BeğenFavori PaylaşYorum yap

İyi geceler arkadaşlar. Anakart üzerindeki bu vidalar kasanın anakart vidalarından ayrılmıyor. Çözümü neidr?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12
 • Orcun @orcun

  Anakartı yere sabit oynamayacak bir yere koy, bu altta kalan kısmı da kargaburun varsa elde oyna bir yandan sıkıp tutup üstten tornavida ile vidayı açıp çıkartabilirsin. Veya ayarlı kurbağacık yada ingiliz anahtarı da işini görür. Ama bu arada dikkat et sakın pcb'e zarar verme çizilmesin baskı görmesin direkt bozulur.

 • Emre @emre1393

  iki tane düz kapı anahtarını paralel tutup pense ağzı gibi kullanabilirsin.

 • Hasan Yılmaz @coolnquiet

  Arkadaşlar nasıl çıkabileceğini yazmış. Ben de nedeni hakkında fikrimi söyleyeyim. Buradan gördüğüm kadarıyla kullanılan vidalar yanlış. Kasa kapakları, psu ve PCI-Express yuvalarında kyllanılan daha kalın vidalar kullanılmış gibi. Muhtemelen zorlanarak takılmıştır. Eğer olması gereken vidalara yuvalar bol gelmezse anakart vidalarını kullanın.

  • BURAK ADAGÜN @burakadagun

   Çoğunluk vidalar standarttır. Bendeki Zalman MS800 gibi kasalarda farklı olabiliyor. Örneğin anakart ayak vidası olarak sarı vidaları takamıyorum. Yuvası daha geniş.

  • Hasan Yılmaz @coolnquiet

   @burakadagun Maalesef farklar var hocam. Kasada PSU'yu, PCI Express yuvalarını ve yan kapakları tutturan vidalar harddiski, anakartı tutan vidalardan her zaman daha büyük olur. Yukarıdaki fotoğraflardan ilkinde de atılan vidanın ne kadar geniş olduğu görünüyor. Aynı şekilde harddisk vidalarıyla 5.25 yuvaları tutan vidalar da biraz farklıdır. O fark biraz daha azdır, zorlayıp, küçük vidanın yerine büyüğü takarsınız ve sorun olmaz ama yuva genişlediği için bir daha eski vidasını takamazsınız.

 • Höşelek @benvaryaben

  bir evde pense nasıl olmaz. yoksa bu işlere hiç bulaşmaman gerekir.elektroniğin e siyle bile uğraşıyorsan temel araçların olmak zorunda.

Arkadaşlar bu plastik parcanın adı nedir? Satın alıcam bulamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sevgili flight simulator tutkunları, bu oyuna yeni girecek birisine bütçe dostu bi joy-stick ne önerirsiniz? Her yeni videoyu görünce ağzımın suyu akıyor. Çok heveslendim. 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar selam. Aşağıda yazan soruda her bölge için tek tek uğraşmak yerine tavsiye edeceginiz bir formul var mı?

#excel

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ücretsiz Oyunlar;

Steam'de
- Tomb Raider(2013)
- Lara Croft and the Temple of Osiris
- Drawful 2
- Deiland
- Headsnatchers
- Pleasure Puzzle:Portrait
Epic Games'de
- Watch Dogs
- The Stanley Parable
Uplay'de
- Child of Light (24 martdan itibaren)
- Rabbids Coding
GOG.com'da
- Mable & The Wood
BEDAVA

#StayHome #evdekal

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Arkadaşlar tekrardan selam. Yeni taktığım SSD'nin sıcaklık değerleri 70-80 derecenin altına düşmüyor. Yük altında veya boşta pek fark etmiyor. Neden olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 7

Arkadaşlar selam, yeni SSD aldım takınca böyle bir uyarı ile karşılaştım. Sizce ne yapmam lazım?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • D.Tspnr @tibaldo

  UEFİ bi sistem görünüyor GPT seçip devam edip harf ata.

 • prometrik @prometrik

  Diske erişmeden önce biçinlendirmenizi istiyor. MBR ve GPT olarak 2 biçimlendirme seçimi var. Bunun detayını internetten ararsanız bolca kaynak var. Kısaca: GPT daha yeni bir disk formatı ve daha yüksek boyutları destekliyor. Önemli nüans: UEFİ sistemlerde gpt kullanılıyor. Eğer işletim sisteminin kurulduğu disk(ana disk) mbr ise gpt diske erişemez, Ancak GPT disk ana disk ise MBR formatlı diske erişebilirsiniz. Aklımda bunlar kalmış. Dahası için araştırın.

 • Lemon @lemon

  @epalo @prometrik Bilgilendirme için teşekkür ederim 🙂

Selamlar ahali. PC'im de henüz sebebini çözemediğim bir problem var bu sebepten tüm parçaları ayrı ayrı stress testine sokmak istiyorum. Bildiğiniz bir program var mıdır?

BeğenFavori PaylaşYorum yap