#akış #TeknoYardım #Öneri
Merhaba, Windows 10 için hem görüntüsü güzel hem de işlevsel ayrıca kişiselleştirilebilir widget (gadget) uygulaması öneriniz var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba arkadaşlar, Lenovo Yoga 3 Pro'mun ekranı kırıldı. Bunu orijinal ekran olacak şekilde makul fiyatla nerede nasıl tamir ettirebilirim? Tahmini ne kadara mal olur? Bu haliyle satsam ne kadar eder? #TeknoYardım #laptop

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • berrram @berrram

  https://download.lenovo.com/consumer/mobiles_pub/lenovo_yoga_3_pro_1370_hmm_201512.pdf
  Adresinden parçanın koduna baktığımda (Sayfa 56) "5D10G97569" olarak gözükmekte. Türkiye'de bu parçanın orijinali varsa sadece Lenovo'da vardır ki onlarda bile olmaması mümkün. Sipariş özelinde getirmeleri daha büyük bir ihtimal. Satışta olan ürünler ise muhtemelen yan sanayi ki onların fiyatları da 2000'den başlıyor.

  • Koray Er @korayer

   Çok teşekkür ederim ilgilenmenize, kodu aradığımda 2500₺ - 3000₺ aralığında "%100 uyumlu ekran gibi garip şeyler gördüm" sanırım bu laptopla veda vakti demek.

  • berrram @berrram

   @korayer Türkiye'de biraz öyle oluyor. Bu modellerin satışı az olduğu için çıkma parça bulmak pek mümkün değil. Ekran da hem dokunmatik hem de çözünürlüğü yüksek olduğundan fiyatı daha da artıyor. Bu hali ile de satabileceğinizi pek düşünmüyorum. Çünkü bunun ideal kullanımı artık masaüstü gibi kullanmak ancak böyle kullanacak kişi de benzer fiyata alabileceği mini-pc'den daha fazla performans alır. TV ya da acil durumlar için yedek sistem olarak kullanmak daha mantıklı olur.

  • Koray Er @korayer

   @berrram Evet evet. Dediklerinizde haklısınız, anca atıl yatacak belki bir gün bir ihtiyaç hasıl olursa diyerek sanırım. İnsan üzülüyor böyle olunca. Garip zamanlarda hayat kurtarmıştı bu alet 🙂

#TeknoYardım #Öneri #BilgisayarKasası
Merhaba saygı değer Teknoseyir ailesi sizden bir kasa önerisine ihtiyacım var.
Şu an kullandığım kasada ram ile kasanın üst kısmında yer alan sıvı soğutma öpüşüyor. Bu da artık canımı sıktığı için bir kasa bakmaya başladım ancak aynı sorunla karşılaşmamak adına içi geniş ya da sıvı soğutmayı arkaya bağlayabileceğim bir kasa bakıyorum. Alternatif tasarımlara açığım. Bütçem aşağı yukarı 900₺ Düzeltme: önde tercihen 2 Usb 3.0 veya 3.1 veya 3.2 olsa güzel olur.
Sıvı Soğutma: Cooler Master ML240L
Ram: HyperX Predator 2x16gb 3600mhz CL17
Anakart: MSI x570 Pro Carbon WiFi
şu anki kasam: Rampage Silence Core 1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 19 / 25

#TeknoYardım #harddisk
Merhaba herkese, dün WD Elements Desktop 6TB harici diskin sıcaklığı yaklaşık 2TB dosya transferi sırasında 43 dereceye çıktı. Bunu sorun etmeli miyim? Yoksa normal bir değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  43 güzel fena değil. 50 derecelere çıkıyorsa o işte çok sakat. 50 55 60 falan hdd ölümüne ramak kalıyor.

  • Koray Er @korayer

   Yok, 43 - 44 oldu en fazla ama daha ilk günü ürünün o yüzden bir düşündüm, tabii transfer dosyalarının boyutunun da etkisi olduğunu düşünüyorum.

  • Orcun @orcun

   @korayer Transfer oldukça disk zaten kapalı alanda malum e kafa boyna ileri geri hareket ediyor ısınıyor zaten motoru vs var. Hani aksa içindeki disk kadar serin olmaz harici hdd'ler. 43 derece güzel o açıdan ama 50 leri görmesin ona dikkat et. Uzun partlar vs atacaksan diske genelde parça parça al veya at hepsini bir anda atmaya çalışma yani o arada çünkü çok ısınırsa kesmek zorunda kalırsın.

  • Koray Er @korayer

   @orcun Teşekkür ederim önerileriniz için. Aciliyeti olan bir yedekleme olunca birden girdim bu kez ama normalde dediğinize dikkat edeceğim. 🙂

#TeknoYardım #akış Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşımdan bir süreliğine Lenovo Yoga 3 pro 1370 laptop aldım. Arkadaşımda ürüne ya da bilgisayar dünyasına hakim değil dolayısıyla bu sorunu onunla çözemedik. Ürün tablet moduna geçtiğinde dahi kendi klavyesi çalışıyor ve herhangi bir yazı kutucuğuna dokununca dahi ekran klavyesi açılmıyor. Bu ekran klavyesini böyle anlarda otomatik açmak için bir ayar bakındım ama bulamadım. Hem bunu açmak için hem de tablet modundayken kendi klavyesinin kapanması için yardımcı olabilecek bilgi sahibi arkadaşlar var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 22

Windows 10'da dosya gezgininde arama bölümü çalışmaz oldu. Burada bu sorunu yaşayan ve bilgisi olan var mı? #Microsoft #Windows10 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16

Merhaba arkadaşlar, ben Aliexpressten projeksiyon almaya niyetlendim. Yurt dışından internet üzerinden ilk alışverişim olacağı için bilgisizim ve sizlere sormak istedim: Alacağım projeksiyonun temel sürümü 150 dolar(indirimle) Android'li sürümü ise 183 dolar. Ben temel sürümü alacağım. Bu durumda ürün vergilendirilirken 150 dolar üzerinden mi vergilendirilecek yoksa isterlerse 183 dolar üzerinden de vergilendirilebilme ihtimali var mı? #TeknoYardım #akış #AliExpress

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 18

#TeknoYardım #Pentium3 Merhaba arkadaşlar ga 6bxc anakart üzerinde p3 işlemci ile eski bir sistemi çalıştırmaya çalışıyorum. Elimde kasa yok o yüzden açıkta duruyor parçalar. Hepsi takılı ve güç kablolarını da doğruca taktım ancak 2 farklı PSU ile denememe rağmen hiç çalışmadı makine. Çalıştırmak için kullandığım eski Arçelik marka bir kasadan sökülmülş Power tuşu o da olması gereken yere takılı ama arada tutukluk yapıyor. Belki bundan dolayıdır diyerek sizlere soruyorum: Bu sistemi Power tuşu olmadan nasıl başlatabilirim?
Açılmaması anakartın mefta olduğuna delalet midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap