#Uydu Çanak anteni yeni evde bağlattım ama uydu alıcı çoğu kanalı bulamıyor. Hazır liste indiriyorum yine o kanalları açmıyor. Nedeni ne olabilir. Örnek Trtlerin hepsi var, a haber var ancak normal atv kanal d star filan yok bulmuyor.

ÇÖZÜLDÜ: Cihazı fabrika ayarlarına döndürdüm düzeldi. Transponderler filan ayarları gitmiş sanırım. 1 buçuk yıldır kullanmıyordum tv.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#turknetpişmanlıktır İnternetsiz geçen 17. gün (kargo süreci hariç).

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 10

Dün de sordum cevap gelmedi. M.2 sata ssd kopyalamam lazım. En ucuz nasıl çözerim? Şunların m.2 sata olanı yok mudur bulamıyorum. Tek sefer kullanılacak. Samsung sağolsun tabletin sürücülerini yayınlamamış.
https://urun.n11.com/ekran-karti/ngff-pci-e-m2-to-usb-1x-30-m2-riser-kart-v07-2017-surum-P238370210

Ngff Pci-e M2 To Usb 1x 3.0 M.2 Riser Kart V07 2017 Sürüm - n11.com

Ngff Pci-e M2 To Usb 1x 3.0 M.2 Riser Kart V07 2017 Sürüm 9,90 TL ile n11.com'da! Diğer Ekran Kartı fiyatı ve özellikleri, Bilgisayar kategorisinde.
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 16
 • Root61 @root61

  Bu işinize yaramaz ki ne olduğunu dahi tam kestiremedim. Tabletteki ssd yi değiştirecekseniz bence hiç bunlarla uğraşmayın. Önemli verilerinizi harici harddiske aktardıktan sonra yeni ssd yi takıp temiz kurulum yapın. Ha ben illa klonyacağım diyorsanız,klonlama yazılımınız varsa şu alttaki kutu işinizi görür gibi :

  https://www.hepsiburada.com/platoon-m2-ssd-hardisk-kutusu-usb-3-0-pm-HB000004K74Z

  • Kesb-i @kesb-i

   Tek sefer için çok pahalı. Daha ucuz bir çözüm arıyorum. Sıkıntı windows lisansı ve samsungun tablet sürücüleri. Malum bi sürü sensör ve sürücüsü var özel.

  • Root61 @root61

   @kesb-i Bir sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yine de siz bilirsiniz. Windows lisansı anakarta gömülü oluyor ya da hesabınıza bağlı oluyor genelde ama siz yine de lisans keyinizi bulmak için alttaki linki kullanabilirsiniz.
   https://8.enpedi.com/2014/08/windows-8-ve-81-lisans-anahtarn-bulmak.html

   Linkte aşağıya doğru gelin. I.Program kullanmadan başlıığı altındakileri uygulayın.

   Sürücüler için windows bulacak mı bulamayacak mı diye denemek için windows to go kullanarak bir usb belleğe windows 10 kurup tableti usb üzerinden başlatın. Böylece hangi sürücüleri bulup bulamayacağını test etmiş olursunuz. Muhtemelen hepsini bulur. Bulamadığını da siz internetten arayıp bulursunuz.

   https://www.enpedi.com/2015/04/usb-surucuye-windows-78-veya-10-kurmak.html

   Olmadı sürücü yedekleme programları var. İnternetten bulabilirsiniz. Ben daha önce kullanmadığım için öneri veremiyorum.

  • Kesb-i @kesb-i

   @root61 Yanıtınız için teşekkür ederim. Saç kurutma makinesini bulamadım, taşınırken kaybolmuş sanırım. Isı tabancası aldım yarın gelirse operasyona başlıyorum bakalım. Keyi yazdım kenara.

 • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

  Google aramasında çıkan ilk sonucu koyuyorum

  https://urun.n11.com/dvd-ve-hdd-kasalari/appa-msata-2-ssd-m2-m2-harddisk-kutusu-sata-srf-msatabox-P243683766

  Böyle bir kutu almanız lazım, içinde m2 SATA takabileceğiniz arayüzü olacaktır.

  • Kesb-i @kesb-i

   Daha ucuzunu bulamazsam bakayım buna. Teşekkürler.

  • Kesb-i @kesb-i

   Dün sordum satıcıya uyumlu değil dedi. Sanırım bu msata için. Yani tek çentikli olanlar. Benimki m.2 sata 2 çentik var.

  • Erman Yurdakan @ermanyurdakann

   @kesb-i Evet, linkte msata yazıyormuş zaten, dikkat etmemiştim, dediğim gibi, ilk çıkan linki koyuverdim örnek olsun diye. Bunun SATA olanından bulmanız gerek.

