Windows 7 gibisi yok, 10 ‘u hiç sevmedim..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Onur Şahin @sahinonur2000

  5 sene sonra 10 güzel 10dan sonra her neyse o kotu olacak. Her şey alışkanlık meselesi.

  • Orcun @orcun

   Xp’den sonra koltuğu 7 devraldı. Ama sonrası 8-8.1 ve 10 da bu durum olmadı. 7 olayı xp gibi sıkıntısız sorunsuz güncelleme yapmazsan da taş gibi çalışan sistem olmasıydı. Windows 10 öyle değil işte diretiyor sana devamlı ve güncellemelerle de kendini de bozabilme kapasitesine sahip bir sistem. Yamalanıp duruyor vs.

  • Onur Şahin @sahinonur2000

   @orcun 10 çoğu bozukluk eski windows gorunumlerini almaya çalışırken oluyor. Başlatı değiştiriyor mağaza uygulamalarını siliyor falan sonra sistem arıza veriyor. Kurcalanmasa pek sorunu olmuyor. Benim 1. Nesil i7li laptop sorun çıkarmıyorsa arızalı olduğunu düşünmem ben.

  • ad33p @ad33p

   @orcun Steam istatistiklerine bakınca 10 kısa sürede bayağı kabul görmüş. Zaten kurumsal kullanıcı hariç pc dünyasında da geriye kimse kalmadı oyunculardan başka. O nedenle bence 10 da bir Xp bir 7 gibi yeterince kabul gördü

  • lterlemez @lterlemez

   @ad33p ….. …… verirsen, tabi ki kabul görür. İlk başta seçimlik verselerdi de o zaman görseydik. W7’nin daha en az 10 yıl ömrü var.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @ad33p Bedava dağıtıp W10’u, Dx12’yi de W10’a özel yapınca bundan daha doğal bir şey olamaz bence. Korsan W7’ler dahi sorunsuzca update oldu.

  • ad33p @ad33p

   @housedakitopal @lterlemez Daha iyi değil mi işte, herkesin en başta laf ettiği her sürümü paralı vermek yerine ücretsiz güncelleme desteği verdi. 7 de bir iki seneye %10’un altına düşer, ki halihazırdaki donanımı ile sürücü problemi olanlar dışında kimsenin de 7 kullanmasına gerek yok. Yukadaki ram kullanımının aynısını 10 da yapıyor. Her şey yüklüyken 1.6 gb ram kullanıyor sistem.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @ad33p Windows 10’un içinde MS Store olmasaydı bedavaya dağıtmayacaktı , bunun farkındasınızdır umarım. Uzun uzun yazmama gerek yok , burada bahsetmiştim. Windows 10S sadece market tarzının öncülü , W10 ise mevcut altyapıyı ona hazır etmekle görevli.

   https://teknoseyir.com/durum/687016

  • lterlemez @lterlemez

   @ad33p Nelerden vazgeçtik acaba bedava İS için…

  • ad33p @ad33p

   @lterlemez Sonuçta zaten linux’dan geçmedik windows 10’a vazgeçtiğimiz bir şeyler varsa XP’den beridir vardır. O nedenle güncel sistemi kullanmak wanacry örneğinde görüldüğü gibi elzem.

  • Orcun @orcun

   @ad33p DX12’i birtek windows 10 da var 7 desteği yok. E steam kullanan adam da haliyle güncel ekran kartı dx12 o şu bu oyun için sistemi dizmiştir, o sisteme kalkıp dx12 kısıtlaması vs. için win 7 genelde kimse kurmaz. Ha ama amaç oyun değilse zaten farklı windows 7 2009 dan beri var.

