#TeknoYardım #Öneri #BilgisayarKasası
Merhaba saygı değer Teknoseyir ailesi sizden bir kasa önerisine ihtiyacım var.
Şu an kullandığım kasada ram ile kasanın üst kısmında yer alan sıvı soğutma öpüşüyor. Bu da artık canımı sıktığı için bir kasa bakmaya başladım ancak aynı sorunla karşılaşmamak adına içi geniş ya da sıvı soğutmayı arkaya bağlayabileceğim bir kasa bakıyorum. Alternatif tasarımlara açığım. Bütçem aşağı yukarı 900₺ Düzeltme: önde tercihen 2 Usb 3.0 veya 3.1 veya 3.2 olsa güzel olur.
Sıvı Soğutma: Cooler Master ML240L
Ram: HyperX Predator 2x16gb 3600mhz CL17
Anakart: MSI x570 Pro Carbon WiFi
şu anki kasam: Rampage Silence Core 1

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 24

#TeknoYardım #harddisk
Merhaba herkese, dün WD Elements Desktop 6TB harici diskin sıcaklığı yaklaşık 2TB dosya transferi sırasında 43 dereceye çıktı. Bunu sorun etmeli miyim? Yoksa normal bir değer mi?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  43 güzel fena değil. 50 derecelere çıkıyorsa o işte çok sakat. 50 55 60 falan hdd ölümüne ramak kalıyor.

  • Koray Er @korayer

   Yok, 43 - 44 oldu en fazla ama daha ilk günü ürünün o yüzden bir düşündüm, tabii transfer dosyalarının boyutunun da etkisi olduğunu düşünüyorum.

  • Orcun @orcun

   @korayer Transfer oldukça disk zaten kapalı alanda malum e kafa boyna ileri geri hareket ediyor ısınıyor zaten motoru vs var. Hani aksa içindeki disk kadar serin olmaz harici hdd'ler. 43 derece güzel o açıdan ama 50 leri görmesin ona dikkat et. Uzun partlar vs atacaksan diske genelde parça parça al veya at hepsini bir anda atmaya çalışma yani o arada çünkü çok ısınırsa kesmek zorunda kalırsın.

  • Koray Er @korayer

   @orcun Teşekkür ederim önerileriniz için. Aciliyeti olan bir yedekleme olunca birden girdim bu kez ama normalde dediğinize dikkat edeceğim. 🙂

#TeknoYardım #akış Merhaba arkadaşlar, bir arkadaşımdan bir süreliğine Lenovo Yoga 3 pro 1370 laptop aldım. Arkadaşımda ürüne ya da bilgisayar dünyasına hakim değil dolayısıyla bu sorunu onunla çözemedik. Ürün tablet moduna geçtiğinde dahi kendi klavyesi çalışıyor ve herhangi bir yazı kutucuğuna dokununca dahi ekran klavyesi açılmıyor. Bu ekran klavyesini böyle anlarda otomatik açmak için bir ayar bakındım ama bulamadım. Hem bunu açmak için hem de tablet modundayken kendi klavyesinin kapanması için yardımcı olabilecek bilgi sahibi arkadaşlar var mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 18 / 22

Windows 10'da dosya gezgininde arama bölümü çalışmaz oldu. Burada bu sorunu yaşayan ve bilgisi olan var mı? #Microsoft #Windows10 #akış

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 16

Merhaba arkadaşlar, ben Aliexpressten projeksiyon almaya niyetlendim. Yurt dışından internet üzerinden ilk alışverişim olacağı için bilgisizim ve sizlere sormak istedim: Alacağım projeksiyonun temel sürümü 150 dolar(indirimle) Android'li sürümü ise 183 dolar. Ben temel sürümü alacağım. Bu durumda ürün vergilendirilirken 150 dolar üzerinden mi vergilendirilecek yoksa isterlerse 183 dolar üzerinden de vergilendirilebilme ihtimali var mı? #TeknoYardım #akış #AliExpress

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 14 / 18

#TeknoYardım #Pentium3 Merhaba arkadaşlar ga 6bxc anakart üzerinde p3 işlemci ile eski bir sistemi çalıştırmaya çalışıyorum. Elimde kasa yok o yüzden açıkta duruyor parçalar. Hepsi takılı ve güç kablolarını da doğruca taktım ancak 2 farklı PSU ile denememe rağmen hiç çalışmadı makine. Çalıştırmak için kullandığım eski Arçelik marka bir kasadan sökülmülş Power tuşu o da olması gereken yere takılı ama arada tutukluk yapıyor. Belki bundan dolayıdır diyerek sizlere soruyorum: Bu sistemi Power tuşu olmadan nasıl başlatabilirim?
Açılmaması anakartın mefta olduğuna delalet midir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Merhaba saygıdeğer Teknoseyir ahalisi bugün yeni sistemimi topladım. Belki içinizde parçaların ya da bütünün performansını, alışveriş sürecini veya ilgili herhangi bir konuda merakı olanlar için paylaşıyorum. Elimden geldiğince sorularınıza yanıt vermeyi deneyeceğim.
Anakart: Msi x570 Gaming Pro Carbon (Vatan Bilgisayar astoria avm)
İşlemci: Amd Ryzen 9 3900x (Qp Bilgisayar)
Ram: Kingston Hyperx Predator 2x16gb 3600mhz cl17 (Bilendenal)
Ekran Kartı: Sapphire Pulse Rx 580 8gb (elimde önceden mevcuttu)
Ssd: Xpg Sx8200 pro 1tb (İtopya)
Kasa: Rampage Silence core-1 (NovaBazar *önceden)
Güç Kaynağı: Rampage rgb850w (Amazon Türkiye *önceden)
Sonuçlar:
Cinebench r20: 6961 - 6958 - 6955 kutudan çıkan soğutucu ile işlemci biraz kendini yavaşlatıyor sıcaklığını ayarlamak adına (kasanın her yerinin kapalı olması da bir etkendir tahminimce)
Davinci Resolve 15: DNxHR 444 12bit 1500Mb/sn 2dk 45sn uzunluğunda görüntüyü RGB kanallarında renk düzeltme yapılıp 5 node ile işlem yapıldıktan sonra 1400 Mb/sn 10 bit DNxHR 10 bit çıktı alma süresi 1dk 37sn sürdü. Tüm işlemler esnasında oynatma 1/1 orijinal kalitede idi

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Merhaba sevgili Teknoseyir ahalisi, Msi x570 gaming pro carbon anakarta 2 slot ram takacağım fakat hangi iki slota takarsam çift kanal çalışacağı konusunda kafam karıştı. Kullanma kılavuzunda fotoğraftaki gibi 2 görsel var birinde dmma1 ve dimma2 channel a olarak görünüyor. Ancak altındaki görselde ise çift ram takili durumdaki görsel de dimma2 ve dimmb2 ile takılı olarak gösteriyor. Bir bilginiz deneyiminiz var mıdır? #yardım #TeknoYardım #akış #Bilgisayaryardim

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 19