#Clio5 Sevkiyat başlamış. Bizde neden ekimde satılacak anlamadım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 7 / 9

Samsung Note FE'de kasım kasım kasılan oyun Iphone SE'de yağ gibi akıyor. Sorun işletim sistemi mi, optimizasyon mu, donanım farkı mı bilmem ama durum bu.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • CimAdam @cimadam

  Apple'ın en büyük artısı işletim sistemi ki bünyesine arm'ın tasarımcısını da katmış. Yeni telefonları uçak olur herhalde 1-2 sene sonra

 • Mustafa @mkyb

  Playstation-PC farkı gibi düşün. PC'de milyon tane farklı donanım varken Playstation'da donanım belli. Oyun firmalarıda ona göre en iyi optimazsyonu yapıp oyunu çıkarıyor. Piyasada ki iPhone modelleri belli. Ama milyon tane Android cihaz var.

  • Kesb-i @kesb-i

   Ama Iphone se 6s ile aynı donanıma sahip. Yani 2015 yılının telefonu diyebiliriz. Note fe de note 7 aslında ve 2016 telefonu diyebiliriz. Yani 1 nesil ilerde telefon. Telefonun ekran çözünürlüğünü 1080p yapıyorum, samsungun game tuner uygulaması ile çözünürlüğü %25 yapıyorum yine menüde bile dona dona gidiyor. Iphone hala yağ gibi tüm efektleri 3x hızlandırma ile bile frame bile atlamadan gösteriyor. Çok büyük fark var.

  • Mustafa @mkyb

   @kesb-i İşte her şey donanım demek değil. Öyle olsaydı Xiaomi falan en iyi telefon olurdu. Dediğim gibi oyun firmaları oyunu telefona özel optimize ediyor. Ek olarak Apple mağazaya eklenecek oyun ve uygulamayı önce kendi adamlarına test ettirip öyle ekliyor mağazaya. Sorun çıkaran, çöken uygulama ve oyunları mağazasına eklemiyor.

#Türknet Mail atmış. Fiyatı 76 lira yapıyorlar 🙁

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#İstabulkart uygulamasına kartı ekleyemiyorum. Nfc ile kartı okuyor ama hata veriyor. Telefon samsung note fe. Sorun ne olabilir?

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#otoseyir Bursada güvenilir usta tavsiyesi lazım. Araba rölantide azer bülbül gibi titriyor. 1.2 lpgli. Bana basit bir sensör veya boğaz kelebeği temizliği ile hallolacak bişeyse hemen subaplar erimiş demesin. Not: Ağustostan beri Bursadayım çok fazla tanıdığım bildiğim yer veya usta yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 9 / 19

#Ryzen 2700U işlemcili bir dizüstü alsam ne dersiniz. Amd mobilde nasıl pek bilmiyorum. Çok fazla inceleme de yok. İşlem gücü olarak intelin hangi modeline denktir. Grafik olarak mx150den iyi midir? İntel işlemcilerde sürekli güvenlik açıkları çıktığı için intel alasım gelmiyor. Tablet ve core m 'den epey sıkıldım. Klavyeli adam gibi bir dizüstü alayım diyorum epeydir. Mümkün olduğunca küçük ve tercihen dokunmatik model tavsiyesi de alırım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

@otoseyir Aracıma lastik alacağım. Almışken jantı da büyüteyim diyorum. Şuan 195/65/R15 var. 205/55/R16 yapsam sıkıntı olur mu sizce. Araç yeni aveo 1,2 LPG'li.

Genişlik artınca çekiş çok farkeder mi sizce? Alaşım jant üzerindeki sac janttan daha hafif olur sanki. Lastik mi ağırdır jant mı bilmiyorum ama yanak azalınca lastiğin de ağırlığı azalır gibi geliyor. Ne dersiniz?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • BraVe @brave

  Almak istediğin lastik ile mevcut lastik arasındaki fark -0.41145%. 3% değerinin altında olduğu sürece sıkıntı olmaz.

 • arandur @arandur

  Kitapçığında uyumlu ölçüler yazar, bu lastik ebadı da belirtilmişse hiç sıkıntı olmaz. Pratik olarak çok fark hissetmezsiniz. Yanak azaldığı için virajlarda yastıklama etkisi azalır, daha iyi yol tutarsınız. Ama çukurlara nispeten daha dikkatli girip çıkmanız gerekir.

  • Kesb-i @kesb-i

   Sanki bunların en dolusunda (ltz) bu ebat vardı ama emin değilim. Biraz aradım ama kesin bir bilgi bulamadım. Virajlarda lastiğin ezildiğini çok hissediyorum. Kaymasam bile sanki lastik janttan çıkacakmış gibi bişeyler oluyor bazen. Biraz da o yüzden istiyorum aslında. Kitapçığını bulursam evde bakayım.

 • Rasko @rasko

  Çok sıkıntı olacağını sanmıyorum ama yanak daraldıkça, lastiğin darbe sönümleme yeteneği azalıyor. Konforda azalma hissedebilirsin. Zaten araç "180 km ile virajlara gireceğim, dar yanaklı olsun, yol tutsun" diyebileceğin bir araç değil. Ben olsam değiştirmezdim. Sonuçta 50 tane mühendis bir sürü hesap kitap yapıyor o lastiği takarken.

  • Kesb-i @kesb-i

   En dolusunda sanki bu lsatik ve jant ebatı kullanılıyordu diye hatırlıyorum. Günümüzde 17 inç filan kullanmaya başladılar. 55 yanak sanki çok da ince olmaz gibi. 65 bana çok esnetiyor gibi geliyor. Biraz daha düşüneyim bakalım.

  • Rasko @rasko

   @kesb-i Dolu modelin süspansiyonunda da bir değişiklik yoksa büyüt o halde 🙂 Sorun yaratmaz. Evet yanak genişledikçe virajlardaki salınım artıyor ama dediğim gibi "virajları 180'le dönüyorum" demiyorsan çok bir şey farketmez, özellikle şehir içinde. Kalın yanak Türkiye'deki gibi bozuk yollarda daha konforlu bir sürüş sağlıyor.

@Huawei İstinyepark mağazasındaki dizüstü fiyatları ve hangi versiyonların satıldığıyla ilgili bilgisi olan var mı? Ne kadar vidyo ve bilgi baktıysam indirimsiz fiyatlar gösterilmiş ve i5 mi i7 mi onu bile inatlarına göstermeden geçiveriyorlar. Sinir oldum. Bir de peşin fiyatına taksit bilgisayarda yapıyorlar mı acep? Bilen duyan link bulan üstüme atsın 🙂 Özellikle matebook x pro ve matebook 13 için soruyorum. Özellikle Matebook 13 dokunmatik mi, 8565u mu ve mx150 var mı o kısmı merak ediyorum. Ona göre gidip gitmemeye karar vereceğim.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Samsung #NoteFe Android Pie güncellemesi gelmiş. Yapmaz olaydım. Ben çift sim ve 64gb kart ile kullanıyordum. Güncelleme yapınca Sim tepsisinde yabancı bir cisim var kontrol edin diyor. Benim gibi kullananlar güncellemesin. Akşam geri dönmeye çalışacağım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 15 / 16