  • ad33p @ad33p

   @housedakitopal Herkesi mağaza altında satmaya mecbur etmek, Micosoft için çok çekici elbette ama Apple gibi ilk baştan bu işe girişmediği için bu kadar büyüdükten sonra gerçekleştirmesi zor. En fazla 10 S gibi kısıtlı sistemler için kullanılabilecek, onlarda bile kapatılabilece k bir şey olarak kalacaktır
   Not: Verdiğiniz linkteki yazılarınızı okuyamadım, ama okuyacağım 🙂

  • ad33p @ad33p

   @orcun Bu işletim sistemi bir bakıma komik, herkes telefonu güncelleme almıyor (android) ya da alıyor (iphone) diye o kadar konuşuyor. Olay pc işine gelince kimse sistemini güncele geçirmek istemiyor 🙂 Dediğim gibi sürücü sıkıntısı çekilmiyorsa güncel işletim sistemine geçmek DX12 gibi nimetlerden faydalanabilmek yanında, güvenlik açığına daha az maruz kalmak ya da en azından güncelleme geleceğini bilmenin huzuru için bile gerekli.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @ad33p Mağaza altında satmaya şöyle mecbur edecek , o kısmı açıklayayım.

   Wannacry’dan olaya giriş yapalım. Bu açık NSA kaynaklı olarak sızdı ve aylar öncesinden bu biliniyordu.Öyle ki , Mart ayında kapatılmıştı. Peki bu açık kaç yıllık?

   En azından Windows XP’ye kadar dayandığına göre ; 16 yıllık bir açık.

   Microsoft buna göre sistemlerin etkileneceği bilmiyor muydu , biliyordu.

   Wannacry Windows 7 ve XP gibi desteklenmeyen sistemleri vurdu. Buraya kadar her şey normal.

   Peki sonrasında Microsoft ne yaptı? Hemen bu sistemlere bir patch yayınladı ve en güncel sistemi kullansaydınız bunlar olmazdı , otomatik güncellemeyi de kapatmamalısınız diye de ekledi.

   Bu patchi eski sistemlere dahi dağıtabilen firma Mart ayında bu sistemler için bir patch yayınlayıp uyarabilir miydi peki? Güncelleme verebildiğini gördük isteyince , peki neden olası zararı kestirmesine rağmen buna göz yumdu?

   İnsanlara ateşi göster ki daha çabuk harekete geçsinler.

   Peki Windows 10S neyi getirecek? Microsoft’a bu kezde “sistem dışından yüklemeler sistem güvenliğini tehdit ediyor , bu yüzden yeni iş modeli bu” deme hakkını.

   Eğer yanılmıyorsam , buna itiraz edecek kullanıcılar acı bir şekilde market dışından yüklemenin bu sefer yine Wannacry gibi vuracağı bir saldırıya maruz kalacaklar. Peki açıklama ne olacak?

   Biz size demiştik , bu yüzden market dışı yükleme yaptırmıyoruz.

  • Orcun @orcun

   @ad33p Bunun sebebi daha önceden xp vista 7 dahil güncelleme için seni zorunda bırakmamasıydı. Ve service pack muhabbeti ile sistemi cidden adam gibi toparlayan güncellemeleri veriyordu. Ama bu olayı windows 10 ile birlikte bitirdiler gibi birşey. Hep devamlı güncelleniyor ve kullanıcı karışamıyor. Bu hala tepki çekiyor mesela sebebi bu, yoksa tabi ki güncel teknolojiler isteniyorsa mecbursun o günün şartlarına ayak uydurmak için yapılması lazım.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @orcun Vulkan = Sinir bozucu bir nüans. Ve şu an Vulkan’ın en büyük silahı W7 ve 8’de kalan kullanıcılar.

   DX12 performansını W7 , 8 ‘e getiren bir api. Zira geliştirici sadece DX12 kullanıp w10 kitlesine hitap eden bir api seçmek yerine buna yönelecektir. Tıpkı Doom’da olduğu gibi.

   MS’nin öncelikli planı milletin mümkün olduğunca çabuk bu sistemlerden kopması.

  • Orcun @orcun

   @housedakitopal MS virüs gibi takılıyor artık. Beleşe lisans vermeler vs. bunun alameti farikası bence. Geçmişte yüzlerce dolara lisans satan firma ne olduda bir anda windows 10 da beleşe yöneldi ? ha çünkü marketi soktu oradan satacak edecek falan. Sistem içinde reklam gösterecek vs. virüsten farksız yani ve alternatifi malesef yok gibi birşey olduğu için kullanılıyor. Aslında geçmişte apple çıksa tamam artık benim sistemin her pc yükleniyor ahanda yöntemi bu bu dese arkasında da desteklese beleşe verse işler değişecekti bir anda bu windows 7 den sonraki 8 ve 8.1 hezimeti dönemi ortaya salsaydı yer yerinde oynayacaktı. Ama onlarda benim yazılımım benim donanımında desteklerim diyor. Linux’e bakıyoruz alternatif var ama o bile kendi içinde binlere bölünmüş. Ve her pc hala desteklemiyor kur geç taş gibi çalışsın olayıda yok. Ben mesela tablete geçtim mecbur win 10 alet başak hiçbir sistem kuramıyorum. O riske girersem de eldeki sorunsuz şeyden de olacağım.

  • Housedakitopal @housedakitopal

   @orcun Zaten şu market işini bir oturtsun ; Windows artık bedava olacaktır. Çünkü bu kullanıcı tabanının hepsinin markete zorla yöneldiğini düşünürsen , OS development masrafı hayli hayli çıkar.

   MS bugüne kadar yazılım satıyordu , baktılar hizmet satmak daha karlı. Kendi platformu üstünde satış yapan Steam vb. oluşumlar parayı kırarken o sadece sattığı lisansla kalıyordu. Madem benim sistemi kullanıyoruz , o zaman benim kurallarıma göre oynuyoruz diyor kısaca.

   Gabe Newell’ın da SteamOS ve Linux hareketini başlatması Linux’ı sevdiğinden vs. değil , Windows’tan kapı dışı edilme tehlikesini gördüğü için çıkış kapısı oluşturuyor kendine.

  • Onur Şahin @sahinonur2000

   @orcun mevcut populer tum işletim sistemleri aynı durumda zaten o yüzden bahsedilmeye değer bir konu değil. Android ile işletim sistemlerini kullananlar artık müşteri değil, urun konumuna geldi. Artık olay kullanan kişinin sayısına bakıyor çünkü kaç kişi kullanırsa o kadar reklam şirketlerine veri satılır. Yoksa Google ın çok mu derdindeydi mobil işletim sistemi pazarına hakim olmak. Olay herkesin en çok kullandığı cihazlara birinci elden erişime sahip olmaktı. Oyle olmasa zaten zamanındaki cihazlar 256 mb ramle stabil çalışırken 1gb dan aşağı ramle düzgün çalışmamazlık yapmazdı. Ps3 bile 256mb rame sahipti.

 • Koray Tugay @koraytugay

  Arkadaşlar gerçekten çok güzel tartışma olmuş, Teknoseyir ‘e yakışan bu. Abuk sabuk şarkı paylaşımları değil.

Windows 7 için temizleme aracı önerir misiniz? CCleaner hariç… Cache vs değil de daha ziyade zararlı yazılımlara karşı..

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Sayın müşterimiz,

Sistemsel bir problem sebebiyle hatalı gösterdiğimiz 46291705 siparişinizde bulunan Evolite Tramp 45 Litre Sırt Çantası -- Kırmızı-Kırmızı ürününüz iptal edilmiştir. Yaşanan durum için siz değerli müşterimizden özür dileriz.

Memnuniyetiniz amaçlı üyelik sayfanıza 30 gün kullanım süreli 10 TL tutarında hediye çeki tanımlaması yapılmıştır . Çekiniz Outdoor ürünleri kategorisinde yapacağınız alışverişlerde geçerlidir. Satıcısı hepsiburada.com olmayan siparişlerde kullanılamaz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#otoseyir Bu Passat, Tiguan ve Touran ‘a yeni gelen sistemlerle ilgili bilgisi olan var mı: http://www.largus.fr/actualite-automobile/volkswagen-nouveaux-systemes-multimedia-sur-tiguan-passat-et-touran-8512398-10450302-photos.html ? Daha detaylı bilgi nerede bulabilirim?

