Bilgisayar sürekli kasmaya başladı. Hoparlörden dijitalleşen bir ses geliyor ve 2 saniye kadar kasılıyor çözülüyor. Bazen de sürekli donuyor. Sorun ne olabilir?
Masaüstü bilgisayar. Youtubeda vidyo izlerken bile oluyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Kesb-i @kesb-i

  M2 hariç tüm harddiskleri çözdüm açtım yine cak cuk etti. Ramlerin birini söktüm yerini değiştirdim yapmadı. Sonra diğer rami taktım yine yapmadı. İkisini taktım sanki düzeldi gibi ama ara çok kısa anlık bir dijital ses çıkarır gibi olup düzeldi. Biraz böyle kullanıyım bakalım.

  Edit: 1 saate yakın oldu sorun yok gibi. Ramlerdenmiş demekki. Teşekkürler.

#Samsung #GearVR Günde 2-3 defa şu hatayı alıyorum. Sebebi ne olabilir.

BeğenFavori PaylaşYorum yap

#Finans Enpara ve arap katılım bankaları dışında ücretsiz EFT yapmak mümkün mü?

BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 6 / 15

#Enpara Finansbank ATM’sinden hesabıma para yatırmaya çalışırken bankamatik paralardan bazılarının tanınmadığını geri vereceğini söyledi ama veremedi dondu. Müşteri hizmetlerini aradım incelenip bilgi verileceğini söylediler. 1400 lira yatırmıştım ama 1300 lira çıkmış güya. Yatırmadan 1400 yatıracağımı tuşladım ve yeni çektiğim parayı tekrar sayarak yatırmıştım. İtiraz ettim ama tekrar sonuç aynı 1300 var diyorlar. Ne yapabilirim. Adım kadar eminim. 100 liram gündüz vakti gasp edildi banka tarafından.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • Orcun @orcun

  Ben o yüzden manyak gibi o kameralara parayı sayarken gösteriyorum. Millet kesin manyağa bak diyordur ama ne yapayım ? senin dediğin hadise bu arada başına gelen o kadar kişi var ki sırf bizim işyerinden 3-4 kişinin başına gelmişti bu durum.

  • Kesb-i @kesb-i

   Ben de saydım kamerada görünür mü bilmiyorum hafif sola doğru dönüktüm kamera ne taraftaydı hatırlamıyorum. Mahkemeye başvursam sonuç çıkar mı? Çok zoruma gitti ya. Ben müneccim miyim bankamatiğin bozulacağını tahmin edip yatıracağımdan fazla yazıyım oraya. O kadar reklama ona buna para harcıyorlar ama müşteriyi yalancı yerine koymaktan geri kalmıyorlar. Benim ne suçum var bozulmasaydı külüstür makineniz. Çok sinirliyim.

  • Orcun @orcun

   @kesb-i Ya da tek tek yatırmak lazım. Sonra sırada falan millet ana bacı sövsün. 😀 Bilemiyorum uğraşıp avukat ile vs. çözülür diye düşünüyorum. Belki atm’de paranın sıkışacağı yerden farklı yere sıkıştı ? bankada bilemiyor ? bu ihtimal de olabilir.

 • overkill @overkill

  Finansbank atmleri para yatırma konusunda çok başarısız gerçekten. 3-4 bin lira yatırmaya kalkarsanız yarım saati buluyor. Sürekli paraları geri veriyor, tekrar tekrar koyunca eninde sonunda alıyor ama gecenin bir yarısı boş atmde yapmak lazım ki arkada kuyruk olmasın. Garanti ya da Vakıfbank atmlerine parayı tabiri caizse boca et, tamamını sorunsuz alıyor. Sizin konunuz ile alakalı ise para bir yerlere sıkışmışsa mutlaka ortaya çıkar diye düşünüyorum.

  • Kesb-i @kesb-i

   Aradan 1 hafta geçti tekrar incelemişler güya ama laf. Hergün dünya kadar para yatırılıp çekiliyor ordan. Mahkemeye gideyim diyeceğim ama kamerada saydığım görünmüyorsa yine ispatlayamayacağım. Kaldıki saydığım görünse bile parayı yerleştirirken görüntü alıyor mu emin değilim. Çok sinir bozucu bir durum. Kredi kartı da var taksitler olmasa bugün kapattıracağım. Müşteri memnuniyeti yok. Hata yapmadığımdan adım kadar eminim. Bazen saymadan başka atmden çekip koyuyordum ama o gün tekrar saymıştım nedense. Ama saymak da çözüm değil malesef. Parayı geri çıkaracakken dondu bence alma haznesinde değil oraya bi yere sıkıştı ve ordan bişekilde alındı karıştı gitti.

  • overkill @overkill

   @kesb-i gerçekten zor bir durum dostum, umarım hakkını alırsın, aramızda da hukuki olarak bilgi sahibi birileri de yön verici cevap yazarlarsa hepimiz bilgi sahibi oluruz bu vesile ile.

 • Batuhan @achfighter

  İş Bankası bankamatiğinde sıkışmıştı benim de. Üstelik yatırmadan önce parayı saymamıştım. ATM’den ayrılmadan İş Bankası Müşteri Hizmetleri’ni aradım. Durumu anlatınca hemen ATM’yi uzaktan kilitlediler.

  Sonra yatırdığım parayı dolaylı olarak hesapladım. Hesabıma geri yatırdıkları para doğruydu.

#Tavsiye iPad için (10.5) sadece ön tarafını kapatan uygun fiyatlı smart kılıf bilen var mı? Orjinali çok pahalı da. Ucuzların da arka tarafındakiler çok kalın genelde. Bence arkaya bişey takmaya gerek yok. Ekrana film takınca da yansıma yapıyor. Çantaya atınca koruması için sadece ön tarafı kapatan bir kılıf bakıyorum ama hep orjinali karşıma çıkıyor.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • vural balıkçı @vuralbalikci

  Dostum orjinali gibi değil hiçbiri. Bir çok ucuz yollusunu denedim. mıknatıs gevşemesinden, kumağın parçalanmasına, ekranı korumamasından tut, smart connect yerinden ayrılmasına. Bir keresinde masaya yapıştı onun yüzünden. Paraya kıy, orjinal al, bir ucuzluk bişi yakala, en iyisi o.. Herkes bunu söyler sana, ama komple case var ali expreste, komple olanlar çok daha iyi, tek başına, en iyisi apple’ınki. Bazen hepsiburada indirim yapıyor, ithalat yoluyla getiriyor falan.

 • Furkan Emir @furkanemir

  Replika al aliexpressden en iyisi o oluyor orijnalle birebir oluyor, şimdilik idare etmelik bir tane al eliexpresteki uzun sürer gelmesi o gelince onu tak

Biri şunlara bunun pro olmadığını anlatsın. Ben yazıyorum ama yayınlamıyorlar ve düzeltmiyorlar. Hayır Apple’ın sitesine girseler görecekler ama. Neyse.
https://shiftdelete.net/ucuz-ipad-pro-teslimat-tarihi-belli-oldu#comment-1220111

Yeni iPad Pro ne zaman kullanıcılar ile buluşacak? - Teknoloji Haberleri

Apple'ın, Chicago'da düzenlediği eğitim odaklı etkinlikte tanıttığı yeni 9.7 inçlik ucuz iPad modelinin teslimat tarihleri belli oldu. İşte teslimat tarihi hakkında ilk bilgi!
BeğenFavori PaylaşYorum yap

#müzik Midi klavye alıp amatör olarak müzikle de uğraşasım var. Müzik bilgim sıfıra yakın. Amacım bilgisayarda kod yazar gibi melodi filan yazmak ve biraz da çalmayı öğrenmek. 2 oktav bir midi klavye alayım diyorum. Ama alırken özellikle yanında verdikleri yazılım lisansı açısından seçim yapmakta zorlanıyorum. Malum windowsta garageband yok. Mesela biri ableton live lite 9 veriyor işimi görür mü? Hangi yazılımla mesela biraz bişeyler çalıp sonra notalar üzerinde oynama yapabilirim. Korsan almak veya çok fazla para verip ayrıca yazılım almak istemiyorum. Yanında verilen yazılımlar amatör eğlendirir mi bunların?

Edit: Arturia MiniLab Mk2 Black Edition siparişi verildi. https://www.arturia.com/minilab-mkii-black/overview
Yazılım olarak Ableton Live Lite, Analog Lab Lite, Grand Piano Model D ile birlikte geliyor imiş bakalım.

BeğenFavori PaylaşYorum yap
 • eamedic @eamedic

  müzik öğrenmeye bakın, midi klavyeyi bağlayınca önce klavyeye basma antremanları, parmak etütleri yapın ücretsiz midi yazılımları var ona bir piyano atayıp yapabilirsiniz dediklerimi sonra aralık egzersizleri önce iki notanın hangisi tiz hangisi pes bir öğrenmeye çalışın siyah tuş be beyaz tuş be onu öğrenin sonra notaların adını ve seslerini öğrenin. Sırayla aralık ve gamları öğrenin bu arada bir yandan da akorların isimlerini öğrenin yavaş yavaş akorlar ile gamların ilişkisini öğrenmeye çalışın. Müzik dinleyin ama şimdiye kadar yaptığınızdan çok farklı olarak bir enstrüman dinlemeyi, kök ses dinlemeyi öğrenin. Tempo, ritm, ölçü öğrenin. Zamanla oturacaktır sıfır müzik bilgisiyle işin içinden çıkamazsınız. Midi klavye olarak değil piyano öğreniyormuş gibi öğrenin. Akustik bir alet ile başlamak daha kolay ve daha öğretici aslında ama Selami Şahin org ile öğrenmiş şimdi müzisyen. Youtube da motto müzik kanalına bakın çok bilgi var her enstrüman hakkında bilginiz olsun.

  • Kesb-i @kesb-i

   Notaların klavyedeki yerlerini filan biliyorum. Ama amacım iyi bir çalıcı olmak değil. Yazılımda melodi oluşturacak kadar çalsam yeter. Özellikle editleme açısından iyi bir yazılım tavsiyesi istiyorum. Mümkünse klavye ile bundle gelen bişey. Üniversitedeyken seçmeli ders olarak müzik seçmiştim ama unuttum tabi epey bişey. Org almıştım ama sattım o kadar iyi bir çalıcı olacak kadar vaktim yok. Amacım eğlence. Produktör mü diyorlar, editör mü diyorlar işte onun amatörcesi. Belki basit midi oyun müzikleri filan.

  • eamedic @eamedic

   @kesb-i farketmez ki, nota bilmeden, gam bilmeden, akor kurmayı bilmeden, akorların ilişkilerini anlamadan ezgi yazmak, onu şarkılaştırmak kolay değil. Yapılır ama bir şeye benzemez ben kısaca yol gösterdim, sonuçta müziğinizi dijitale geçirirken yine klavyeyi kullanacaksınız akor basarken daha temiz kayıt almak için parmaklarınızın hakimiyetini almanız gerekir önce. Yoksa beyninizde oluşan melodileri aktarırken darboğaz yaşarsınız 😊

 • baba jo @baba-jo

  içinden çıkan yazılımlar(bunlara daw deniyor, anahtar kelime bu, aklından çıkartma) hafif sürümler, kısıtlamalar var. öğrenme sürecinde yardımcı olabilir ama bir noktadan sonra yetmiyor. bende alesis v25 var, içinden ableton live lite 9 çıktı. mesela en fazla 8 ayrı bileşen eklenebiliyor. ben bununla başladım ama bana karışık geldi, o yüzden presonus studio one edindim(yasal olmayan yollardan)

  daw dünyası çok geniş, sadece daw’un kendini almakla da bitmiyor; plug-in(eklenti) alması var, yeni sürümü var. orijinalin parası öyle böyle de değil, binlerce liradan bahsediyoruz. bütçene fazla gelecekse ve adamakıllı uğraşacağım diyorsan korsan ne yazık ki tek çözüm.

  aynı yerden başlamış biri olarak şunu söylemek isterim ki göründüğü ya da düşünüldüğü kadar kolay değil. tuşa basınca ses geliyor evet ama farklı enstrümanları senkronize etmek, birleştirmek ve editlemek 1-2 tuşla olan şeyler değil. biraz müzik ve ölçü bilgisi lazım. pek nereden öğrenicez? tabii ki youtube’dan. hangisi olursa olsun, kullandığın daw’un tutorial videoları oluyor, onları izlemek lazım. bunları izleye izleye sıfırdan da başlasan öğrenirsin. zor olur ama öğrenirsin yani, olmaz diye bir şey yok.

  bu arada midi klavye konusunda şunu da belirtmek isterim, direkt enstrüman çalar gibi çalmak istiyorsan 2 oktav yetmez. bendeki 2 oktav ama ben daha çok elektronik takıldığım için benim işimi görüyor. yoksa örneğin baştan sonra bir şarkıyı piyanoyla çalar gibi şarkı kaydetmek istiyorsan en az 4 oktav lazım. benzer şekilde, elektronik müzik yapıp daha çok cover gibi edit işlerine gireceksen ya da daha çok beat’ler üzerine çalışacaksan drum pad’leri ve knob’ları sağlam bir cihaz almanı tavsiye ederim. muhtemelen giriş seviyesi düşünüyorsun, yerinde olsam alacağım alet akai mpk mini mk2 olurdu. ben amazon’dan aldım, amerika’daki kuzenim gelirken getirdi; alesis indirimdeydi baya o yüzden ondan aldım. şimdi olsa bundan alırım, zaten en çok satılan model de bu segmentte.

  • Kesb-i @kesb-i

   Aklımda Novation Launchkey Mini Mk2 var aslında. Yanında Ableton veriyor. Akai biraz pahalı kaçıyor. Ona da baktım aslında ama yanında verdikleri yazılım vip 3.0 galiba ve hakkında çok bilgi bulamadım. Tam bir DAW mıdır bilmiyorum. Youtubedan biakç vidyo izledim ama yine bişey anlamadım. Tamam değişik entrumanlarla çalınıyor hepsinde ama hangisinde kayıt ve sonradan düzenleme yapılıyor anlayamıyorum. İlla ipad mi almak lazım.

  • baba jo @baba-jo

   @kesb-i eh, biraz zor evet. güzel ve detaylı tutorial bulmak bu yüzden önemli. birden çok video izlersen birinin kaçırdığı şeyi öbüründen öğrenip çözebilirsin. ama önce hangi daw’la çalışacağını bilmen lazım.
   daw için midi klavyeye de gerek yok aslında, hatta belki de yapamayacağını anlayacaksın ve boşuna klavyeye para vermemiş olacaksın. o yüzden önce deneme sürümlerini indir, 1 aylık oluyor genelde, yeter de artar bir süre denemek için. o sırada videoları izle, ona göre klavye alırsın ama giriş seviyesi klavyelerin içinden çıkan sürümlere güvenme tamamen, dediğim gibi kısıtlı oluyorlar.

  • Kesb-i @kesb-i

   @baba-jo Bana aslında ipadteki garageband kadar düzenleme yaptırsa yeter. Ondan sonrasına ulaşacağımı sanmıyorum. Muhtemelen sıkılır bırakırım. Amacım önümüzdeki ay banka promosyonuyla kendime bir anlamda yeni bir oyuncak almak. Ama almışken yanındaki yazılımla işimi az çok görebileyim istiyorum. Öyle 50 tane plugin filan ihtiyacım olacak hale keşke gelebilsem de o iş zor. Bana en azından resimdeki gibi bastığım notaları sonradan değiştirebileceğim bir yazılım lazım. Plugin ve enstruman çeşitliliği sonraki mevzular. Hatta mümkünse bunun dikey hali. Bunlar neden yatay oluyor hala anlamadım. Klavyeyi dik tutup çalmıyoruz sonuçta.

  • baba jo @baba-jo

   @kesb-i bu kadarını her program yapar, o halde çok fark etmez hangisi olduğu.
   yatay olmamasının sebebi asıl önemli olanın tuşlar değil notalar olması. basış uzunluğu gibi önemli kısımlar üzerinde oynama yapılacağı için ekrana daha kolay sığsın, sürekli scroll olmasın diye böyle yapıyorlar diye düşünüyorum. bazı programlarda ayar olarak dikey hale getirme seçeneği olabilir, bilemiyorum ezbere.

  • eamedic @eamedic

   @baba-jo aynı porte gibi aynı o yüzden yatay bence 😊 bu şekilde müzik yapmak daha kolay. Anlaması daha kolay. Piano training programları dik oluyor öyle. Bence bu şekilde yatay kullanılmalı sizce?

  • baba jo @baba-jo

   @eamedic evet evet, porte’ye dökülmüş gibi de düşünebiliriz, hiç öyle düşünmemiştim ben. bundan ayrı olarak da bence yatay daha kullanışlı, notaların akışını sağa doğru görmek, bir ekranda olabildiğince fazla nota görmek daha kullanışlı.

  • Kesb-i @kesb-i

   @baba-jo O zaman bu işlere çok bulaşırsam pivot özellikli 21:9 monitör almalı 😀

 • Kesb-i @kesb-i

  Arturia MiniLab Mk2 Black Edition siparişi verildi. https://www.arturia.com/minilab-mkii-black/overview
  Yazılım olarak Ableton Live Lite, Analog Lab Lite, Grand Piano Model D ile birlikte geliyor imiş bakalım.

S9’lar tansiyon ölçüyor diyorlar doğru mudur? Hipertansiyon hastası olarak ilgimi çektide. Bir sonraki telefonum olabilir ilerde.

Kaynak: Samsung Türkiye başkan yardımcısı imiş Tansu YEĞEN 6:08
https://youtu.be/LWeQuKVAQfM?t=369

Galaxy S9 kampanyaları ne olacak? Tansu Yeğen'e sorduk!

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus modellerinin Türkiye satış tarihi, fiyatı ve cihazlarla ilgili yapılacak kampanyaları Samsung Türkiye Başkan Yardımcısı Tansu Yeğ...
BeğenFavori PaylaşYorum yap
Önceki yorumları gör 5 / 15