ÇÖZÜLDÜ #TeknoYardım #XiaomiMiBand2 Eşleşmiyor bir türlü. Zar zor bilekliği buluyor tuşa basıyorum ekrana şifre çıkıyor ama mi fite şifreyi girmeme izin vermiyor. Alttan bir popup çıkıyor yeniden dene iptal diye. Çözümü var mıdır? Bluetooth klavye bile bağladım olmuyor. Cihaz benim değil çözemedim sorunu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

İPTAL EDİLDİ.

#TeknoTavsiye AMD Ryzen 7 3700U dizüstü siparişi verdim en sonunda ama içim rahat değil. Aklımda bazı soru işaretleri var. İptal mi etsem, alabiliyorken alsam mı? (Lenovo E495 20NES17R00, AMD 3700U 16GB, 512GB SSD)
- 4000 serisini beklemeli miydim?
- Performans ve fiyat farkı çok olur mu?
- 3700U işimi görür mü?
- Beklersem üretim sıkıntıları vs. fiyatlar coşar mı?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@windows10 Güncelleme geldi. Artık sağ alttaki panel çıkmıyor. Ekran parlaklığını filan ordan ayarlıyordum. Bu microsoftun varya, neyse. Cihaz dokunmatik tablet. Şu dokunmatik işini bir çözemediler. Ekran klavyesi de adres çubuğuna bir harfe basınca gider tekrar klavyeyi açtırır. Yılllardır aynı. Microsoftta 1 tane tester yok mu dokunmatik için.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 7
 • Equitatus @equitatus

  Herkesin konuştuğu simge değişikliği gelmedi bana hala. Ayarlarda güncel görünüyor cihaz.

 • Kesb-i @kesb-i

  Kapatıp açtım bir güncelleme yaması daha buldu onu yükleyince düzeldi. Ama hala klavye sorunu devam ediyor. Mesela chromeda arama kutusuna parmağımla dokunuyorum klavye çıkıyor. Bir harfe basıyorum klavye geri gidiyor. Normal adres çubuğuna dokunuyorum klavye hiç oralı bile değil gelmiyor zaten. Sıkıntı kalvyede mi chrome'da mı anlamıyorum ama bikaç yıldır böyle bu durum.

 • Kadir Gündüz @kadirg1976

  Steam OS çıkmadı ondandır...:=)))

 • Kesb-i @kesb-i

  Chrome üzerinden hata bildir kısmında bildireyim dedim 2 gün önce. İlgisi var mı bilmiyorum. Windowsa bugün bir güncelleme daha geldi. Az önce denedim yıllardır olan bu 2 hata düzelmiş nihayet. Artık chrome açınca ortada çıkan arama kısmına bir harf yazınca ekran klavyesinin kaybolması ve adres çubuğuna dokununca klavyenin gelmemesi sorunu çözülmüş. Bu kadar kolaydı madem neden yıllardır düzelmedi anlamadım. Kimse mi test etmedi veya bildirmedi anlamıyorum.
  @kadirg1976 @never119 @achfighter

#Realme 5 Pro'ya A17 güncellemesi geldi. Yükledim ve FM radyo geri gelmedi. Yükleyeceklerin bilgisine.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Realme 5 Pro güncelleme ile FM radyo uygulamasını güya avrupa birliği isteğiyle kaldırmış. Ancak biz avrupa birliğine üye değiliz ve aldığımda vardı bu özellik. Ben var diye bu modeli seçtim mesela. Nasıl tepki göstermek gerekir. Çözümü var mıdır? İade etmek mümkün mü? #umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 17
 • pavlovski @pavlovski

  Ayıplı mal
  MADDE 8- (1) Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır.
  (2) Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir.

  İspat yükü
  MADDE 10- (1) Teslim tarihinden itibaren altı ay içinde ortaya çıkan ayıpların, teslim tarihinde var olduğu kabul edilir. Bu durumda malın ayıplı olmadığının ispatı satıcıya aittir. Bu karine, malın veya ayıbın niteliği ile bağdaşmıyor ise uygulanmaz.