Volkswagen : nouveaux systèmes multimédia sur Tiguan, Passat et Touran - Photo...

Les Volkswagen Tiguan, Touran et Passat modernisent leurs systèmes multimédias. La taille des écrans varie de 6,5 à 9,2 pouces, selon les finitions.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

@kadirg1976 eski avatarına dönsün diyenler paylaşsın!

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 13
Koray Tugay paylaştı.

#TurkishUnion Adana Pisiklet kulubunu Mehmet kardeşimle kurduk…:=))) #HayırlıOlsun

Adana dan DAĞ BİSİKLET İBRAHİM ÜZELBAKIR den 900,- ₺ ye 9 taksitle aldık…

http://www.kronbisiklet.com.tr/Bicycle/Detail/45

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 35

İsviçre ‘de çalışma izni ile çalışan (veya tanıdığı olan) var mı arkadaşlar? Yabancı çalışanlar için vergilerle ilgili bir kaç soru sormak istiyorum da..

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • figyelem @figyelem

  Bölgeye göre değişiyor sanırsam. Sen kısa süreli oturma izni mi, yoksa uzun süreli mi bakıyorsun? önce kısa süreli alırsan daha kolay olur ama geçmişin ve çalışacağın yer iyiyse direk uzun süreli de alabilirsin.

  • Koray Tugay @koraytugay

   Ben almayacağım, şirket çalışma iznine başvuracak benim için. 1 senelik oluyor sanırım başvuru.

  • figyelem @figyelem

   @koraytugay iyiymiş gerçekten. %99 şöyle; tüm vergilere tabisin :D, belediyenin vergilerine tabi değilsin. Elektronik vesaire oralarda vergilere tabisin. İsviçre çok pahalı memleket ben orada üni okuyayım dedim butik bi üniversite 120.000 tl dedi. Düşün sadece tuition fee yani okul parası, barınma yeme içme yok. Benim UK uzun süreli oturma iznim var(3 Yıl), belediyeden kaynaklanan vergiler hariç her şeye tabiyim. VAT’a falan.

Hp Envy 17-n100t 6700hq 16gb 256ssd+1tb 4gb Gtx950 17.3 Fhd N9q40 - n11.com

Hp Envy 17-n100t 6700hq 16gb 256ssd+1tb 4gb Gtx950 17.3 Fhd N9q40 3.999,00 TL ve ücretsiz kargo ile n11.com'da! Dizüstü Bilgisayar fiyatı Bilgisayar kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Doğukan Ekinci @doguu-ekinci

  Cayma bilgilerini bilmiyorum da gtx950m e o para verilmez.

 • Final Breath @tekir

  http://www.n11.com/genel/urun-iadesi-2082300
  Bu adreste yazana göre ( Elektronik ürünlerde Cayma Hakkı ve iade süreci nasıl kullanılır? )
  “Satın alınan cep telefonuna Sim kart takılması, WiFi ile network bağlantı kurulması halinde cihaz 2’nci el statüsüne geçer.”

  sanırsam arkadaş aynı şeyi notebook’a da uygulamış kafasına göre 🙂

 • kemalboran @kemalboran

  Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun Madde 48-(4)’e göre öyle bir şey yok.
  “Tüketici, on dört gün içinde herhangi bir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının kullanıldığına dair bildirimin bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin bilgilendirildiğini ispat etmekle yükümlüdür. Tüketici, cayma hakkı konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse, cayma hakkını kullanmak için on dört günlük süreyle bağlı değildir. Her hâlükârda bu süre cayma süresinin bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona erer. Tüketici, cayma hakkı süresi içinde malın mutat kullanımı sebebiyle meydana gelen değişiklik ve bozulmalardan sorumlu değildir.”

 • Yasin @yasin

  Bu saatten sonra bu kadar para verilip 950m alınmaz