Mi 10T Pro ile mikrofon ve yakınlık sensörü dışında şimdi de mobil imza sorunu yaşıyorum. Endonezya romu filan atsam düzelir mi sizce. Bootloader kilidi sonradan tekrar kapatılıyor mu? Garantisi gidecek sanırım ama garantisi hiçbir işe yaramadı zaten.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Bootloader kapanıyor ancak niye endonezya ? çak eurom'u geç ?

  • Kesb-i @kesb-i

   Mikrofon ve görüntülü görüşmede aşırı lag sorununun google arama uygulaması kaynaklı olabileceğini düşünüyorum ve ona da belki faydası olur umuduyla xiaomi arama uygulamasına geçmek istemiştim. Arama kaydı filan da gelirdi hem.

  • Orcun @orcun

   @kesb-i Ana konusunda da çok sorun yaşayan vardı. Bir oraya danış istersen görüntülü görüşme de özellikle feci yankı yapıyormuş. Sensöre zaten değinmiyorum klasik şayomi sıkıntıları. 😀

  • Kesb-i @kesb-i

   @orcun O yanki ve boğuk ses sorununu ben maksimum düzeyde yaşıyorum zaten. Garantili aldım bir de. Yetkili servise yolladım adamlar sorun görülmedi deyip yazılım atıp geri yolladılar. Tekrar aradım dedim ne biçim iş bu. Bir test cihazları varmış. Ona bağlıyorlarmış. Hata vermiyorsa bişey yapamıyorlarmış beyefendiler. Ben de saf gibi bir a4'e yazmıştım nerde nasıl sorun olduğunu. Velhasaılı derdim çok büyük. Teknoseyir her önerdiğinde altında sövüyorum sayıyorum önermeyin diye ama elden bişey gelmiyor. 6binim gitti işte ois uğruna. İş icabı mobil imzayı özellikle yazın günde bikaç sefer kullanıyorum. Yoksa yanımda bilgisayar, internet ve e-imza taşımam lazım.

  • Orcun @orcun

   @kesb-i Bu 10t pro kaçakçılarda çok gidiyor. Benim çevremde de en az 8 10 kişi alacaktı dedim abicim sakın almayın. Alan oldu 3 4 kişi vs. sattılar. Ne hikmetse alan satıyor yani ? niye satıyor acaba ? hani insanlar bazen markadan şaşmıyor iphone ise diyor ki iphone alayım. Hiç android'e falan girmiyor adam 6 ay aç geziyor yiyecek alamıyor ama cebinde iphone 11 var. Gidiyor kafeye vs sadece çay içiyor yiyecek almıyor vs ama ip 11 kullanıyor. Çok var böyle kullanan. E adamda haklı alıyor 5 sene kafa rahat. Yemişim diyor ekran hz miktarını işte donanımını hafızasını oyunu buyunu falan. Haklı yani yüzde yüz haklı.

 • Rasko @rasko

  Ben bayağı uzun süredir Redmi Note 7'de LineageOS kullanıyorum. Herhangi bir sorun yaşamadım şimdiye kadar. Şayominin kendi yazılımı berbat.

#Android için fotoğrafa müdahale etmek, şekil filan eklemek, bir kısmını sansürlemek, kırpmak gibi işler için bir #uygulama öneriniz olur mu? Ücretli de olur. Ekran görüntüsü aldığımda aşırı ince uzun görüntüler aldırmıyor mesela kendi kırpma aracı. Başka satırlar görünsün istemiyorum. Orayı seçip boyamak istiyorum mesela. Hala note 20 yerine mi 10t pro aldığıma pişmanım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#SuperBox maceramın sonuna geldim malesef. Aradılar tahhütüm 24'ünde bitiyormuş. Sınırsız yok diyor. 300 gb için saçma sapan bir rakamlar söylediler. Gah get dedim. Şimdi sorun şuki modemi geri vermem gerekiyor ve eski telekom modemimi memlekete yollamıştım, şuan kardeşim kullanıyor. Şimdi bana hem #internet_tarifesi hem de #modem lazım. Güzel bir kombo var mı?
#TeknoTavsiye

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Çok şükür #Mobil #Chrome sekme gruplama zıkkımını kapatabildim. Dünya varmış. Bari yeni sekme açarken seçenek olsa yeni sekmede aç veya yeni grup sekmesinde aç diye sorun kalmayacak.
chrome://flags/ ile şu ayarları yapın.

1: Tab Grids Layout: Disabled
(Yeniden yükleye tıkla)

2: Tab Groups Continuation: Disabled
(Yeniden yükleye tıkla)

3: Temporarily unexpire M89 flags: Disabled
(Yeniden yükleye tıkla)

4: Temporarily unexpire M90 flags: Disabled
(Yeniden yükleye tıkla)

5: Tab Groups: Disabled
(Yeniden yükleye tıkla)

6: Tab Groups UI Improvements: Disabled
(Yeniden yükleye tıkla)

7: Conditional Tab Strip: Disabled
(Yeniden yükleye tıkla)

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 9

#Dizi 12 Monkeys dizisi bizde hiçbir platformda yok değil mi? Youtube'da ve amazon primeda var görünüyor ama izletmiyor.
https://www.amazon.com/12-Monkeys-Season-1/dp/B00R1NCJ1W?ie=UTF8&psc=1&th=1&tag=sdrop0d-20#:~:text=Watch%2012%20Monkeys,%20Season%201%20|%20Prime%20Video

https://www.youtube.com/show/SCaBwTEkhoaQuYrifefmEX2g?season=1

Watch 12 Monkeys, Season 1 | Prime Video

In 2014, a plague is released - an airborne virus so deadly it causes the death of 93.6 percent of Earth's human population. Does Cole have the power to change the course of history and save the lives...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 4 / 5

#Xiaomi Mi 10T Pro ile #mobil_imza çalışmıyor. Çözümü var mı? Bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim. Telefonu ilk aldığımda (2 aya yaklaştı) çalışıyordu. Güncelleme veya miui ile ilgili bişey olabilir mi? Başka cihazda simi denedim sorun yok.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

Meşhur kronik handsfree mikrofon problemi nedeniyle xiaomi 10T proyu aldığım yere yolladım. Onlar da Genpaya yollamış. Tabiki bir sorun bulamamış ve yazılım yüklemişler. Aklınızda olsun xiaomi alacaksanız garantisiz ucuz olanı alın. Garanti diye bişey yok. Ya arıza yoktur ya da sizin hatanızdır. Test cihazına bağlıyorlarmış hata vermiyorsa paketleyip geri yolluyorlar. Üst mikrofon kısık ses alıyor ve görüntülü görüşmede ses sorunları, söylediklerinin anlaşılamaması ve özellikle böyle ağır bir telefonu standa koyarsanız çılgın bir yankı başlıyor. Ama sorun yokmuş meğer.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#OtoSeyir Memlekete gidiyordum yolda kaldım. Araba arıza lambası yaktı. Kenara çektim durdum. Yağı da suyu da var, tekrar baktım. Çalışmasında filan bi sorun yok gibi. Ne yapsam ki. Ankara çevre yolunda kaldım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 8 / 30
 • Kesb-i @kesb-i

  Şuan bir tamirci buldum girdim bekliyorum. Yetkili servise gittim sıra çok dediler dolandım durdum. Başka bir tamirciye gittim cihzında modeli bulmadı 3. de anca baktırabildim.

 • Kesb-i @kesb-i

  Fakir karışım hatası vermiş sildiler şimdilik. Lpg ayarı veya pislik nenediyle olabilirmiş. Gidince yaptıracağım artık. 9a yetişirim inşallah. Teşekkürler herkese.

 • brcan @brcan

  Genel bir tavsiye olarak Elm327 arıza tespit cihazı bulundurun araçta.Bazı noktalarda bayağı işe yarıyor.En azından arızanın büyüklüğü ile ilgili fikir verebilir.Fiyatları 50 tl civarında genelde.İphone'da wifi'li olanı tavsiye ederim.

  • Kesb-i @kesb-i

   Ya var takılı da işte aksilikler üst üste gelirmiş derler ya. Mi 10t aldım geçen kronik handsfree sorunu çıktı servise yolladım. İdareten iphone se ilk nesil kullanıyorum şimdi. O da malum bağlanmıyor. Olmayacak zamanda olur zaten hep. Murphy kanunu muydu o işte 😀

 • Emre Yüce @emreyuce

  Ya bu motor uyarı ışığı bu sabah bende de yandı gittim, lamda sensörü dediler bilgisayardan sildirdik kullanmaya devam ediyoruz. Hararet göstergesi olan araba alın valla, bi ara fiesta vardı 2011 modellerde yoktu, o yüzden başıma bela almıştım 😂

  • Kesb-i @kesb-i

   Odb okuyucu var da işte yukarda anlattım aksilik olacak ya, android telefon yanımda yoktu bakamadım. Yoksa lazım olduğunda tam olarak kaç derece olduğunu uygulama ile görebiliyorum. Çok araçta böyle malesef.

  • Emre Yüce @emreyuce

   @kesb-i Hocam hararet için aslında çoğu araçta gösterge paneli varsa eğer yanı ufakta olsa bir yol bilgisayarı varsa bazı dokunuşlar ile açabiliyorsunuz. Fiestada ben, yarım kontak ve 3 kere trip sıfırlama tuşuna basınca falan bir menü açılıyordu oradan harareti takip edebiliyordun. En azından uzun yolculukta onu açıyordum.

  • Kesb-i @kesb-i

   @emreyuce En boşu bu. Malesef yol bilgisayarı da yok.