Meğer vertigo bende de varmış ya la 🙁
Sabahları o soğuk terler, tansiyon düşmesi sandığım baş dönmeleri, zaman zaman gün içinde olduğunda oturduğum yerde kalma, tansiyon aletiyle ölçünce normal sonuç çıkması...
Bende fazla olmuyor ama ilerlemez umarım

BeğenFavori PaylaşYorum yap

36 gün önce Atasun optikten aldığım yarı çerçevesiz gözlüğün köşesi az önce kutusundan çıkarken elimden kayıp düşünce gitti.
Normalde üstüne oturunca ancak olması gereken şey ilk düşmede gerçekleşti

Alırken kasko teklifi etmişler ama kabul etmemiştim. Şimdi yarın gideceğim ve hiç ümidim yok. Son zamanlardaki en büyük sabır sınamam olacak.
Hafta sonu yasaklarını sayarsak 5 gün için beni çevirecekler mi sabırsızlıkla bekliyorum

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 16 / 19
 • Andariel @andariel

  Senin gözlüğün bu, ne uğraşıyorsun böyle yarım çerçeve gözlüklerle?

 • Haydar8999 @haydar8999

  Yari çerceveli nilor gozluklerde olabilir bu durum camı cok sert takmis olabilirler

 • Haydar8999 @haydar8999

  Ben 4 yıldır gözlük montajı yapan bir optisyenim.

  • berrram @berrram

   Doktoru bulduğuma göre hasta olarak bir soru sorayım size. 😀 1 hafta önce gözlük aldım. Aldığım camın kartında "Essilor Ormix 1.61 Rx" yazmakta gözlük ile bakarken camın kenarlarında görüntü bulanıklaşıyor. Normalde asferik cam yapılması gerekiyordu ancak böyle bir sorun olduğu için kafamda acaba sferik olarak mı yaptılar diye bir şüphe oluştu. Eğer ki bu cam "asferik" olsaydı kartta "Essilor Ormix 1.61 AS Rx" gibi asferik olduğunu belirten bir kısaltma mı olmalıydı ?

  • Haydar8999 @haydar8999

   @berrram novax,akay,opak,punta,seiko (en çok seiko) hoya camları ile çalıştım ancak essilor camlarını 2-3 defa montajını yapmışımdır progresif olarak o da. Kaplama kalitelerini seikoya göre cok kalitesiz bulmuştum. Sorunuza gelirsem 1.6 cam asferik yapıda bir camdir sektörde genel olarak kabul gören bir durum yani 1.60 1.61 bu ifadeyi görüyorsanız kullandığınız cam asferik yapıda bir cam demektir yani kartta yazabilirdi ama yazmıyor olması asferik değil demek değildir gerçekten 1.6 cam taktilarsa asferik cam kullaniyorsunuz demektir.

  • Haydar8999 @haydar8999

   @berrram miyop ve numaranız yüksek galiba değilmi? Asferiğinde kalitesi var sadece asferik dizaynda üretilmiş olmak için üretileni var örneğin seiko a zone diye bir cam var biz sipariş verdigimizden 15 gun sonra almanyadan üretilip geliyor tamamen bisferik yani her iki tarafida duzlestirilmis optik odağı arttırılmış (gercekten net gordugunuz alan) ve asiri ince ve nispeten direncli bir cam 6 ölçü alarak yapıyoruz bu camı ve dogal olarak biraz pahali bir cam. Sizden pupilametre ile ölçü aldilar degilmi ve yükseklik ölçümü ?

  • berrram @berrram

   @haydar8999 Evet miyop ve 4 numara ben aslında gözlükte paradan kaçan biri değilim ancak askere gideceğim için çok fazla masrafa girmek istemedim. Kafamda olan şey Nikon Lite DAS camıydı 3000 TL üzerinde bir fiyat çıktı. Başka bir yer 1700 dedi. Epeyi değişken tabi piyasa. Genelde kim neyi satmak isterse 😀 Ölçümü tablet ile aldı 😀 başta bende işkillendim ancak eve gelip baktığımda tablet ile de alındığını görünce kafaya takmadım. Yarın gidip tekrardan bir soracağım. Gün içinde sürekli taktığım için bu şekilde kullanabilmem mümkün değil. Evdeyken neyse de dışarı çıkınca her taraftan farklı bir şey geliyor. Aslında tam olarak sorunum bu:
   Astigmat yok gibi zaten. Gözlün numaram da senelerdir aynı.
   https://forum.donanimhaber.com/dik-bakinca-net-yan-bakinca-bulanik-goruyorum-neden--141217577

  • Haydar8999 @haydar8999

   @berrram bu kadar problem olmaması gerekiyor goz numarasiyla alakali olabilir beki

Pro kameralarda ISO ve dinamik aralığın büyük bir ilişkisi varmış meğer...
Dual native ISO meselesi daha anlamlı oldu şimdi benim için
https://www.youtube.com/watch?v=YBUaXkFK5gQ&ab_channel=RobertMachado

How to expose SLOG3 using Exposure Indexes (Sony FS7/FX9)

Using exposure indexes are a great way to achieve clean images when using S-Log. The video portrait towards the middle of the video was shot using 200 EI. Yo...
BeğenFavori PaylaşYorum yap

Şükürler olsun iyi bir yayından 65W değer mi değmez mi testi geldi.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@gamsizm in Youtube hakkında bu işin yasal ve daha kolay bir yolu daha var cümlesi aklıma takıldı vergi mevzusunuda. Acaba o yol neydi ki sayın? @gamsizm

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Harita meraklıları için İzmit - Yalova otoyolunu dosyasından çekip haritaya aktardım.
Eğer o civarda tarlası, arsası olan varsa da bakabilir tabi 😀
biraz #KonuDışı

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Gel vatandaş gel, çakallığa gel
İsimtescil'in izinlerini kapatmıştım. Yeniden açılmış 😀

İleti Yönetim Sistemi

İlgili kanun ve yönetmelik çerçevesinde ticari elektronik ileti izinlerinin ve şikâyet süreçlerinin yönetilebildiği ulusal bir platformdur.
BeğenFavori PaylaşYorum yap

TS ailesi kombiyi kaç derecede açıyorsunuz? Dışarısı maks 5 derece şu an çoğu ilde.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 27