   Bir de 2 çentiklilerin tek çentiklilere takılabildiğini hatırlıyorum, bir çektik boş kalıyordu, sorun olmuyordu, uyuyordu gene diğer kısmı ama bu eSATA ve SATA3 arasında mıydı yoksa başka bir bağlantı çeşidinde miydi onu hatırlamıyorum. İyi bir araştırmak gerek, yanlış yönlendirmeyeyim, böyle hatırlıyorum sadece.

  • Kesb-i @kesb-i

   @ermanyurdakann Teşekkür ederim. Samsung update yazılımını bulursam sanırım tüm sürücüleri kendisi çekecek ama güvenilir bir yerden bulmaya çalışıyorum. Cimri samsung onu da yayınlamamış. Windows markette var bi tane ama buna uyarmı bilmiyorum. Şuan tüm sürücüleri ve güncellemelerini samsung uğdate hallediyor bunda. Eğer olursa ve windows lisansı sorun çıkarmazsa temiz kurulum deneyeceğim. Olmadı tekrar eskisini takıp uğraşmaya devam ederim artık.

 • BURAK ADAGÜN @burakadagun

  SSD’te uygun harici M.2 disk kutusu gerek size. Alırken uyumluluğu kontrol edin, m.2 SSD’ler Sata ve NVMe olarak iki türde bulunmakta. @ermanyurdakann Erman bey’in adreslediği ürün işinizi görebilir fakat NMVe desteklememekte.

  @root61 Arkadaşın adreslediği ürün m.2 portu üzerinden USB 3.0 çıkışı sağlıyor. Mining sistemlerde kullanılıyor genelde.

 • Kesb-i @kesb-i

  @root61 Şuanki durum ssd değiştirdim. Windowsu kurdum. Samsung update yazılımının kendi yedekleme özelliği varmış onu kullandım sürücüleri ve update yazılımını böylece tekrar kurmuş oldum. Şuan türknet hala 17. günde neti bağlayamadığı için güncelleyemedim.
  Şimdilik tek sorun kılıfındaki klavyeyi görmüyor. Güncelleme ile düzelir mi yoksa açarken bağlantılara mı zarar verdim diye korkuyorum. Bu arada arka kapak yapıştırma değilmiş, bi sürü tırnakla oturuyormuş meğer. Isı tabancasını da boşuna almış oldum.

  İçime kurt düştü tekrar açtım ve klavye bağlantısını koparmışım meğer. Gitti klavye.

#turknet 80 lira mı olmuş?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Türknet Başvuralı 9-10 gün oldu hala ses seda yok. Vaz mı geçsem?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 10

M.2 Sata SSD almayı düşünüyorum. 500GB civarı tablette kullanılacak. Samsung TabProS. V nand, 3D nand, nvme filan bi sürü çeşit var. Ne tavsiye edersiniz? İçinde liteon cv1 8b128 diye 128 gb bişey var.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 12

#Otoseyir [ÇÖZÜLDÜ] Arabanın sağa ön park lambası sönmüyor, yanık kaldı sizce neden? Follow me home filan mı dedim yok bikaç dakikadır hep tek yanıyor. Araç chevrolet yeni aveo.

Çözüldü. Sağ sinyale kolum çarpmış demekki. Böyle bir özellik olduğunu bilmiyordum. Farlar park modunda değil kapalıydı. Defalarca açtım kapattım yok. Arabayı çalıştırdım, bir elektrikçiye göstereyim akü bitecek yoksa diye. Baktım sinyal açık. Kapatınca söndü. Saçma bir özellikmiş. Amacı ne olabilirki. Hadi yaptınız 5-10dk sonra sönsün ama yani. Bişey daha öğrenmiş oldum. Bugün muayeneye gitmiştim orda mı bişey oldu diye düşünüyordum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Bilgisayar sürekli kasmaya başladı. Hoparlörden dijitalleşen bir ses geliyor ve 2 saniye kadar kasılıyor çözülüyor. Bazen de sürekli donuyor. Sorun ne olabilir?
Masaüstü bilgisayar. Youtubeda vidyo izlerken bile oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kesb-i @kesb-i

  M2 hariç tüm harddiskleri çözdüm açtım yine cak cuk etti. Ramlerin birini söktüm yerini değiştirdim yapmadı. Sonra diğer rami taktım yine yapmadı. İkisini taktım sanki düzeldi gibi ama ara çok kısa anlık bir dijital ses çıkarır gibi olup düzeldi. Biraz böyle kullanıyım bakalım.

  Edit: 1 saate yakın oldu sorun yok gibi. Ramlerdenmiş demekki. Teşekkürler.

#Samsung #GearVR Günde 2-3 defa şu hatayı alıyorum. Sebebi ne olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap