarjı vardı. Ne olmuş olabilir?

-Hard Reset denendi. Tepki yok.
-Güvenli mod denendi. Tepki yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 21

Rtx kartımız olsaydı da bi defa da böyle oynasaydık.
https://twitter.com/demarkegaming/status/1572250361586409476

BeğenFavori PaylaşYorum yap
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

Nedense bu cihaza heves ediyorum. Sebepsiz bi heves ne yapacağımı bilmiyorum ama el altında dursun lazım olur diye almak istiyorum. Beni ikna edin 🙂 Ben bunu alsam ne işime yarar 898 lira.

Dremel 3000 Çok Amaçlı El Motoru 130 W, 1 Bağlantı Parçalı, 25 Aksesuarlı https://www.amazon.com.tr/dp/B0156XHE90/

Dremel 3000 Çok Amaçlı El Motoru 130 W, 1 Bağlantı Parçalı, 25...

Dremel 3000 Çok Amaçlı El Motoru 130 W, 1 Bağlantı Parçalı, 25 Aksesuarlı : Amazon.com.tr: Yapı Market
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 12