Ah şu ITciler
Sırf router üzerinde yazacağı kuralın syntaxını bilmediği, öğrenmeye zaman ayırmadığı için, oturmaktan sivilce çıkmış kıçını iki dakika kaldırıp güncel olmayan blacklist'inde filtreye takılan ama şu an temiz olan domainime istisna girmek yerine türlü türlü işlerle ego kesiyor. Valla usandım ya şu memur egosundan.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Zamanında ufak bir mesafeden düşürmüştüm makineyi lens takılı ve kapalı haldeyken. Acaba onun mu sonucu diye düşünüp kendimi üzeceğim ama bu fotoğraf dışında hiçbir sorun yok. Fotoğrafta flaş patlatıldı. Yorumunuz nedir #basçek meraklıları @gamsizm cihaz a6300.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

O Apple stickerlı casperın görüldüğü yer belli olsun, anlamı da pekiştirsin diye bardağı çıkartmadan çektim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

AWS hakkında bir #yardım a ihtiyacım var. şimdi kaydettiğim alan adının sorguları Route S3 üzerinde değil Lightstall üzerinde olması için lightstall A kaydını açtım ve onun NS adresini Route S3'e girdim. Buraya kadar güzel ancak bunu yaparken NS adresini domain kısmına değil de Route S3 hosted zone NS adresi yerine silip ekledim. Sonradan fark ettim ki bu doğru değil ve Domain NS adresi yerine yazdım tabi. Şimdi merak ettiğim bir hosted zone neden kendi içinde ayrı bir NS kaydı tutuyor? ve benim sildiğim zone içindeki S3 ns adresi uçtuğu için başım ağrımaz değil mi? Sunucu Lightstall üzerinde kayıtlı zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım #wordpress
Wordpress.com altında kurduğum free site için, Google Search Console'a
http://xsite.wordpress.com
https://xsite.wordpress.com
http://www.xsite.wordpress.com
https://www.xsite.wordpress.com
şeklinde dört mülk ekledim. Acaba doğru mu yaptım yanlış mı? Önerileriniz nedir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 6

#OtoSeyir #Meraklısına
Teknoseyir'e ara verdiğim şu dönemlerde kendimi biraz haritalara attım. Boş zamanlarda Türkiye'nin çeşitli güzergahlarını myMaps üzerinde çıkarıyorum. Bunun sonucu olarak Türkiye Otoyollarını ve 3 büyük şehrin çevreyollarının myMaps üzeinde destinasyonunu yapmaya başladım. Şu anda Ankara, İzmir Çevreyolu Aydın ve Çukurova Otoyolu eksik. Gerisi aşağıda.
https://drive.google.com/open?id=1hJMt4jsE8WQcpudHdbKBWI42YpfaT5Rp&usp=sharing

Türkiye Otoyolları ve İstanbul Çevreyolları - Google My Maps

Türkiye Otoyolları ve İstanbul Çevreyolları
BeğenFavori PaylaşYorum yap