#OtoSeyir #Meraklısına
Teknoseyir'e ara verdiğim şu dönemlerde kendimi biraz haritalara attım. Boş zamanlarda Türkiye'nin çeşitli güzergahlarını myMaps üzerinde çıkarıyorum. Bunun sonucu olarak Türkiye Otoyollarını ve 3 büyük şehrin çevreyollarının myMaps üzeinde destinasyonunu yapmaya başladım. Şu anda Ankara, İzmir Çevreyolu Aydın ve Çukurova Otoyolu eksik. Gerisi aşağıda.
https://drive.google.com/open?id=1hJMt4jsE8WQcpudHdbKBWI42YpfaT5Rp&usp=sharing

Türkiye Otoyolları ve İstanbul Çevreyolları - Google My Maps

Türkiye Otoyolları ve İstanbul Çevreyolları
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Antalya'da olanlar havaya bakabilir mi? Yıldız olmayacak kadar yakında duran bir cisim var. Görüntüyü zoom + gözlük + zoom ile elde ettim

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sonbahardan beri buraları çok azalttım ama son videonun altında dönen muhabbet nedir anlayamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ali güngörün fake hesabı sanırım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Yemeksepeti Android son zamanlarda gördüğüm en kötü arayüzlerden biri. Küçük ve çok sayıda buton. Her şeye bir sekme merakı vs.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şu tweetin altında dönen muhabbeti anlasa anlasa @norego anlar sanırım https://twitter.com/tsoncu/status/1116958712621563905?s=19

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Ali @norego

  Sabri Oncu kimdir hiç bir fikrim yok ama piyasaların içinde biriyse dalga geçmiş tweetin'de, dalga geçme amaçlı yazdığını düşünerek Paul'un tam bir dingil olduğunu bildiğini ve ince gördüğünü düşünüyorum. Yok piyasaların içinde değilse yazdığının hiç bir anlamı yok.

  Paul McNamara ise Londra finans piyasalarının Kim DotCom'u dur. 10 tweetinden 8'i yalan haberdir. Artık kimsenin kale almadığı bir fon yöneticisidir. Özellikle Brexit konusunda gün aşırı attığı yalan haber tweetleriyle nam salmış bir dingildir kendisi. Ama maalesef çalıştığı fon yönetim şirketinin(GAM) yönetimindeki varlıkların değeri yaklaşık 130 milyar $ olduğu için hala tweetlerini ne demiş bir bakalım diye takip edip kale alan bazı traderlar var. Bu arada son zamanlarda fon yönetmekten çok bloomberg international'da programlara bağlanıp bir şekilde totosundan uydurduğu yada kendi ön görüsü olan durumları gerçek habermiş gibi halkla paylaşmasıyla biliniyor.

  Tweete gelirsek, demiş ki; Haziran ayında dolar 6,70 TL olur. (Vadeli TL PUT opsiyonlarının primleri 2 ay boyunca günlük %0,6 artar demiş. Vadeli opsiyon piyasasını açıklamak uzun ve gereksiz olacağı için Türkçe tercümesini yazdım direk)

  Altında dönen muhabbette ise;

  Terry Bloom: kısa dönem swap pozisyonları (yani TL üzerinde ki takas işlemleri) geçen hafta 2.1 milyar dolar azaldı. (Yani demek istemiş ki: "Paul ne saçmalıyorsun sen yine, 2.1 milyar dolar daha az işlem yapıldı geçen hafta TL'de, totondan element uydurma")

  Paul: BDDK(Türkiye Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu)'nun verisi mi bu rakam?

  Terry: Hayır BDDK verisi değil ama gerçek bu. 1 Mart'tan beri kısa vadeli TL takas işlemleri 6 milyar dolar azaldı.
  Tahvil ve hisse senetleri de yatay gidiyor. TL swap oranlarındaki oynaklık kabul edilebilir gibi değil. Bir süredir TL de likitide sorunu yok mu? (Yani swap çok oynak ve TL bulmak zor, nasıl satacaklar da dediğin rakama ulaşacak demiş)

  Kendi görüşüm: Terry haklı, Paul yine totosundan bir şeyler sıkıyor. Bu arada ciddiye alınacak yada bir şey ifade eden bir tweet/açıklama değil.

  Bu arada opsiyon nedir diye merak edersen de: https://www.gedik.com/bilgi-egitimler/opsiyon-nedir

 • ALPOLIC_FR @alpolic_fr

  Osmanlı mı kaldı dingil diye sorarlar adama. Zaten dünya bir olmuş ortaklaşa bizi çekemiyor hainler.

Bünyenize ağır gelirse kusura bakmayın İyi haftalar. 🙂
#BirazMüzik https://www.youtube.com/watch?v=k1sZ2L-uLOg

Kırklar Dağının Düzü (Suzan Suzi) - Zeynel Demirtaş // akustikmasa

RGB yapım ve yayın adı altında, İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine teşekkür ederim. You can follow me on instagram for more video.....
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bu kadar kalabalık olmazdı sanki? 🙂

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bir Mi Band'miz yok ama bu spor yapmaya engel değil 🙂
İlk günün sabah yürüyüş raporu. Motivasyon bulmak isteyenler için ayda bir güncellerim buradan
#jogging

BeğenFavori PaylaşYorum yap