  Tüketicinin seçimlik hakları
  MADDE 11- (1) Malın ayıplı olduğunun anlaşılması durumunda tüketici;
  a) Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,
  b) Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,
  c) Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,
  ç) İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme,
  seçimlik haklarından birini kullanabilir. Satıcı, tüketicinin tercih ettiği bu talebi yerine getirmekle yükümlüdür.

 • YILMAZ KADIOĞLU @fizik1970

  Aynı dertten ben de muzdaribim..Realme 3 pro,android 10 güncellemesi alınca radyo kayboldu..

Realme 5 Pro geldi. İlk izlenimlerim olumlu. Mavi aldım ama üst tarafı mor alt tarafı mavi garip bi renk. Adaptörü 5V 4A. En çok hafıza akrtı yuvasının iki sim yuvasından ayrı olması hoşuma gitti. 256 kart taktım mis gibi oldu. Kurulum ayarlar sürüyor. Akşam da bi şarj ederim. En az 2 yıl rahat götürür beni. 4-5binlik bişeyler bakıyordum ama hiç gerek olmadığını ve değmeyeceğini anladım kupon, puan vs. 1616 liraya imei derdi olmayan garantili telefon almış oldum.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 14

Bu siteden alışveriş yapmak güvenli mi? http://www.xiaomiturkiye.com.tr @umtk

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 6
 • Höşelek @benvaryaben

  "1994 yılında kurulan Birikim Şirketler Grubu bünyesinde Enerji, Otomotiv, Yiyecek & İçecek, Yazılım ve Telekomünikasyon şirketlerini barındırmaktadır.

  Bu grubun üyesi olan GRJ Dijital ise 1999 yılından bu yana telekomünikasyon ve elektronik sektörlerinde çeşitli marka ve ürünlerin distribütörlüğünü & toptan satışını yapmaktadır.

  Kaliteyi uygun fiyata tüketicilerle buluşturma prensibi ile hizmet veren firmamız. 2019 yılının başında Xiaomi Ekosistem ürünlerinin Distribütörlüğüne başlamış ve Ekosistem ürünlerinin Perakende ve Toptan Satışlarını yürütmektedir.
  Deneyimli kadrosuyla alanında lider firmalar ile işbirliği halinde olan firmamız gelecek yıllarda da bu konumunu geliştirmeyi kendine ilke edinmiştir."

 • Kesb-i @kesb-i

  Yani güvenilir değil. Xiaomi Türkiye garantili diye satılanlarla bu sitenin ilgisi yok yani.

 • harunshn @harunshn

  İletişim sayfasında şirketin ticari bilgileri bile yer almıyor. Sorun olması durumunda muhatap bulamayabilirsiniz.

 • Kesb-i @kesb-i

  Vazgeçtim almaktan. 300-400 lira için risk almayalım en iyisi.

Pil şar cihazının adaptörü çalışmıyor. Muadili ne uyar sizce. Ucunu kumpasla ölçtüğümde 6,35mm çıkıyor. Ama nettr baktıklarım hep 5,5mm. İçi 2mm gibi. Nettekiler 2,5mm diyor. Onlar uyar mı sizce. Söküp baksam tamiri mümkün müdür
Örnek: https://www.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/12-volt-gercek-3-amper-plastik-kasa-masa-tipi-adaptor-besleme-12v-3a-trafo-faturali-kargo-bedava_pdp_445845534

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Ekranı kırık samsung note fe'yi ne yapmamı önerirsiniz #Tavsiye Bu şekilde satayım gitsin mi? Ekranını yaptırıp mı satayım. Ekran çalışıyor sağ üst köşede kırık ama arada yeşil beyaz pır pır etmeye başlıyor ve bi süre sonra düzeliyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#TeknoYardım Xiaomi Redmi Note 3 Proya önceki telefonumun ekranının kırılması nedeniyle dönüş yaptım. Ancak 2. sim şebeke bulmuyor bir türlü. Sim kilidini soruyor giriyorum ama şebeke yok. Sorun ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap